Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Fij, od dawna masz te "mokre upławy"? Bo wiecie co, od jakiegoś czasu to normalnie wkładka wilgotna jak cholera, a jak już nie założę to w ogóle majtki mokre, widać to bardzo, to nie jest taki śluz tylko wilgoć. A dziś nad ranem poszłam siku i po 20 minutach się jakoś przekręcam w łóżku a uda mam całe mokre! Aż się przestraszyłam bo może to wody się sączą czy co.... :/ nie wiem, muszę powiedzieć o tym lekarzowi , ale już widzę jak on się tym zainteresuje... I tak się nakręcam bo może coś ze mną nie tak, a jak pomyślę o lekarzu to wiem że on to i tak zleje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiedziałam, że mój lekarz ma dostęp do usg w piątki i specjalnie na piątek sie umówiłam :) więc zrobił, mam swoją fasolkę na zdjęciu. Tomek jak tylko zobaczył to przyczepił na lodowkę :) Ta moja ciąża to raczej nieplanowana, w październiku spóźniał mi się okres, miałam zapalenie jajników, odstawiłam tabletki i jakoś tak wyszło ;) Nie uważalismy za bardzo, a najlepsze jest to, że on pracuje w Warszawie i widujemy się tylko w weekendy, a akurat po Sylwestrze mieliśmy wolne i gdzyby nie to to pewnie szanse na fasolkę byłyby nikłe bo jakoś w środku tygodnia wypadało jajejczkowanie ;) No ale tak miało być najwyraźniej, a ja już bardzo chciałam mieć dziecko. A jeszcze wracając do lekarzy to mnie też nie bardzo stać na prywatne wizyty, zapisałam się teraz do innego zobaczymy jak on się będzie interesował, jak też będzie miał mnie w tyłku to chyba nie będzie innego wyjścia jak uciułać i iść prywatnie. Straszne to jest, że tyle tych cholernych podatków się płaci a służba zdrowia pożal się Boże. Jak cos potrzebujesz pilnie to i tak musisz iść prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi pomagala herbatka rooibos, jak zawachnelam sie raz imbirem to moment zygalam... a tak poz tym to dzis sie obudzilam tak jakby z mdlosciami... wogole dzisisejszy dzien to masakra. brzydko mowiac slabo mi jak huj... nie mam epy w recach i nogach i wiecie jaki mam puls 138!! cisnienie ok ale czemu taki ten puls bez wysilku... w piatek mialm cisnienie 150/90 ok chyba nawqet 158 bylo to pierwsze i puls 108. a pomyslec ze wystarczy urodzic i wszystko minie jak reka odjal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna, ale pamiętaj że jeśli chcesz dostać becikowe to od 10 tyg. musisz być pod stałą opieką J E D N E G O lekarza. Z moich informacji tak wynika. Więc musisz mieć udokumentowaną pierwszą wizytę co najmniej od 10 tyg. i to u tego samego lekarza. Kurde, nie myślałam że z tym goleniem taka masakra będzie...jeśli mężuś się nie zgodzi mi pomagać to do końca ciąży zaplotę tam sobie warkoczyki :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka to mnie teraz zmartwiłaś :( bez sensu to jest :( a pewnie, że chcę becikowe, wiadomo każde pieniążki się przydadzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ja mam nieaktualne wiadomości ale tak było. Może inne dziewczyny coś więcej wiedzą o oby to nie była prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carolajna nie wiem czy wiem dobrze ale musisz poprostu miec udokumentowane wizyty i teraz wlasnie nie wiem czy raz na miesiac czy raz na 3 miesiace ale nie musi byc to jeden lekarz. ale napewno przed 10 tyg musisz miec 1 wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale u innego lekarza mam dopiero 5 marca :( ale tą pierwszą w papierkach jakby co już mam. Muszę się dowiedzieć dokładniej jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropo nfz to ja sie juz nie wypowiadam ale powiedzial ze zlotowki nie zaplace i nie zaplace! jak chodzilam od poczatku do tej baby to byla tragedia za kazdym razem irytowala mnie coraz bardziej. mocz badalo ona u siebie jakimis papierkami durnymi co gowno z tego wiedziala bo zal jej bylo dac skierowanie jakby to z jej kieszeni szlo. a poszlam przenioslam sie w 31 tyg dopiero do edo i od razu skierowanie na mocz krew i hbs i wyszlo ze mam zly mocz bakterii duzo a jakbym chodzila do tamtej to gowno bym wiedziala ze mam mocz zly, bo ona tymi papierami tam merdala sobie... i carolajna jak masz mozliwosc to zmien lekarza bo bez sensu chodzic do takiego co ma cie w dupie, to najgorsze co moze byc. do rolskiej chodzialm od poczatku i za kazdym razem patrzyla na mnie jakby mnie pierwszy raz na oczy widziala a ten edo juz na drugiej wizycie kumal ze ja to ta z tym dziwnym nazwiskiem, ktore musi literka po literce przepisywac z karty bo jak mu mowie to ni huhu nie wie jak to napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu tydzień do przodu... nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29-------Niemcy --------------- 13-----------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? mamaanita................Anita............. 23....... kuj-p om-------------15-----------? andziulka88---------------Ania--------------25--------ł dzkie-----------------20---------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie----------------20----------? (nie)mądra---------------Agata------------ 29--------śl skie------------------21---------Leon agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie---------------- 21---------DZ Szoszonowa -------------Magdalena-------27-------Anglia--------------- ---21---------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko pol skie--------22-------Norbert DarCiiaaa----------------Daria------------- 19---------Gdy nia----------------22---------DZ _majóweczkA_---------Ania----------------22-------wiel kopolskie--------24----------DZ HinskiTurysta-------------Ewa------------- 20---------lubu skie--------------28---------CH Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------Ok.Kr akowa---------26----------DZ Yadaeth----------------Aneta--------------- 25---------Białystok-------------27-------Gośka XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena--------20---------święto krzyskie----- 31----------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie----------------37---------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno---------------38----------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-------23---------podkarp ackie---------39----------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie----------39---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia-------------------DZ Carolajna87-Fajnie,że jesteś,bo tak jakoś z tyłu jestem za dziewczynami.Wszystkie powyżej 20 tygodnia,z fajnymi brzuszkami i czyją już ruchy.Tak troszkę samotnie mi tutaj było-mimo fajnych dziewczyn(pozdrawiam :)).Ja dopiero na początku 13 tygodnia,więc do wyczucia jakichkolwiek ruchów to ....Chociaz czas i tak dość szybko leci,bo jak nie tak dawno się tytaj dołanczałam to byłam dopiero w 5 tc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żadnego zaświadczenia nie mam, ale przecież jest moja dokumentacja medyczna w przychodni, więc to chyba nie jest problem udowodnić, że faktycznie się było. Mam taka nadzieję. A kiedy lekarz zakłada/daje kartę ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobiety :) rewolucja minęła mam nadzieje i wiecie co zjadłam w sobotę słoik jagód i to chyba po tym było ... ehh pyszne były bo sama je zerwałam i włożyłam w ten słoik ale żeby tak się po nich męczyć :/ Yadeth kopytka to bardzo bardzo prosta sprawa także jak byś potrzebowała wskazówki w kuchni to daj znać pomogę Ci dobrą rada :) ja swoje pierwsze kopytka zrobiłam jak miałam z 19 lat i o przepis wyszłam na podwórko do sąsiadek się zapytać i wyszły mniam :D ale miałam dziś noc prawie nie przespaną masakra nogi mnie jakoś bolały nie mogłam się ułożyć jeszcze te jelita :/ a mój całą noc kaszel ma straszny szkoda mi go jeszcze wczoraj grał w piłkę i wybił palucha u nogi i ma strasznie spuchniętego :/ andziulka powodzenia przy goleniu hehe ja to już po palcu muszę jechać bo mało widzę hehe niedługo lusterko muszę sobie zamontować :p a i spytaj się o te wodniste płyny bo ja też tak miałam dzisiaj i nie wiem co to jakoś dużo tego nie było w nocy ale właśnie też czułam wilgotne uda :/ moje maleństwo jak mama w nocy nie śpi to ono też i wariowało a teraz odsypia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja bylam np potwierdzic ciaze i to byl 4 tydz i nie dala mi karty. i poszlam do siebie tu zas w 7 tyg i juz mi zalozyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam jakis czas takie wodniste uplawy wlasnie i tez sie balam bo raz w nocy to bylo tak mokro jakbym sie zsikala ale jakos minelo. mozna kupic wkladnki z paskiem lakmusowym zeby sprawdzic czy to wody ale to raczej tylko w duzych miastach bo u nas tego nie maja np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy - cos faktycznie jest nie tak z tym pulsem :/ Ja za dzieciaka chodzilam do kardiologa wlasnie z pulsem i lekarz mi tlumaczyl ze jak serce szybciej pracuje to znaczy ze sie ratuje tyle ze ja wtedy mialam rowniez bardzo niskie cisnienie no ale Ty masz wysokie! :/ Na moje oko powinnas isc do lekarza... Ja narazie puls chyba w normie bo na ogol tak 107, 109 wiec jeszcze znosnie, ale raz czulam sama po sobie ze serducho mi tak kolotalo jak niewiem a maz sie sam wystraszyl bo mu opowiadalam jak mi minak dzien i dostalam takiej zadyszki ze slowa niemoglam wypowiedziec bo musialam lapac ciagle powietrze a serducho tak walilo ze niewiem ale nie przyszlo mi do glowy zeby zmierzyc cisnienie ale to bylo tylko raz ;) Dzis dzwonilam na ginekologie - umowilam sie na genetyczne III trymestr do lekarki u ktorej juz bylam :D 14.02 godz. 18.40 - mam nadzieje ze wyplata dojdzie do tego czasu i ze maz urwie sie z pracy zeby byl ze mna bo chyba go zabije jak nie zdazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no carolajna ale napisane w karcie napeno tam masz ze przyszlas z ciaza wiec nie ma co sie martwic chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz doszedl troche chyba do normy ten puls bo juz nie jest mi tak slabop ale momentami naprawde bylo nieciekawie... a tu jeszcze sama w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikaw29 tez się cieszę, że nie dzieli nas taka wielka przepaść tygodniowa ;) ale ile bedzie mamuś do dawania rad i do pomocy jak my już bedziemy po ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic poprostu nic od tyg nie chce mi sie robic moglabym lezec calymi dniami. dobrze ze przemek posprzatal w sob. ale nie chce patzrec na szafki ile kurzu tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Też miałam jakies mokre śluzy i tym podobne sprawy. ;p Wkładki koniecznie musiałam nosić, ale podejrzewam że to jeszcze nie to co będzie przed porodem. ;p Carolajna87 no to fajnie wyszło, jak się tak macie na weekendy i Ty chciałaś potomka mieć i okazało się, że astronauta jest w drodze ;D ... widzicie, ja wierze, że można myśla zmieniać świat. Oczywiście kawałek penisa i spermy też się do tego przydaje.. HAHA. :d Mi mdłości w sumie same przeszły, imbir za bardzo nie pomagał. ;p Dzisiaj tez planuje się golić, jeszcze nie widze w tym problemu chociaż nie powiem, gimnastykuje się już jakby bardziej. ;P W obwodzie brzucha mam aktualnie 104 cm i jak pomysle, że moja talia 68 cm zniknęła to mi się chce płakac. ;p Ale spoko, planuje zrzucić wszystko w MAX 2 miesiące. ;p No chyba, że wyjdzie mi nadwaga powyżej 20kg. ;D Mnie państwowi lekarze wklurzają tak bardzo, że postanowiłam o tym w ogóle nie myslec, hehe. Po co mam się denerwować. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna no do 10 tc musisz mieć założoną książeczkę ciąży. A w niej co najmniej trzy badania usg w trakcie ciąży i wtedy należy się becikowe. Ja moje pierwsze badanie mam wpisane w 6 tc ale to inny lekarz mi wypisał tylko bez stępelka a moja lekarka od 8 tc prowadzi moją książeczkę. To może idź do tego lekarza niech Ci założy tą książeczkę. Keysy faktycznie masz dość wysokie to ciśnienie i puls może idź do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? Carolajna87----------------Karolina-----------25-------- Gdańsk----------7---------? monikaw29---------------Monika-----------29-------Niemcy ---------------13-----------? mamaanita................Anita............. 23....... kuj-p om-------------15-----------? andziulka88---------------Ania--------------25--------ł dzkie-----------------20---------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie----------------20----------? (nie)mądra---------------Agata------------ 29--------śl skie------------------21---------Leon agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie---------------- 21---------DZ Szoszonowa -------------Magdalena-------27-------Anglia--------------- ---21---------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko pol skie--------22-------Norbert DarCiiaaa----------------Daria------------- 19---------Gdy nia----------------22---------DZ _majóweczkA_---------Ania----------------22-------wiel kopolskie--------24----------DZ HinskiTurysta-------------Ewa------------- 20---------lubu skie--------------28---------CH Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------Ok.Kr akowa---------26----------DZ Yadaeth----------------Aneta--------------- 25---------Białystok-------------28-------Gośka XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena--------20---------święto krzyskie----- 31----------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie----------------37---------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno---------------38----------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-------23---------podkarp ackie---------39----------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie----------39---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia-------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×