Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rzodkiewka na bakterie

Temat dla tych ktorzy sie poddali i nie tylko

Polecane posty

Gość Lilyy:**
czesc. chce zrobic sobie test na candide, wytlumaczycie mi jak to dokladnie zrobic. dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wobec nasilających się nieokreślonych dolegliwości chory człowiek próbując znaleźć ich przyczynę szuka pomocy u swojego lekarza. Wykonane rutynowe badania dodatkowe nie ujawniają istotnych odchyleń od normy. Najczęściej występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, alergie skórne i pokarmowe, suchy kaszel, zapalenia stawów, zatok obocznych nosa, spojówek i narządów płciowych, a także nerwice, lęki, zaburzenia emocjonalne oraz zespół przewlekłego zmęczenia. Dolegliwości nasilają się, a ich przyczyny nie można ustalić. Po wielokrotnych wizytach w przychodni lekarskiej pacjent jest kierowany do odpowiednich specjalistów. Tam również nie można ustalić przyczyny chorób i w związku z tym chory wraca do swojego lekarza z plikami wykonanych badań i kart informacyjnych z postawionymi doraźnie rozpoznaniami dotyczącymi różnych narządów i układów. Błędne koło zamyka się. Od tego momentu pacjent uważany jest za chorego psychicznie. Do leczenia włącza się leki psychotropowe i niekiedy chory kierowany jest do szpitala psychiatrycznego. Tu, otumaniony lekami, poddaje się swojemu losowi uważając, że tak już musi być. Jeżeli chorując od dłuższego czasu biegasz od lekarza do lekarza i nic z tego nie wynika oprócz kolejnych recept przytłumiających objawy twojej choroby zadaj sobie pytanie: Czy mam grzybicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybica to przyczyna wielu groźnych chorób, a jak pisze Andrzej Janus Każdy z nas powinien nauczyć się, że zdrowie jest dla nas rzeczą najcenniejszą i nie wolno oddawać go w obce ręce. W związku z tym zanim twój "światły" lekarz zrujnuje ci organizm aplikując antybiotyki i inne świństwa, najpierw sprawdź czy przyczyną twoich dolegliwości nie jest przypadkiem grzybica. Jak to sprawdzić czytaj dalej. Pamiętaj! Leczenie chorób - skutków grzybicy nic nie da, oprócz dodatkowego zatrucia organizmu. Najpierw zlikwiduj przyczynę. Sprawdź czy masz grzybicę. Poniżej, oczywiście za zgodą autora, publikujemy część artykułu Andrzeja Janusa autora książek Nie daj się zjeść grzybom Candida i Postawiłem na zdrowie. Grzybice Candida Cały artykuł na stronie Andrzeja Janusa http://www.janus.net.pl/grzybice candida.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypróbuj tę prostą metodę, aby zobaczyć, czy jesteś zainfekowany grzybem Candida. Rano po wstaniu z łóżka zbierz trochę śliny w ustach. Napełnij szklankę wodą i napluj do niej zebraną śliną. Sprawdzaj wodę co 15 minut, mniej więcej przez jedną godzinę. Jeżeli jesteś zainfekowany grzybem Candida, widoczne będą sznury - jak nogi, opadające na dół szklanki od śliny pływającej na wierzchu. Innym wariantem jest rozdrobniona ślina pływająca pod postacią chmury w roztworze, opadająca na dno szklanki lub zawieszona w wodzie jak mgła aerozolowa. Jeżeli nie ma żadnych sznurów i ślina spływa jednolitym strumieniem na dno szklanki przez jedną godzinę, nie jesteś prawdopodobnie zarażony grzybem Candida. Trzeba jednak zaznaczyć, że powyższy test ma jedynie wartość orientacyjną, zaś w celu postawienia dokładnej diagnozy należy wykonać również inne badania laboratoryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część I - wywiad chorobowy Lp. Wywiad Punkty 1 Czy brałeś tetracyklinę lub inne antybiotyki przez miesiąc i dłużej? 35 2 Czy brałeś w swoim życiu antybiotyki o szerokim spectrum w leczeniu chorób układu oddechowego, moczowego czy innych infekcji przez 2 miesiące, lub w krótkich cyklach 4 razy w ciągu roku? 35 3 Jeśli brałeś antybiotyki w pojedynczych dawkach? 6 4 Czy były w twoim życiu problemy z przewlekłym zapaleniem prostaty, pochwy i stany zapalne narządów rozrodczych? 25 5 Czy masz kłopoty z pamięcią i koncentracją uwagi? 6 Czy masz ogólne kłopoty ze zdrowiem, jesteś zniechęcony do wizyt lekarskich, gdy nie wykryto przyczyny twoich problemów zdrowotnych? 20 7 Czy byłaś w ciąży 2 lub więcej razy? Jeden raz? 5 3 8 Czy brałaś lub bierzesz preparaty antykoncepcyjne do 2 lat? Dłużej niż przez 2 lata? 8 15 9 Czy bierzesz sterydy, doustnie, w iniekcji, inhalacji - częściej niż raz w ciągu 2 tygodni? Rzadziej niż raz w ciągu 2 tygodni? 15 6 10 Czy jesteś narażony na działanie perfum, środków owadobójczych i ich oparów w zakładach produkcyjnych, sklepach kosmetycznych, które wywołują: - łagodne objawy choroby? - nasilone objawy? 6 15 11 Palenie papierosów 10 12 Czy masz objawy złego samopoczucia w warunkach podwyższonej wilgotności powietrza, w duszne dni, w obecności pleśni i zagrzybionych pomieszczeń? 20 13 Czy masz grzybicę skóry lub paznokci? 20 14 Czy używasz cukru rafinowanego w diecie? 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część II objawy choroby Za każdy objaw sporadyczny lub łagodny dajemy 3 punkty. Jeżeli objaw występuje często i jest średnio nasilony dodajemy 6 punktów. Za objaw bardzo nasilony i dokuczliwy dajemy 9 punktów. Zmęczenie, znużenie i senność 2 Uczucie utraty sił witalnych i wycieńczenia 3 Obniżony nastrój 4 Uczucie otępienia, odczucia - pieczenia, kłucia i szczypania 5 Bóle głowy 6 Bolesność mięśni 7 Osłabienie mięśni, niezdolność do wykonania wysiłku 8 Ból i obrzęk ścięgien 9 Nieokreślone bóle brzucha 10 Zaparcia lub biegunki 11 Burczenie, przelewanie, gazy jelitowe 12 Zapalenie błony śluzowej pochwy swędzenie i pieczenie 13 Zapalenie prostaty 14 Niechęć do kontaktów seksualnych 15 Impotencja 16 Zapalenie błony śluzowej macicy (endometrioza) i niepłodność 17 Bóle skurczowe lub inne zaburzenia miesiączkowania 18 Napięcie przed miesiączkowe (PMS) 19 Napady lęku i płaczu 20 Zimne ręce i stopy, obniżona poniżej 36,6C temperatura ciała. 21 Drżenia mięśniowe związane z głodem, złościsz się, gdy jesteś głodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część trzecia Za każdy objaw sporadycznie występujący i łagodny dajemy - 3 punkty. Jeżeli objaw występuje często, jest nasilony i dokuczliwy dajemy - 6 punktów. Jeśli objaw jest bardzo nasilony, obezwładniający dajemy - 9 punktów. 1 Senność 2 Rozdrażnienie 3 Zaburzenia koordynacji ruchowej 4 Bezsenność, zaburzenia snu 5 Częsta zmienność nastroju 6 Zawroty głowy, zaburzenia równowagi 7 Ucisk ponad lub za uszami, uczucie obrzęku i ucisku głowy 8 Problemy z zatokami szczękowymi i czołowymi 9 Skłonność do łatwego powstawania siniaków i pękania drobnych naczyń 10 Egzema, pieczenie spojówek - uczucie obecności piasku pod powiekami 11 Łuszczyca 12 Pokrzywka 13 Zaburzenia trawienia, zgaga 14 Nietolerancja mleka, glutenu - pszenicy, żyta innych ziaren 15 Śluzowate stolce 16 Świąd odbytu 17 Suchość ustach i gardle 18 Spękane usta i biały język 19 Płytki oddech, brak powietrza 20 Nieprzyjemny zapach skóry ciała, stóp i włosów - mimo częstego mycia 21 Uczucie niedrożności nosa, obrzęku i wyciekanie wydzieliny 22 Świąd w obrębie nosa 23 Ból gardła 24 Podrażnienie krtani, pogorszenie głosu - chrypka 25 Suchy kaszel 26 Sztywność, napięcie i ucisk w klatce piersiowej 27 Skrócony oddech, sapanie przy oddychaniu 28 Częste nagłe oddawania moczu 29 Pieczenie i swędzenie podczas oddawania moczu 30 Mroczki przed oczyma (plamki) 31 Pieczenie i łzawienie spojówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podsumuj punkty................. Po podsumowaniu punktów wszystkich trzech części masz możliwość oceny, czy jesteś zainfekowany grzybem Candida. Zakażenie - u kobiet ilość punktów wyniesie powyżej 180, u mężczyzn - powyżej 140. Prawdopodobieństwo zakażenia u kobiet ilość punktów powyżej 120, u mężczyzn - powyżej 90. Za możliwy związek problemów zdrowotnych z infekcją grzybiczą Candida będzie wskazywała ilość punktów u kobiet powyżej 60, a u mężczyzn - powyżej 40. Brak związku problemów zdrowotnych z infekcją grzybiczą będzie wskazywała ilość punktów, u kobiet - poniżej 60, a u mężczyzn - poniżej 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytuje fragment z artykulu ktory podalam wyzej: "I tu można zadać sobie pytanie: Dlaczego wiedza ta nie jest dostępna ogółowi społeczeństwa? Otóż uważam, że wiedza ta jest ukrywana celowo, z tego powodu, że najczęściej bezpośrednią przyczyną pojawienia się grzybic Candida w tak masowej skali są zaburzenia w składzie mikroflory jelitowej spowodowane powszechnym stosowaniem antybiotyków. Producentów antybiotyków nie interesuje zdrowie społeczeństwa ale zasada zysk za wszelką cenę. Zastanowić należałoby się jedynie nad tym, dlaczego lekarze, którzy mają chronić nasze zdrowie biernie przyglądają się temu zjawisku i aprobują postępowanie koncernów farmaceutycznych." Raz jeszcze podaje linka do tego artykulu: http://www.janus.net.pl/grzybice%20candida.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillyy:**
dzieki za artykuly ale mi bardziej chodzilo o rady z walsnego dosiwadczenia bo to juz czytalam. chodzi mi o ten test ze slina jak dokladnie go wykonac. z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilyy:**-Mam nadzieje, ze Ci pomoglam. Pomocna dlon-Nie strajkuje;)Zaczynam uczyc sie zyc z moja swiadomoscia, a mianowicie z tym kim jestem i jak zyc z innymi nieswiadomymi ludzmi.Jest to nadal dla mnie trudne, musze sobie z tym poradzic, nauczyc sie z tym zyc.Od zawsze uwielbialam pomagac innym, zawsze sprawialo mi to ogromna radosc, teraz kiedy uswiadomilam sobie kim jestem, ta ochota jest jeszcze wieksza. Trudno jest mi patrzec i siedziec bezczynnie widzac to cale zaklamanie, nie chodzi mi tylko o medycyne...Nie wiem, moze mam w sobie jakies powolanie...Tak mi podpowiada jakis glos. Jestem w pracy, snieg pada i ludziom nie w glowie zakupy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobilam ten test tak:Przed polozeniem sie do lozka, wieczorem, zostawilam na stole szklanke z woda, rano po przebudzeniu do nie naplulam, wyplulam tylko to co mialam w ustach, u mnie test potwierdzil grzybice, w szklace wody pojawily sie takie "nitki""nogi". Najlepiej zrobic go rano zaraz po przebudzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joana82
Witajcie. Od jakiegoś czasu czytam ten temat i przyznam, że bardzo mnie 'wciągnął'. Jednak jestem dopiero na samym początku drogi, ale doszłam do wniosku, że warto coś zmienić, tym bardziej, że mam kilka mniej lub bardziej dokuczliwych przypadłości. Koniecznie muszę zrobić ten test na grzyba, tym bardziej, że z tego testu punktowego wyszło mi 205!! Zresztą wiem, że coś nie tak jest z moim układem pokarmowym i to od dawna. Mianowicie męczy mnie uporczywy kaszel po zjedzeniu (zazwyczaj z rana). Było to przeleczane kilkakrotnie jednak zawsze wraca. Teraz właśnie dostałam kolejne skierowanie na gastroskopię, bo jest gorzej. Czytając Wasze posty doszłam do wniosku, że muszę się 'odtruć' co pewnie by pomogło, staram się od jakiegoś czasu jeść zdrowo, unikać mięsa i mleka na początek, jednak wiem, że długa droga przede mną. Mam nadzieję, że mi się uda choć muszę sobie to wszystko poukładać, bo na razie się gubię od nadmiaru nowej wiedzy :-) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra_40
Rzodkiewko a teraz jeszcze masz też grzybicę ? Brałyście może kiedyś chlorelle ? Bo nie wiem czy to przez nią mam wzdęcia, bóle is kurcze brzucha.... Pomocna - a myślisz że wystarczyła by mi ta kuracja oczyszczająca kefirem czy konieczna jest lewatywa ? JA nigdy nie miałam raczej problemów z wypróżnianiem ale mam hemoroidy...No i w teście Volla wyszły mi jakieś nieprawidłowości w jelicie grubym i cienkim.( ale jakie nie wie\adomo ) Jak lekarzowi mówiłam o tym moim świądzie odbytu to mnie skierował na kolonoskopie.Może to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra-Pewnie jeszcze w jakims malym stopniu mam, ale juz nie w tak zaawansowanym jak kilka miesiecy temu.Przez wiele lat przyjmowalam antybiotyki, otolaryngolog powiedzial mi, ze wlasnie one wywolaly grzybice, potwierdzily ja badania laboratoryjne oraz laryngoskopia no i test ze slina. Sandra-ja dzieki lewatywom pozbylam sie hemoroidow, ktore mialam od czasu ciazy przez 7lat.Warto sprobowac. Jeszcze, jesli chodzi o grzybice, przestalam w koncu chorowac na anginy ropne, wiele objawow zlego samopoczucia tez minelo, to mi wystarczy, by stwierdzic, ze skutecznie zwalczam grzyba. Zmykam szykowac sie do pracy, sniegiem zasypalo a ja kocham ciepelko:P Milego Dnia Wam zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joana82-Poczatki zawsze sa trudne ale z czasem przekonasz sie ze tak nie jest, kiedy nabieramy wprawy, wszystko wydaje sie latwiejsze, mi tez na poczatku wszystko wydawalo sie trudne, nie wszystko rozumialam, teraz to dla mnie normalnosc.Trzymam kciuki by i Tobie sie udalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilyy:**
U MNIE W DOMU WSZYSCY STOSUJA METODE CYTRYNOWA TOMBAKA I KAZDEMU TO WYCHODZI NA DOBRE. EFEKTOW UBOCZNYCH ZERO. MOJEGO DZIADKA PRZESTALA BOLEC WATROBA TAK SAMO MOJA MAME. MNIE ZNIKNELY PRYSZCZE. NAPRAWDE POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomocna dłoń z doskoku :)
sandra- Moim zdaniem najlepsze byłoby połączyć jedno z drugim, zmienić dietę, pić przez kilka dni kefirek, a później przejść do lewatyw, wtedy efekt będzie o wiele lepszy. Jeśli masz hemoroidy to polecam lewatywy z siemienia lnianego, rumianku, a najlepiej połączyć to i to. Gotujesz siemię lniane i rumianek w jednym garnku, czekasz aż wystygnie, odcedzasz i działasz :) Nie mam za wiele czasu więc wrzucam Ci link, poczytaj sobie http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/medalt/oczyszczanie.htm Co do kolonoskopii, to jeśli uważasz że jej potrzebujesz to zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozbyłam sie tradziku
raz w roku stosuję kurację cytrynową, w ciągu tych trzech lat nie miałam nawet kataru szkliwo na zębach też mam całe Od czasu do czasu robię sobie lewatywę, kupiłam wlewnik do samoobsługi. Zamykam się w łazience, trwa to dwie minuty a jaka ulga Nie moge jedynie wlać 2 litrów wody a tyle podobno bez problemu jelita potrafią przyjąć, może mam za bardzo zapchane te moje jelita. Ogólnie to polecam książki Tombaka w 90% chorób mozna sobie pomóc. Polecam też kurację wzmacniającą serce i oczyszczającą naczynia krwionośne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani gruszka
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan śliwka
up up up :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani gruszka
Rzodkiewka na bakterie gdzie jesteś????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Zrobilam sobie przerwe, poniewaz jej potrzebowalam.Jesli chodzi o moj zdrowy styl zycia to mialam kilka dni slabosci i podjadalam zupki warzywne, ale pilam soki swieze i jadam nadal na surowo.Ostatnio duzo pracuje i czesto brak mi czasu. Przyznam sie, ze tez nie wiem o czym pisac w temacie, poniewaz ja juz sobie wszystko uswiadomilam, wiem jak wazne jest odzywianie, wiem ze moj organizm glownie sklada sie z pozywienia i co wiecej pisac?Nie chce by osoby stosujace sie do metod medycyny konwencjonalnej czuly sie w jakis sposob urazone, to, ze postepuja inaczej niz ja, nie znaczy ze sa gorsi ode mnie.Kazdy sam decyduje za siebie i robi to co uwaza za sluszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadka pietruszkowa
dużo schudlas na tej diecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mi mi mi
Rzodkiewka na bakterię- też jestem ciekawa ile zrzuciłaś kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerze zainteresowana
Super ze trafilam na ten topic :-) Prosze, napisz mi autorko jak robic te kielki. Bardzo Cie prosze :-) Naczytalam sie w necie sporo nt chemioterapii, radioterapii, biopsii, operacji chir w raku i jak najdalej od medycyny akademickiej. Bardzo Cie prosze jeszcze raz, jak zrobic te kielki, bo jestem nimi bardzo zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×