Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

majoweczka rada ktora ci napewno pomoze. nie panikowac i bron boze szukac info w necie, przede wszystkim nie wpisuj w google haslo twardnienie brzucha. ja tez czytalam i na leb prawie dostalam. od 20 tyg biore magnez zeby brzuchol nie twardnial i widzisz juz 37 tydz i nic sie zlego nie dzieje. najlepiej sluchac tylko lekarza. a na basenie to jak nie bedziecie nigdzie siadac to nie bedzie infekcji. ja pamietam jak jeszcze w technikum po baseniue mialam takiego grzyba ze nie moglam sie z bolu ruszyc zeby do lekarza isc i oid tego czasu na zadnej laweczce nie siadam itp i jest ok, bo w wodzie to napewno niczego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie panikuj ;) ja tez dowiadywalam sie o wielu rzeczach w ostatnich tyg i czulam sie nieprzygotowana. mozesz mi wierzyc, ze do swojego dziecka nie trzeba miec przygotowania. wszystko przychodzi tak naturalnie jak nic innego! od razu umiesz trzymac, przewijac, przebierac itd. po miesiacu bedziesz juz ekspertem, bedziesz wiedziala, ktore ubranka lepsze, co jest totalnie zbedne itd;) moge tylko doradzic przewidywalnosc i punktualnosc. dzieci nie lubia niespodzianek. jesli kapiesz codziennie to rob to zawsze o jeden godzinie, mleko i spac (przyzwyczai sie i zrozumie, ze po kapieli idzie spac bez gadania), karm zawsze po zmianie pieluchy- karmic sie nie da o tej samej godzinie, ja nadal nie moge jej nauczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia ty jak ja widze kolo psa czy kota obojetnie nie przejdziesz... ja to na miescie jak ide to musze wszystkie te yorki i pudelki wytarmosic a jak widze kociaka persa to poprostu kolana mi miekna... o jak ja tesknie za moja kicia... najmadrzejszym kotem pod sloncem byla ale musialam oddac :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o anetucha apropo powtarzalnosci to przypomnialo mi sie wczorajsze stwierdzenie przemka... on mysli ze dziecko to potrzebuje cie raz na 6 godz bo jak tak poplacze chwile to sie tak zmeczy ze spi potem 6 godz... psss.... on to nie ma pojecia jak dziecko w kolce czy glodzie plakac potrafi.... oj to sie chlopak zdziwi... on mysli ze po 2 tyg pojde dziadkiem sie zajmowac... chyba chory jest. nie bede widziala komu dupe przebierac ... widac ze nigdy z niemowlakiem doczynienia nie mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Kombinujemy jak się da. Dorabiamy sobie w ramach możliwości ja mam talent do pisania, więc wspieram tych co nie mają czasu na swoje prace licencjackie i magisterskie itp. a mój mąż jest muzykiem z zamiłowania i dorabia na koncertach po pubach. Wiecie, długie włosy, kolczyki, tatuaże, jak się poznaliśmy pracował jako barman w najbardziej rockowej knajpie w mieście i nie wytrzymałam. Podeszłam i przy pełnej kolejce ludzi poprosiłam go o numer telefonu. ;D I CO Z TEGO WYSZŁO?! Dziecko!!! ;D Znamy się w sumie 4 lata. A ślub w lipcu był. : ) Dziś mam wspaniały humor. Mój mąż wczoraj był cudowny (spróbowałam zastosować jeszcze inną taktykę na niego) i taki kochany, że jakby tak zostało to by było po prostu bosko.;p Kurcze Twój Leon tak się już przekręca że widać? U mnie to tylko widać jak brzuch podskakuje na chwile i zaraz znowu i znowu, ale się Gośka nie wypycha na zewnątrz. ;p Anetucha123456 hahaha I AM MARU! HAHAHAH ;D Dobre. ;p Uwielbiam takie filmiki. ;D Moniaaa86 ja to oglądam zawsze na doła zwierzaki w necie. ;p Praca nad moim menem będzie trwała na pewno całe życie. ;p W to ja nie mam wątpliwości. ;p Moja mama też powtarza, że muszę go sobie po prostu wychować. A co najciekawsze, JEGO mama też mi to powtarza. ;p Biedni Ci faceci. ;D Keysy2121 ale mój to strasznie chętnie mi tłumaczy dlaczego nie ma sexu. ;p Czasami nawet prawie wierzę w te jego logiczne argumenty. ;D Weź Przemka z Anetuchą12345 umów i niech mu kobieta wytłumaczy jak bardzo NIE MA racji. :D MAMA2013LUTY, my też chcemy, żebyś rodziła. ;p Fijfijfijuuu i Ty też. ;p Dziewczyny proszę się nie opierdalać tylko zabierać do roboty. My tu czekamy na relacje. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama styczniowki pisza ze zjadaja ananasa i po 6h sie porod zaczyna:-P to moze mniej boli niz latanie po schodach, mycie okien czy zawieszanie firanek;-) Tak keysy ja w ogole jak bym mogla to wszystkie do domu bym zagarnela... Jak na ulicy widze to kazdego jednego bym czochrala :-D a jak mi sie cisnienie podnosi jak widze przed sklepem przywiazanego:-\ Eh... Jak ja juz bym chciala byc przy koncowce:-D nie moge sie doczekac tego mojego bobasa:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laski:-) ale piszecie dużo zaraz wszystko przeczytam:-) do tabelki nie mam jak się dopisać,bo pisze z telefonu:( wczoraj przeżyłam horror myślałam tak mnie bolała jedna strona pleców że wyłam a ból promieniował na tyłek:( dziś jeszcze leże w łóżku mała się wierci także jestem troszkę spokojniejsza troszke teraz podbrzusze boli i prawa pachwina:( ale myślę że to od małej jak się rusza po prostu Ciągle mam pod górkę Ciągle:( Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
...ale, że ananasa? ;p Ja kurde też wszystko bym do domu zniosła, ale mój psiak to inne psy nie za bardzo lubi. ;p Majóweczka to napisz wsio to Cie same dodamy. :) Imię, wiek, tydzień ciąży i miasto/województwo/region z jakiego jesteś. :) Kurcze aż takie bóle masz? Hm, a kiedy następna wizyta u Ciebie wypada? Jakoś na dniach? Może jedź wcześniej do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadaeth ja mam okres ;p a poza tym wszystko mnie boli wiec seksu nie widze, przez nastepne pol roku. ale dobrze by bylo jakby chociaz chcial ;] keysy dziecka do 1 roku zycia nie mozna zostawiac placzacego dluzej niz 10 min bo moze mu sie to na psychice odbic. i musisz byc z dzieckiem bardzo delikatna bo do 3 roku zycia ksztaltuja sie uczucia i emocje.ja swojej juz czasami nie slysze. siedze na kompie a ona ryczy obok :D przyzwyczailam sie, ale dlugo jej samej nie zostawiam. czasami to prawda, ze jak zostawie ja sama to za minute przestanie plakac i pojdzie spac (mozze nie na 6h ale na 2) tylko, nie zostawiaj dziecka samego na dlugo. nie warto za pierwszym krzykiem doskakiwac i podnosic bo sie na bank przyzwyczai. tak samo w nocy. dzieci maja to do siebie, ze moga zaplakac 3 razy przez sen, ale nie znaczy, ze juz sie obudzily. jak podniesiesz i zaczniesz "uspokajac" to na pewno sie obudzi. wieczorem gdy ją usypiam to mimo, ze wie, ze kapiel byla- teraz nalezaloby isc spac to i tak ryczy. poryczy z 10 min, w tym czasie ja glaszcze po glowce, podaje smoczka. jak sie troche uspokoi, wracam do pokoju i tylko ide jej smoczka podac zeby nie plakala. przewaznie bierze smoka taka biedna, mruczy przy tym, zasypia na chwile, znowu sie budzi, ryczy, ide dac smoczka i tak w kolko przez moze 15 min az zasnie na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny to znów ja (może pamiętać, byłam jakiś tydzień temu), a więc powtórzyłam test wyszedł pozytywny a dzisiaj odebrałam B-hcg i wynik jest 14829,0 :) Wizyta u lekarza w piątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooniaa86!Ja jestemdopiero w 12 tc i juz miałam 4 usg+wczorajsze prenatalne i jak mam być szczera,to nie wiem jak moglabym wytrzymać dlużej jak miesiąc bez podglądania mojego maleństwa.Za każdym razem jak wracam od lekarza,przybiega do mnie moja szwagierka ogladać ze mną moje cudo.To jest niesamowite.Jeszcze 7 tygodni temu na pierwszym usg była widoczna tylko mała kropeczka,a teraz.... aż trudno mi i mojemu M uwierzyć że w moim brzuchu jest malutki człowieczek :).Wczoraj aż się popłakalam a lekarka myślala,że zbyt mosno mnie nacisnęła.A wracając do szwagierki-ona rodziła 7 lat temu i na prawde miala tylko 3 usg przysługujące z kasy chorych i ani jednego więcej.(to ta bez świadomości zagrożeń ciąży)Ani jednego filmu,a i zdjęcia(drukowane)też gdzieś zapodziane.Teraz marudzi,że nie ma żadnej pamiątki.Teraz aby do 14.02.do kolejnego badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29--------Niemcy ---------------12------------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 -------Utrecht,Holandia-----7------------? mamaanita................Anita.............23.......kuj-p om---------------15------------? andziulka88---------------Ania--------------25--------ł dzkie-----------------19----------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie----------------19-----------? (nie)mądra---------------Agata------------29--------śl skie-------------------20----------CH agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie----------------21----------DZ Szoszonowa -------------Magdalena-------27-------Anglia--------------- ---21----------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko polskie--------21---------CH DarCiiaaa----------------Daria-------------19---------Gdy nia-----------------22----------DZ _majóweczkA_---------Ania----------------22---------wielkopolskie-----------22----------? HinskiTurysta-------------Ewa-------------20---------lubu skie--------------28----------CH Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------Ok.Kr akowa---------26----------DZ Yadaeth----------------Aneta------------25---------Bia łystok-------------27---------Gośka XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena---------20---------święto krzyskie-----31----------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie----------------33----------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno----------------37---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-----------23---------podkarp ackie--------38---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie----------38---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia---------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29--------Niemcy ---------------11------------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 -------Utrecht,Holandia-----7------------? mamaanita................Anita.............23.......kuj-p om---------------15------------? andziulka88---------------Ania--------------25--------ł dzkie-----------------19----------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie----------------19-----------? (nie)mądra---------------Agata------------29--------śl skie-------------------20----------CH agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie----------------21----------DZ Szoszonowa -------------Magdalena-------27-------Anglia--------------- ---21----------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko polskie--------22---------CH DarCiiaaa----------------Daria-------------19---------Gdy nia-----------------22----------DZ _majóweczkA_---------Ania----------------22---------wiel kopolskie-----------22----------? HinskiTurysta-------------Ewa-------------20---------lubu skie--------------28----------CH Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------Ok.Kr akowa---------26----------DZ Yadaeth----------------Aneta------------25---------Bia łystok-------------27---------Gośka XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena---------20---------święto krzyskie-----31----------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie----------------33----------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno----------------36---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-----------23---------podkarp ackie--------38---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie----------38---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia---------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Carolajna87 GRATULACJE! JESTEŚ MAMĄ! ;) Kurcze ja po pierwszej wizycie pamiętam, że miałam tyle pytań, a lekarz w ogóle nic mi nie powiedział i wyszłam jeszcze bardziej głupia niż weszłam. ;p anetucha123456 hahah żeby się też trochę pomęczył, nie?;p Tez słyszałam, ze do 3 roku życia kształtuje się psychika i że od tego okresu zależy jakim człowiekiem będzie nasze dziecko emocjonalnie najbardziej. ;) Majóweczka to czekamy na relację jutro po wizycie. Napisz koniecznie co i jak. :) Monikaw29 mój lekarz jest niestety z tych, którzy wszystko robią zgodnie z NFZ. ;/ Ja teraz będę miała niby 3 ostatnie badanie USG 19 lutego. Ale pieprzę to i chyba zmienię lekarza. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) Dawno się nie odzywałam to fakt. Czytam Was bardzo regularnie, choć z pisaniem gorzej. Do porodu już wiele nie zostało, bardzo się boję, że nie rozpoznam na czas oznak zbliżającego się porodu. nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29-------Niemcy ---------------12-----------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? mamaanita................Anita............. 23....... kuj-p om---------------15-----------? andziulka88---------------Ania--------------25--------ł dzkie-----------------19---------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łódzkie----------------19----------? (nie)mądra---------------Agata------------ 29--------śl skie------------------20---------CH agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódzkie---------------- 21---------DZ Szoszonowa -------------Magdalena-------27-------Anglia--------------- ---21---------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko polskie--------21--------CH DarCiiaaa----------------Daria------------- 19---------Gdy nia----------------22---------DZ HinskiTurysta-------------Ewa------------- 20---------lubu skie--------------28---------CH Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------Ok.Kr akowa-------26---------DZ Yadaeth----------------Aneta------------ 25---------Bia łystok-------------27---------Gośka XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena-----20---------święto krzyskie----- 31---------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łódzkie----------------37---------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mogilno---------------37--------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-------23---------podkarp ackie--------38--------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie----------38--------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia--------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Nie wiem jak ja to zrobiłam. ;D W jednej linijce tyle błędów. Dziewczyny piszcie imiona! :) Bądźmy dla siebie inspiracją. ;) nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29--------Niemcy ---------------11------------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 -------Utrecht,Holandia-----7------------? mamaanita................Anita.............23.......kuj-p om---------------15------------? andziulka88---------------Ania--------------25--------ł dzkie-----------------19----------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie----------------19-----------? (nie)mądra---------------Agata------------29--------śl skie-------------------20----------CH agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie----------------21----------DZ Szoszonowa -------------Magdalena-------27-------Anglia--------------- ---21----------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko polskie--------22---------CH DarCiiaaa----------------Daria-------------19---------Gdy nia-----------------22----------DZ _majóweczkA_---------Ania----------------22---------wiel kopolskie-----------24----------DZ HinskiTurysta-------------Ewa-------------20---------lubu skie--------------28----------CH Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------Ok.Kr akowa---------26----------DZ Yadaeth----------------Aneta------------25---------Bia łystok-------------27---------Gośka XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena---------20---------święto krzyskie-----31----------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie----------------33----------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno----------------36---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-----------23---------podkarp ackie--------38---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie----------38---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia---------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Marysia przepraszam, skopiowałam poprzednią tabelkę zanim jeszcze wstawiłaś posta. ;p No też już jesteś na końcówce. :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja też co badanie to mam robione usg raz tylko miałam samolot bez usg i przezywalam po nim 3 tyg bo nie wiedziałam czy jest dobrze ale zaczelo sie ruszac i to mnie uspokoiło;) z ostatnich dwóch badań mam tylko tabelki jak sie rozwija;/ szkoda bo chciałabym miec tez takie wieksze, ale chociarz sobie poogladam jak sie wierci;) na 3d i 4d nie ide... Może jeszcze mi się odmieni..;) Ooo.. Majóweczka z moich stron jestes ;p w koncu ktoś z okolicy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boję się strasznie, najbardziej tego czy wszytsko będzie dobrze z dzidzią... Mój lekarz jest ok, ale do tej pory to były tylko kontrolne wizyty i recepty :) Zapisłam się też do innego ale tam wizyta dopiero na 6 marca :( Czy lekarz od razu zrobi usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA Fij i Keysy zazdroszcze Wam troche bo przed Wami najpiekniejsza chwila, gdy dostajesz dziecko prosto z brzucha i myslisz: jestem mama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! i jeszcze zapomnialam napisać,że najprawdopodobniej przyczyna mojej alergii jest zbyt wysokie stężenie wit.B12 w organiźmie.jak gin. zobaczyla moje nogi,to tylko usłyszałam "ojej".Na 3 dni mam odstawic witaminy a póxniej znowu brać i w razie czego znowu zrobić krótka przerwę.Trochę mi użyło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie!nie słyszałam.Ale moja wyglądała okropnie,zupelnie jak poparzenie.Z dzia na dzień była co raz większa.Na początku tylko swędziała,później piekła a na końcu po prostu bolała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno dam znać o ile nie wyśle mnie do szpitala:( u Was też taka beznadziejna pogoda? Już wołalam ten śnieg niż deszcz całe szczęście że siedzę w domu. Ech ile bym dała żeby to już był choć 30 tydzień a tu dopiero 24 i nie wiadomo co dalej będzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczka bedzie dobrze... Tego musisz sie trzymac! Nie ma innej opcji poprostu! czytalam jakis topik dziewczyn kotore sa juz przygotowane, spakowane i gotowe do porodu, a tetmin maja na maj... To ja jestem baaardzoooo daleko w lesie... :-P jednak mysle ze rzeczy w tej torbie zdarza zasmiergnac, bo to jeszcze przeciez 4m-ce...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja aż tak nie szaleje zacznę o tym wszystkim myśleć w marcu(najszybciej)jestem w o tyle dobrej sytuacji że dużo dostanę od bratowej No ale wózek chcemy nowy na pewno parę ciuchów kupimy nowych ale jestem bardzo ostrożna i Najpierw Niech jest wszystko ok wtedy się tym zajmę:-) Kurcze bolą mnie te plecy :( brzuch miękki nie chce za dużo dotykać bo to też dobrze nie działa byle wytrzymać do jutra ale coś mam przeczucie (nawet uszykowałam w szafie koszule i bieliznę)że wyśle mnie do szpitala:( a tak się przed tym broniłam No ale jeśli będzie taka konieczność:( Ja to jestem naprawdę pechowa nie ma chyba drugiej takiej osoby:( ps. Wybaczcie że Wam tak marudzę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×