Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Co do wyprawki, dzięki dziewczyny za te wszystkie linki!!! Znajdujecie naprawdę fajne rzeczy! :D Wszystkie je zapisuję na później ;) na razie nie planuję większych zakupów, tylko wciąż kupuję książki o ciąży i dzieciach i się dokształcam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do twardnień brzucha, mój ginekolog stwierdził, że to normalne i potrzebne. Nie ma się czym przejmować. Magnezu można łykać nawet 3000 mg dziennie - ile to tabletek zależy od dawki Mg w jednej tabletce. I zalecił mi melisę oraz rumianek - działają uspokajająco. W moim przypadku i mojej stresującej pracy chyba się sprawdzają te ziółka ;) bo odkąd je piję, jest mi lżej. Nospę biorę w krytycznych przypadkach, czyli np. wtedy, gdy przez skurcze nie mogę spać w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję jeszcze mojego synka do tabeli, bo wygląda na to, że ktoś niechcący usunął po drodze... ;) NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziew czynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07... żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07...chłopiec Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07...dziewczynka drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... chłopiec niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07...< br /> _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ...chłopiec .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. elliska.........27.........1.........kuj-pom...........19 .07...dziewczynka TOPKA......27......3 (2 stracone)....śląskie....21.07......dziewczynka Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...dziewczynka Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07... Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07...dziewczynka patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeżdżę samochodem narazie z normalnie zapiętym pasem, jakoś w zimowej kurtce mi to nie przeszkadza, gorzej może być wiosną w cienkich ubraniach pas może gnieść... No ale coś się i w tedy wymyśli bo nie mogę sobie wyobrazić żeby byś od kogoś zależną w tym względzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala - ja zaczynam być strasznie roztrzepana i na parkingach już epizodycznie uruchamia mi się program "ułańska fantazja". Czasami aż sama jestem pod wrażeniem moich pomysłów:P Pasy zapinam. Jeśli chodzi o termometry - nasz microlife (pod pachę) ma już ponad 4 lata i zaczyna trochę wariować więc musimy kupić nowy. Największy niewypał to był microlife w smoczku (ogromnym smoczku:) - wcale nam się nie przydał. Tak więc i Wam nie polecam. virada - wszystko będzie dobrze:) i życzę potwierdzenia siusiaka:) w pierwszej ciąży miałam niespodziankę - susiak zniknął... pamiętam, że płakałam jak głupia, bo już się tak przyzwyczaiłam do myśli, że będzie chłopiec... Tobie takiego zaskoczenia nie życzę:) Truj - ożesz Ty;) Się oszukałaś:) dla mnie ta położna od 20 tyg. to też nowość. Zaczynam się oglądać za jakimś supportem do ewentualnego porodu SN więc zapytam, co i jak z takimi wizytami:) anetach18 - a pracodawca ma pow. 20 pracowników? (jeśli tak to on będzie Ci płacił całą ciążę, a potem ZUS mu zwróci). ZUS płaci za wszystkie zwolnienia po 33 dniach w roku kalendarzowym i ma 30 dni od dostarczenia wszystkich dokumentów od pracodawcy. Ja właśnie czekam na pierwszą łaskawość ZUSu i jakoś nie mogę się doczekać...:/ Margit - że magik Rostowski takiego szczegółu nie dopilnował... nic tylko się cieszyć:) Myślę, że przez te 4 miesiące już nic się w temacie wysokości składek nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Położna była u mnie tydzień temu - trzeba samemu się dopomnieć bo skąd położna ma wiedzieć kto w okolicy jest w ciąży? Trochę to głupie ale dopytywałam u nas i ginekolodzy przyjmujący na nfz nie powiadamiają ich. Tak więc jak ktoś chce to musi sam zadziałać ale jak widać Truj nie wszędzie się to praktykuje... Moja położna spisała tylko dane i umówiłyśmy się, że nie musi do mnie przyjeżdżać - w końcu to moja trzecia ciąża ale jak będę potrzebować to przyjedzie - chociażby jak bym chciała posłuchać tętna dzidzi. Dowiedziałam się też, że robi ktg (to już prywatnie) ale o każdej porze gdybym się niepokoiła mogę przyjechać. Ja też ciapa jestem ostatnio, wszystko mi z rąk leci :( Bałagan robię gorszy niż moje dzieci - ciągle coś rozlewam, upuszczam... Samochodem jeżdżę rzadko - przeważnie z mężem i to on prowadzi. Dziś muszę jechać sama więc oczy dookoła głowy he he! Ja pasy zapinam normalnie. Kiedyś czułam duży dyskomfort w ciąży - wręcz się dusiłam więc trzymałam zapięte pasy aby mnie nie uciskały. Teraz się przyzwyczaiłam chyba :) Co do termometrów - ja mam też taki na podczerwień na czoło - do ucha i jestem zadowolona. Jeśli przekłamuje to czasem pół stopnia jak źle zmierzę ale u dziecka to nie ma aż tak dużej różnicy bo jak bobas ma już gorączkę to raczej wysoką i spadek łatwo jest odnotować. Rtęciowy mam też taki malutki i używam czasem dla porównania. U nas była kiedyś taka akcja z przychodni i trzeba było zdać termometry rtęciowe i głupia oddałam... Dobrze, że ten jeden się zawieruszył i odnalazł po roku za szafką ;) W naszych aptekach zwykłych termometrów nie mają - wycofane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolta cytrynka: nie orientuje sie, ale widzialam ten wozek na zywo, na pewno go jeszcze obejrze w najblizszych tygodniach, wiec moge sprawdzic. Jak bede wiedziec to napisze:) kapris: ja juz do brzucha Danielek mowie, wiec mam nadzieje, ze jednak nie bedzie dziewczynki...jeszcze pare godzin i bede mam nadzieje wiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta w razie co to rtęciowy za grosze na allegro można kupić :D Nie oszukujmy się... ale te termometry są jednak najdokładniejsze. Tylko używać ich ciężko szczególnie przy małym dziecku. Ja to się właściwie zastanawiam z tą położną nad jednym... na kiego grzyba ma mi przyleźć do domu położna i to jak jestem w ciąży a nie po porodzie?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virada, Anetach powodzenia na Waszych połówkowych! Ja też jeżdżę autem i nie mam problemów z koncentracją, zwykłe pasy też mnie jeszcze nie uciskają (chyba właśnie dzięki puchowej kurtce), ale nawet jak zaczną to i tak nie zrezygnuję z ich zapinania (oczywiście w odpowiedni sposób). Gdzieś czytałam, że kobieta w ciąży nie powinna prowadzić auta jeśli nie musi ze względu na stres jaki odczuwa za kierownicą...powiem szczerze, że bardziej się stresuję jako czyjś pasażer niż kierowca ;) Virada nie wiem czy w ten czwartek dam radę, bo akurat na ten dzień mam plany (poza domem), a chcę jeszcze zdążyć coś zjeść przed ćwiczeniami, ewentualnie mogłabym się zjawić w Bodyfit o 16.30...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama - też się zastanawiałam. Może zmierzyć ciśnienie, zważyć. Ale po co skoro sama to codziennie robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyG - heheheh, ja mam tak samo za kierownicą. Czuję się spokojniej, jak sama prowadzę, no i nie mam mdłości, co często mi się zdarza jak mój M prowadzi:D mamo 6latki- też w kolejnej ciąży nie widzę sensu takich wizyt, ale - tak jak napisała atamta - taki pomiar tętna na przykład... to może się przydać, uspokoić psyche, jakby dziecię akurat mniej się ruszało virada123 - niech godziny szybciej lecą:) ja wczoraj przed połówkowym odchodziłam od zmysłów więc poszłam spać - szybko czas zleciał:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łoł dziewczyny ale dzis lecicie :P - Byłam jakiś czas temu u mnie w przychodni pytać się o położną od 20tc, ale ani mój rodzinny nic o takiej praktyce nie wie ani ginekolog, a szkoda :( - Virada123, fajny ten wózek. Model IBIZA również mi sie podoba dlatego będę chciała zobaczyć je na żywo. Cena również fajniutka :) Ja już się nastawiłam na Tako Captiva Mohican, z tym że waga mnie w nim przeraża (w sumie jakieś 21kg) więc wciąż szukam tego jedynego :P Wcześniej byłam nastawiona na Bebetto Luca, jednak na żywo nie spodobał mi się kosz pod wózkiem, jak również oparcie w gondoli było wg mnie za mało podnoszone. Wózek Bebe Active też mnie jakoś nie zachwycił, ale nie powiem dlaczego bo nie pamiętam hehe. Aha chyba dlatego że się nastawiłam że szukam wózka z dodatkową osłonką w daszku a on takowej nie ma. Jak widać ciężko jest znaleźć odpowiedni wózek a tym bardziej komuś coś doradzić bo każdy kieruje sie czymś innym w wyborze. - W pasach jeżdżę normalnie, jednak dałyście mi dzisiaj do myślenia!!! - W mój zimowy płaszczyk mieszczę się ponieważ kupiłam taki "grzybkowaty" więc tylko przeszywałam w nim 2 razy guziki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to pierwsze słyszę, mój gin (pryw.) nic nie wspominał, a rozmawiałm dzisiaj ze znajomym ginekologiem i on mówił o wizytach połeznej, ale po porodzie, i to jest tak, że szpital zgłasza to ośrodkowi zdrowia (ogólnemu) do którego należymy (zadeklarowałyśmy się). W każdym razie mi taka wizyta niepotrzebna, ba wręcz przeciwnie, w razie problemów wolę kontakt ze swoim lekarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymistka - jak założyłam swój płaszczyk grzybka to wyglądałam .... nie dość że z przodu brzuch, to z tyłu tyłek tak się odznaczał, że szok i wyglądałam jak jakaś bombka . Mama mnie pocieszyła, ze ten tyłek to taki się robi w ciąży, że bardziej odstaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pasów, to w ciąży szczególnie warto - najlepiej mieć adapter, ja też się kiedyś mądrowałam o ratowaniu życia dzięki brakowi pasów, ale nawet przy niewielkiej stłuczce, zwłaszcza za kierownicą, bez odpowiednio zapiętych pasów maleństwo będzie bez szans kiedy brzuch z ogromna siłą uderzy w kierownicę czy w deskę rozdzielczą (kiedy siedzimy na miejscu pasażera). Pierwsze słowa mojego znajomego ginekologa kiedy pochwaliłam się ciążą było: "tylko nie kombinuj z pasami". Zresztą historie o tym, że ktoś ocalił życie np. wylatując z samochodu, w ciąży się nie sprawdzą, bo wyleć z auta przy uderzeniu i walnij w ziemię... :O Ale jak zdarza mi się jechać bez pasów z cała świadomością złego postepowania ;) ciąża to jest dobry argument dla policji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapris zapomniałam pogratulować Ci córeczki - no więc gratuluję!! :) Virada, a gdzie Ty oglądałaś te wózki? U kogo robisz usg połówkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądam właśnie ten program "Bez recepty" na TVN player... masakra...nie wyobrażam sobie urodzić martwe dziecko i chyba nie chcę sobie wyobrażać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny: u mnie to jest tak, że na położną trzeba złożyć deklarację - zarówno w czasie ciąży jak i po porodzie (mogą to być dwie różne połozne). Wynika to z faktu, że nie ma już rejonizacji przy wyborze przychodni, a po drugie nawet jeśli chodzę do jednej przychodni, to z innej mogę mieć położną. W przychodniach nie wiedzą na którą położną chcemy się zdecydować i dlatego nie wysyłają informacji o ciąży bo nie wiedzą do kogo. Ja zamiast wizyt chodzę na szkołę rodzenia (do tej zadeklarowanej położnej), uważam że to bardzo przydatne szczególnie dla mam bez doświadczenia. Jeśli chodzi o zapinanie pasów to czytalam ostatnio o tym artykuł - zgodnie z polskimi przepisami kobieta w widocznej ciąży nie ma obowiazku zapinania pasów, ale kwestia bezpieczeństwa to inna sprawa. Eksperci mówią że bezpieczniej jest w pasach. Ale absolutnie zakazane jest "częściowe" ich zapinanie, czyli z jednym pasem za plecami, bo to jest jeszcze gorsze niż nie zapinanie ich w ogóle. Dolny pas nalezy trzymać pod brzuchem tak aby go nie uciskał, a górny między piersiami i nad brzuchem, można też stosować adaptery. I na koniec o termometrach - ja sie zdecydowałam na ten do czoła - to za namową znajomych dla których głównym argumentem było to, że można zmierzyc temperaturę dziecku w czasie snu i go nie obudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapris - na szczęście nie aż tak się oszukałam :). Pamiętałam, że taki temat pojawił się na forum i mniej-więcej wiedziałam gdzie :). Atamta - u mnie nie było położnej, a gdyby była zrobiłabym to samo co Ty: podziękowałabym za fatygę i poprosiła, żeby nie zawracała sobie głowy :D. Bahati - ja się nie mądruję, ja przytaczam statystyki oparte na moich osobistych doświadczeniach :o. Nie namawiam nikogo na powielanie mojego postępowania ani nie szukam wymówek dla policji, bo są mi one niepotrzebne. Ale -wybacz dosadność-prawdopodobieństwo, że coś Ci i dziecku się stanie jak zostaniesz wyrzucona z samochodu do takiego, że zostaniesz w nim razem z dzieckiem zmiażdżona jest porównywalne. Dlatego uważam, że powinna to być decyzja indywidualna osobniczo ;) i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jak to w ogóle jest teraz z przychodniami na nfz, rejonizacją itp? Bo ja totalnie nie mam pojęcia, 100 lat nie byłam w takiej państwowej przychodni, mam wrażenie, że nigdzie nie należę... Z 10 lat temu na studiach byłam zapisana do przychodni akademickiej, potem zostałam na uczelni i chyba wciąż tam podlegałam, ale nie chodziłam do lekarzy... Od trzech lat nie mam nic wspólnego z uczelnią, a lekarza tzw. pierwszego kontaktu mam opłaconego z pracy w EnelMed, pakiet obejmuje też m.in. ginekologa i podstawowe prowadzenie ciąży, więc tam chodzę. Gdzie powinnam się teraz udać jeśli chciałabym skorzystać z czegoś w ramach NFZ? Jakie dokumenty przygotować? Czy zlecone przez ginekologa badania typu toksoplazmoza, czy USG, których mój pakiet w enelmed nie obejmuje, mogłabym gdzieś wykonać za darmo? Kurczę, bo płacę i płaczę :) a może wcale niepotrzebnie? I jeszcze położna by może chciała do mnie przychodzić... To się idzie do jakiejś dowolnej przychodni czy są jakieś rejony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala - też mam taki pakiet, ale jak urodziła się mała zaczęliśmy szukać jakiegoś pediatry w okolicy i na NFZ. Okazało się, że rejonizacji podstawowej opieki zdrowotnej nie ma (przynajmniej nie zaobserwowałam:P ) i w wybranej przychodni wypełnia się po prostu deklarację wyboru lekarza rodzinnego, pielęgniarki i położnej środowiskowej. I wtedy po skierowanie na badania laboratoryjne (np. toxo) mogłabyś z powodzeniem chodzić do rodzinnego. Powinien bez problemów wypisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma rejonizacji, Koala :). Pieniądze idą za pacjentem, także zgłaszasz się do dowolnie wybranej przychodni, która ma podpisany kontrakt z NFZ. I bez problemu powinni wystawić Ci skierowanie na badania bezpłatnie, nie wiem tylko czy zrobi to lekarz pierwszego kontaktu czy będziesz się musiała przejść do ginekologa w przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 6 latki dzieki właśnie termometrowi owulacyjnemu microlife jestem w ciąży :) jeżeli chodzi o pasy to na ostatniej wizycie mój ginekolog wypisał mi zaswiadczenie zwalniajace mnie z uzywania ich. ja jestem w trakcie robienia prawka za tydzien w czwartek egzamin... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde skasował mi sie poprzedni post;/ biala87 - trzymam kciuki za prawko;) Truj no faktycznie nie ma rejonizacji ale z tym skierowaniem na badania to nie wszytsko podlega na rodzinnego. Mi np wykreśliła babka w laboratorium cześc i kazała płacić jak je chcę miec a jak nie to wrócić sie do ginekologa;/ Kapris - dzięki za odpowiedź. Firma zatrudnia mniej niż 20 osób ale wychodzi to tak dziwnie że za ten miesiąc moja firma powinna mi wypłacić cześc a część zus;/ Strasznie się stresuje tym że zostanę bez kasy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytujtyu
poprawka! ja musze swoja tu napisac historie bo mnie krwe zalewa! moj chlopak chcial miec dziecko ze mna szybko zaszlam w ciaze gdy mu pokazalam test ciazowy nie chcial uwierzyc pierw mi wmawial ze na tescie nie ma kreski! a potem ze ja namalowalam , co gorsza gdy przynioslam zdjecie z usg to powedzial ze to pewnie mojej siostry bo ona w ciazy jest.POTEM slad po nim zaginol odezwal sie pare dni przed porodem przyszedl do szpitala wysmiewal sie ze gruba i brzydka jestem i dziecko tez mu sie nie podobalo mowil ze nie podobne ze jest tak brzydki jak ja . placi mi co miesiac na dziecko jakies marne grosze ale go nie uznal daje mi pieniadze bo nie chce zeby jego bogaty tatus sie dowiedzial ze mam z nim dziecko wszystkim znajomym wmawia ze to nie jego i ze chcialam go wrobic dla kasy .chore wrocil do swojej dziewczyny ktora owszystkim wie ale nie rusza ja to bo on ma pieniadze , zdradzal ja ze mna ja nie wiedzialam ze ma kogos ona na wszystko przystala jeszcze biegala za nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do badań na NFZ, to jest określony pakiet badań dla kobiet w ciąży, w zależnosci od tygodnia ciąży - można te badania zrobić BEZPŁATNIE w zadeklarowanej przychodni. Lista badań jest dostępna w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 20.09.2012 - wiem tyle, ze jeśli lekarz na NFZ odmawia zlecenia jakiegoś badania z tej listy lub każe zrobić je prywatnie (np grupa krwi, toxo, HIV, kiła i inne) to robi to niezgodnie z prawem. Warto poczytać całe to rozporządzenie. A jeszcze o pasach... Jeśli jadę sama to faktycznie nie zapinając pasów biorę odpowiedzialność tylko za siebie i teraz jeszcze za dziecko, ale jesli jadę jako pasażer z tyłu to wtedy ode mnie zalezy też osoba jadąca przede mną - wiadomo że przy zderzeniu ciało człowieka waży o wiele więcej, co jest niebezpieczne dla innych. A druga sprawa, to w przypadku zderzeń przy dużych prędkościach, czy ma sie pasy czy nie to i tak szanse są marne, natomiast przy zwykłych stłuczkach (np w mieście) zapinanie pasów jest bezpieczniejsze. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetach - no właśnie nie byłam pewna, czy wszystkie badania podlegają pod rodzinnego, czy trzeba się przejść do przychodni do gina (czyli na NFZ) po skierowanie na komplet bezpłatnych badań. Ja chodzę na NFZ do gina normalnie, bo super lekarz mi prowadzi ciążę (już drugą) nie mogę narzekać ani na opiekę ani na terminy, ani na badania, więc nie widziałam i nie widzę sensu w chodzeniu prywatnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc... przyszły do mnie paczki :D Łóżeczko bez zarzutu, bez rys, poobijań itp. Jest ładnie i równo pomalowane na biało, bez żadnych prześwitów i.... chyba się nie powstrzymam i zaraz je złożę ;P Przyszły także termometry i inhalator. Inhalatora nie sprawdzałam, ale termometry oba są super. Tym na podczerwień bawiłam się trochę dłużej- okazuje się, ze wcale nie trzeba aż tak w 100% skupiać się na idealnej odległości od czoła, wcale nie jest głośny (tak mówiły opinie, a może ja przygłucha? :D) i u mnie i u córki pokazuje wciąż dobrą temperaturę (mierzoną rtęciowym i tym nowym owulacyjnym). Nie mam absolutnie póki co zadnych zastrzeżeń- jak będzie dalej zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesla - bezpieczniejsze jest przy stłuczkach o charakterze zderzenia czołowego, ale nie bocznego :(. Szczególnie, jeśli uderzający w Ciebie samochód jedzie z dużą prędkością. Wtedy pas unieruchamia Cię w miejscu, a drugi samochód właśnie w to miejsce z ogromną siłą uderza :(.. Twoje ciało bierze na siebie cały impet. Dobra, dość, bo się makabrycznie zaczyna robić :o. Każdy robi co uważa za stosowne, bo swój rozum ma :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×