Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietapo30

niemcy...jak wam sie zyje....

Polecane posty

Gość gość
zapraszam wszystkich !!! po2stronieLustra@groups.facebook.com KOCHANII DO KAFETERII przeżyłaś rozstanie? traumatyczne wydarzenie,przezycie ,problemy ,smutek ,choroba, szpital, jest tego mnóstwo niestety w otaczającym nas pędzie zycia ...zapraszam do kafeterii wsparcia, wygadania się ,krzyku, refleksji,pokażmy że warto walczyć nie poddawac się !!!wystarczy podać rekę w najwiekszym smutku ...grupa jest zamknieta ,treści widoczne tylko dla członków , ..mam nadzieję na pomoc w znalezieniu wspaniałych członków tej grupy,wielu ludzi wybiera ostateczna droge samobójstwo a wystarczy tylko podac reke ...może w najbliższym otoczeniu mamy zagubioną osobe wiem ze sa rozmowy trudne ...zapraszam i pozdrawiam serdecznie !!!!i dziekuje za zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam język ,mam pracę w której dobrze zarabiam a cała reszta tak jak pisałam powyżej. Ludzie nie chcą wracać do PL- nie dlatego bo im tu tak dobrze a dlatego bo im lepiej pod względem finansów oraz pracy. Jeżeli o koleżanki chodzi, każdy z nas tutaj jest z różnych rejonów Polski,trudno jest zatem znalezć kogoś kto akurat będzie Tobie odpowiadał i vice wersa.Poza tym tutaj Polacy bardzo się zmieniają ale tego już pewnie sama doświadczysz i zrozumiesz o co mi chodzi ;) Ale na to trzeba doświadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce z mężem mamy ambitne, smieszno-płatne posady :-P planuję wyjechac do Niemiec, tutaj w kraju za najniższą krajową nie masz co jeść, zastanawiasz się, czy kupić ciucha, czy leki, w Niemczech za najniższą nie ma kokosów, ale na podstawowe rzeczy Ci nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z Niemiec z dnia na dzień Polacy którzy obecnie przyjechali-wyjeżdżają to było do przewidzenia ale wielu z was póki na własnej skórze nie doświadczą to nie wierzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
syf syf syf ! to są niemcy dla syfów OK dla ludzi z charakterem i wartościa nie do przetrwania !!! dno syf i takie będziecie mieli tu wychowane dzieci ten kraj jest zerowy ! jest robokopem,procesorem w komputerze który ma wykonywać polecenie,tak tu się żyje......my jesteśmy tymi małymi procesorami ,zorganizowanymi przez to państwo ! pracujemy z**********y kupujemy sramy oglądamy TV kupujemy nowe meble chuj że coraz bardziej c*****e ale kupujemy ,bo to jedyna nasza rozrywka :D boszszsz,ludzie!! nie widzicie ze w imie kasy za zycia umieracie i gnijecie ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a lepiej sie zyje w niemczech czy w angli ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te negatywne opinie na temat zycia w niemczech to pisza jacys zawistni polacy (albo nawet tylko jeden i ten sam) ktorzy sie boja ze zjedzie si etu duzo rodakow i zepsuja zycie tak jak zrobili to w anglii. Prawda jest taka, ze jezeli jestes spokojnym czlowiekiem a nie jakims imprezowiczem ktory chla na codzien i "umila" zyci sasiadom, to mozesz zyc w niemczech doskonale. Mieszkamy w ladnej, zielonej czesci miasta, mamy normalne prace, normalne zycie i nic nam do szczescia nie brakuje. To tylko polskiej patologii sie wydaje ze jezeli nie lazi z grilla na grill przez caly weekend zakrapiany wodka to znaczy ze zycia nie ma :O No niestety, dla takich to tu zycia nie ma. I bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszedzie musisz pracowac, chcac utrzymac rodzine na jakim takim poziomie (mieszkanie, jedzenie, ciuchy, urlopy). Przyjechalam tu z mezem 1981 - oboje po studiach,w PL pracowalismy ale nie starczalo na nic. Drugie dziecko urodzilo sie juz w Niemczech, oboje pracujemy i zarabiamy. Oboje dzieci sa po studiach (przez wiele lat czynsz za mieszkanie studenckie w innym miescie, utrzymanie, materialy do studiow - BAFÖG sie nie nalezal (nie bylismy nierobami na socjalu) i pracuja za dobre pieniadze. My teraz mieszkamy we wlasnym domku, odkladamy pieniadze, jezdzimy na urlopy - takze do Polski, mamy szerokie grono fajnych znajomych - zarowno Niemcow jak i Polakow, takze inne narodowosci. Czasem smutno troche, ze nie bylo to mozliwe we wlasnym kraju, ze musielismy wyjechac i przez poczatkowe lata zniesc wiele ponizen (jezyka uczylismy sie tu od zera) - ale w Polsce nie osiagnelibysmy wlasna uczciwa praca takiego standardu zycia jaki mamy tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale w Polsce nie osiagnelibysmy wlasna uczciwa praca takiego standardu zycia jaki mamy tutaj. xxx Tez mieszkam w Niemczech od 30 lat, podobny mam zyciorys, podobne poczatki, dzieci tez rodzone i wyksztalcone w DE (po polsku jednak nie zapomnialy), lecz stwierdzenie ze w PL by sie nie osiagnelo tego co w Niemczech to zwykle naduzycie. Moi znajomi, ktorzy zostali w PL osiagneli to samo co ja, czyli dom, dzieci po studiach, ale za wiele nizsza cene, niz ja, bo wsrod swoich, swojej rodziny, bez szarpania sie jak analfabeta na poczatku pobytu na obczyznie. Ja, to co mam osiagnelam za cene duzo wyzsza niz oni. Nie demonizujmy Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wiesz, trudno oceniac znajomych bo na koncie im nie siedzialas i nie wiadomo jak bylo. Kto wie w jaki sposob sie tego domku w Polsce dorobili - wielu ludziom pomaga rodzina, rodzine nieraz przepisuja dzialke, czy pomoga ze splata domu. Natomiast ja wiem, ze w Polsce nie mialam niczego, bylam z biedy a jednyk w niemczech udalo mi sie stanac na nogi wylacznie dzieki naszej uczciwej pracy. W Polsce na pewno by mi sie tak nie udalo bo widze jak pokonczyli ludzie z mojego bloku. Tylko tacy, ktorym rodzice nie mieli jak pomoc :O bo tym ktorzy mieli duza pomoc idzie dobrze. Kolezanka mieszka w villi i tez ciagle opowiada jak to sie w Polsce mozna dorobic. Tylko ze zapomina dodadac ( o czym wiem bo nasze mamy sa bliskimi przyjaciolkami) ze rodzice przepisali na nia troche ziemi w miejscu ktore stalo sie popularne. Jedna dzialke sprzedala korzystnie a na drugiej sie pobudowala. I opowiada jak to wlasna praca do tego doszla :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie znasz ludzi ktorzy i po 30 latach zyja skromnie w mieszkaniu na miete ? Takich jest wiekszosc, nie kazdy Polak zyjacy cwierc wieku w DE ma dom, oszczednosci - zyja dokladnie tak jakby zyli w PL po 30 latach pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jezeli po 30 latach w niemczech nawet domku nie kupili to chyba brakuje im zaradnosci. Juz nawet nie 30 a 20 lat temu tez w Niemczech dalo sie zarobic i spokojnie splacac. Moze nie jakis palac ale domi tutaj wtedy nie kosztowaly az takich kokosow i wiele rodzin bylo jednak stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o jakiej zaradności ty piszesz? kazdy niemiec jest zaradny kazdy polak? to powiedz mi co ta cała rzesza ludzi robi mieszkając na zwykłych osiedlach starych obrzydliwych kamienicach ? nie rob z tego kraju dolinę miodem i mlekiem płynącą bo wcale tutaj tak nie jest ! a jak już to dla nie wielu! a te ich domki pożal się Boże wystarczy popatrzeć stare rudery z czasów II wojny ! Mało kto tu buduje piekne nowe domy wille tak jak w Polsce ! Budują Polacy ! Niemcy to wegetacja ! A jedyną rozrywką tutaj żyjąc jest wyjazd na jakiś peiprzony urlop 1-2 w ciągu roku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz nawet nie 30 a 20 lat temu tez w Niemczech dalo sie zarobic i spokojnie splacac. xx oczywiscie, i WSZYSCY niemcy zyjacy tu od wiekow maja domy, wszyscy bez wyjatku, a polacy po 20 latach to musowo, bo inaczej"niezaradni". Wiekszego kretynizmu nie czytalam od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto wie w jaki sposob sie tego domku w Polsce dorobili zazdrosc to brzydka cecha, jak w Polsce to oczywiscie zlodziejstwem czy z pomoca rodziny sie dorobili, jak w Niemczech to juz uczciwie praca rak i nog :D dorobili sie tez praca moja droga i nie musieli tego okupowac emigracja na obczyznie, lecz byli u siebie wsrod swoich. Szczesliwi, spelnieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, no pewnie. Kazdy Polak sie dorobil zupelnie sam, zarabiajac Polska przecietna :O Juz widze te domy, gdy osoba ma na zycie 2000 zl :O czy na rodzine te 4000-5000 tys. zl :O W Niemczech nie bylo mody na kupowanie domow. To jest kraj gdzie kiedys byl najnizszy procent wlasnosci domow bo Niemieckiego wynajemce chroni prawo w ten sposob ze wlasciciel sie ludzi nie pozbedzie chocby i nie placili. Duzo ludzi nie ma wiec motywacji zeby cos kupic. Ale wez pod uwage, ze jezeli tutaj masz na rodzine 4000-5000tys. euro miesiecznie to zyjesz na zuplenie innym poziomie niz za 5000tys. zl w Polsce. Wynajmij sobie mieszkanie w Warszawie dla rodziny z dwojgiem dzieci to pogadamy. W Berlinie, na luzie znajdziesz duze mieszkanie za 1000eur, znajdz mi takie 100 metrow w Wraszawie za 1000zl. Nie mowie ze to kraina mlekiem i miodem plynaca bo pracowac trzeba wszedzie, ale moim zdaniem latwiej sie zycje w spokojnym, uregulowanym kraju bez nerwow, bez szarpaniny, bez zalatwiania, niz w takiej Polsce. Tak, buduja tam piekne domy (choc do krajobrazu pasuja jak piesc do nosa) ale kto buduje? Nieliczni co sie w kraju dorobili oraz reszta za kase zarobiona za granica. Jakby Polska byla takim super krajem to przeciez ludzie by nie wyjezdzali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce tak jak w Niemczech bierze sie kredyty na dom, koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomyslcie tez o opiece lekarskiej - w Niemczech ide do specjalisty gdy tego potrzebuje (ubezpieczona jestem normalnie, w Techniker Krankenkasse) - termin u specjalisty dostane w kilka dni, a w razie naglej koniecznosci nawet od razu (z czekaniem w poczekalni). A w Polsce ? - Zapisy do okulisty rok wczesniej, operacja stawu biodrowego gorzej niz kiedys maly fiat - kilka lat czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na termin w DE do lekarza również czekasz zwłaszcza gdy mieszkasz w duzym mieście w poczekalni bywa że zanim wejdziesz do gabinetu postoisz 2 godziny ,skończyły się czasy dobrobytu w DE pod wieloma względami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćFranek
ale z was osly wynajmuje mieszkanie za 700e razem z wszystkimi oplatami 3pokojowe zarabiam 2200na reke po roku bedzie to 2400 druga sprawa zona pracuje za najnizsza 1100na reke mamy dziecko 10lat nie zalujemy sobie na nic i jeszcze zostaje 1000-1200e miesiecznie naprawde tutaj jest super mimo ze w polsce nie bylismy specjalnie biedni bo zarabialem 4000-5000zlnetto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najwiecej idzie nam na jedzenie bo 900euro noi mieszkanie 700 ale mimo to jest super jestem tu od kilku miesiecy i wlasnie kupuje samochod 7000euro mam a 5 wezme na kredyt po 500e bede splacal a w polsce co z tych marnych 4-5tys na miesiac nie bylbym wstanie kupic lepszego samochodu jezdzilem beznadziejnym vw za 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)ah nastepny temat o zyciu za granica no i jak sie uklada to nigdy tak naprawde nie wiemy no tak no no 33333 www.youtube.com/watch?v=Jm4IfGxN60M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pertole :O i tylko czytam ciesze sie bo samochód kupuje ,ciesze sie bo jade na urlop,ciesze się bo mam kase a co z życiem w tym nudnym pieprzniętym kraju :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
> ja pertole i tylko czytam ciesze sie bo > samochód kupuje ,ciesze sie bo jade na > urlop,ciesze się bo mam kase > a co z życiem w tym nudnym > pieprzniętym kraju x Ja pertole, a czy to że można sobie pozwolić na zachcianki, że ma się kasę, można sobie kupić samochód albo pojechać na urlop - to nie jest ŻYCIE??? Co w takim razie chciałabyś robić, żeby móc powiedzieć "To jest życie!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest dodatek do życia :) a życie to nie tylko kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa komu Ty to piszesz :D tym tłumokom co siedzą na socjalach w Niemczech albo zarabiają po 1300eu ?! Dla nich to raj bo w d***e byli i gófno widzieli najważniejsze ,mieszkanie ,stary grat 15sto letni do jeżdżenia , urlop w Turcji i najtańsze żarcie z Aldika ...na tym kończą się większości z nich ich ambicje ! Zero zainteresowań ,zero znajomych na poziomie, większość dnia przesiadują w domu przed TV ,rodzina daleko ,język na poziomie null ! Tak żyje większość polaków w DE ...bo tak się tutaj żyje,nawet porozmawiać na sensowne tematy nie ma z kim ,bo w kółko tylko słyszysz ...praca,urząd ,kasa i nic więcej.Większości Polaków ,pobyt w DE tak zmienia ,że nawet nie zauważają ,że wegetują dla pieniędzy z których nic nie mają ponad to co wymieniłem powyżej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 19:19 Troche ostro napisales. Ale co do tego, ze ciezko tu jakiegos Polaka na poziomie spotkac to racja... Dla mnie w Polsce to bylo naturalne, ze chodzilo sie do kina, teatru, rozmawialo o ksiazkach itp. Tu same za przeproszeniem tlumoki, mowiacy tylko o kasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie negatywne komentarze pochodza od zakompleksionych polaczkow, ktorzy siedza w PL i zarabiaja najnizsza krajowa, na nic ich nie stac i wypluwaja jad na tych, ktorym sie udało wyjechac i zyja szczesliwie i godnie ; ) i pewnie tez polaków z DE, ktorzy tak odradzaja przyjazd tutaj, ciekawe dlaczego? Zwykla polska zawisc? :) jak wam tak zle i innym odradzacie to wracajcie do polski! Ech polaki cebulaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zyje od 30 lat w DE i licze dni kiedy wroce do PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żyje od 96 roku i tak samo liczę dni kiedy wyjadę z tego porąbanego i nudnego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×