Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

witam o poranku:) wczoraj z racji pięknej pogody w zasadzie cały dzień poza domem więc dziś nadrabiam:) faktycznie to usg HD to jakieś cudo niemiłosierne:) niesamowite to:) jeśli chodzi o łożysko na przedniej ścianie to u mnie jest w opisie usg bez ryzyka przodowania:) laydy- zdjęcie twojego synka z usg 3d jest fantastyczne;) w poniedziałek miała się zacząć szkołą rodzenia, niestety się nie zaczęła... może za tydzień, i mąż chyba tylko ze 4 razy będzie mógł pójść ze mną a bardzo chciałam żeby tam był i też mógł się troszkę doedukować od profesjonalistów;) kurcze jak zawalczyć z zatrzymaną woda w organiźmie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla ciężarnych normy wszystkich badań są inne, ja zawsze mam pojedyncze bakterie, obecne leukocyty i lekarz mówi, że ok. Też, co jakiś czas łykam tabletki z żurawiną. Mam łożysko na przedniej ścianie to co innego niż przodujące i nie wiem czy z to z tego powodu ciągle słabo czuję ruchy, co prawda od kilku dni odpukać ;) codziennie coś tam czuję, ale ciągle niewyraźnie i tylko jak się „wsłuchuję. Czy któraś z Was w 22 tc czuje/ła ruchy niewyraźnie i delikatnie? No i dziewczyny czy którąś boli..hmmm chyba chodzi mi o spojenie łonowe ta kość, w kroku, nie żadne kłucie w pochwie czy brzuchu, ale czuję tę kość przy ruszaniu się, chodzeniu, zakładaniu nogi na nogę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietowo - pogoda faktycznie bajka - u nas też, aż chce się żyć, wstałm dzisiaj godzinę wczesniej niż zawsze bo już wyleżec nie moglam, eraz czekam aż temperatura się podniesie i wyjdę z pracy pozaatwiac parę spraw. Trzeba się cieszyć słoneczkiem, bo prognozy na kolejne dni dla mojego regionu nie są ciekawe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry w ten piękny wiosenny poranek :) Wysłałam dziś maila z prośbą o hasło z adresu e.....@poczta.fm, musze przyznać że zaciekawiły mnie Wasze rozmowy na temat brzuszków i musze sprawdzić czy tylko mój jest taki duży :) Dziewczyny - Virada i LadyG - gdzie chodzicie na te zajęcia i na którą godzinę? Może też dołączę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane kilka dni temu wyslalam maila z prosba o hasalo z kaj....@interia.pl. ..zaglada tam ktos jeszcze? U mnie dzis troche lepiej w pon dobila mnie taka deprecha ze przeplakalam caly dzien bez powodu bylam smutna....a dzis dzis juz lepiej:) pozdrawiam milego dnia zycze? A jedno pytanie korzystacie z masazu w czasie ciazy? Ja mialam ostatnio czulam sie taka lekka tak mi ulzylo ze czulam sie jak w niebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana kobietki :))) Bahati to ból spojenia łonowego. W pierwszej ciaży miałam to szczęście, ze pojawił się pod sam koniec (8 czy 9ty miesiąc) a teraz już w 5tym miesiącu... najgorzej właśnie jak się nogi podnsi :/ Teoretycznie w ciąży jest to normalne, ALE! Jeżeli spojenie się rozchodzi jest to wskazanie do cc. No i też wtedy trzeba się oszczędzać. W większości przypadków jednak po prostu ten ból występuje, bo miednica a także spojenie przygotowuje się do porodu, także nie trzeba się tym martwić, ze coś się dzieje, ale należy ginowi na wizycie wspomnieć i to tyle :) Ogólnie nic strasznego kochana ;) Tylko cholernie nieprzyjemne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane kilka dni temu wyslalam maila z prosba o hasalo z kaj....@interia.pl. ..zaglada tam ktos jeszcze? U mnie dzis troche lepiej w pon dobila mnie taka deprecha ze przeplakalam caly dzien bez powodu bylam smutna....a dzis dzis juz lepiej:) pozdrawiam milego dnia zycze? A jedno pytanie korzystacie z masazu w czasie ciazy? Ja mialam ostatnio czulam sie taka lekka tak mi ulzylo ze czulam sie jak w niebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Nicka widzę, że hasło zostało do Ciebie wysłane w poniedziałek, wyślę Ci jeszcze raz na wszelki wypadek... Dietowo cieszę się, że fotki Ci się podobają (choć nie wyglądają tak spektakularnie jak te w hd...) :) Tesla chodzimy do Bodyfit na ul.Pretficza (przy Biedronce), zajęcia są w poniedziałki o 18.00 i w czwartki o 17.00. Spróbuj, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietowo cena za 4 wejścia to 80 zł, a za 8 wejść 144 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo 6 -latki, ból sam w sobie jest znośny - chociaż podnieść nogę żeby zapiąć but nie jest łatwo ;) - najważniejsze że to normalne i nie zagraża maleństwu. Oczywiście powiem ginowi o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiek wpisuję Twoją córcię :) Żeby tak szło he he! NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziew czynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. .. Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07...dziewczynka drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07...< br /> _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ...chłopiec .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. elliska.........27.........1.........kuj-pom...........19 .07...dziewczynka TOPKA......27.........3 (2 stracone)......śląskie.....21.07... Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...dziewczynka Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07... Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07... patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bahati no u mnie już jest średnio znośny ;P Jeżeli np. gdzieś idę i mi się spieszy, więc zasuwam, to potem nawet butów zdjęć nie mogę na stojąco a każdy krok to dla mnie katorga... dlatego staram się chodzić powoli, wolę wcześniej z domu wyjść. Jak pomyślę, ze na tym etapie w pierwszej ciąży dopiero co treningi zakończyłam to szlag mnie trafia, ze teraz czuje się tak fatalnie... grrrrrrrrr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o bakterie w moczu to ja miałam bardzo liczne i mimo, że nie odczuwałam żadnych dolegliwości to dostałam antybiotyk. Lekarz powiedział, że tak duża ilość bakterii może spowodować stan zapalny niebezpieczny dla dziecka. Mnie w pierwszej ciąży też bolało spojenie łonowe, w drugiej już mniej, a teraz jak na razie nie boli. Mam pytanie do dziewczyn, które biorą jakiś preparat Magnez+Potas. Ja biorę Aspargin. W szpitalu dostawałam 3x1 tabletkę a na wypisie i recepcie napisali mi 3x2 tabletki. Trochę dużo mi się to wydaje... A Wy jakie dawki bierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę sam magnez 3x1 (Magne B6 Max) czyli 300 mg na dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta to wbrew pozorom nie jest dużo. Ja biorę np. AsmagB. na opakowaniu każą brać po 3 tabletki 4 razy dziennie :D Na poczatku jak miałam zapisane ze względu na skurcze to brałam sobie 3 razy dziennie po 2 tabletki. Teraz sobie biore 2-3 tabletki dziennie. Lekarz mi powiedział, że to zależ jaka dawka jest magnezu w leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyG, Tesla: to co widzimy sie jutro?;) Co do tych bakterii w moczu to mój lekarz też mówił, że nawet jak nie ma obajwów to może to być niebezpieczne bo powodować zapalenie nerek, ale mi najpierw kazał zrobić dodatkowe badanie moczu (jakie bakterie dokładnie się tam znajdują) i wynik okazał się ujemny, więc antybiotyku nie dostałam w końcu. Ale biorę codziennie 1 tabletkę żurawitu. Poza tym biorę magnez +wit b6 (taką jedną tablektę rozpuszczalną w wodzie) i 2 razy dziennie żelazo. No i dalej kwas foliowy, bo lekarz powiedział, że jest jednak dobrze brać. Co do ruchów dziecka to ja ostatnio też mam takie delikatne, żadne kopniaki, jak to opisują na necie...no i niekiedy przez pół dnia nic nie czuje. Ja póki co nie mam takich objawów jak właśnie ból spojenia czy obrzęk nóg, ale cierpię katusze w nocy bo nie umiem się w łóżku ułożyć...masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virada ja będę na pewno :) Tesla a Ty ?? Ja też biorę cały czas kwas foliowy i inne witaminy - Prenatal Classic i dodatkowo magnez, od czasu do czasu łykam też Prenatal DHA , zacznę go brać codziennie od 3 trymestru (zawiera kwasy tłuszczowe DHA i EPA, dobre na rozwój mózgu, wzroku itp.). Bezsenność to też moja zmora - oprócz bólu bioder męczą mnie ostatnio jakieś koszmarne sny i budzę się zmęczona :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w południe:-) Kurde ja cierpię na bezsenność w nocy! Dzisiaj nie spałam od 3 do 6, obejrzałam wszystkie zaległe seriale! :-( Tzn. pewnie bym się uśpiła ale od pewnego czasu mam tak, ze jak tylko się przebudzę a już na pewno jak wstanę do wc to tak strasznie mnie "kitka" w nosie i zaraz mam mnóstwo kataru! Czy któaś z Was też ma taki katar? Po jakiś 2 godzinach od wstania wszystko przechodzi. No szok! Co do spojenia łonowego to na razie mnie ta "przyjemność" na szczęście omija, co prawda na początku ciąży bolało mnie biodro z prawej strony ale teraz już nawet przeszło, odzywa się czasami. Lady śliczny synuś, jak ziewa to prawdziwy słodziak:-* Co do tych bakterii w moczu to nic mi lekarz nie przepisał, może mieszczę się w normie? Dzisiaj znowu śliczna pogoda ale straszny wiatr, to odstrasza od spacerów. Dużo już macie rzeczy kupionych dla maleństw? Ja już chciałabym kupić parę rzeczy a ciągle się waham... Teraz mam przed oczami wizję być moze szpitala (przez to łożysko, jeszcze coombsa będę robić za niedługo) więc może czas zacząć???? Albo tymbardziej nie? EHHH niewiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dużo tych wszystkich specyfików bierzecie... Ja tylko biorę raz dziennie Femibion - witaminy dla kobiet w ciąży. I w zasadzie to wszystko. Czasami jak brzuch twardnieje to biorę nospę i piję sobie magnez musujący, ale to może raz w tygodniu albo raz na dwa tygodnie. Z dolegliwości bólowych to przy dłuższym spacerowaniu kręgosłup zaczyna mi siadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam fajnie z tymi ćwiczeniami. Ja niestety też mam zakaz:( Normalnie terror w tej ciąży... ale jak trzeba, to trzeba. Też biorę 3x magnez z wit. B6 plus nospa. Suplementy raz na kilka dni. przyszła mama 2013 - uważaj z tym femibionem. Brałam go w pierwszej ciąży (jeszcze funkcjonował wtedy pod nazwą Feminatal N) i urodziłam b. duże dziecko. Niektóre położne sugerowały, że często tak jest po tym suplemencie. Oczywiście to nie musi być taka 100-proc. prawda, ale później żałowałam, że w ciąży nikt mi o tym nie powiedział. Gdybym wiedziała, przestałabym go brać. Też byłam dzisiaj w h&m. Super te legginsy - miłe w dotyku i z dużym pasem ciążowym. Na mój wielki brzu - jak znalazł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakie witaminy zatem polecacie? Może faktycznie się przerzucę na coś innego. Słyszałam o tym, że po Feminalu rodziły się duże dzieci ale po tych zmienionych z nazwą Femibion niby już nie. Może jednak lepiej faktycznie dmuchać na zimne i wybrać coś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, stworzyłam na naszej poczcie katalog ciuszki, tak jak któraś z was już sugerowała żeby to zrobić. Wrzuciłam tam kilka ciuszków jakie mam zakupione dla mojej królewny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że ta zmiana nazwy to był klasyczny chwyt marketingowy. Oczywiście składu obu preparatów już porównać nie sposób, ale wiele takich przypadków już było np. wśród produktów spożywczych. Chodziło zwykle o działanie po jakimś poważnym kryzysie wizerunkowym, a zmiana nazwy nie niosła za sobą zmian w samym produkcie. Myślę, że tu jest podobnie. Teraz co kilka dni biorę Prenatal Classic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, piszecie o witaminach, może Wam pomoże, to co napiszę (i pisałam już kiedyś, kiedyś) - jak kończył mi się kwas foliowy, czyli mniej więcej w połowie 4. miesiąca, postanowiłam, że następne, co kupię, to właśnie witaminy i pomyślałam, że je wybiorę za poradą farmaceuty. Trafiłam na gościa naprawdę twardo stąpającego po ziemi (a nie sprzedawcę, który by mi pewnie wcisnął najdroższe tabletki) i powiedział, że jeżeli tylko mam w miarę zróżnicowaną dietę (a wszystkie zapewne macie) to spokojnie mogę brać jakiekolwiek tabletki (wybrałam te, które były w promocji - Centrum Materna) w mniejszej dawce niż zalecana. I tak sobie łykam dziennie 0,5 dawki i mam spokój, że dostarczam malcowi czego trzeba. Jedyny minus to fakt, że nie mają one kwasów omega, no ale my z mężem w zasadzie od dłuższego już czasu przed ciążą jedliśmy raz w tygodniu solidny kawał ryby na obiad, do tego jeszcze sobie dokupuję łososia wędzonego i jest git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ATAMTA Usunęłaś mojego synusia za stara tabelkę skopiowałś a ja nie mam teraz jak tego zrobić bo pisze z telefonu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore Gra Vitamin mam je z Danii od szwagierki skład b.dobry moje 2 kolezanki brały Femibion i dzieci nie były duze jednej 2.850 a drugiej tez jakos niecałe 3kg takze niewiem od czego to zalezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×