Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Hahah Mamo ale się uśmiałam, no dobrze,że chociaż się z ptakiem nie muszę użerać; tylko od czasu do czasu :-D *** Ja na szczęście zakupy wszystkie robię sama, bo mój M twierdzi,że i tak się na tym nie zna:-) No wiadomo, takie duże zakupy typu wózek, łóżeczko to razem ale cała reszta to moja przyjemność:-) **** Marzenko ja kupiłam cały zestaw butelek Avent, bo byłam z nich bardzo zadowolona i mam nadzieję,ze teraz też będę:-) Zastanawiałam się jeszcze, tak dla odmiany, nad Tommee Tippee ale jakoś nie są dla mnie poręczne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze w ramach przypomnienia bo nie wiem czy juz pytalam czy nie.. bo jutro sie wybieram do miasta i chciałabym zakupic proszek do prania dla niuni.. dzidziusia albo lovele..i gdzie taki proszek moge dostac? kiedys cos slyszalam o aptekach, ze tam sprzedaja.. ale moze widzialyscie gdzies w rossmanie np... to bym nie musiała po aptekach krążyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje że ta butelka będzie ok, może małej się spodoba , bo mi się podoba ich kształt , cena może gorzej ale niestety dla dzieci wszystko drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi bo czasem to i pośmiać się trzeba ;p KMM dzidziusia albo lovelle kupisz w supermarkecie m.in. tesco. W rossmanie też chyba jest. Co do zakupów to ja pytam męza o zdanie na zasadzie: zobacz jakie ładne! Zamawiaj! ;P Zaznaczyłam też zeby bez mojej widzy nic nie kupował ;P kocham niepsodzianki, ale już widze jak szlag by mnie trafił gdyby on coś wybrał co by kompletnie nie przypasowało mi do gustu :D Z reszta podam przykład dlaczego wolę sama. Jesteśmy w rossmanie i szukam wkładek laktacyjnych a on mi przynosi... płatki kosmetyczne :D no co... okragłe były przecież ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z butelek to ja Aventa kupie. Ten zestaw co tu niektóre kupowały (zamawiam go juz 2 miesiące chyba i zamówić nie moge xD). Przy starszej córce te butelki super się sprawdziły no i do laktatora mi pasują ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM ja kupiłam Lovelę w Rosmannie, była akurat promocja i zapłaciłam coś 18zł chyba a teraz już po 23zł jest u nas. W Kauflandzie był ostatnio po 17zł. Kupiłam też płyn do prania, bo niby wychodzi, że starcza na więcej prań, moze jest też delikatniejszy????? **** Marzenko no niestety większość rzeczy dla dzieci to drogie rzeczy:-( I tak te butelki które kupiłam są tańsze od tych nowych modeli, takich bardzie opływowych jak Tomme Tippee, bo niewiem którą butlę Ty kupiłaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie:-) Właśnie wróciłam od ginki:-) Jak to państwowo dostałam dopiero skierowanie na usg, jutro muszę zadzwonić się zapisać. Posłuchałam aby serduszka, zbadała mnie i wszystko ok, a miałam ostatnio stracha bo pojawiło się trochę takiego gęstego przezroczystego śluzu i myślałam, że może to ten czop ale na szczęście nie:-) Powiedzcie mi co ile wy macie teraz wizyty bo ja dopiero za 4 tyg:-( No i to usg w międzyczasie, pewnie będzie trzeba czekać ze 2 tyg:-( Jeśli chodzi o przyjaciółki powiem wam, że ja miałam jedną taką bardzo dobrą, zawsze mogłam na nią liczyć a ona na mnie ale od kąd jestem w ciąży to zostałam odstawiona na boczny tor... Tą gąbkę do wanienki to i ja planuję zakupić, jakoś boję się, że bez niej będzie ciężko, a powiedzcie dziewczyny ile zapłaciłyście w sklepie za ten stojak i wanienkę? Bo też planuję zakupić a ciekawa jestem czy ceny porównywalne z allegro. Jeśli chodzi o wagę to ja też należę do tych niskopodwoziówek i jeszcze z nadwagą ale przyplątała się ona od kąd zaczęłam mieć problemy z pco i tak przed ciążą przy wzroście 160 cm ważyłam 75 kg, chociaż nikt mi tyle nie dawał bo jestem bardzo ubita, a teraz w 31 tyg ciąży ważę 79-80 kg także na szczęście dużo póki co nie przytyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widziałam w supermarketach takie proszki i była tego masa, W rossmanie też raczej mają bo są tam działy i dla dzieci . Młode mamy z innego forum polecaja też proszek biały jeleń ponoc jest hipoalergiczny i ubrania ładnie się piorą, jakby nie było najlepiej potem albo wyprac albo wypłuac dobrze w płynie do zmiękczania dla dzieci żeby sztywnego niuni nie zakładac tylko takie milutkie i mięciutkie ubranko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rzeczy dla dzieci są przeważnie drogie. W sumie najbardziej mnie intrygują ceny ubranek powiem szczerze, bo nie oszukujmy sie, ale są kosmiczne tak naprawdę biorąc pod uwage ilość materiału lub czas w jakim maluch z nich wyrasta. Skarpetki chociażby- są niemalże droższe niż dla dorosłego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi 29 - ja kupiłam na próbę jakąś w smyku Avent Natural- łatwe łączenie z piersią - coś takiego , nie dośc że mała to prawie 40 zł, rozbój w biały dzień, Ale chcę kupic jeszcze ze 2 jedną taką dużą a jedną jakiejś innej firmy dla porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violu z tego co pamiętam cena wanienki i stojaka porównywalna z tą na allegro. Tzn na allegro niby taniej, ale jak dodać przesyłkę, to już lepiej kupić w sklepie. Są rzeczy, które na allegro bardzo sie opłacają- np. ja oszczędziłam na łóżeczku i pościeli na bank, bo kupowane było bez marży sklepowej od producentów, ale własnie wanienka+ stojak wyniosło nas tyle samo. AMarzenko to prawda- w sklepach jest masa teraz tych proszków, płynów do prania i płynów do płukania dla dzieci. Ja akurat nie będę kupowała specjalnego proszku, bo jak dostałam próbkę lovelli i uprałam w tym ubranka to wyglądały jak odświezone a nie uprane- wg mnie. Z resztą właśnie duzo mam uważa, że one nie piorą lub piorą kiepsko. No chyba, ze urodzi mi się mały alergik, to wtedy kupi się specjalny proszek i nie ma przeproś. Jednak na razie zrobię tak jak przy pierwszym dziecku- zwykły proszek, trochę płynu i podwójne płukanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMarzena 40zł za butelkę avent- niestety w sklepach tak kosztuja ;) Dziewczyny natomiast stad wyniuchały na allegro super zestawy aventu- 4 butelki, smoczek z zatyczką plus szczotka do mycia za 50zł bodajże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak ubranek czasem ceny są kosmiczne a dziecku zawsze coś trzeba nowego . Ja w końcu muszę się zebrac i pojechac do bratowej przywieśc pudełka z ubrankami i poprzebierac co się da bo po dwójce dzieci nie wszystko da się założyc ale zawsze to coś za darmo , a do lekarza i na gościnne wyjazdy trzeba nowe niestety . Dobrze że jak dziecko się urodzi to zawsze coś dostanie plus becikowe i dodatkowe ubezpieczenia i zawsze coś się nazbiera :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze to taniocha , jak któraś ma jeszcze link do tego sprzedawcy to ja bym bardzo prosiła bo ja widziałam takie zestawy po 120 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi genialny ten leżaczek do kąpieli - a ja już kupiłam gąbkę... ale nic straconego, zapiszę sobie stronkę i może kupię później :) Przy pierwszym synusiu miałam gąbkę i wiem, że to wygodna sprawa. Później naczytałam się, że to siedlisko bakterii i nie kupiłam drugiemu synkowi tylko kładłam na dno wanienki pieluszkę - ale pieluszka majta się i plącze niestety. Te plastikowe leżaczki do kąpieli nie są zbyt praktyczne bo są wysokie i słyszałam, że mogą skutecznie obrzydzić niemowlakowi kąpiel... bo są zimne. Mamo ale macie przerąbane - szkarlatyna :( Żebyś tylko się teraz nie zaraziła. Jak masz ograniczyć kontakt z córcią jak mieszkacie pod jednym dachem... Ja nigdy nie miałam ani brat i siostra. Wiem tylko, że tata chorował jak był niemowlęciem i ledwo z tego wyszedł (był wcześniakiem). Nie wiem dokładnie na czym ta choroba polega ale nie kojarzy mi się dobrze. Butle ja miałam przy obu chłopcach z Aventu i teraz też - już dokupiłam zestaw w promocji - jak dla mnie są bardzo dobre - a mam ten stary typ a nie ten z nowym kształtem. Dobrze odprowadzają powietrze i mam pewność, że bobas nie zassie niepotrzebnego powietrza do brzuszka (słychać to i widać podczas picia a smoczek nie spłaszcza się jak przy zwykłych butelkach gdzie dziecko musi wtedy wypuścić smoczek z buzi, żeby zassał powietrze...) Tigrai dobrze, że ten wynik w normie :) Ciekawe jak duży jest teraz mój maluszek - chyba ma jeszcze sporo miejsca bo kręci się tak, że nie wiem czy już jest główką w dół - ciągle kopie mnie gdzie indziej :) Viola u mnie stelaż do wanienki to koszt 55 do 60 zł a wanienka taka zwykła bez bajerów to tylko 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMarzena27 tylko ze takim małym dzieciom nie płuka sie ciuszków tylko prasuje... i w rossmanie sa te proszki :) Ja za stelaz pod wanienke dałam 60zł a za wanienke 20zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMarzenko prosze linka :) http://allegro.pl/zestaw-startowy-avent-260ml-butelki-smoczki-promoc-i3229156900.html Atamta a no przekichane z tą szkarlatyna ;/ lekarz mówił, ze mamy non stop wietrzyć (i tak okna pootwierane 24h na dobę ;P) i żbym była jak najdalej od niej. Biedna siedzi u siebie w pokoju :( mąż z nia sie bawi, układaja puzzle, graja, rysują, ale szkoda mi jej, bo my lubimy pobyć razem w dużym pokoju zawsze :( ale jak mus to mus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biała ja np. płukałam wszystko od początku ;) Delikatnym w miare płynę no i na podwójnym płukaniu. Dla mnie pranie bez płynu jest nieprzyjemne takie... ale są też płyny do płukania dla dzieci, więc jak ktoś zdeklaruje się używać tych proszków dla dzieci to do zmiękczania można uzywac tych płynów ;) Odradzam tylko płatki mydlane do prania dla dzieci- ponoć strasznie niszczą pralki- ale to zasłyszana opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jak widzę nie tylko ja chcę płukac niuni ubranka :-) ja to muszę się położyc bo padam , 5 godzin dziś jazdy samochodem, oglądanie jakichś pierdół z mężem i jeszcze plewienie truskawek, teraz padam i trzeba odpocząc , a mała kopie jak szalona , chciałabym ja już zobaczyc a usg dopiero 21 maja, za to jutro świętujemy skończone 29 tygodni. Zjemy coś dobrego choc ciężko nazwac dobrym jedzenie które ma inny smak niż przed ciążą. Drogie mamusie miłego wieczorku i do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena - ja mam z szufladą, ale jak w praktyce się sprawdzi to się okaże ... Kwestia czy jak masz mało miejsca to szuflada się swobodnie otworzy Mama - to chyba głupsze niż dieta z połykaniem tasiemca ... no może ta sama liga Lou - to pod wykorzystywanie nie przyjaźń podpada ... Mama - ciężko się nie zbliżać, może ktoś się może zaopekować a Ty się ewakuujesz do rodzinki KMM - zobacz na promobaby.pl teraz chyba rosmann i carrefour ma promocję, bo w aptece zwykłej to zbankrutujesz Muszę się zapisać na dopplera bo do 33 tygodnia się robi, zwlekałam żeby się zapisać a zaraz będzie za późno Czy któraś z Was na L4 miała jakąś miłą wizytę kontrolną ZUS? Niebawem planuję L4, bo coraz ciężej, dziś cały dzień Julian tak mnie kopał nisko, że czułam mniej więcej jakby ktoś mnie w krocze kopał. Jak nie ma się L4 leżącego to na czym taka kontrola polega, przecież nie mam obowiązku siedzieć w domu ?? - pytanie zwłaszcza do tych, które mają firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zajde jutro do rossmana albo odwiedze kaufland bo akurat bedzie po drodze :) skoro mowicie ze tam taniej :):) :) to wiadomo:) *** butelki też mam avent i właśnie kupowane z promocji,już nie wysyłam linka bo widze, że dziewczyny przesłały tego masę :) ogółem bardzo zachwalane butelki.. bynajmniej w moim otoczeniu najbliższym :) i faktycznie kupowane pojedynczo okrutnie drogie.. tak samo z reszta jak TT ***ceny ubranek..ostatnio padlam jak zobaczylam pajacana prawie 70zl.. no rozbój w biały dzień.. *** a propo skarpetek itp.. kupujecie na lato rajstopki dla malucha? mi sie wydaje ze wypadaloby kilka par takich jakichs cienszych miec.. a Wy co sądzicie? czy skarpety wystarcza? *** biały jeleń jest ogółem najlepszym proszkiem chyba z tego co wiem.. no ale jest też najdroższy.. opłatkach mydlanych słyszałam tylko tyle że są dużo delikatniejsze.. a jeśli chodzi o płukanie ciuszków po praniu to nie slyszałam zeby ktos jeszcze w płynie płukał czy ogółem brał na podwójne płukanie.. w moich stronach prało sie wyłącznie w proszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit no z dwojga złego to ten tasiemiec chyba głupszy choć oba pomysły powalają ;D A co do odizolowania i wyjazdu do rodziny- nierealne. Po 1 jak miałam się zarazić to już się zaraziłam a po 2 rodzina mieszka 120km dalej :o a jutro musze iść na badania a za tydzień mam wizytę więc o dupę potłuc. Tata sam powiedział, ze by mnie na siłe zabrał gdybyśmy mieszkali w tym samym miescie, ale w takiej sytuacji to niemalże niewykonalne. KMM- ja raczej rajstopek nie będę kupować. Tzn. kupię jakieś białe ozdobne jak to ja mówię "kościółkowe" ;P Jednak na lato to albo gołe nóżki a jak chłodniej to pajacyk czy śpiochy czy jakieś spodenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja butelkę kupiłam MAM 160ml i wydaje mi się całkiem ok, ale jak będzie potrzebna to dopiero się przekonam... Na razie kupiłam jedną bo zamierzam karmić piersią, a w razie czego to dokupię jeszcze jakąś inną:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała dzięki za link do promocji biedronkowych :) Ja ostatnio rzadko tam bywam, a czasem są super rzeczy dla dzieci. Kiedys były takie prześliczne bodziaki disney'a. A kocyki swego czasu widziałam prześliczne w Lidlu. Myśmy wtedy myśleli o dziecku ale ze względu na tarczyce się nie staraliśmy i miałam w sumie kupić kocyk, ale były nieuniwersalne jeśli chodzi o płeć ;P 1 dla dziewczynki był po prostu prześliczny! Z dzdzią myszki minnie różowiutki a drugi z małym mickey niebieski- cudne były. Nigdy więcej ich nie widziałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, ja pitolę, Was na weekend zostawić :D... No więc tak: co do "wojny" - nie da się ukryć, że kafeteria to forum publiczne, chyba każda z nas ma świadomość że jest narażona na niewybredne komentarze. Tak jak się idzie się ulicą i komuś nie spodoba się (dajmy na to) nasza sukienka w kwiatki, wyraz twarzy, słownictwo itd - każdy może to skomentować, a my możemy albo olać albo wdać się w dyskusję, ale z całą pewnością nikomu się ust nie zaklei :D. Ja zazwyczaj olewam jakieś niewybredne kafeteryjne przytyki typu "wysracie bachora", bo wiem że to tylko jakiś sfrustrowany pseudo-prowokator. Jak ktoś grzecznie pyta - staram się grzecznie odpowiedzieć, chyba że nie wiem. Jak mam gorszy dzień, a trafi się osoba "wszystkowiedząca" mająca idealną receptę dla każdego na wszystko, to wdam się w dyskusję i napiszę, że każdy ma swój rozum. Jak mniemam, akurat "wojna" wybuchła w Wasze gorsze dni :D, bo zazwyczaj takie zaczepne hasła pozostawiacie bez odpowiedzi. I to wydaje mi się słuszną koncepcją, nawet jeśli jakaś osoba poczuje się przez to zignorowana. Trudno, "jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził ;)", a nikt nie ma obowiązku przejmować się opiniami innych ludzi - obcych, znajomych, zaprzyjaźnionych czy spowinowaconych, wszystko jedno. Przeniesienie na inne forum - zapewne i tak to nas czeka :D. Wystarczy prześledzić inne tego typu wątki, schemat działania ten sam. Zbiera się grupa, wymienia doświadczeniami ciążowymi, później porodowymi, noworodkowymi ;), niemowlęcymi (ale tak do 3 m-ca); w tym czasie dziewczyn zaczyna systematycznie ubywać, te które zostają piszą sporadycznie i najczęściej o tak prywatnych sprawach, że dochodzą do wniosku, że przenoszą się na mniej publiczne forum i wątek umiera (tudzież jest odświeżany raz na czas z sentymentu). Nie chcę tu prorokować, ale...no, czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 6latki No ja wybiore sie po body chyba:) dobrze bo beda wieksze rozmiary bo tych małych to mam juz troche... Dobranoc kobietki ide pod prysznic i niuni padam na twarz a jutro z siostra M(też Paweł :)) musze isc na msze i próbe komunijna w niedziele komunia a mała pod moja opieka prawie cały tydzien M wraca w srode w nocy... Dobrze ze jest mój brat to trawe kosi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×