Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

nick-------------------imię----------------wiek--------- -------miejscowość-----------------tc (nie)mądra*-------------------------------28------------ ----------- śląsk----------------------6 MAMA2013LUTY--------------------------22----------------- -----Rzeszów-------------------24 andziulka88----------Ania----------------24-------------- ---------łódzkie-------------------6 szczesliwa-mmmama---------------------30------------------------ łódzkie ------------------- ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick------------------imię----------------wiek--------- -----miejscowość---------tc (nie) madra----------------------28------------ ----------- śląsk----------------------6 MAMA2013LUTY--------------------------22----------------- -----Rzeszów--------24 andziulka88----------Ania-------24-------------- ---------łódzkie-------------6 szczesliwa-mmmama-----------30----------------- ------ łódzkie ------------? keysy2121------kasia------21------------mogilno----------------23 no tez sie mama2013 uciezylam ak cie tu zobaczylam. ja nie wim dlaczego tamten topik umarl ale coz tak ie zdarza. moze tu posiedimy do rozwiazania moze dluze. u mie ok tylo ostatnio mam strasznie duzo kompleksow dot mojeg ciala. jakos nie moge przywyknac do tego jak wygladam. nigdy szczgplnie o linie ie dbalam kebaba zaadalam lodami i popialam cola i mialam to gdzies gdzie mi sie to odlozy zawsze trzymalam 58 na wadze a teraz kazde ciastko, cokolwiek z cukrem to dla mnie wyrzuty sumienia. ale ostatnio mialam takiego dola niewiadomo skad i jak sie wzial ze zdzarlam sama cala czekolade... a potem 2 godz ze zgaga walczylam. tak zle i tak nie dobrze. (nie)madra ty mi tu juz drugiego nie wroz bo naprawde nie zamierzam i bede sie przed tym bronic rekami i nogami. apropo witamin to te ladeevit naprawde sa super. kosztuja cos k 36 zl ale warto zainwestowac. ja teraz sie skusilam na dopelherz mama i nie dosc ze przeplacilam 12 zl bo kupilam za 38 a ulice dalej byly po 26 to nie maa az tyle cennych skladnikow bo np caly czas biore a mnie skurcz w lydke ostatnio w nocy zlapal wiec czegos brakuje. sory za bledy ale mam uposledzona klawiature i nie chce mi sie wszystkiego teraz poprawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a apropo kupowania rzeczy to naprawde jest drozyzna ale ja mam na tyle dobrze ze sistra pracue w lumpeksie i mi wszystko co nalepsze z nowego towaru bierze. nie bede szalec wszystkiego nowego kupowac. tylk tyle co do lekarza i na wyscia nowki a tak to te rzeczy w lumpach sa w idealnych stanach wiec po co mam kupic body za 25v zl ja moge miec za 1,50. wole ta kase zainestoac w cos bardzie trwalego dla dzidziuisia niz ubrac je jak lalke zeby tylo pieknie wygladalo a za 2 tyg i tak tego uz nie zalozy bo wyrosnie. takie moe zdanie. poza tym tez mialam robione wywody szczegolnie przez rodzine moego narzeczonego ze juz praktycznie od poczatku rozgladalismy sie za wozkiem i ozeczkiem ae przynambie teraz iem ze nie musze sie tym martwic. stoi juz kupione i czeka na swoj dzien. dosyc przed porpdem bedzie wydatkow a gdzie tu jeszcze myslec o wozkach i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy2121 jestes dopiero w 23 tygodniu, nie chce Cie straszyc ale dopiero zaczynasz tyc... ja mam 20kg do przodu z czego 8 kilo doszlo w ciagu jednego mieisaca... moze lekarze w polsce znalezliby przyczyne tak szybkiego wzrostu w jednym tyg a tutaj nikt sie tym nie przejal... tutaj nawet nikt mnie nie wazy na wizytach! nie wiem jak ja wroce do wagi sprzed ciazy ale tylek i uda przytyly mi duzo za duzo! 7cm w udzie O.o koszmar. najlepsze jest to, ze do 20 tyg jesz i tyjesz 0.5 kg na miesiac a po 20 tyg nie zmieniajac nawykow tyjesz kilogram tygodniowo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wracajac do cen to tak mysle, ze gdyby ktos w anglii zazyczyl sobie 40 funtow za czapeczke to by w zyciu jej nie sprzedal! porownujac zarobki polskie do angielskich angol zarabia 1700 funtow, polak 1700zl komplet body 7 sztuk to koszt 5-7 funtow... dlaczego wiec polacy placa 10 razy wiecej za jedna sztuke!... od zawsze robiono nas w balona i po prostu sie przyzwyczailismy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha nie przerazaj mnie... to ja w 9 miesiacu na wozku bede jezdzic bo sie nie uwleke. naprawde to meczace... niby polozna twierdzi ze dobrze przybieram ale mi napewno z tym dobrze nie jest bo to naprawde dopiero 23 tydz i juz mam 66 tzn mialam 3 tyg temu.... w piatek ide zwaza mnie to chyba padne tam na tej wadze. w domu sie wogole nie waze bronie sie ja moge przed kupnem wagi. nie chce e miec bo to sie moze sknczyc czasem depresa. a tak zawsze powtarzalam ze sobie nigdzy nic odmawiac nie bede.. jednak bede....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak tu jest dlatego tak malo par sie decyduje na dzieci bo jak sobie pomysla o realnych kosztach utrzymania wychowania to az glowa moze rozbolec... moje sipstry zwagiera siedzi w anglii i co akis czas jej przesyla cale paki pieknych ubranek c upila tam za grosze. a tu akbys miala isc kupic caly karton nowych rzeczy to bys musiala w sklepie z 1000 zl zostawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się tylko pocieszam postami mam, ktore tyly duzo pod koniec ale po porodzie 25kilo zlecialo im w 3 miesiace. mam tez nadzieje, ze karmiąc piersią hormony nie zatrzymaja mi wagi na poziomie jaki jest teraz. niektore dziewczyny chudna dopiero po odstawieniu dziecka od piersi. mi tez jest strasznie ciezko podniesc sie, gdy np siedze na podlodze... dopiero od tygodnia moge normalnie chodzic, wczesniej mała uciskała kręgosłup, ze promieniowal mi na prawa noge az do kolana, gdy to ustalo to zaczela pchac sie w dol i spojenie lonowe nie pozwalalo mi przekrecic sie z boku na bok podczas snu, a potem rano wstac z lozka ... od tygonia jest lepiej ale juz z niecierpliwieniem czekam na porod! juz się nawet nie boje;) pod koniec ma się tak dosyc bycia wielorybem, ze bolporodowy juz nawet nie straszny ;) tez sie bałam jak diabli, w 20 tyg ryczalam ze umre na porodowce a dzis codziennie marze o tym zeby dostac skurczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie dopisuje bo ja również pierworódka czy jak kto woli pierwiastka.. spodziewam się córeczki i jestem w 39 tyg ciązy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobitki a jak bylo u was na samym poczatku? mnie np. serio boli brzuch - czytalam ze dzieciatko swoje M1 urzada i dlatego tak jest :) mam nudnosci ,,, obalale i wrazliwe piersi ... i ogolem raz mi cieplo raz zmino i mam 37stopni temp. dzis o to wszystko zapytam moja pania gin... ale ciekawa jestem waszych wypowiedzi co do samych poczatków ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha warm-mazur no dziś powiem że energii nabrałam jakimś cudem i wysprzątałam cały dom może to skłoni moją córcie do wyjścia bo ja juz nie mam sił z tym ogromnym balonem chodzic, współczuje mdłości i złego samopoczucia ja też przez to przechodziłam, polecam Herbatkę Imbirową naprawdę pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz po wizycie, badania na HIV oczywiscie ujemnie (choc zawsze mimo wszystko jest jakis stres) szyjka dluga i zamknieta. USG nie mialam robionego ale za tydzien ide do innego lekarza (chodze do 2) i jego poprosze o USG, ciekawa jestem jaki jest juz duzy :) no widze ze nie tylko ja tak mam z ta waga... co miesiac mialam 2kg+ az tu nagla nie wiem skad przybylo w ciagu miesiaca az 6kg!!, no ale pocieszam sie tym ze nie tylko ja mam taki problem... keysy tylko nie odchudzaj sie teraz!! co do ubranek dla maluszka to ja kupuje nowe w PEPCO, sa bardzo tanie, kupilam juz kilka par bodow (w sumie mam 5par) a co do cen golnie w sklepie to jakas masakra!! na szczesci kuzynka mi pozyczy ubranka, bo jej synej teraz bedzie mial 2 lata, a mi sie przydadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa-mmmama na samym początku, nie spodziewajac sie ciazy urosly mi piersi w jedna noc :D normalnie nie zmiescily mi sie do stanika ;P o cały rozmiar! dlatego tez zrobilam test! potem czułam lekkie ukłucia w lewym jajniku, mialam tez stan podgorączkowy a mdlosci dopiero od 7 tygonia do 13 ale zwymiotowalam nie wiecej niz 5 razy. :) od samego poczatku tyłam! :)) izabela1000- słyszalam, ze nagly przyplyw sil to syndrom wicia gniazda i lada dzien zaczniesz rodzic! szczesciaro :D ja mam przymusowe wicie gniazda bo musialam dzis ogarnac burdel po leniwym weekendzie :)) MAMA2013LUTY ja nie mam pojecia jak sie sprawdza szyjke, czy mam miekka czy twarda, zamknieta czy otwarta bo nikt mnie tutaj nie bada! od poczatku ciazy zdjelam tylko majtki na wizycie u polskiego ginekologa, ktory z reszta powiedzial mi ze mam syna ;p w 12 tygodniu. badanie tutaj wyglada nastepujaco: wywiad czy czuje sie ok, polozna sprawdza mocz papierkiem wskaznikowym, slucha bicia serca, mierzy dlugosc macicy, czy tam lozyska! nawet nir wiem:) i umawia mnie na nastepna wizyte:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja za kazym razem na fotel, nogi za 15 trzecia i wio! wpycha mi paluchy (fuj) i na tej podstawie stwierdza czy jest zamknieta (nie ma rozwarcia) czy jest dluga (jak daleko wsunie palce) no i czy jest twarda czy miekka (test twardosci :D) no i polozna oczywisci za kazdym razem mierzy cisnienie, slucha tetna no i oczywisciw wazenie... i wywiadzik jak sie czuje czy nogi nie puchna i czy nie mam zadnych dolegliwosci, no i po wizycie umawiam sie na nastepna i tak w kolko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh zaczynam sie juz powoli bac wizyty u lekarza :/ mam nadzieje ze wszystko bedzie dobre... wyniki moczu i terczycy mam dobre ... cukier tez... eh ... ale to ze mam nadwage, 31 lat i palilam fajki (od tyg nie pale odkąd wiem ze jestem w ciazy)... troche sprawia ze trace 100proc optymizmu tak bardzo chce zeby wszystko bylo dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mialam nadwage i palilam papierosy (nie pale od roku) zawsze sie kobieta bedzie stresowala i zamartwiala o swoje malenstwo, zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatku raz w miesiacu wystarczy, teraz kaza mi przychodzic co 3 tygodnie, pozniej bedzie co 2, a na koncu co tydzien, to zalezy od etapu ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama i mąż też mowią, żeby sie nie denerwowac na zapas... i ze wszystko napewno bedzie dobrze :) hihi jeszcze musze tylko wylumaczyc mezowi ze nie wchodzi dzis ze mna do lekarza :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nerwowa bylam zawsze :p w ciazy to nawet podwojnie, moj facet ma mnie dosc a przed porodem to sie dodatkowo nasila wiec teraz codziennie budze sie zla :D przeszkadza mi wszystko!!! ja nie mialam nadwagi ale juz mam :D dodatkowo pojawila mi sie wysypka, podobno dotyka to 1 na 200 kobiet, swedzi mnie wszystko!!!!!!!!! mam krosty na calej dlugosci wew ud, na boczkach w dol przez tylek i na dole brzucha. nie wiem czy mozna tu napisac, ale ku*wica mnie bierze. podobno powoduja to hormony i rozciagajaca sie skora i nie jest to grozne, chcialam sie dzis do lekarza umowic to mi trzasnela sluchawka i powiedziala ze mam zadzwonic jutro O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha co do wyprawek to już mnie słuchy doszły ze posiadam chuste do noszenia dziecka, wanienke do kąpieli Fisher Price i kosz mojżesza z Mamas&Papas i aventa sterylizator a wszystko za 30 funtów!!! co prawda z drugiej ręki ale wygląda(podobno) jak nowe. Mój narzeczony zaopatrzył mnie w to na carboot sale :) I nie ukrywam,że osobiście tez kocham tam zakupy zwłaszcza dla dzieciaków z rodziny bo nowe rzeczy z nexta ,benettona, mamas&papas są po 50p.i powiem Wam,że chodzę po szmaciakach u siebie i rzadko widzę rzeczy dla maluszków w stanie nowym. W Polsce w ogóle nie wyobrażam sobie kupować rzeczy dla dziecka -mało ,że nie sa tak śliczne jak w uk to jeszcze cena jest chora! A swoją drogą skoro tyle przytyłaś to nie masz problemów z cukrem albo coś? W uk się bede pojawiać tylko na usg i na badania jak już to zrobię to znowu to Polski. W jakim mieście jestes? Co do badań właśnie to mnie wqrza ze w Polsce co wizyta to łapy wsadzają i badają - rozumiem wsadzić wziernik zobaczyć jak szyjka a reszta-zbędna jak dla mnie. Mama2013 tez się zastanawiam nad chodzeniem do dwóch lekarzy miło by mieć tego drugie na nfz i z tego szpitala co chce rodzić ale jak rozwiązana jest sprawa z kartą ciąży- jedną masz czy dwie? Oni wiedzą o sobie tzn ze chodzisz do dwóch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karta ciazy masz jedna i nosisz ja ze soba, nie wiem jak jest w polsce ;) ja nie bylam nigdy na carboot sale ale ogladalam horror jakos niedawno jak dziewczynka kupila skrzynke z demonem w srodku i chyba juz sie nie wybiore :D my mamy wszystko nowe bo moj chlopak to anglik, wiec dostalismy duzo od jego rodziny plus moje dwie siostry tez tutaj sa. samych spiochow do 3 miesiaca mam ponad 20 O.o pewnie nie uzyje ich wszystkich ale to jest poprostu tutaj tanie jak barszcz a dodac do tego 10 osob podekscytowanych nowym czlonkiem rodziny to tak jest. po tym jak powiedzialam, ze mamy za duzo zaczeli kupowac wieksze az w koncu teraz mam szafe wyladowana ubrankami do 6 miesiaca zycia i musialam znowu zabronic kupowac 3-6. szalenstwo. dlatego nie wiem jakbym sobie poradzila sama w polsce ze spiochami po 80 zl ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×