Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Nie można Cię zwolnić do dnia porodu... Później już tak.. Nie ma ochrony... A jeśli jesteś zatrudniona na czas próbny (3mce), gdzie np. zataiłaś ciążę to nie muszą Ci przedłużać... x Jeszcze żyję wpadłam na chwilkę i idę dalej... x Szoszo sorry zawsze zapomnę zdjęcia zmniejszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa jestem co dokładnie kontrolują, w moim przypadku jak bym miała w koncu zakładać, to założyłam biuro tłumaczeń, jestem native speakerem j. rosyjskiego. Czy to kwestia odwagi? w innym wypadku sobie nie poradzimy, moj Ł nagle nie zacznie zarabiać złote góry:( Więc szukam każdej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandmoon a nie masz kogoś znajomego kto ma działalność żeby Cię zatrudnił??? Mooniaa fotki nie chcą się otworzyć ale na miniaturach widziałam duży brzucholek i super kuchnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna87 no to np. ktoś zaczyna pracę, za tydzień zachodzi w ciążę, pracuje jeszcze np. miesiąc i już należy mu się rok macierzyńskiego płatnego ???? Po 5 tyg. pracy?:> xxx Mooonnia86 weź no zmniejsz je i wrzuć raz jeszcze bo chcę obejrzeć :] Twoim Andziulka007 też nie widziałam, za duże :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ale jeśli zajdzie w ciążę a nie były wcześniej odprowadzane składki na niego to musi przepracować 3 miesiące żeby iść na chorobowe. Na macierzyński można iść od razu jak Cię przyjmą, wystarczy że pracodawca opłaci jedną składkę za Ciebie. Tylko kto Cie zatrudni w zaawansowanej ciąży - tylko znajomi albo rodzina, a wtedy zaczynają się kontrole ZUS i bardzo nieprzyjemne wizyty w zakładzie pracy i mogą Cię posądzić o wyłudzenie zasiłku, a Twojego pracodawce o fikcyjne zatrudnienie. No i jak jesteś na umowie próbnej a kończy się ona przed końcem 3 miesiąca ciąży to nie jesteś chroniona, jeśli kończy się później to pracodawca ma obowiązek zatrudnić Cię do dnia porodu, ale nie masz już prawa do macierzyńskiego, po prostu on Cię wtedy zwalnia :P chyba że jest spoko i przedłuży Ci umowę na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jeszcze trzeba powiedzieć o tym, że jak pracodawca płaci za Ciebie najniższą składkę a Ty pracujesz miesiąc to tylko z niej wylicza się Twój zasiłek, a wtedy nie jest fajnie. Bo zasiłek wylicza się z ostatnich 12 miesięcy no i jedna składka przy najniższym ZUSie to marny grosz. Jeszcze teraz na roczny zasiłek jak idziesz to nie dostajesz 100% jak kiedyś. Możesz wybrać, albo 100% przez pół roku, albo rok 60% dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba, że pracujesz od pierwszego albo 2 miesiąca ciąży to wtedy jest spoko bo jeszcze zapłacą za Ciebie 7,8składek to wtedy masz "normalny" zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko wiara-w-marzenia dzięki za wytłumaczenie :) No to w UK jest trochę trudniej z macierzyńskim... No i trzeba duuużo dlużej pracować aby cokolwiek dostać... Z drugiej strony lepsza sytuacja jest z benefitami jeśli ktoś nie pracuje ... xxx Kolejny dzień jadę na truskawkach ze śmietaną i makaronem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Wam wszystkim! :) No i minął nam dzień porodu i cisza nie mam już pomysłu co robić aby mała się wykluła :) uparta po tacie :P jeszcze Monia i Szoszo mnie wyprzedza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio co nie słyszę to wszystkie ciężarne rodzą po terminie :P Majóweczka jakie zabiegi stosujesz by przyspieszyć ?:P Czy spokojnie czekasz? Zaraz Ci zmienię tabelę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------------IMIĘ-----------WIEK----------M IAS TO/WOJ.---------TC----IIMIĘ/PŁEĆ Wiuola--------------------Wioleta--------20-------------- -Wrocław------------4--------------? wiara-w-marzenia.....Dagmara........24.............Olszty n n...........13..............? nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow ieckie----------18---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19--------------Łuk ów ----------19--------------? MauraFrog93------------Żaneta --------- 20 ----------Holandia ---------- 20 ----------------? Sandmoon---------------- Sasza---------23--------------Wrocław----------21---------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dańsk-------------22--------------Ewa andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódzkie--------------35------------CH (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie-----------------36---------Leon Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----38--------Maja Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko polskie-----------38----Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------40-----------Zuza MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia--- 6 miesiecy MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarpa ckie----Ksawery---3.5 miecha Fijfijfijuu----------------Ewelina---------29--------- mazowieckie-------Alan-------3 mies. Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odzkie----------Alicja------------- keysy2121-------------Kasia--------------21------------Mo gilno----------Eryk-----3 mies Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie--------Bartuś HinskiTurysta-------------Ewa------------20-------------l ubuskie----------Piotr------6tyg Allegrowiczka------------Iwona-----------24----------ok Krakowa-----------Amelka-----12dni Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok----------------Gośka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuje - Amelci jutro stuknie pierwszy miesiac :P Matko jak to zlecialo :) XX NICK----------------------IMIĘ-----------WIEK----------M IAS TO/WOJ.---------TC----IIMIĘ/PŁEĆ Wiuola--------------------Wioleta--------20-------------- -Wrocław------------4--------------? wiara-w-marzenia.....Dagmara........24.............Olszty n n...........13..............? nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow ieckie----------18---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19--------------Łuk ów ----------19--------------? MauraFrog93------------Żaneta --------- 20 ----------Holandia ---------- 20 ----------------? Sandmoon---------------- Sasza---------23--------------Wrocław----------21---------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dańsk-------------22--------------Ewa andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódzkie--------------35------------CH (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie-----------------36---------Leon Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----38--------Maja Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko polskie-----------38----Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------40-----------Zuza MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia--- 6 miesiecy MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarpa ckie----Ksawery---3.5 miecha Fijfijfijuu----------------Ewelina---------29--------- mazowieckie-------Alan-------3 mies. Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odzkie----------Alicja------------- keysy2121-------------Kasia--------------21------------Mo gilno----------Eryk-----3 mies Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie--------Bartuś HinskiTurysta-------------Ewa------------20-------------l ubuskie----------Piotr------6tyg Allegrowiczka------------Iwona-----------24----------ok Krakowa-----------Amelka-----1miesiąc Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok----------------Gośka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy ktoras z was ma i uzywa lub moze sie wypowiedziec na temat waleczkow dla niemowlat: http://allegro.pl/bezpieczne-waleczki-do-spania-dla-niemowlat-w-wa-i3244800392.html ???? Moja Amelka strasznie sie przekreca a ze zdaza sie jej ulac zanim sie jej dobrze odbije boje sie ze w nocy sie zakrztusi :/ Ostatnio lezala na brzuchu i sie przekrecila na bok 8| Zastanawiam sie czy to sie sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo własnie tutaj możesz spoko iść na L4 aż do porodu i masz ten macierzyński, ale jak ktoś nie pracuje to ma smieszne 80 czy 90 zł rodzinnego na dziecko i to tylko przy niskich dochodach :( Zreszta to temat rzeka. Znam przypadki gdzie dziewczyny sie zatrudniały jak już wiedziały o ciąży na samym początku, a potem jak minęło 3 miesiąće i dostały kolejną umowę to od razu szły na L4 i tak już do porodu. xxx Wiara-w-marzenia a jak idziesz na roczny urlop to dostajesz 80% pensji jeśli sie zdecydujesz od razu lub 100% przez pół roku a potem 60% jeśli po tych pół roku idziesz jednak dalej. xxx Allegrowiczka jak ten czas szybko leci, dopiero co urodziłaś a Amelka ma już miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka jak miło, że jesteś usmiechnięta :) Oby tak częściej. Jak mała sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) zapowiada się kolejny ładny dzień za oknem :) jejuuuu ile ja ostatnio mogę spać? najchętniej nie wstawałabym z łóżka nawet do południa :D ale trzeba się brać za robotę :) dziś lepię z teściową pierogi z kapustą! :D MNIAM! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam zielone te waleczki :D fajna sprawa, azkolwiek teraz juz nie potrzebuje bo spie z malym :D jakos tak zle sie czuje jak Ksawcio spi w lozeczku a ja sama... zawsze robie tak ze po kapieli cyc i wkladam go do lozeczka, nie wazne czy zasnie przy cycu czy nie, jesli nie to zaraz w lozeczku sam zasnie, ja wtedy ide sie kapac i na film jakis z M (oczywiscie dogladam do malego od czsu do czasu) po seansie ide do pokoiku i odrazu biore malego do siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×