Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Yadeth ile jesteś na umowie o pracę a nie na umowie zlecenie? Po jakim czasie poszłaś na zwolnienie od zmiany umowy na umowę o pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he kolejny facet do kolekcji;) gratulujemy!!! My też czuliśmy od początku, że będzie synuś ;) no i Marcin bardzo chciał syna... Chyba nie wytrzymałby z dwiema babkami pod jednym dachem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moonia mój jak usłyszał że termin na 19 czerwca a to jeszcze bliźniak to też powiedział że nie wytrzyma jak będzie dziewczynka bo ja też bliźniak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he:) ale facet spod tego znaku to jeszcze gorzej... dlatego ja jak usłyszałam, ze jest możliwy termin to 26 maj to cały czas, rozmawiam z małym, żeby jednak urodził się 20 maja rzutem na taśmę byk:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pewnie będzie chłopak bliźniak to chyba że przenoszę na raka :) ale dla mnie to bez różnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję syneczka :) Znów kafe nie chciało mi działać :( Ale odżyło :) Ja to bym chciała córeczkę i Tomek też od zawsze powtarza, że córeczka, ale zobaczymy co nam wyszło :) Ważne żeby było zdrowe. A co do urodzenia to niby terimin na 26 września mi wychodzi a ja się urodziłam 25, więc może będę miała prezent na urodziny :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna to super masz termin :) ja mam na 19 czerwca termin a urodziny 11 :) także może też strzele sobie prezencik na urodziny :) a mój olbrzym waży 420g gigant normalnie :) a na usg jak wariował kopał mnie i usg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam koleżankę z liceum, z którą wciąż utrzymuję kontakt, urodziny ma 19 czerwca i powiem Wam, że fajna babka z niej :D W sumie jakbyśmy się zdecydowali pół miesiąca później to też byśmy mieli prezent na rocznice kościelnego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już też chciałabym zobaczyć na usg jak ten szkrab się rusza, ale jeszcze muszę poczekać grzecznie :) Śmiesznie się te terminy układają. Dziewczyny a kiedy zaczęłyście kupować wyprawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nic nie kupuje póki co może za jakieś dwa miesiące... łóżeczko mamy po bracie mojego,matę edukacyjną dostaliśmy od koleżanki i worek ubranek też :) resztę powoli się kupi :) inna koleżanka pożycza nam stojak pod wanienkę także to nam odpada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nic nie kupiłam, aaa.. przepraszam kupiłam dwa zbiory książeczek :) ale to raczej z wyprawką nie ma nic wspólnego :p mam parę ubranek ze spadku, ale nic poza tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdańsk-----------------8------------? monikaw29---------------Monika----------29-------Niemcy ----------------13-----------? andziulka88--------------Ania--------------25-------łód zkie-----------------20---------DZ andziulka007------------Angelika---------26--------łód zkie----------------21----------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------22---------Leon Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielko pol skie--------23-------Norbert DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdy nia-----------------22---------DZ Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---23---------DZ _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wiel kopolskie---------25----------DZ Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Kr akowa----------26----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubu skie---------------28---------CH Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------28-------Gośka Marysia2013-------------Marysia---------28---------łódz kie-----------------37---------DZ keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no-----------------38----------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina--------28-------- mazowieckie-----------40---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta----------24----------Kent , Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie------------------Ksawery Aktualizuje, bo juz się zaczął 8 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo wiem, że niektóre dziewczyny szybko zaczynają zakupy :) Ja też na pewno jeszcze troszkę poczekam. Poza tym mamy 20 metrową kawalerkę i najbardziej martwi mnie jak tu wcisnąć łózeczko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my mamy może to 40 metrów ale jeden duży pokój,kuchnia i łazienka także też tak sobie ale narazie będzie ok a później trzeba będzie myśleć o zamianie na większe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co znalazłam swoja książeczkę zdrowia i przeżyłam szok , bo żadnej szczepionki nie miałam w dobie urodzenia... Szczepienie na gruźlice miałam w 3dni po porodzie, a pozostałe kłucia miałam 4 m-ce po urodzeniu (krztusiec, błonica, tężec, polimyelitis) byłam na to kłuta 5 razy w różnych odstępach czasowych, na odre ponad 2lata od narodzin, okazuje się też, że na wzw b (Egenix B) trzy dawki w 2000 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka, to dobrze :) Już nie pamiętam dokładnie w którym tyg. miałam to echo, pamiętam, że gin kazała odczekać 3 tyg.od USG, a USG robiłam gdzieś w 21-22 tygodniu. Musisz teraz uzupełnić płeć w naszej tabelce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdążę uzupełnić siusiak nie ucieknie :P no mi właśnie lekarz mówił że tak do 25 tc żeby zrobić bo później jest już duże i licho widać. Tylko że w tej klinice nie ma terminów taka oblegana jest :/ muszę poszukać jutro gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------8------------? monikaw29---------------Monika----------29-------Niemcy ----------------13-----------? andziulka88--------------Ania--------------25-------łód zkie-----------------20---------DZ andziulka007------------Angelika---------26--------łód zkie----------------21----------CH agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------22---------Leon Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielko pol skie--------23-------Norbert DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdy nia-----------------22---------DZ Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---23---------DZ _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wiel kopolskie---------25----------DZ Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Kr akowa----------26----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubu skie---------------28---------CH Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------28-------Gośka Marysia2013-------------Marysia---------28---------łódz kie-----------------37---------DZ keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no-----------------38----------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina--------28-------- mazowieckie-----------40---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta----------24----------Kent , Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie------------------Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, a nie wiesz jakie Ksawcio dostał szczepienia w szpitalu? Czyli jednak trzeba się trzymać starego, dobrego spirytusu. Tylko myślałam, że można kupić w aptece taki roztwór 70 %-owy, ale Niemądra coś wspominała, że sama rozcieńczała... A jak Ci zalecali karmić małego, na żądanie czy co ileś godzin? A w nocy sam się budzi i płacze jak narobi w pieluchę czy awet jak śpi to sprawdzasz? Yadaeth, dokładnie! Niesamowite jak nieraz człowiek potrafi się sam nakręcić ;) Dziewczyny, zwątpiłam w Fisher Price'a, myślałam, że to dobra firma dopóki nie kupiłam karuzeli z misiami ( Nature Bearries). Raz że ten pałąk z projektorem jest tak ciężki, że jego własne mocowanie na szczebelkach łóżeczka nie jest w stanie go utrzymać w pionie, dwa, że projektor w ogóle nie dosięga do sufitu i nic nie widać, trzy-trafił nam się jakiś wadliwy egzemplarz, który nie łączy na stykach w związku czym jak nie przyciska się ich z całej siły to w ogóle nie działa :( Co za badziewie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to tego nie wiedziałam. No to musicie coś znaleźć :) A wybraliście już imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nawet o tym nie myśleliśmy narazie ja nazywam go Bąbelek a mój mówi Brzdąc :) a o tych zabawkach z fisher price słyszałam że niektóre są tragiczne :/ właśnie umyłam włosy i piję kakao :) lepiej po nim śpię o dziwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
andziulka007 to jest tak. Półtorej roku umowa zlecenie. Umowa o pracę od początku października. Na zwolnienie przeszłam od początku lutego. Termin mam na początek maja. Co możesz mi powiedzieć? (czekam niecierpliwie) Mi było obojętne czy syn czy córka. Raz bardziej chciałam syna, raz córkę. ;p Mąż to wiadomo, chciał syna, ale nie widzę, żeby się NIE CIESZYŁ na córę... wręcz odwrotnie. ;p I umnie też wychodzi śmiesznie, bo termin mam na 7 maja a urodziny 17. ;p Zaraz, chyba gdzies przegapiłam... któraś z Was dowiedziała się DZISIAJ, że będzie syn? (właśnie przekopuję się przez posty z dnia dzisiejszego ;D) Aandziulka007 GRATULACJĘ synka! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam takie pytanie wiem, że można zrobić test ale jeszcze chyba poczekam do spodziewanej @. Mianowicie kochałam się ze swoim facetem podczas dni płodnych bez zabezpieczenia (stosunek przerywany) ale mam takie pytanie bo aktualnie jestem 4 dni przed spodziewaną @ i w niedzielę rano obudziłam się z zawrotami głowy i nudnościami, potem pojechaliśmy na łyży i doszły bóle brzucha takie jakby mi ktoś szpilki wbijał po minucie przechodziły i tak co jakiś czas, potem była pizza wystarczyły 2 kęsy żeby lecieć szybciutko do łazienki zwymiotować i tak jest od niedzieli oprócz tego doszła biegunka w pon. - śr. i takie dziwne uczucie, że nawet brzucha nie mogę wciągnąć a zawsze chodzę na wciągniętym i swędzą mnie sutki a zawsze na tydzień przed spodziewaną miesiączką mnie bolą jak diabli, zapachy wyczuwam strasznie intensywnie nawet moimi ulubionymi perfumami nie mogę się fuknąć bo mnie mdli i temp. waha się od 36,7-37,3 myślicie, że to mogą być objawy ciąży czy zwykła grypa żołądkowa która trwa już tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Yadeth słuchaj u mnie jest tak że otworzyliśmy sklep z moim w tamtym roku ale że staraliśmy się o dziecko to sklep jest na niego i ja byłam cztery miesiące na umowie zlecenie a taraz jestem już na normalnej umowie i będę na normalnej umowie pracować miesiąc i idę na zwolnienie a z tego co mi dziś powiedziała księgowa bo dzwoniła do znajomej z zusu to umowa zlecenie nie wlicza się w macierzyński tylko normalni tak jak przeszłaś na zwolnienie na zwykłej umowie i tyle Ci płacą za zwolnienie to później macierzyński jest taki sam :) to chyba że się coś zmieni ale narazie tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Andziulka 007 dzięki za informacje. :) Ja chyba zwariuje przez tą całą zasraną biurokrację w Polsce. ;p Eh dzisiaj od rana mam straszne bóle w okolicach żeber. Tak jakbym bardzo długo ostatnio ćwiczyła i miała tam zakwasy. Ale od czego to nie wiem........ chyba od noszenia 7 miesięcznego bobasa w brzuchu. :D Na 11.45 jestem umówiona do lekarki z tą nieszczęsną przepukliną. Ciekawe co mi powie. ;/ Słyszałyście o książce "Bojowa pieśń tygrysicy"? Czytałam ją jakiś czas temu i cały czas jestem pod jej wrażeniem. Vaiola to to jest tak, że my nie jesteśmy wróżkami i Ci nie powiemy czy to objawy ciąży czy grypy. ;p Pod ciąże oczywiście to pasuje, ale najlepiej po prostu zrobić test. Teraz wszystko Ci już ładnie wykaże. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyba tak zrobię jutro tylko się boję nie to że będę w ciąży czy nie jakoś ogólnie się boję. Nie będzie mi to przeszkadzać, że pomimo iż się nie staraliśmy będę ale jakoś takoś tyle planów jeszcze było do zrealizowania a nawet przez myśli mi jakoś ostatnio nie przeszło, że mogłabym być w ciąży kurczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaiola poczekaj do spodziewanej miesiączki i jak nie przyjdzie to dzień dwa po tym zrób test wcześniej nie ma sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Vaiola pamiętaj o jednej rzeczy. Na dziecko nigdy nie jest "odpowiedni czas". Zawsze będzie mało kasy, niepewne jutro, biznes do zrobienia, kariera przed Tobą czy wiele innych spraw. My z mężem doszliśmy do takiego wniosku jeszcze przed ślubem i postanowiliśmy, że nie będziemy próbowali zapobiegać ciąży i niespodzianka, od razu się zasadziło. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×