Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Może masz rację, że to przez wielkość dzidziusia... Tylko że od 2 tygodni czułam go przez większość czasu i dość mocno, a teraz tak nagle osłabiły się te ruchy :O To takie dziwne. Mam nadzieję, że jest mu tam dobrze :) Ja też uwielbiam te kopniaki i te mocne i te słabe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedy poczulam pierwszy raz to od tego czasu przez tydzien sie wiercil a pozniej dlugo nic nie czulam az sie wystraszylam ze cos sie stalo.. Teraz juz jest w porzadku. Dobrze jest sobie zapamietac date pierwszych ruchow bo mozna na ich podstawie wyliczyc termin porodu. Bylam zdziwiona kiedy wyliczylam wlasnie w ten sposob i wyszlo tak samo jak gin ustalil hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poważnie? A trzeba znać dokładny dzień czy wystarczy tydzień? Ja poczułam ruchy w 17 tyg. W 16 coś mi się wydawało, ale nie wiem w końcu czy to były jelita czy dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powaznie : ) ja mam termin na 7.03 z obliczen gin i z ciekawosci sprobowalam sama to zrobic gdy poczulam pierwszy raz dzidzie a bylo to dokladnie 5.10 o godz. 21:17 ten ruch byl wyjatkowy jak plywanie rybki wiec jestem tego pewna na bank ze to wlasnie to i od tego dnia dolicza sie rowne 5 miesiecy no i wyszlo wlasnie na 7.03 : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie pamiętam dokładnego dnia... No cóż, pozostaje mi liczyc na to co pokazało USG, albo OM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ale jeszcze nie wiadomo czy to sie sprawdzi moze w ogole urodze w calkiem innym dniu : ) Anetucha pisala wczesniej o problemach ''lozkowych'' ja mam jeszcze gorzej bo od 3 miesiecy swojego chlopaka nawet na oczy nie widzialam a moje libido wzrasta jak nigdy w zyciu.. O seksie moge poki co pomarzyc ale Ł wraca w najgorszym wypadku w srode wiec juz malo zostalo. Bedzie biedny jak sie do niego dorwe hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja tak mialam na poczatku ciazy i w ogole zawsze jakos specjalnie nie bylam zainteresowana seksem. Nie raz plakalam bo klocilismy sie glownie z tego powodu ze nie mialam nigdy ochoty a teraz w szoku jestem bo myslalam ze to nigdy sie nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa jestem kiedy mi przejdzie ;) Dopiero 26 tydzień, do końca jeszcze trochę zostało :D Wyjeżdżamy na weekend, może zmiana otoczenia pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poczulam dotkniecie jakby palcem od srodka, wczesniej moze cos czulam ale pewna nie bylam wiec nie liczylam tego ;) zadnych babelkow nie mialam, ani piórka :D bzdur sie nasłuchałąm :D albo ze dziecko pod prysznicem wypycha łokcie albo stopy... taaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dopisujcie się :) nick-----------------------imię----------------wiek----- -mi ejscowość------tc (nie) madra--------------Agata------------------28--------śląsk- -------------6 MAMA2013LUTY---------Karolina---------------22---------Rz eszów--------26 andziulka88--------------Ania------------------24-------- łódzkie------------6 szczesliwa-mmmama-------------------------30------ łódzkie -----------------? keysy2121----------------kasia-----------------21-------- -mogilno-----------23 izabela1000---------------------------------24----------w ar-maz--------------38 Allegrowiczka1987-----Iwona--------------24---------Ok.Kr aków----------13 JagusiaGusia------------Kasia------------25-----------Lub elskie-------------31 Fijfijfijuu----------------Ewelina.--------28-----------m azowieckie--------26 anetucha123456-------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia----------40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z tego co pamiętam to czułam takie muśnięcia od środka :) Anetucha, a teraz jak just jest taka duża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co nie wiem jak to opisac. nie czuje roznicy miedzy 20 a 40 tygodniem. teraz czuje ja wszedzie. wczesniej kopala np tylko z prawej strony. a teraz czuje jak sie pcha w doł, czasami jak sie schylam to jej glowa wbija mi sie w tyłek :P glupie uczucie! i strasznie dupe wypycha z prawej strony. normalnie wystaje wielka kula i moge ja poklepac :D ale wystajacych nozek i raczek nie widzialam. czasami jak zasypiam na boku to czuc jak ręka albo noga wedruje z dołu do gory ale nie widac tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najmocniej brzuch bedzie skakac w 8 miesiacu, potem coraz mniej miejsca wiec juz tylko bedzie sie wiercic. ale pamietam ze w 8 miesiacu cokolwiek postawilam na brzuchu to podskakiwalo, albo kopala mi rece jak pisalam na laptopie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gajbee1992
Miłe Panie - kochałam sie z narzeczonym w dni płodne, bez zabezpieczenia i wiem, że plemniki dostały się do mojej pochwy - mam nadzieję na ciążę. Po dwóch tygodniach zaobserwowałam u siebie nie typowe dla siebie objawy - ciągły ból głowy - utrzymujacy się do dzisiaj, zawroty, zaparcia, kolejno przez trzy dni było mi bardzo nie dobrze i zwracałam wszystko, co zjadłam,a raczej cofała mi sie treśc pokarmowa w postaci kwasnej śliny i tak dalej. Generalnie ylo mi nie dobrze ( od 27.10-30.10). Zrobiłam test ciążowy - zapłodnienie miałoby nastapic ok 2 tyg. wcześniej i test wykazał dwie kreseczki - jedną mocną, druga delikatną, prawie że nie widoczna, ale jednak- bardzo się ucieszyłam, ie mogłam spać w nocy - to było ok. 28.10. Niestety- 30-go ok. 14.30 zaczęłam krwawić. Jednak inaczej niż zwykle - dziś mamy 1-go listopada i ów "okres" juz się skończył. Był mało intensywny i po pierwsze niewiarygodnie krótki, bo trwał niespełna półtora dnia, kiedy zwykle trwa u mnie od 4-5 dni i jest intensywny. Od jakiegoś czasu (ok. 6 dni) mierze reguarnie o tej samej porze temperaturę w pochwie i utrzymuje się ona na poziomie 37,1st., gdzie reszta ciała to normalne 36.6. Jestem teraz na wsi u rodziny, nie moge kupić kolejnego testu i dla pewności go zrobic. Czy któraś z Was tak miał, czy mam się czym martwić? Te krwawienie mnie bardzo zaniepokoiło, ale czytałam, że to częste zjawisko ... podpowiedzcie mi ! Jak Wam się wydaje ?! Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha mam 3-letniego braciszka i jak mama byla z nim w zaawansowanej ciazy to na wlasne oczy widzialam jak jego cala stopka krazyla po brzuchu pamietam ze wtedy mama podniosla koszulke i nie moglismy sie napatrzec to bylo wrecz smieszne : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gajbe pewnie krwawienie implantacyjne- jak się bedzie utrzymywac do idz do lekarza my tu wróżkami nie jesteśmy a rentgenem tym bardziej :) niestety Ale macie fajnie :d ja tez już chce czuć ruchy dziecka :D jakie to w ogóle jest uczucie? Powiedzcie mi co jecie w ciąży? jakaś specjalna dieta ze np watróbka be,rybka czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra ciezko jest opisac jakie to uczucie w kazdym badz razie cos niesamowitego po porodzie bedzie mi tego brakowalo : ) kurcze ja to dzisiaj zwariuje co 3 min latam siku mam wrazenie ze jak usiade na kibelek to niewiadomo ile bedzie lecialo a tu tyle co ze strzykawki.cos mnie trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie jestem na zadnej diecie jem wszystko poza tym co nie zdrowe i szkodliwe dla dziecka.. Nie pije gazowanych napoji kawy (chociaz kiedy mialam niskie cisnienie to robilam sobie taka slaba od czasu do czasu, a cisnienie i tak sie nie zmienia nawet lekarz mowil ze mozna wypic) a watrobki to nigdy nie zjem chyba ze bede umierac z glodu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gajbee, przykro mi, ale ja też nie pomogę, bo tak nie miałam. Jedyne co możesz zrobić w tej sytuacji to zrobić test, tylko szkoda, że nie masz takiej możliwości :O (Nie)mądra, te kopniaki to fajne uczucie, ale bardziej do mnie dotarło, że będę miała dziecko, jak poczułam, że siedzi mi na pęcherzu albo na innym narządzie, sama nie wiem, w każdym razie czułam takie napięcie i nagle kopniaki :) To się zdarzyło zaledwie 2 razy, ale jakoś tak do mnie "przemówiło" ;) Co do diety to ja właśnie mam wyrzuty sumienia, bo nieraz zdarzyło mi się zjeść pizze czy cheesburgera :( Nie mówiąc o słodyczach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hop hop jest tu ktoś ?:) Ja też jem wszystko ba nawet mi sie udało spełnić zachciankę w postaci frytek z mc donalda wydaje mi sie ze i tak sa lepsze od tych domowych nie ociekają tak tłuszczem :P pizza po mnie też chodzi :D anetucha ty chyba już rodzisz bo nic nie piszesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rodze jeszcze ;P wczoraj siedzialam wkurzona i drapalam sie jak nienormlana ;] wzielam kapiel w szarym mydle to zaczelo mnie szczypac i kłuc jakbym zalozylam welniany sweter. poprawilam prysznicem z zelem dove i jakos lepiej sie poczulam. a potem poszlam spac ;) najbardziej wkurzaja mnie wiadomosci od wszystkich! co odbiore tel albo dostane smsa to jest urodzilas? rodzisz juz ? nie oddzywasz sie to pewnie rodzisz... kur........! O.o Molly90 ani razu nie widzialam nogi. moja wystawia tylko dupe ale skoro widzialas ot zwracam honor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawa_z_mlekiem23 właśnie zaczełam 9 tc. Mam pytanie do Was dziewczyny. Czy Wy też miałyście problem z dziąsłami w ciąży? Ja męcze się od wczoraj. Byłam u swojej stomatolog,powiedziała,że w moim stanie tylko apap i maść na ząbkowanie:( Zęby mam zrowe,więc to nie jest przyczyna. Znacie może jakies bezpieczne sposoby na ból dziąseł? Anetucha,trzymam kciuki za szybkie i szczęśliwe rozwiązanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunia dzieki ;) na dziasła i bol zebow sprobuj czosnek. nie musisz go jesc, wystarczy ze przylozysz plasterek albo wetrzesz. piecze ale po 10 min powinno przejsc :) ide do poloznej, przed chwila dostalam tel ze moja kolezanka urodzila wczesniaka w 34 tyg... szok... a ja pije herbatki O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha co wystawia to pewnie zalezy od tego jak jest w brzuszku ulozone tak myślę :] Agunia czosnek jest dobry nie tylko na dziasla ale i na zęby. Ja wciskałam trochę zgnieciony ząbek w bolące miejsce trzymałam kilka minut i naprawdę pomagało. Ale to nie w czasie ciąży bo akurat ten objaw na szczęście mnie ominął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×