Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

no wlasnie ja chyba dzis spakuje torbe choc dla mnie do szpitala... a niech sobie lezy w razie w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w duzym wsumie miescie i lekarze (przynajmniej moj) martwi sie o swoje pacjentki, bo wiesz, zawsze moglabym go osadzic ze nie zareagowal czy cos.. w kazdy razie ciesze sie ze mam takiego lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom ja mam nadzieje ze ten co do niego teraz pojde bedzie bardziej kompetentny, na znany lekarz ma same pozytywne opinie... ale z drugiej strony na tym etapie ciazy juz niewiele mi pomoze, bo niewiele da sie naprawic z tego co tamta idiotka zlekcewazyla.... byle bym tylko do szpitala nie poszla... boje sie tego jak ognia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy wydaje mi się że lepiej może iść do szpitala na kilka dni... zrobią wszystkie badania,poobserwują ;) jak byś dziś poszła to spokojnie do końca tyg Cię wypuszczą :) wiecie co dziewczyny tak czytam o tych waszych rodzicach i teściowej i po prostu strasznie się cieszę że moja mama jest normalna i teściowa jest normalna :) w sumie to moja mama to moja najlepsza przyjaciółka i jak się nie widzimy np w tygodniu to musimy raz dziennie do siebie zadzwonić :) ale mamy bardzo dobry kontakt ze sobą :) a teściowa od kiedy mnie poznała a to było jakieś 8 lat temu to tez mnie polubiła bo to od razu się wyczuwa :) może to dziwne że mam taki kontakt z mamą ale chyba zbliżyło nas dość dużo nie przyjemnych sytuacji w życiu i tak już zostało :) mam przyjaciółkę która mieszka z mężem i synkiem na górze w domu a na dole mieszkają jej teściowie i teścia ma spoko ale teściowa masakra!!! ja to bym taką przez okno wyrzuciła chyba no tragiczna jest.Czepia się wszystkiego nawet tego jak koleżanka wiesza skarpetki na suszarce no porażka. A że moja koleżanka nie potrafi się jej postawić to tak wysłuchuje a później przychodzi się wypłakać :/ szkoda mi jej ale ona już ma taki charakter że się nie postawi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy, dobrze andziulka mówi, jak trzeba iść do szpitala to nie patrzy się na nic, a wtedy będziesz wiedziała czy wszystko w porządku, zrobią Ci badania i może akurat znajdą przyczynę a na święta na pewno już wyjdziesz, a jak nie to na swoje żądanie ;) albo chociaż idź gdzieś prywatnie do lekarza niech sprawdzi o co chodzi z tą Twoją szyjką i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoras tu o siarze pisala to ja wam powiem jak u mnie jest. czest szczegolnie jak wyjde na dwor na mroz to czuje mega szczypanie sutkow i zaraz mam mokro w staniku... samo leci... a apropo stanika w sob bylam kupic 2 w koncu dobre... miseczki wygladaja jak czapka ale wzne ze dobre... nawet spac w nich moge i nic mi sie nie wylewa nic nie drazni nie denerwuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy2121 no ja o tym pisalam, na tym etapie ciazy to chyba normalne, ja jestem juz w 8 miesiacu ciazy!! ale to zlecialo!! teraz musze uwazac by wczesniej nie urodzic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama ale Ci zleciało :) już 8 miesięcy. Na to skracanie szyjki nie zakładali Ci pesar'u? Keysy też polecam szpital :) przebadaj się niech Cie poobserwują :) Słyszałam też,że od 30tc już się idzie na porodówkę bo po tym czasie się już rodzi normalnie, ale jednak najważniejsze to robić wszystko by dziecko było jak najdłużej w brzuchu matki bo lepszego inkubatora nie ma. Koleżanka w Szkocji urodziła w 32tc dziecko miało 3kg więc kawał ciałka pomimo że wcześniak ale układ oddechowy nie do końca był rozwinięty.Miała przez 2 tygodnie noce nie przespane bo dziecko przy jedzeniu miało problem z oddychaniem i podczas spania także nie łapało oddechu-swoje podżyła.Najgorsze że nie miała żadnych objawów ani nic innego co sugerowałoby jakiś problem a w konsekwencji poród. Fij pisałam poważnie- 30tyś(za remont+materiał+ kuchnia) to nie 30 zł które można podarować.Aż tak dobra nie jestem, by prezenty takie robić na gwiazdkę zwłaszcza tym ludziom.M ma dzisiaj dzwonić do tej suczy i rozmawiać z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w końcu jesteś MAMA :) Dziewczyny, współczuję Wam tych problemów z szyjkami :O Jak tak czytam to aż mnie ciarki przechodzą. Ja póki co nie mam na szczęście problemów z bólami brzucha (tfu, tfu, odpukać) i jeżdżę od wczoraj na mopie i na kolanach brzuchem froteruję podłogę ;) Wczoraj to trochę przesadziłam, bo na koniec to już mi krzyż pękał, ale w sumie jest ok. Męczą mnie za to, jak już wcześniej pisałam, te biodra w nocy, trochę zapchany nos, ostatnio czasem zgaga, ale to chyba typowo ciążowe niedogodności, z którymi da się żyć jak trzeba. Przyłóżcie się kochane do tego leżenia, bo z tymi szyjkami to chyba nie ma żartów, dzieci najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlamamazde
Czesc dziewczyny. Wlasnie jestm w 18 tyg ciazy. Poki co ciaza przebiega prawidlowo. Malutka niedawno zaczela calkiem fajnie kopac. Mam do was pytanie o wasza wage. Pamietacie ile przytylyscie do 18 tyg ? U mnie jest to 1.5 kg i zastanawiam sie czy to nie za malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no te krzyki fakt byly troche przerazajace, ale zaraz btl placz dzieciatka i mnie samej chcialo sie plakac jak slyszalam :) nic mi nie zakladali tylko kazali lezec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlamamazde witaj :) ja jestem dopiero w 14 tc ale do 12tc przytyła kilogram :) ale to chyba rożnie jest na początku ciąży moja koleżanka na początku ciąży schudła 10 kg i nawet nie domyślała się że jest w ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, to można powiedzieć, że przeszłaś swojego rodzaju test bojowy ;) Dziewczyny, będę się przymierzać w styczniu do zakupu kosmetyków dla malucha i tak czytam i przekopuję ten internet i tak naprawdę nie wiem co kupić, bo ciągle czytam jakieś sprzeczne opinie :O Myślałam o emulsji do kąpieli Oilatum lub Emolium, żeby potem już niczym nie smarować dziecka, ale tak się zastanawiam co wtedy z buzią? Przemyję ją wodą przegotowaną i mam niczym nie smarować? Z jednej strony na kosmet. Oilatum napisane jest, żeby stosować od 1. dnia życia, a z drugiej dziewczyny piszą, że to kosmetyki dla alergików i ludzi z problemami skórnymi :O Macie jakieś pojęcie o tym? Może podpatrzyłyście coś u znajomych? Anetucha, a Ty czego używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzupełniam :) nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika------------29-----------Ni emcy---------------5------------? mamaanita---------------Anita--------------22-----------k uj.pom-------------6------------? Lindis---------------------Martyna-----------24---------- śląsk------------------8------------? szczesliwa-mmmama------------------------30-----------ł dzkie -------------10------------? andziulka007-------------Angelika----------26----------Ł dzkie-------------14----------? andziulka88--------------Ania----------------24---------- -łódzkie-------------13-----------DZ (nie)mądra--------------Agata---------------28---------- -Ch orzów- --- ------14---------CH? HinskiTurysta------------Ewa----------------20----------- -Lu buskie-----------19---------CH kasia8384----------------Kasia---------------29---------- - lubuskie------------19----------? Allegrowiczka1987------Iwona---------------24----------- Ok. Kraków--------20---------DZ keysy2121---------------Kasia----------------21---------- - mogilno------------30---------CH 18Karola18--------------Karolina-------------18---------- - podlaskie----------28---------DZ MAMA2013LUTY--------Karolina-------------22-----------pod k arpa ckie----32---------CH Fijfijfijuu---------------Ewelina--------------28-------- - --mazowieckie------32---------CH XxPrzyszla_MamaxX----Magdalena----------20-----------świ ęt okrzyskie.---31--------DZ JagusiaGusia------------Kasia----------------25---------- - -Lubelskie----------31-----------? izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-----------? MAMUSIE anetucha123456-----------Aneta------------24----------Ken t , Anglia--------------------- DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka skąd Ty wzięłaś tę tabelkę? Bierz zawsze z ostatniego wpisu bo widzę, że są nieaktualne dane... nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika------------29-----------Ni emcy--------------5------------? mamaanita---------------Anita--------------22-----------k uj.pom--------------6------------? Lindis---------------------Martyna-----------24---------- śląsk------------------8------------? szczesliwa-mmmama------------------------30-----------ł dzkie --------------10------------? andziulka007-------------Angelika----------26----------Ł dzkie---------------14----------? andziulka88--------------Ania----------------24---------- -łódzkie-------------14-----------DZ (nie)mądra--------------Agata---------------28---------- -Ch orzów- --- ------14---------CH? HinskiTurysta------------Ewa----------------20----------- -Lu buskie-----------19---------CH kasia8384----------------Kasia---------------29---------- - lubuskie------------19----------? Allegrowiczka1987------Iwona---------------24----------- Ok. Kraków--------20---------DZ keysy2121---------------Kasia----------------21---------- - mogilno------------31---------CH 18Karola18--------------Karolina-------------18---------- - podlaskie----------28---------DZ MAMA2013LUTY--------Karolina-------------22-----------pod k arpa ckie----32---------CH Fijfijfijuu---------------Ewelina--------------28-------- - --mazowieckie------32---------CH XxPrzyszla_MamaxX----Magdalena--------20-----------świ ęt okrzyskie.---31--------DZ JagusiaGusia------------Kasia----------------25---------- - -Lubelskie----------31-----------? izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-----------? MAMUSIE anetucha123456-----------Aneta------------24------------Ken t , Anglia----------------- DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA13LUTY dobrze widzieć Cię z powrotem:) Keysy dziewczyny mają rację, pobyt w szpitalu to nic przyjemnego i każdy się go obawia,ale jeśli ma Wam pomóc, to się nie wahaj:) Dziewczyny, powiedzcie mi czy mialyście problem z kaszlem? No i jak sobie z nim radziłyście. Od 2 dni mnie męczy, może nie jest jakiś bardzo uporczywy ale nieprzyjemny i czuje delikatny ból macicy:( Na razie piję herbate z miodem i sokiem malinowym, no i pani w aptece poleciła mi apap musujący na przeziębienie,ale jakos staram się go nie brać. Może znacie jakieś domowe sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA13LUTY dobrze widzieć Cię z powrotem:) Keysy dziewczyny mają rację, pobyt w szpitalu to nic przyjemnego i każdy się go obawia,ale jeśli ma Wam pomóc, to się nie wahaj:) Dziewczyny, powiedzcie mi czy mialyście problem z kaszlem? No i jak sobie z nim radziłyście. Od 2 dni mnie męczy, może nie jest jakiś bardzo uporczywy ale nieprzyjemny i czuje delikatny ból macicy:( Na razie piję herbate z miodem i sokiem malinowym, no i pani w aptece poleciła mi apap musujący na przeziębienie,ale jakos staram się go nie brać. Może znacie jakieś domowe sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropo kosmetykow to ja nie bede dziczec z tymi oilatum itp za 3 dyszki. jestem tradycjhonalistka wiec plyn do kapiel jakis(na razie wyprobuje ten j&j z probek ijak nie bedzie uczulac to bede go caly czas stosowac) potem oliwka a na buzke krem bambino. sama uzywam tylko bambino bo innego nie moge. pozatym nie odmowie sobie zapachu maluszka wysmarowanego oliwka :) mama ja na poczatku zauwazylam np taki przejrzysty plyn a teraz to juz biale normalnie to mliczko... a tez cie tak czasem szczypia sutki? ja wczoraj czytalam o tym pessarze i szwach bo stwierdzilam ze o nie poprosze teraz ale to nie jest takie chop siup... wcale ich tak chetnie nie zakladaja.... no chyba ze juz raz poronilas albo urodzilas przedwczesnie... jak zwykle zaczynaja dzialac dopero po tragedii... no i za pessar trzeba zaplacic ok 200 zl bo na szwy juz u nas mama za pozno. no i zalezy jak krotka masz ta szyjke... tobie raczej juz tylko lezenie zaleca. wczoraj caly dzien lenistwa mialam i bardzo mi to pomoglo, noc bez bolu teraz tez nic nie boli. widocznie sie w weekend przeforsowalam zakupami itp, choc nie nosilam to sie nalazilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunia uwazaj na kaszel bo moze wywolac skurcze. mi zawsze pomagal tylko i wylacznie syrop z cebuli. zadne tam syropy z apteki. cebula i cukier i nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wstawiłam aktualną tabelkę. Agunia ten apap to możesz brać, ale to też nie dłużej niż 3-4 dni, ja też brałam jak się przeziębiłam. Bo bierzesz apap C plus tak? Ja taki właśnie brałam. I będę powtarzać, na kaszel domowa mikstura, może i niesmaczna ale skuteczna to mleko ugotowane i do tego skwareczki ze słoniny i naprawdę pomaga. Wiem jak to brzmi, ale naprawdę skutkuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam,że dwa razy ale coś kafe szwankuje:) Co do teściowej to ja mam jakąś dziwną, ale to chyba na plus. W ogóle sie nie wtrąca, nie interesuje nami. Ma nowego męża 14 lat młodszego i przeżywa drugą młodość. Zachowuje się jak osiemnastka a mi to całkowicie odpowiada:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mi kuzwa goraco... od srodka normalnie sie gotuje... wszyscy mi mowia a ty znow gola jestes...a ja tylko w leginsach, koszulce na naramkach, bamboszaki na stopkach i sie gotuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak andziulka, apap C plus, taki w biało żółtym opakowaniu. Dzięki dziewczyny, spróbuję na pewno i cebuli i mleka i skwarek:P hehe na to bym w życiu nie wpadła:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, to ten sam co ja brałam i to tylko 4 dni brałam, w tym pierwszy dzień 2 dawki a później już tylko po jednej. Więc w sumie 5. No i jeśli boli Cię to gardło to jeszcze tentum verde, ja kupiłam w sprayu bo chyba lepszy, ale są jeszcze tabletki i to jest bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy, ja też własnie mam. Raz łaże ubrana od stóp do głów i trzese sie z zimna, a za chwile jest mi strasznie gorąco, wietrze mieszkanie, rozbieram się. Myślałam, że robie to uwaznie,ale niestety, przyplątał sie kaszel, także uważaj na siebie. Mój M aż sie śmieje ze mnie że zachowuje sie jak stara baba na menopauze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, to ten sam co ja brałam i to tylko 4 dni brałam, w tym pierwszy dzień 2 dawki a później już tylko po jednej. Więc w sumie 5. No i jeśli boli Cię to gardło to jeszcze tentum verde, ja kupiłam w sprayu bo chyba lepszy, ale są jeszcze tabletki i to jest bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×