Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

na stronie johnsons baby nie mogę wpisać roku 2013 właśnie, ale w sumie kto to sprawdzi :) wpiszę najwyżej 2012 i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to chyba był j&j bo jak zamawiałam to, to nie wiedziałam ze w ciązy jestem :P więc ściemniłam.Nikt nie sprawdza. A podobno raz na pół roku może przyjść na ten sam adres więc myślę ze za pół roku jeszcze jedno zamówię haha :D bo krem ochronny też wypsułam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim :) Co słychać z rana? U mnie kolejny dzień paskudna pogoda :( MAMA, pisałaś że od początku przeczuwałaś, że będziesz miała synka. Miałaś jakieś podstawy czy tak po prostu? Ja też od jakiegoś czasu to przeczuwałam. Kierując się zabobonami, przez pierwszy trymestr nie mogłam w ogóle patrzeć na słodycze co jest u mnie ewenementem (=syn), na linii nad i pod pępkiem włoski troskę przyciemniały i ułożyły się w cieniutki pasek (=syn), włosy na nogach odrastały mi momentalnie i były strasznie twarde, wręcz bolała mnie skóra jak zachowywałam zbyt mały odstęp między jednym a drugim goleniem (=syn) :) Z wypryskami było różnie, ale ogólnie podobno ciąża nie odebrała mi urody (=syn) ;) No i się okazało, że będzie synek :) Teraz jest wręcz odwrotnie, zajadam się słodyczami a nogi mogę golić raz w tygodniu, bo włosy zrobiły się dużo rzadsze i cieńsze niż przed ciążą :) A jak jest u Was, tych co wiedzą i nie wiedzą? Jakie macie przeczucia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fijufiju t u mnie sprawdzily sie tylo 2 zabobony te o slodyczach ze na pczatu wogle mi nie smakowaly i o wlosach pod pepkiem i tez bedzie syn. ale mimo wszystko jakos tak od poczatku czulam ze t bedzie facet choc chcialam baby. magnez biore chela mag te c ta reklamuja i z zygam tytmi witaminami. wczora pytalam mama czy estes bo estes na tym samaym etapie c a i chcialam zapytac czy tez tak masz ze szczegolnie w nocy budzisz sie z bolem takim lekkim krzyza i podbrzusza tak jakby ktos ci opaske lekkiego bolu na krzyz i podbzusze zalozyl? jest to do wytrzymania ale ieprzyjemne bo niewadomo ak lezec. teraz dopier sie przekonue ze spanie moze byc meczace.... tak zle tak niedobrze i wez badz tu madry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no na temat mojeje tesciowej to sie nie wypowiadam wogole... wiekszej zolzy nie widzialam na swiecie.... wogle z nia kontaktu nie utrzymuemy b to jest chory czlowiek. czanik musi byc skierowany gwizdkiem w prawo bron boze w lewo b bedzie caly dzien nabuzowana, nalepie nic nie tyka bo ona zamiata 15000 razy dziennie i 3 miliny razy wyciera kurze. taka pizgnieta no i oczywiscie meczennica panska... tylko meka i udreczeniem bedziesz zbawiony.... ble ble ble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy ja też baaaardzo chciałam dziewczynkę, ale przeczuwałam chłopca :) Przez pierwsze 2 dni jak się dowiedziałam to dość mocno to przeżywałam (nawet się nie spodziewałam, że aż tak chciałam mieć dziewczynkę), a potem przeszło :) Nie zrozumiałam czy to pytanie o pobolewanie podbrzusza i kręgosłupa w nocy to do MAMY czy ogólnie, ale ja też jestem zbliżona tygodniami do Ciebie więc napiszę, że też nieraz budzę się w nocy i czuję takie dziwne napięcie w podbrzuszu, że aż boję się przewrócić na drugą stronę, żeby się nie napinać. Dziwne, bo w dzień tego nie mam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fij fij dzieki za odp sory ni wiem ktory masz tydz dlatego napisalam tylko o mamaie ale bardz dziekuje tobie za odp. moj kregoslup gorze funkcjonue w nocy niz w dzien. w dzien a sie rozchodze to est git. a ,,stawia,, ci sie brzuch? wiez c mam na mytsi takie twardnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardz chcialam dziewczynke i w sumie balam sie ze jak dowiem sie e to nie t c chce t zareague aks tak malo matczynie, ze bede niezadowlona albo cos, ale nic takiego nie mialo miesca, ak sie dowiedziaam ze to facet to szlam ptem i przez pol miasta smialam sie do siebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy - moja tesciowka niestety ale bije wszystkie na glowe :/ Maz zarobil pieniadze przed weselem i dal jej na gruntowny remont lazienki. Minely niecale dwa tygodnie przyszedl fachowiec, wziol sie za robote a ona oznajmija mezowi ze niema pieniedzy bo miala duze platnosci w tym miesiacu !!! Kto normalny ma platnosci KILKA TYSIECY mieszkajac sam z jednym dzieckiem? :/ Fachowca trzeba bylo wyplacic wiec maz wziol kredyt. Matka mowila ze bedzie splacac bla, bla... Zostalo nam do splacenia chyba szesc rat z tego za caly kredyt ona splacila tylko dwie bo ja przycisnelismy i jeszcze nam oznajmija "ZAPLACILAM WAM KREDYT" ;/ Wiec wy**** nas na calej lini - takiej tesciowej NIKOMU NIE ZYCZE, nawet najwiekszemu wrogowi :/ A najlepsze jest to ze taka "swieta" i pobozna a wode swiecona bezczesci i cala butelke wylala wnukowi na glowe "bo niechcial spac" ;] Brak slow poprostu... Co do przeczuc i plci... Chcialabym coreczke noi moje zachcianki itp. wskazuja na dziewczynke ale mam takie przeczucie ze jednak bedzie to chlopiec :) Od momentu kiedy pierwszy raz lekarz pokazal mi jak sie "wierzga" odrazu pomyslalam o dziecku ON , jak o chlopcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tez wlasnie od pcztaku mowialm on, nigdy ona. cos w tym musi byc. moa tesciowa to ta urzadzila mjego ze on jej wzial na raty lodowke i gazowke a w zestawie dstal karte kredytwa. ona lodowke gazowke spacila a y teraz sie szrpiemy i bez konca splacamy karte bo tam wiecznie narasta. co misiac pacimy 200 zl i ciagle takie same zadluzenie. wiec on sie juz wkurzyl i co prawda karte splacamy dalej aleon mial na nia tel w abonamencie i przestal placic. wzielismy sobie plusa i w dupie wszystko. te 4 miechy po 80 zl niech sobie poplaci. moja teciowa to nawet jeszcze przed ciaza powiedziala ze naszego dziecka z lewego loza znac nie chce. no wiecie bo bez slubu to szatana urodze a ona miala wszystkie dzieci p slubie.... i codziennie ryj obity przez meza aloholika... ale bylo po slubie to najwazniejsze. wiec o ciazy sie dowiedziala od sasiadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jak musielismy sie u niej zatrzymac bo baba nas z poprzedniego mieszkania w jeden dzien wyjebala i przemek dawal je kase za ten pobyt to honorem sie uniosla i nie wziela a ja sie wyprowadzilismy to na calej oolicy nas obebala ze za darmo siedzielismy. pizda jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe to tez masz nieciekawie ! Swoja droga, zastanawiam sie czemu to matki mezow sa zawsze te zle haha :P Jakos ze swoimi rodzicami NIGDY nie mialam problemu. Baaa, nawet bardzo mi pomogli kiedy mialam problemy... A matka meza patrzyla tylko zeby zadowolic siebie niewazne czyim kosztem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy, ja tak jak MAMA jestem w 26 tyg. Też nie pomgę zapamiętać kto jest w którym tyg., musimy chyba częściej uaktualniać tabelkę :) Co do stawiania brzucha, to nie wiem czy można tak nazwać to co mi się dzieję, ale rzeczywiście czasami , szczególnie wieczorem trochę twardnieje mi brzuch od spodu i mam uczucie napięcia. Tylko zawsze tłumaczyłam to sobie tym, że pewnie za dużo zjadłam, albo że to gazy czy coś :O Ja też od początku myslałam o dziecku ON :D Kurczę, coś w tym chyba jest :D Allegrowiczka będziesz naszym kolejnym królikiem doświadczalnym ;) Współczuję Wam tych teściowych, widzę że z tą swoją nadopiekuńczą mogę się schować :O Ale uwierzcie, że zagłaskać też można :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super :) Kopiuję tabelkę, jak tygodnie się nie zgadzają to zmieniajcie :) nick-----------------------imię----------------wiek----- -mi ejscowość------tc (nie) madra--------------Agata------------------28--------śląsk- -------------6 MAMA2013LUTY---------Karolina---------------22---------Rz eszów--------26 andziulka88--------------Ania------------------24-------- łódzkie------------6 szczesliwa-mmmama-------------------------30------ łódzkie -----------------? keysy2121----------------kasia-----------------21-------- -mogilno-----------23 izabela1000---------------------------------24----------w ar-maz--------------38 Allegrowiczka1987-----Iwona--------------24---------Ok.Kr aków----------13 JagusiaGusia------------Kasia------------25-----------Lub elskie-------------31 Fijfijfijuu----------------Ewelina.--------28-----------m azowieckie--------26 anetucha123456-------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia----------40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-----------------------imię----------------wiek----- -mi ejscowość------tc (nie) madra--------------Agata------------------28--------śląsk- -------------6 MAMA2013LUTY---------Karolina---------------22---------Rz eszów--------26 andziulka88--------------Ania------------------24-------- łódzkie------------6 szczesliwa-mmmama-------------------------30------ łódzkie -----------------? keysy2121----------------kasia-----------------21-------- -mogilno-----------23 izabela1000---------------------------------24----------w ar-maz--------------38 Allegrowiczka1987-----Iwona--------------24---------Ok.Kr aków----------15 JagusiaGusia------------Kasia------------25-----------Lub elskie-------------31 Fijfijfijuu----------------Ewelina.--------28-----------m azowieckie--------26 anetucha123456-------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia----------40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mądrzę się, żebyście uaktualniały, a sama zapomniałam, że przecież wczoraj zaczęłam 27 tydzień :D nick-----------------------imię----------------wiek----- -mi ejscowość------tc (nie) madra--------------Agata------------------28--------śląsk- -------------6 MAMA2013LUTY---------Karolina---------------22---------Rz eszów--------26 andziulka88--------------Ania------------------24-------- łódzkie------------6 szczesliwa-mmmama-------------------------30------ łódzkie -----------------? keysy2121----------------kasia-----------------21-------- -mogilno-----------23 izabela1000---------------------------------24----------w ar-maz--------------38 Allegrowiczka1987-----Iwona--------------24---------Ok.Kr aków----------15 JagusiaGusia------------Kasia------------25-----------Lub elskie-------------31 Fijfijfijuu----------------Ewelina---------28-----------m azowieckie--------27 anetucha123456-------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia----------40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fijufiju nie wiem, tak poprostu mialam i juz :P ja tez od poczatku mowilam ON :) tak, ja tez mam tak samo w nocy z tym brzuszkiem, ale tlumacze sobie ze boli, bo maluszek naciska na jakis narzad, a my jak sie odwracamy to wlasnie tak to odczuwamy, a w dzien wszystko jest wporzadku :) a tesciowe to wredne SUKI!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, może masz rację, że to przez ucisk... A nie macie tak czasami, że regularnie pulsuje Wam brzuch? Już któryś raz to zauważyłam, że pulsuje mi tak bardzo leciutko i regularnie, mniej więcej raz na 2 sekundy, pod pępkiem, tam gdzie maluch kopie :) Jak się teraz przyjrzałam to nawet to widać ;) Dziwne, ciekawe co to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry w ten deszczowy niezachęcający poranek! U mnie jest okropnie, pada i wieje :( Brrr.... Wiecie, ja od początku jak podejrzewałam ciążę to kłóciłam się z mężem, że będzie córka, a on uparcie że syn. Teraz chyba jednak przychylam się do jego wersji bo nie mam żadnych problemów żołądkowych, jedynie trochę miałam wzdęcia, czasami lekko mnie jakby "muliło" ale poza tym to nic. A ochotę mam i na słodkie i na inne rzeczy :) Innych objawów nie doświadczam, albo jeszcze nie zauważyłam :) Z tymi włosami na nogach to nawet podejrzanie wolno rosną :P Tabelkę uaktualnię, ale w sumie nie jestem pewna co tam wpisać bo lekarz na usg mówi, że to 7tc ale z ostatniej miesiączki to jak nic wychodzi już 8, piszę 8 na razie a jak coś to zmienię :) nick-----------------------imię----------------wiek------miejscowość----------tc (nie) madra--------------Agata---------------28--------śląsk--------------------6 MAMA2013LUTY---------Karolina------------22--------Rzeszów--------------26 andziulka88--------------Ania----------------24------- łódzkie------------------8 szczesliwa-mmmama-------------------------30--------łódzkie -----------------? keysy2121----------------Kasia---------------21--------mogilno----------------23 izabela1000------------------------------------24--------war-maz---------------38 Allegrowiczka1987------Iwona--------------24--------Ok.Kraków------------15 JagusiaGusia-------------Kasia---------------25--------Lubelskie---------------31 Fijfijfijuu-----------------Ewelina-------------28--------mazowieckie----------27 anetucha123456--------Aneta---------------24--------Kent, Anglia-----------40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka , dobrze źe mi przypomniałaś-ja też nie wymiotowałam co wskazywałoby na synka :) A co do terminu to ja liczę od pierwszego dnia ostatniej miesiączki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc ja też będę tak liczyć zatem ósmy :) Ewelina dla mnie to zadziwiające, że nic a nic nie wymiotuję...wiem, że niejedna ciężaróweczka zazdrościłaby mi, ale kurcze, zawsze ciążę kojarzyłam z wymiotami właśnie a tu zonk :P Zaczynam uczyć się trochę Waszych imion, a dla przypomnienia zaglądam do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) dzisiaj fatalny dzień :( obudziłam sie z bólem głowy do tego krew z nosa a serce chce mi wyskoczyć z piersi mało co spałam bo przez nie sie nie dało no i cieszyłam sie ze ustąpiły mi objawy ciąży ....na kilka dni żeby wrócić ze zdwojoną siłą:( mdłości są łeeee. Chyba będę mieć dziewczynkę :D mnie włosy przestały rosnąć- te na nogach ,w ogóle zniknęła mi ta ciemna linia na brzuchu- a miałam ją przed ciążą :D zawsze kłaczany były wokół sutków a tu nic :D no i słodycze jak ja kocham słodycze :D tabliczka czekolady popchana batonikiem maciusiem przegryzanym prince polo :D a nutelka ze słoiczka jedzona łyżką stołową- rozkosz dla podniebienia :D Ojj te teściowe to naprawdę zmory :( i tak dobrze,że nie są takie jak ta z reklamy ing banku slaskiego co to imie wnukowi wybrała :D bo moja taka jest myśli ze każdy jej zatańczy jak ona zagra a do tego malkontentka -nie da sie jej słuchać i oczywiście juz mi zapowiedziała ze najukochańszą synową nie będę - taką już ma ! :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zawsze ciążę kojarzyłam z wymiotami, a tu nic :) Ale chyba nie ma co narzekać, bo jak widzę co (Nie)madra pisze to tym bardziej to doceniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(Nie)madra, rzeczywiście u Ciebie jakby wszystko wskazuje na dziewczynkę :) Ciekawe co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słodycze zawsze lubiłam i czy jestem w ciąży czy nie to i tak jem więc zwiększone na nich zapotrzebowanie nie byłoby dla mnie dziwne :) ale to co pisze Agata to zgroza :D mąż by nie przestawał na mnie krzyczeć, że za bardzo przytyję :D matko, jak on mnie wkurza, ciągle łazi za mną i mówi, że mi pupa urosła, że brzuch większy a mnie aż w środku trzęsie z nerwów! Też tak macie, że Wasi faceci marudzą Wam, ze za dużo kilogramów czy coś? Niech oni sami sobie w ciążę zajdą to zobaczymy jak im będzie łatwo schudnąć... ja i tak miałam zawsze tendencję to tycia, więc muszę uważać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o teraz moge pisac. przelozylam sobie przenosna klawiature od laptopa tutaj... szybko na to wpadlam nie ma co... mi jak sie tak postawi brzusio i go nacisne to odczuwam bol, wy tez? no ja w 24 tyg jestem. mnie sie niestety ani matka nie udala ani tesciowa... troche przykre bo dzidzius nie bedzie mial babci ani dziadka bo moj ojciec nie zyje a mojego przemka tatus dzierzy miano zula okolicy... troche przykre ze moje dziecko nie bedzie mialo do kogo mowic babciu dziadku... ale ja tez w sumie nie mialam nigdy dziadkow choc zyli bardzo dlugo i jakos zyje. fijufij(boze jaki ty masz nick :) ) tez wczoraj wlasnie zauwazylam ze mi tak brzusio pulsuje a czasem nawet tak jakby falowal... no i wczoraj zauwazylam ze jak dzidzius mocniej kopnie to sie unosi :) nie madra ja tez walczylam z krewka z nosa i to dlugo ale minelo mi jak zaczelam brac magnez (chociaz na to pomogl). ale to tez masz zrozszerzone naczynia krwionosne i latwiej w nosku pekaja. ja wymiotowalam moze z 4 razy za to mdlosci mialam non stop, byly nie do wytrzymania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka moj to jak mu wiatr zawieje raz pojdzie i mi nakupuje slodyczy jak chory i mi wpycha a za pare dni pyta czy zrzuce te kg po ciazy. to ja mu sie pytam czy mysli ze jestem zadowolona ze mam 10 kg plus ze czuje ze sie tocze, ze sie mecze przy zakladniu butow, czy on mysli ze to takie fajne i moim marzeniem zyciowym bylo wazyc 70 kg? no i sie zamyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na krew z noska to pomagają takie rzeczy typu Rutimax, ładnie podobno obkurczają naczynka krwionośne. A z własnego doświadczenia wiem, że pomaga olejek z wit. E który zakrapia się do noska bo on ładnie nawilża śluzówkę więc mniejsze prawdopodobieństwo, ze coś tam poleci. Ale to chyba jest na receptę więc do jakiegoś lekarza trzeba. Wydaje mi się, że taki olejek nie zaszkodzi dziecku, przecież do krwi się nie przedostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×