Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Co do rozstępów to baby zachwalają na potęgę ten krem gerbera :> mam zamiar go zamówic, bo mi teraz każda oliwka capi okrutnie... Margrit ano można tylko trzeba dobrze trafić. Ja ostatnio przez chwilkę wyłapałam a tak to jakieś bąble słyszałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do oliwki bambino to są różne opinie. Mam kolegę który ostro leciał na sterydach i z takich wręcz mało męskich kształtów, zero mięśni i w ogóle karykatura mężczyzny w kilka miesięcy zmienił się o 360 stopni i wygląda teraz jak drugi Pudzian, uzywał tylko i wyłącznie oliwki bambino. Pamiętam że na początku miał na tych swoich bicepsach potworne rozstępy ale bardzo fajnie mu poznikały-i jak twierdzi to efekt właśnie tej oliwki. Na początku ciąży też sobie powiedziałam że tylko jej będę używać ale jakoś stosuję jednak bio oil który jest dedykowany typowo dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używałam Gerbera w drugiej ciąży i nie doszedł mi ani jeden rozstęp. Teraz smaruję na przemian z oliwką :) Upatrzyłam sobie fajną bieliznę na połóg i nie tylko http://moda.allegro.pl/elegancki-biustonosz-do-karmienia-75-c-i2884724841.html z tej firmy zamówiłam sobie piżamkę http://moda.allegro.pl/100-bawelniana-pizama-ciazowa-i-do-karmienia-m-38-i2901373293.html od wczoraj w niej śpię :) Jest tak skrojona, że nadaje się do końca ciąży i po porodzie, spodnie ma z przodu skrojone na brzuszek. Mam nadzieję, że po praniu nic się nie zmieni - dam znać jak wypiorę jak się zachowuje materiał. Mam kilka koszulek na końcówkę ciąży i do karmienia ale wszystkie gdzieś w terenie - muszę je niedługo odzyskać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Czy któraś z Was robiła ponownie badanie takie ogólne mocz i krew? Mi kazał już lekarz zrobić i wyszły mi bakterie w moczu - wizytę mam za 2,5 tygo. lekarz teraz na urlopie - i nie wiem czy to groźne czy nie :( dobrze się czuje nic nie piecze nic nie swędzi i tak siedzę i myślę czy to może dzidzi zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama 2013
Fredzia, najlepiej idź z tymi wynikami do lekarza ogólnego. Jeżeli będą to nieliczne i mało groźne bakterie to pewnie wystarczy tylko pić dużo wody z cytryną i brać jakieś ziołowe leki na pęcherz (typu urosept czy urinal). Są one bezpieczne w ciąży. Ja już raz złapałam infekcje i po urinalu szybko przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie polecacie koszulki na poród i pobyt w szpitalu? Bo widziałam takie na allegro z dostępem do piersi z boku, ale nie wiem, czy to jest wygodne? A później, na czas karmienia, co polecacie? Coś po prostu na guziczki, czy może po prostu - bluzka do góry i jedziemy z tym koksem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Po Raz Trzeci ;-)
Hejka! Co do badan ogolnych - mocz i morfologia, to ja robie co wizyta, co 3 tygodnie. Bakterie w moczu ciezarnej, nawet "dosc liczne" nie sa problemem, czasami moze zlecic dr profilaktycznie/zapobiegawczo - cos z zurawina. Ciaza sama w sobie uwrazliwia drogi moczowe, sex, zmiana wody, plynu do hig. intymnej - wystarczy, zeby sie "bakterie" pojawily. Nie martw sie! Co do badan moczu, smieszna historia: z poltora miesiaca temu mialam w moczu "azotyny". Przestraszylam sie, nic sensownego nie znalazlam w necie, albo jakies horrory, lece przestraszona do giny, a Ona do mnie: "spox, przeciez sie pewnie Pani w przeddzien badania miesa wedzonego najadla". Ja mowie: "absolutnie", a moj TZ siedzi obok i: "miesa nie, tylko POL KILO (swinia :P ) kabanosow wciagnela". Nie ma sie co martwic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niagara konkretnie z tym modelem się nie spotkałam, ale miałam (właściwie jeszcze mam) wózek tej firmy i jestem baaaaaardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje trochę mnie uspokoiłyście :) nawet bardzo bym powiedziała. Poczekam tydzień, aż wróci lekarza z urlopu i podejdę do niego - bo do wizyty to nie będę czekała ( tj. 07,02) . Mam nadzieję, że przy następnej wizycie lekarz nam potwierdzi, że Gabrysia to Gabrysia a nie Gabriel i będziemy moli już wpaść w szał zakupowy -smoczki, buteleczki, pieluszki itd itd - tak po trochę, żeby już zbierać :) Miejsce w szafie już zrobiłam i tylko czekamy. A grubsze rzeczy tj. wózek, łóżeczko itp. to pod koniec maj, czerwiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, śledzę wasz wątek od samego początku tylko jakoś tak nie było okazji napisać;) też będę lipcówką:) termin z om 3lipiec z usg 10 a co do wózka to czy znasz może wymiary wnętrza gondoli?? tego nie podano na allegro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietowo- jeżeli pytasz mnie o te wymiary to ja nie wiem, bo na żywo tego wózka nie widziałam. Dziewczyny, teraz z innej beczki:) Pochwalcie się imionami wybranymi dla Waszych dzieci:) Ja dla synka mam już- ALAN, gorzej z córką...:( Żadne mi się nie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe my też nazwemy chłopca Artur:) a dziewczynka Iga, Zuzia albo jeszcze jakoś inaczej ale jak narazie bez przekonania:) mimo ze mam przeczucie ze bedzie dziewczynka:) Alicja super moja siostra ma tak na imie i powiem Ci że jakość tak łądnie w każdym wieku można używać tego imienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas będzie najprawdopodobniej Mikołaj, a jeżeli się okaże, że ten dyndzek na USG to nie był siusiak tylko pępowina albo coś innego, to będzie Ania :) A już-mamy odpiszecie coś w temacie koszuli do porodu i szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metafora ja miałam koszulki rozpinane z przodu i takie z rozcięciami na bokach i mi bardziej odpowiadają te rozpinane. Te z rozcięciami na bokach rozchodziły się i musiałam przyszyć dodatkowe zatrzaski bo mi cycki wychodziły... Te z rozcięciami na bokach niezbyt sprawdzają się przy małych piersiach (coś wiem niestety na ten temat he he). Z bluzką do góry mało jest wygodnie a ja bardzo krępowałam się pokazywać brzuch po porodzie więc sprawdziły mi się bluzeczki z dekoltem kopertowym i rozpinane. Imiona mamy dla dziewczynki na razie - Karolina lub Weronika. Dla chłopca jeszcze nic nie wymyśliliśmy niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę dzisiaj na basen. Wskoczyłam w swój jednoczęściowy kostium kąpielowy i co? Mam nadzieję, że w trakcie pływania nie wypłyną mi piersi bokiem ... Zamówiłam sobie coś takiego: http://www.bonprix.pl/produkt/tankini-ciazowe-918476/?category=886&type=image&return=ref tylko się zastanawiam, czy np. w 8. miesiącu nie będzie mi brzuchol wystawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie ja oliwkę bambino traktuję bardziej w razie co bo czekam na olejek z allegro bo nie przychodzi wrrrr. Byliśmy dziś na prenatalnym i wszystko ok:) słyszałam pierwszy raz bicie serduszka:) super uczucie;) Mój maż jak zobaczył maleństwo od razu powiedział że na pewno chłopak a ja do niego żeby się nie zdziwił;) Ale Pani doktor powiedziała że za wcześnie po za tym strasznie się wierci. Ale nie chce nic mówić że ona tu bardziej na dziewczynkę by stawiała i mąż posmutniał;) hehe ale zobaczymy;) Co do morfologi i badań moczu też mam kiepskie wyniki;/ Do lekarza idę w piątek i zobaczę co powie bo taż mam bakterie. Ale u mnie to nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metafora fajnie tak na basenik... Zazdroszczę... Taki relaks dla kręgosłupa. Ja się nie wybieram, bo mam straszną skłonność do infekcji pochwy i pęchęrza, a po basenie to prawie zawsze :/ Więc wolę nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam 2 koszule rozpinane z przodu, ale nie wspominam ich jakoś dobrze. Po karmieniu często zasypiałam, więc tych guzików nie zapinałam i potem tak leżałam z biustem na wierzchu. Zresztą jakoś niezbyt komfortowo się czułam leżąc w koszuli i majtkach z tą wielgachną podpaską poporodową. Bo wiadomo, że koszula raczej sie podsunie do góry. Rozcinanych z boku nie miałam, choć jak tak teraz pomyślę to też nie wiem czy by mi się sprawdziły, bo ja karmiłam z jednej strony obiema piersiami (nie przekładałam dziecka do drugiej, ani sama nie przechodziłam, tylko się inaczej układałam i bez problemu mogłam tak karmić). No a jak to rozcięcie tak z boku to nie wiem czy by mi wtedy puściło tą drugą pierś przez tą dziurę żeby nakarmić dziecko. (Nie jestem pewna czy zrozumiałyście o co mi chodzi :) heheh MI było najwygodniej w zwykłych piżamach - spodnie + koszulka. Spodnie komfortowo wiadomo, a koszulkę tylko podciągałam do góry i tyle. I dodatkowy plus według mnie, że dziecko przytulone do twojego gołego brzucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metafora - ja wprawdzie nie basenik, ale jacuzzi, no ale tym razem bez sauny muszę się obyć i mam nadzieję, że najniższa możliwa temperatura wody będzie dla mnie ok Podczas porodu to rozumiem, że musowo koszula, a później ? Dla mnie te są spoko http://allegro.pl/kopertowa-ciazowa-koszula-do-karmienia-muzzy-r-m-i2903228759.html Ładna i niedroga, są tańsze, ale nie wiem czy w pidżamie w żółte żyrafy czułabym się komfortowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna ta koszulka Margrit - zapiszę sobie stronkę :) Też bym pochodziła na basen ale zamknęli na zimę i pewnie już nie otworzą bo nierentowny :( a do najbliższego mam prawie 40 km... W drugiej ciąży długo jeździłam, też mam problemy z infekcjami intymnymi po takich atrakcjach więc używam zawsze mini tamponu - sprawdza się. Metafora ten drugi kostium bardziej zachodzi na brzuszek http://www.bonprix.pl/produkt/tankini-ciazowe-973351/?category=779 Fajne - nie wiedziałam, że takie rzeczy robią dla ciężarówek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×