Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rzodkiewka na bakterie

Temat dla tych ktorzy sie poddali i nie tylko

Polecane posty

Vercia-Dokladnie tak nazywa ja sie odczucia, intuicja.Ona nam podpowiada bardzo czesto, co dla nas dobre co zle, jaki wybor podjac...ale ludzie mimo tego ze ja posiadaja bardzo czesto ignoruja te sygnaly intuicyjne, a szkoda. Jesli chodzi o lewatywe to zaczynam dzis wieczorem, najpierw od siemienia lnianego, a potem kawa albo urynowa.Kawe zamowilam w sklepie eko, bo zostala im tylko jedna, ktora jest za droga na moja kieszen. Pomocna dlon-Zamowilam kielkownice dla Ciebie, bedzie na wtorek, bo juz nie maja.Albo we wtorek wieczorem albo w srode rano Ci ja wysle, razem z kielkami:) Roksolona jesli chodzi o gluten, ja obecnie go nie jem, a synek z mezem jedza sklep ciemny z dynia.Mysle ze mozna kupic pieczywo bezglutenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Rzodkiewka chleb bezglutenowy jest ohydny, fuj mam jakis uraz do niego, po prostu nie moge... Juz wole w ogole nie jesc. no ale gluten to nie tylko chleb, jest prawie we wszystkim i co z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfkfkjlol
Kwasne mleko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roksolona tutaj wlejam linka odnosie glutenu http://pracownia4.wordpress.com/2010/01/22/gluten-to-czego-nie-wiesz-moze-cie-zabic/ Ja obecnie go nie jem, bez chleba da sie zyc:D Tylko trudno sie przyzwyczaic, poczatek jest trudny a potem jest latwiej.Ja zamierzam calkowicie go wyeliminowac, tylko z mezem i synkiem mam problem, ale wazne ze przestali pic mleko, jesc mieso, zaczeli jesc duzo warzyw i owocow pija soki surowe, jedza ze mna kielki, moze kiedys mi sie uda odstawic calkowicie chleb, bo wszystko inne praktycznie odstawilam co zawiera gluten, procz chleba, dla synka i meza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roksolana- Faktycznie ja chleb jadam bardzo rzadko. Tak jak pisałam, na sniadanie jem owoce, najczęsciej banany+ szklanka świeżego soku. Czasami też jem pieczywo typu "wasa" ale nie w celu zrzucenia kilogramów tylko po prostu bardzo go lubię, a moja najmłodsza córeczka też bardzo chętnie go wciąga. Czasami jednak nachodzi mnie na chleb to sobie nie odmawiam. Tutaj mam w dostepie chlebb pieczony na zakwasie z ciemnej mąki z ziarnami, jest pyszny. Masz rację, Vercia ma rękę do pisania i bardzo mi się podpiera swoje wypowiedzi róznymi aforyzmami. Rzodkieweczko- Dobrze kochana, będę czekać na tę kiełkownicę jak na zbawienie :P Żeby odbódować florę bakteryjną, możesz ostanią lewatywę zrobić z tego Twojego jogurtu naturelnego który kiedyś tak sobie chwaliłaś, nie pamiętam jak się nazywał, może to też być zsiadłe mleko, mieszasz z wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Rzodkiewko. Ale jest gorzej ni myslalam, pieczywo ok, kluchy hmmm, no ale zeby w herbacie??!!! piwie, smietanie....? Bez herabty nie da sie zyc... Flora to niezmiennie kiszonkl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omocna, dzis zbieram pierwsze plony z kielkownicy, mam tez z sezamu, nigdy jescze nie jadlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znów się powtórze, że dieta witariańska to jest dieta stworzona dla człowieka. To nie jest kolejna dieta cud, jakich wiele na około, ale to jest żywność którą stworzyła natura dla ludzi, dla pewnej grupy zwierząt, dla roślinożerców, a my niewątpliwie się do nich zaliczamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pieczywa w wielu piekarniach podbno są dodawane zmielone pióra ptasie. Doczytałam się też kiedyś, że jedzenie ryb w duzych ilościach jest niebezpieczne, bo kwasy omega 3, rozrzedzają krew i prowadzi to do wielu chorób, które można zaobserwować u eskimosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och Rzodkiewko ja tu sie delektuje koktajlem blonnikowym z bananow, kiwi, pomaranczy z ziarnami lnu i ostropestu :) a ty wyskakujesz z lewatywa i to z czego - z ogorkow! :o Niech no tu zajrza panienki to dopiero bedzie zgorszenie :D A ktoregos dnia zajrzalam tu sobie przy sniadaniu i co zobaczylam? Ni mniej ni wiecej deske do lewatywy :D :D A tak swoja droga skoro mozna lewatywe robic z czosnku, z cytryny, z sody... to moze i z ogorkow? Chyba nikt o tym jeszcze nie pisal. Bedziesz Rzodkiewko prekursorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam z: -cytryny -czosnek -siemie lniane -kawa -sól morska -urynowa -rumiankowa i inne zioła -olej rycynowy -lipowa -woda z gotowanych warzyw -jogurt naturalny -glinka zielona -ocet jablkowy -imbirowa -olej kokosowy w tej chwili tylko tyle pamiętam, ale na pewno jeszcze cos było. Jednak tak jak już wspomnaiłam ta z siemienia lnianego jest moja ulubiona. Rzodkiewka, dobrze jest wsypac tyle siemniea,zeby sie zrobił glutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roksolona, przepraszam:P Nie wiedzialam ze jesz:P Jestem juz po lewatywie, najpierw zrobilam z 0,5l wody, nie przetrzymalam dlugo, potem zrobilam 1,5l z siemienia lnianego, pomocna dlon byl taki glutek wlasnie, gesty jak olej a nawet bardziej.Wytrzymalam chwilke jakies 4 min.Potem zrobilam tak jak pisalas 0,5l wody i 0,5 l mleka zsiadlego.Przetrzymalam prawie 10min.Zamiast wazeliny, uzylam oleju kokosowe przy koncowce, zeby nie bolalo :D Maz mi we wszystkim pomagal:D Troche smiechu bylo:D Pomocna dlon z siemienia l jak myslisz przez jaki czas robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzodkiewko, kielki rosna w oczach :) Pamietam jak cudnie pisalas o nich, o mocy nasionek, toz to prawdziwe cudo jest. Jeszcze kilka godzin temu byly mikre, ale przenioslam je do cieplejszego miejsca i rozszalaly sie. Najwolniej rosnie sezam, a lucerna rozbujala sie, ze ho ho! Rzodkiewko trwasz na raw food? Zrob sobie koniecznie takiego szejka owocowego, jest pyszny i niezwykle sycacy. Rozumiem co nam chce przekazc Pomocna dlon. Aczkolwiek nie widze siebie jeszcze na surowym., wylacznie. No ogorkow to ci zazdroszcze :) nawet kupione w ekologicznym nie zawsze sa dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry wszystkim :) Ja wlasnie jade do hurtowni po towar do sklepu. Roksolona ciesze sie bardzo, ze ladnie Ci rosna kieleczki:)To prawda ze to cuda, takie male a takie cudowane dzialanie maja:)Zawsze je podziwiam, ze z takiego suchego juz nasionka, wyrasta maly kieleczek:)A ich mocno...bezcenna:)Pomocna dlon, jeszcze troche i tez bedziesz mogla je podziwiac:) Po lewatywie czuje sie dobrze, tak lekko sie czuje.Wiecie jak okreslam lewatywe?Zmywarka naturalna organizmu:P Roksolona, trwam caly czas na surowej dietcie, czasami mam ochote zjesc cos gotowanego, ale nie daje sie:DNawet nie wiem kiedy zaczelam dokladnie...chyba juz ponad tydzien bedzie... Czuje sie coraz lepiej, nie mam tych zmian humorkow, nie denerwuje sie jak kiedys, nie miewam zlych dni, jestem pelna energii i checi do zycia i az mi dziwnie ze juz tak dlugo gardlo mnie nie boli, tyle lat chorowalam, a teraz moge powiedziec ze gardlo wyzdrowialo:)Latwo mi sie teraz oddycha, nie mam tych wiecznych dusznosci...jest coraz lepiej, z kazdym dniem czuje sie lepiej:)Ciesze sie ze to wlasnie mi sie przytrafilo, czuje sie jakbym otrzymala drugie lepsze zycie:) Tak sobie mysle, moze zostalysmy wybrane sposrod wielu, by byc swiadome tego kim jestesmy i do czego nalezymy, bo az trudno zrozumiec ze inni nie potrafia sobie tego uswiadomic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×