Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

kurcze ja serio wam zazdroszcze tej pewnosci siebie. dzis mam bluzke na ramiaczkach bo nawet to jest dla mnie za duzo... i chris zaczal mnie po ramionach glaskac. potem cos gadal ze faceci sa wzrokowcami i bla bla a ja na to, ze mam pelno rozstepow i nie czuje sie dobrze, to sie dowiedzialam, ze lubi tygrysy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha123456 - ja też im zazdroszczę na hasło przytyłam 5 kilo w drugim miesiącu żadna się nie odezwała :D. A ja panikuję. Co jak się rozstępów nabawię? Co jak nie będę miała siły na żadną dietę jak dziecko się urodzi. Zaczynam się bać sięgając po jedzenie :(, a to już chore. Może tak naprawdę my mamy nie możemy już myśleć zbytnio o sobie i o swojej urodzie, bo może to być kosztem zdrowia dziecka. Ale z drugiej strony ja nigdy nie chciałam być jedną z tych tłustych mam, które nie mają już z życia nic poza dzieckiem :(. Anetucha123456 - nie słuchaj swojego za bardzo. Nie wszyscy są wzrokowcami. Ludzi percepcja się zmienia pod wpływem twojego wnętrza. Czyli to co tak naprawdę widzą jest również związane z tym jak się do nich odnosisz. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha123456 - ja też im zazdroszczę na hasło przytyłam 5 kilo w drugim miesiącu żadna się nie odezwała :D. A ja panikuję. Co jak się rozstępów nabawię? Co jak nie będę miała siły na żadną dietę jak dziecko się urodzi. Zaczynam się bać sięgając po jedzenie :(, a to już chore. Może tak naprawdę my mamy nie możemy już myśleć zbytnio o sobie i o swojej urodzie, bo może to być kosztem zdrowia dziecka. Ale z drugiej strony ja nigdy nie chciałam być jedną z tych tłustych mam, które nie mają już z życia nic poza dzieckiem :(. Anetucha123456 - nie słuchaj swojego za bardzo. Nie wszyscy są wzrokowcami. Ludzi percepcja się zmienia pod wpływem twojego wnętrza. Czyli to co tak naprawdę widzą jest również związane z tym jak się do nich odnosisz. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię-------------wiek------ --miejscowość----------tc--------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika------------29---------Niem cy- ------------------5------------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------ 31 ---------Utrecht,Holandia------7----------- ? andziulka88---------------Ania--------------25----------- -ł ódzkie---------------17---------DZ andziulka007------------Angelika-----------26------------ ł dzkie---------------17-----------? (nie)mądra---------------Agata-------------29----------- --śląskie---------------18---------CH agunia1987--------------Agnieszka---------25------------ ó dzkie---------------19---------DZ DarCiiaaa----------------Daria-------------19------------ Gdy nia-----------------22---------DZ HinskiTurysta-------------Ewa-------------20----------- lubuskie----------------25--------CH Allegrowiczka1987------Iwona------------24-----------Ok.K rak ów------------23---------DZ XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena--------20--------świętokr zys kie---------31---------DZ Marysia2013------------Marysia------------28----------ł dzkie------------------33---------DZ keysy2121----------------Kasia--------------21----------- Mog ilno---------------35---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina------------23---------podkar pac kie----------35---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-------------28-------- --m azowieckie---------36---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia-----------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam juz 20 kg plus i sie poddalam.. i tak tego nie zahamuje. ale to nie zmienia faktu ze tez zle sie czuje nago. my np kapiemy sie codziennie razem i wtedy nie przeszkadza mi cialo ale jak mowi ze do sexu sie mam cala rozebrac to nie jestem na to taka chetna bo wiem ze wtedy wygladam tragicznie. anetucha ja tez teraz jzu czuje glowke miedzy nogami jak sie pochylam i myslam czy to mozliwe ale widocznie tak. fij ciesz sie ze jeszcze ci dusi na przepone bo to znaczy ze jeszczes ie na ten swiat nie wybiera. gorzej jak ci sie opusci tak jak mi... wczoraj chyba ze 4 godz mnie skurcz trzymal. jakby ktos zalozyl pas wokol brzucha i sciskal mega mocno... fatalne uczucie. 35 tydz juz... maskara. ja jeszcze nic gotowego nie mam. kobietki a xczy zabieracie do szpitala recznik dla malucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemozliwa smaruj sie oliwka. cyce, uda, brzuchol, boczki to nie bedzie rozstepow. zobacz ja 20 kg plus mam ale ani jednego rozstepu. regularnie smarowalam sie oliwka od poczatku, moze z miesiac sie zaniedbalam ale teraz znow codziennie oliwka w ruch. bo kg zrzucisz ale jak wyjda rozstepy to dupa blada dlatego wspolczuje ci anetucha, domyslam sie co czujesz bo bym tak samo sie czula... ale facet nie zrozumie tego... bo mamy taki jakis glupi obraz bilbordowy ze te z reklam to nawet pieprzyka nigdzie nie maja a jak spojrzysz na siebie to nawet jak jestes chudziutka to zawsze gdzies jakas nierownosc... ale wiecie co... wczoraj zobaczylam na nk moje stare zdj jak bylam w 7 tyg... kuzwa jaka szprycha w mini... tylko ze przestalam wlazic w ta mini w 20 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e wstawilo mi tu gebe tez, myslam ze to automatycznie wycina twarz i robi biale koloeczko... jak wy to robicie ze tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tam dziewczyny głowa do góry będzie dobrze przyjdzie czas i znów bedziemy szczuplutkie :) ja tam sie nie przejmuje dzidzia najważniejsza:) a pozniej najwyżej jak nie da rady inaczej to na operacje plastyczna uzbieram :p a nie zgadniecie kto mnie dziś obudził ... Moje malenstwo zrobiło mamie pierwsza pobudke z rana :) juz coraz mocniej czuć ruchy i jest to niesamowite uczucie jak cos Ci tam w brzuszku sie wierci :D Oczywiscie od rana jestem z usmiechem na buzi hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra dzieki. rozstepy uwazam, to sprawa genetyczna. moja matka nie miala ale ja cala jestem zlozona z genow taty i jego rodziny. babka czyli matka ojca tez tak wyglada. ja smarowalam sie Re Gen Oil czyli na rozstepy juz nawet istniejace. 3 razy dziennie brzuch ale o nogach zapomnialam. no w kazdum razie na brzuchu mam jakies 10 wielkich kresek a smarowalam go tym drogim gownem od 1 miesiaca. wiec nie uwazam, ze kremy pomagaja, chyba ze na swędzenie rozciagnietej skory. jesli masz miec rozstepy to je bedziesz miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy najbardziej to przytyłaś chyba w uszach:) a tak poza tym no niezła szprycha jesteś:P Moim zdaniem naprawdę nie masz się czym przejmować. A to że sie ma grube nogi to się wydaje każdej dziewczynie, najbardziej nie lubie na nie patrzeć z góry jak idę i tłuszcz mi się na nich trzęsie jak galareta, no ale co poradzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka ja tez miałam raz taką pobudke, z tym że ja się jeszcze nie przyzwyczaiłam i zanim się skapnęłam że to moje dziecko to mslałam że mam jakiś atak czy cos:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Było trochę czytania do nadrobienia :) Dzisiaj byłam krew oddać(do badania prenatalnego),gdzie musiałam znowu stanąć na wadze i okazało się,że w przeciągu miesiąca przybrałam prawie kilogram.Kurzcze-nie sądziłam,że to tak szybko u mnie pójdzie.Niby nie kontrolowałam szczególnie wagi przed ciążą,jak czułam że moja garderoba robi się przyciasna to stopowałam z jedzeniem.Przy 170cm ważyłam 51-52 kg.No i tak Wy bardzo boję się rozstępów.A raczej mam skłonności.jak miałam 18 lat zaczęłam tyć i tak doszłam do 70 kg w dwa lata.Później spadłam te 20 kilo nie wiem kiedy i pojawiły się ONE na udach i tylku.Oczywiście staram się robić co mogę by im zapobiec.Nawt spejalnie do apteki dzisiaj pojechałam po olejek z jajoba,który niby jest dobry...Zobaczymy co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy , Ty naprawde ladnie wygladasz w ciazy! Nie widac ze przybylo Cie tyle kilogramow :) Ja coprawda przytylam dopiero 4kg od początku ciąży ale z dnia na dzień widze ze brzuszek mi rosnie i przez te ostatnie trzy miesiace pewnie baaardzo zwieksze swoja wage ;) Ja dzis "studiuje" opinie o porodowkach w Krakowie :D Od poczatku zastanawialam sie nad jednym szpitalem, noi koniec z koncem na 99,9% bede tam rodzic mimo ze niemam zadnej opini od znajomych ale wydaje sie byc OK noi ma spoooro pozytywnych opini :) A do tego porody rodzinne sa bezpłatne, tak że maż moze ze mna byc do konca mimo ze uparcie twierdzi ze niechce bo zemdleje :D Ale ogolnie zalezy mi na tym zeby byl chociaz na tym poczatkowym etapie przy mnie, a potem jesli nieda rady to poprostu wyjdzie ;) Wczoraj corcia tam mnie boksowala ze az podskakiwalam :D Jakies cztery dni byla dosc leniwa i zaczelam sie martwic ale wczoraj jak zaczela stukac i to jeszcze bardzo nisko bo na sanym wzgorku lonowym to myslalam ze zaraz wyjdzie :| a kopniaki promieniowaly mi az pod zebra :D Swoja droga zastanawiam sie czy to byly kopniaki czy uderzenia raczkami bo moze malutka juz sie obrocila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię-------------wiek------ --miejscowość----------tc--------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika------------29---------Niem cy- ------------------5------------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------ 31 ---------Utrecht,Holandia------7----------- ? andziulka88---------------Ania--------------25----------- -ł ódzkie---------------17---------DZ andziulka007------------Angelika-----------26------------ ł dzkie---------------17-----------? (nie)mądra---------------Agata-------------29----------- --śląskie---------------18---------CH agunia1987--------------Agnieszka---------25------------ ó dzkie---------------19---------DZ DarCiiaaa----------------Daria-------------19------------ Gdy nia-----------------22---------DZ HinskiTurysta-------------Ewa-------------20----------- lubuskie----------------25--------CH Allegrowiczka1987------Iwona------------24-----------Ok.K rak ów------------26---------DZ XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena--------20--------świętokr zys kie---------31---------DZ Marysia2013------------Marysia------------28----------ł dzkie------------------33---------DZ keysy2121----------------Kasia--------------21----------- Mog ilno---------------35---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina------------23---------podkar pac kie----------35---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-------------28-------- --m azowieckie---------36---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia-----------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ten piaty tydzień też już dawno był... :) 17 znowu zobaczę moją kruszynkę.Juz doczekać się nie mogę :) nick-------------------------imię-------------wiek------ --miejscowość----------tc--------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika------------29---------Niemcy- ----------------10------------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------ 31 ---------Utrecht,Holandia------7----------- ? andziulka88---------------Ania--------------25----------- -ł ódzkie---------------17---------DZ andziulka007------------Angelika-----------26------------ ł dzkie---------------17-----------? (nie)mądra---------------Agata-------------29----------- --śląskie---------------18---------CH agunia1987--------------Agnieszka---------25------------ ó dzkie---------------19---------DZ DarCiiaaa----------------Daria-------------19------------ Gdy nia-----------------22---------DZ HinskiTurysta-------------Ewa-------------20----------- lubuskie----------------25--------CH Allegrowiczka1987------Iwona------------24-----------Ok.K rak ów------------23---------DZ XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena--------20--------świętokr zys kie---------31---------DZ Marysia2013------------Marysia------------28----------ł dzkie------------------33---------DZ keysy2121----------------Kasia--------------21----------- Mog ilno---------------35---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina------------23---------podkar pac kie----------35---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-------------28-------- --m azowieckie---------36---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia-----------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to racja ze nie am zasady na rozstepy. moja matka urodzila 7 dzieci i zero rozstepu, siostra co wykapana matka jest caly brzuch poorany po jednym, ja i moja jeszcze inna siostra jestesmy po ojcu i ta nie ma rozstepow po porodzie i ja narazie tez nie i oby tak zostalo kg moze nie widac na zdj ale celulit to nawet na lydkach mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy super, że masz tyle rodzeństwa:) Jak się spotykacie w jakieś święta to musi byc strasznie wesoło:) MAMA nadal się nie odzywa, mam nadzieję, że wszystko u nie w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy cellulit tez mialam! jak stalam i nie dotykalam nog!!! myslalam, ze zostanie ale szybko sobie poszedl takze nie martw sie ;)) mi z nog zeszlo po 9 cm jak narazie. od swiat w d.. mialam diete dopiero dzis wrocilam i nie przybylo mi ani grama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celulit mam i ja :D ale szoruje się gąbką do tapicerki i chyba się zmniejsza :P rozstępów póki co nie widzę ale tez może dlatego ze nie chce ich widzieć . Dziewczyny mam do Was pytanie finansowe :D Chodzi o to czy planuje sobie "przekupić" położną przy porodzie? Jak byłam u kuzynki to spytała się mnie czy mam kasę na poród, nie byłam zbytnio zorientowana o co chodzi i mowie ze w szpitalu państwowym rodzę, ona że wie ale czy mam kasę żeby zapłacić położnej i kobiecie od noworodków żeby pokazała co i jak. Jak spytałam się ile to się daje to mnie zatkało .3 lata temu dała 400zł a teraz jak rodziła 800zł ! Czy Wy coś myślałyście w tym temacie bo ja tak myślałam ze ze to symbolicznie w podziękowaniu a nie jak pół drugiej wypłaty :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co? O.o ludzie w polsce litosci nie maja! placic za opieke a to dobre. to w takim razie co do jej obowiazku nalezy? lekarz odbiera porod a ona stoi i patrzy a potem kawe pije no kurrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha no właśnie podobno lekarz nie odbiera porodu on to chyba tylko na zszycie przychodzi a tak to cały czas położna jest , ale 800 zł to jak dla mnie przesada !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w życiu! Już dość z wypłaty zabierają na tą niby służbę zdrowia. Za te pieniążki wolę kupić coś małej. Wprawdzie mama namawia mnie żebym coś tam włożyła do "fartuszka" połoznej bo u nas niby wszyscy tak robią,ale ja jestem zdania że ładne kwiaty po wszystkim wystarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja też gadałam niedawno z koleżanką, która ma termin jakoś na początek kwietnia i też mi mówiła, że trzeba sobie lekko "przekupić" położną :/ nie miałam o tym seledynowego pojęcia! No i dowiedziałam się, że przy porodzie nie ma żadnego lekarza! Jest tylko położna. A jeśli coś się dzieje złego, akcja porodowa się opóźnia, coś idzie nie tak jak trzeba to wtedy lekarz jest wzywany. Więc jeśli kobietka chce, żeby położna traktowała ją troszkę delikatniej to trzeba posmarować :/ kuźwa! Wiecie co, to chore jest, ale sami ludzie tak tych konowałów nauczyli! Tyle, że ja jednak będę wolała dać te parę stów niż się męczyć. No i z dzieckiem też pewnie delikatniej się obchodzą i w ogóle. Nie mam pojęcia o jakich kwotach mówi się w moim szpitalu, ale chyba nie aż tyle ile mówi Agata. Muszę przedzwonić do tej koleżanki, ona sporo wie to musi mnie doedukować. No i kiedyś pisałyście o lewatywie i teraz już wiem na pewno, że u mnie w szpitalu robią na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie to i tak bezczelnosc, ze polozne czegos oczekuja. ja nie dalam swoim nic i w ogole nie pomyslalam, ze cokolwiek im sie nalezy! za opieke maja wyplate i moga sie gonic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śmiać mi się chce dziewczyny :) wiecie co, piszę sobie jeszcze na forum ślubnym z dziewczynami, które ślubowały również w tym samym miesiącu co ja i co jakiś czas odzywamy się tam jeszcze, nawet prawie pół roku po naszych ślubach, poznałam tam naprawdę fajne dziewczyny :) no i one często pytają co tam u mnie, jak rozwija się Malutka, w sumie jestem pierwszą przyszłą mamą z tego wątku :) właśnie niedawno dowiedziałam się o wielkiej szkodliwości usg dla mojego dziecka :D jakaś przemądrzała strasznie mnie pouczała, że bardzo szkodzę dziecku przez wykonywanie usg, wg niej zbyt często! Czy wiedziałyście, że "Fale ultrasonograficzne powodują rozwarstwianie się tkanki w mózgu, co prowadzi do powstawania "dziur". Dzieci rodzą się mniej inteligentne." bo ja nie miałam o tym pojęcia! Niektórzy uważają się za mądrzejszych od samych lekarzy :D nie wiadomo mi nic na temat takich badań nad ultrasonografią. Chyba nasmaruję maila do polskiego towarzystwa ultrasonograficznego i spytam o badania potwierdzające taką szkodliwość usg w ciąży. No i wiecie, wg tej przemądrzałej wykonywanie usg powoduje u dzieci nadpobudliwość, ADHD i dysleksję. Weźcie to pod uwagę umawiając się na kolejne badania usg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie macie nawet pojecia jak Polska mnie wkurza! jadac na wakacje, za taksowke z pksow do domu placilam kiedys 8 zl wiec nie czulam sie zle zostawiajac napiwek. teraz za ten sam kurs chca 20zl! :o no cholera. albo orzeszki nic nac ;] moje ulubione. byly za 9zl . ostatnio jak bylam to ta sama duza paczka kosztowala juz 15.99! masakra jakas. zeby jeszcze pensje szly super w gore!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×