Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tykutyyku

Planowanie ślubu na 9 miesięcy przed

Polecane posty

Gość tykutyyku

Zaręczeni jesteśmy od kilku dni, a ze ślubem nie chcemy zwlekać. Dlatego idąc za ciosem termin wyznaczyliśmy na 2013 rok. Jednak czerwiec, lipiec, sierpień wszystko pozajmowane. Mamy salę na oku na wrzesień więc jak wszystko dobrze pójdzie to stanie na 7 wrześniu. Jest też wstępnie orkiestra i fotograf, mają wolne terminy, ale musimy się spieszyć najpierw chcemy załatwić salę. Mam nadzieję, że te 3 umowy podpiszemy do końca listopada. I pozostaje kwestia reszty spraw. Jest 9 miesięcy i kilka dni. Co i kiedy załatwiać jak to w czasie rozplanować, bo normalnie nie wiem czym się zająć mało czasu chyba zostało, ale mam nadzieję, że zdążymy. Sala, fotograf i orkiestra wiedziałam, że są pierwszorzędni. Trzeba załatwić obrączki, cukiernie, alkohol, ubrania, samochód, hotel, kosmetyczke, kwiaciarke, fryzjerke, wybrac swiadkow, nauki kiedy i jak to wszystko w czasie rozplanowac pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karri
Dacie radę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akvmjumjpt
wrrr ale panika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.obrączki ze 3 miesiące przed 2.cukiernie z miesiac przed 3.alkohol wystarczy tydzień przed slubem kupić 4.ubrania: jeśli pan młody nie szyje to wystarczy z miesiąc przed, jeśli Ty nie szyjesz to ze 2 m-ce przed, jeśli szyjesz to ze 3 m-ce przed 5.samochód możesz teraz szukać, nic się nie stanie jak będzie zarezerwowany 6. hotel: dla gości? 1-2 m-ce przed jeśli hotel jest oblegany 7. kosmetyczke i fryzjerkę: ja miałam próbną fryzurę m-c przed ślubem a tydzień przed farbowałam włosy 8. wybrac swiadkow należy teraz, żeby w razie czego szukac kogoś innego 9.nauki chyba ważne są 3 m-ce więc latem w przyszłym roku idźcie 10. do kwiaciarni to wystarczy ze 2 tyg. wcześniej iść i zapytać czy ma wolny termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sukienka wcześniej niz 3 miesiace. pol roku wczesniej. nayki nie sa wazne 3 miesiace. j mialam swoje na 10 mies wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pół roku wcześniej to można znaleźć krawcową, która szyje, nie ma sensu mieć uszytej suknie ślubnej pół roku przed ślubem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
Nauki nie maja 'terminu ważności' słyszałam ze teraz młodzi w szkole średniej załatwiaja. 3 m-ce ważne zaświadczenie z USC. Nie wiem jak to jest z tym półrocznym narzeczenstwem. Coś tam mialo wejsc,no ale ja juz po,wiec sie nieinteresowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karri
samochód możecie wynająć od jakiegoś znajomego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tykutyyku
Dzieki, no panika lekka jest, ale taka ekscytujaca. Myslalam, ze slub wezme w 2014 czy nawet 2015, bo moj misiek tak ukrywal fakt, ze planuje mi sie oswiadczyc mi zrobil taka niespodzianke, myslalam, ze bedzie jeszcze z dwa lata sie zastanawiaL:P oj sukni to nie wiem czy bede szyla czy z salonu jeszcze o tym nie myslalam. A tak racje kosciol.. gapa jestem:) wybierzemy sie zaraz jak podpiszemy umowy z sala dziekuje adsadsa za wyszczegolnienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karri
do salonu warto pochodzić, ale taniej wychodzi uszycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez wszystko zalatwialismy 9 miesiecy przed slubem i ze wszystkim sie wyrobilismy:) Co do szycia sukni to wcale nie jestem pewna czy to taniej wychodzi....niektore salony zycza sobie od 1500 wzwyz....oczywiscie wiadomo,ze wszystko zalezy co sie chce miec,,,,ja swoja suknie kupilam duzo duzo taniej niz bym miala zaplacic za szycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8 miesięcy przed
dopiero zaczęliśmy się rozglądać..najpopularniejsze terminy oczywiście były pozajmowane i zdecydowaliśmy się na 20 października. I to był strzał w 10 :) Pogoda żyleta, goście dopisali tak w sam raz, a i DJ się spisał. Polecam późne terminy, bo wcale nie jest powiedziane, że będzie brzydko i zimno. Wręcz przeciwnie: ostatnio październiki są piękne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej
mowi sie październikowie są piekne a nie październiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terminy pozajmowane
na soboty w sezonie,ale w piątki praktycznie duzo jest wolnych...sami mielismy w piątek i nikomu nic nie przeszkadzalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że mówi się
październiki! 'październikowie':O ja pierdzielę, jak się chce kogoś poprawiać to trzeba znąc język:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieto nie panijkuj
1. nauki na 3 miesiące przed 2. obrączki też można na 3 mies przed 3. sukni i tak nie zamówisz już teraz , pół roku przed to max jak zamówisz a szyją dopiero 3 mies przed weselem 4. a jak tak panikujesz z alkoholem i cukiernią to zrób wesele w takim miejscu gdzie oni od razu zamówią ciasta, tort i wszelkie alkohole. Więcej będzie was to kosztowało ale nie interesuje cię nic. 5 Kosmetyczki też jeszcze nie zapisują na nowy rok Na razie mamy 2012 więc na 2013 na wrzesień dopiero zapisywać będę po nowym roku. To samo tyczy się kwiaciarni i fryzjerstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie, nam zajęło
5 miesięcy na zorganizowanie ślubu i wesela, wyszło doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po polsku
W ogóle forma odmiany w liczbie mnogiej miesięcy brzmi dziwacznie. Stycznie, wrześnie, listopady, październiki. Nie używa się tej formy i dlatego może brzmieć nie swojo. Ale październikowe to już kompletnie niepoprawna forma. Najlepiej powiedzieć, że każdy październik ostatnich kilku lat był piękny. I brzmi to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkjdkjskdksjksjkdjs
spokojnie. ja ślub planuję już od ponad roku, na wakacje 2013 do tej pory tez mam tylko salę, zespół, foto, kamerę. No i o kościele już pomyślcie, chyba że bierzesz cywilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8 miesięcy przed
widzę, że jakaś purystka językowa postanowiła mnie poprawić..hehe:) w każdym razie autorce życzę powodzenia - nie panikuj, to AŻ ślub i TYLKO ślub. Nie pozwól, żeby cała oprawa przysłoniła Ci istotę ceremonii. Doprawdy nie rozumiem panien, które latają jak opętane za każdym szczególikiem. Same nakręcają sobie nerwową atmosferę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam na myśli rozglądanie się za suknią 6 miesięcy przed ślubem jesli się ją kupuje w salonie. Często jest tak, że salony potrzebują ok 4-5miesięcy na uszycie / ściągnięcie tej sukni do salonu. Choć nie zawsze tak oczywiście jest. Ja na ślub w kwietniu suknię kupiłam w listopadzie. Do salonu przyjechała w połowie marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mario Bolucci
Kolega brał ślub zeszłego marca. Ślub cywilny + przyjecie na 30 osob, bez fotografa, bez kamerzysty, bez dj (tylko laptop) ale za to z noclegami dla 30 osob załatwił w dwa tygodnie. Ślub para ogłosiła w pod koniec stycznia. Da się ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio byłam w urzędzie cywilnym..świstek jest ważny 6 miesięcy. My zaczęliśmy od sali i zespołu. W dalszej kolejności termin w kościele wstępnie zarezerwowany ( dokumenty w sensie z poradni rodzinnej i nauk przedmałżeńskich trzeba złożyć 3 miesiące przed ). Później fotograf, kamerzysta... a później reszta "drobnostek". My mamy ślub w lipcu i jeszcze mniej czasu zostało, a w sumie mamy załatwione niewiele ;)powoli do przodu, bez nerwówi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narcyz87
alejaweselna.pl jest bardzo fajną stronką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Książe Antymasakrator
a na kserze coś można u was odbić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 miesięcy to bardzo dużo więc się nie stresuj. My załatwiliśmy ślub w 3 miesiące. Najważniejsze sala, kościół i muzyka. Suknia poszukaj co Ci się podoba i poszukaj krawcowej wyjdzie o wiele taniej. Obrączki 2-3 miesiące przed zrobione na zamówienie. Samochód pół roku wcześniej możesz się pytać o zniżkę rezerwując wcześniej. Zaproszenia jeżeli robione na zamówienie to czas realizacji z projektami to 1 miesiąc plus czas potrzebny na doręczenie więc co najmniej 6 miesięcy wcześniej. Ogólnie zrelaksuj się i nie panikuj dasz radę. www.kolaczasu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez paniki, wszystko zdazycie załatwic, macie duuuużo czasu. Polecam zaproszenia i dodatki ślubne. wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erttttttt
ja jestem w podobnej sytuacji,zareczyłam sie miesiac temu i zaczeło sie planowanie... na razie mamy termin (14.09.2013), salę i zespół. Z ważniejszych spraw został nam kamerzysta i fotograf, ale ceny są takie że naprawde nie możemy sie zdecydować, mam nadzieje że do końca grudnia cos załatwimy. Co do kiecki zacznę sie martwić gdzieś w lutym (mam nadzieje że do tego czasu uda mi sie schudnąć :D) a reszta jest do załatwienia w ostatnich 3 miesiacach :)powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapkazmasłem
my zdarzylismy ze wszystkim w dwa miesiace. mielismy slub w listopadzie br.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×