Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Fijfijfijuu no wlasnie sama musze lekarza spytac bo karmie go mlekim z piersi a jak nie zdarza "odessac" to etedy daje sztuczne, juto ide z karta szczepien do przychodni to sie zapytam lekarza tak moglam spac w nocy ale balam sie ze zrobi sobie krzywde i co mi sie oczy zamknely to otwieralam by zobaczyc co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak sobie Was czytam to też wolałabym byc już przy końcu a nie na samym początku. A te mdloości całodzienne mnie wykończą... :( I jak ja mam się zdrowo odzywiać skora najchętniej nie jadłabym wcale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy2121 polozna srodowiskowa tez mowila ze ocenisept jest dobry ale nie do pepuszka, kazla uzywac spirytusu ze to najlepsza metoda, wiec tak robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemadra ja cos slyszalam, ze pol roku trzeba a nie pełny rok. poszukaj albo ja poszukam jak bede miala czas. ;) Monia i Aneta i jeszcze jedna choleryczka byla. Mamy tak samo ;] ja sie wkurzam jednym slowem. szczesciara ze mnie, ze chris to wytrzmuje a czasami nawet zartuje ze mnie. Pamietajcie tylko, ze dzieckiem nie mozna zatrzesc bo mozna mu uszkodzic mozg. Czemu o tym pisze? Bo dowiedzialam sie w szpitalu, myslalam NO JAK MOZNA! Ale czasami sama mam ochote. Chris nie rozumie czasami dlaczego ona mnie tak denerwuje. Ale nie spedza z nia 24h 7 dni w tyg. fajnie tak odciac sie od problemow domowych, nie sluchac tego swidrujacego w uszach placzu i wrocic szczesliwym bo ma sie takie kochane dziecko ;) dobrze, ze wracam do pracy :D A swoja droga moja rodzina zwariowala!! Kupuja juz ubranka na roczne dziecko! nie mam gdzie tego upychac a na domiar zlego siostra kupila jej wielki rozowy dom dla lalek! Chyba go sobie na leb postawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA jesli Ksawcio nie ma nic pod reka miekkiego i puchatego jak kocyk czy poduszka a przykrywajac go ma rece na kocyku a kocyk do pach to sobie nic nie zrobi ;) a moim bledem bylo kladzenie jej ze sliniakiem. czasami zagladalam do lozeczka a ona ma go na twarzy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejciu ja też chce już być przy końcu :P juz nie moge się doczekać... Mam stresy i w ogóle, ale ja już chcę mieć tego bobasa... (Nie)mądra ja jak przeczytałam, że Twój jest usytuowany w poprzek i się rozciągał to aż się uśmiechnęłam do siebie, bo mi dzis to samo zrobił, przed 10:00.. :D Ciesze się ostatnio jak głupia, bo jest taki żywiołowy :) szczególnie jak ide spać to wtedy wpada na genialny pomysł baraszkowania na całego :) ostatnio bawił się podobnie jak kot ( w poduszkę tak wiecie wbija pazury i ciągnie i tak na przemian łapami) to mały też jakby łapał skórę od środka, ściskał, puszczał i tak na zmianę ;) A jak będę szła na te badanie krzywej... to to mleczko mogę na czczo wziąć i iść na badanie? Zastanawiam się czy w ogóle dobrze je przyjmuje, bo nabieram ta większą częścią, ale za wiele nie trafia pod ten język i nie wiem czy zadziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja taka furiatka jestem, że czasami jak mnie mój wkurzy to mu lutnę ;P I jak się drę, bo mi ciśnienie potrafi w takim tempie podnieść, że nikt tak nie potrafi, to on już w kontrataku mówi do mnie w tonie stoickiego spokoju... "ale dlaczego się denerwujesz..." wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁoooooooo matko !!! Jak mnie brzuch swędzi, zadrapie się! Anetucha posikam się:DDD dobrze wiedzieć z tym śliniakiem:DDDD A co do rozstępów to ja słyszałam, że po porodzie jak się skóra kurczy to też wyskakują, smarować, smarować i jeszcze raz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia do swojego dziecka i tak ma sie najwiecej cierpliwosci ;) ale tez Twoje dziecko przegina pałe najbardziej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carolajna naprawdę takie małe dzieci mają taki niby cellulitis bynajmniej tak to wygląda a później to znika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serio ;) cale jej udziachy małe sa miekkie takie bez miesni ;) Ale za to poliki twarde jak kamien :D sterczą na boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to o tym nie wiedzialam :) Jak moje bedzie miało to się przynajmniej nie przestraszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha a może zmieniło się coś od stycznia, ja dzwoniłam w maju do job centre i mi powiedzieli że warunek to pracować ostatnich 12 m-cy z 30 to dniową przerwą co najwyżej pomiędzy zmianą pracodawców np., potem w necie szukałam i takie same info było na forach też :o amela ma celulit? szok moonia ja przed badaniami nie biorę i tak idę na czczo na nie a jak wracam to wtedy biorę mleczko. Lepiej nie "fałszować" wyników cukru bo mleczko reguluje jego poziom ;) Zmień sobie stronę szpatułki ja biorę tą wąską, tą szeroką wydawało mi się ze się marnuje trochę za dużo.Nabieram więcej i pod język wsadzam aż obcieknie i resztki o język wycieram. To nasze bobasy mają to samo, wiem gdzie i kiedy łapeczkami mnie stuka bo dokładnie to wyglada jak ugniatanie pościeli przez kota tylko jakby landrynkami czuje małe twarde i okrągłe -to muszą być rączki :) teraz też wariuje drugiego pączka dostał ;) A czujesz swojego wysoko tak nawet ponad pępkiem ? Z cudzym dziecięciem to jest fajnie zacznie wrzeszczeć i wraca do rodziców :P a swojego nie oddasz nikomu. MAMA Ksawcia do łóżeczka odkładasz na noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj rano moje maleństwo czułam nad pępkiem :) a ostatnio tak się śmiałam z moim bo sobie leżeliśmy i patrzyliśmy i dostawałam równo z jednej i drugiej strony brzucha z prawej i lewej także rączkami i nóżkami na raz machało :) dzisiaj pewnie poznamy płeć mój mi nie daje spokoju także nie będzie niespodzianki to chyba że się zakryje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się że chłopak tak od początku czuje ale zobaczymy mi to bez różnicy ważne żeby było zdrowe :) dobra ja mykam dziewczynki proszę o 17 trzymać kciuki bo będę wtedy na usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra ja teraz go czuje jak ma czkawkę to z dwóch stron pępka na raz, ale ostatnio to dosc wysoko nad pępkiem też go czułam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuje tabelke bo to juz 29 tydzien... Dziewczyny jak ten czas szybko leci. Dopiero co pamietam jak dostalam tego cholernego krwotoku i balam sie o zycie dziecka a tu juz koniec coraz to blizej ! Az dziw bierze ze te 9 miesiecy tak szybko mija ;) Dzis dostalam przesylke z literkami o ktorych kiedys pisalam :D Sa baaaardzo ladne, teraz moglam rozplanowac troszke miejsce w pokoju noi i tak do d*** mam lozeczko postawione bo przy telewizorze (tv na scianie) :/ W sumie to nigdzie indziej mi sie nie miesci :/ Mam nadzieje ze malej nie beda przeszkadzac odglosy z tv a wrecz przeciwnie :D Moze jak sie przyzwyczai to nie bedzie trzeba przy niej chodzic na paluszkach :) Przykleilam wlasnie te listeki i motylki ale imie malej zakleilam bialymi kartkami do drukarki zeby jeszcze nikt nie wiedzial jak sie bedzie nazywac :P Mam tez tam zdjecie profilu Amelki z USG w 18tc i AniolaStroza ;) Bylam dzis z mama w second hand-zie:D I dopadlam ten wiszacy koszyk na zabawki :? Bylam na kupnie bo chcialam miec takie miejsce na maskotki dla malej a na ciuchach dopalam nówke z metka za 6zł :? Ani sie nie zastanawialam tylko wzielam odrazu ;) Ostatnio mamuska dopadla wtyczke do kontaktu z lampka kubusia puchatka za 2zł , normalnie szok co tam mozna kupic za grosze ;) Jutro rano ide do pielegniarki u gina pogadac o tych wynikach i zobaczymy co zadecyduje , czy musze isc wczesniej do lekarza czy nie... Tak ze znowu sie nie wyspie bo trzeba wstac o 6 ;((( Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------7------------? monikaw29---------------Monika----------29-------Niemcy ----------------13-----------? andziulka88--------------Ania--------------25-------łód zkie-----------------20---------DZ andziulka007------------Angelika---------26--------łód zkie----------------21----------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------22---------Leon Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielko pol skie--------23-------Norbert DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdy nia-----------------22---------DZ Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---23---------DZ _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wiel kopolskie---------25----------DZ Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Kr akowa----------26----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubu skie---------------28---------CH Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------28-------Gośka Marysia2013-------------Marysia---------28---------łódz kie-----------------37---------DZ keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no-----------------38----------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina--------28-------- mazowieckie-----------40---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta----------24----------Kent , Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie------------------Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------7------------? monikaw29---------------Monika----------29-------Niemcy ----------------13-----------? andziulka88--------------Ania--------------25-------łód zkie-----------------20---------DZ andziulka007------------Angelika---------26--------łód zkie----------------21----------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------22---------Leon Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielko pol skie--------23-------Norbert DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdy nia-----------------22---------DZ Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---23---------DZ _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wiel kopolskie---------25----------DZ Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Kr akowa----------29----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubu skie---------------28---------CH Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------28-------Gośka Marysia2013-------------Marysia---------28---------łódz kie-----------------37---------DZ keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no-----------------38----------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina--------28-------- mazowieckie-----------40---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta----------24----------Kent , Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie------------------Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny my już po usg :) maleństwo prawidłowo się rozwija :) tylko ma jakieś zwapnienie w serduszku :/ lekarz powiedział że mamy się nie stresować bo dużo dzieciaczków ma i znika to zwapnienie do porodu a maksymalnie do roku życia ale lepiej to sprawdzić i musimy zrobić echo serca do 25 tc ciąży najlepiej żeby jeszcze wszystko było dobrze widać. Na koniec badania lekarz się pytał czy jeszcze coś ma nam powiedzieć na to m.ój mówi że płeć ;) to on się pyta czy chcemy znać bo on już wie na co mój mówi że on tak ale ja niekoniecznie no to lekarz spojrzenie na mnie i się pyta to mu powiedziałam że niech powie bo mi i tak się wydaje że to chłopak... to lekarz myk myk i mówi no tak przeczuci mamy jest najważniejsze hehe no i będzie chłopak :) jeszcze lekarz stwierdził że jest taki ptaszek że już na pewno nic się nie zmieni :) Mój oczywiście dumny jak paw hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze co za przeczucie :) Ja z mezem ciagle myslelismy ze bedzie chlopak bo wode z kiszonych ogorkow tylko pilam a tu sie okazala dziewczynka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej któraś z dziewczyn chyba tutaj też właśnie coś pisała o tym zwapnieniu na serduszku czy mi się wydawało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Hehe u mnie też wszyscy zwariowali i wszyscy kupują już ubranka - a to dopiero PRZED porodem. Nie wiem co bęzie po. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka, gratuluję chłopca :) To mój mały miał to zwapnienie. Też robiłam echo serca i okazało się, że na szczęście nie ma wpływu na pracę serduszka. Tylko proszę Cię o jedno, nie czytaj nic na ten temat w necie. Znajdziesz tylko najgorsze przypadk a tak naprawdę 90-ileś % kończy się ok, ja jestem najlepszym przykładem. Gin nie pozwoliła mi czytać i nie czytałam :) Na następnym usg było jeszcze to zwapnienie, chociaż tak jak mówię nic nie znaczące klinicznie, a ostatnio już go nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Śmiechem żartem, to jest serio dramat kiedy sobie same nawkładamy czegoś do głowy, co wyczytamy w Internecie. ;p Ja hasło przepuklina wpisałam od razu w google bo nigdy nie miała i teraz po nas mi się śnią te obrazki. NIE OGLĄDAJCIE. ;p Same sobie krzywdę robimy nakręcając się. Eh. Co dziennie kładę się spać 1-2 w nocy. Wstaję co dziennie o 7.40. Ciekawa jestem ile jeszcze mój organizm da radę tak pociągnąć, zanim któregoś pięknego dnia nie zgasnę w okolicach 19. ;p A to pierwszy wolny tydzień.... porażka. W ogóle nie czuję tego, że jestem na wolnym. Po weekendzie, ostatnim egzaminie i zdaniu I rozdziału magisterki mam nadzieję, na trochę więcej odpoczynku.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfij nie mam zamiaru nic czytać lekarz też mi mówił żeby się nie stresować i przejmować tylko na spokojnie sprawdzić na echo. A w którym tyg miałaś to echo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×