Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Tylko ja jem smalec, reszcie leci slinka ;) polecam w lidlu maja chleb wiejski - w tych lidlach co pieka na miejscu, chyba jakis nowy ten chlebek bo pierwszy raz go widzialam tydzien temu + smalec z firmy "tarczynski" w sloiczku, ma duzo skwarkow a nie samo toto takie biale. No i ogoreczek ;) Oprocz bety warto robic progesteron - odpowiada za utrzymanie ciazy przez pierwsze 12tyg a wiele kobiet ma jego niedobory. Z tego co czytalam na innych forach lekarze raczej nie zwracaja na niego uwagi, ale w klinikach leczenia nieplodnosci jest to badanie obowiazkowe, bo z braku progesteronu latwo stracic ciaze, a z kolei latwo tez go uzupelniac lekami. Jeju - umre w tym lozku z nudow, a jeszcze 10dni do kolejnej wizyty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołaczam się do tabelki nick .................wiek...............ostatnia @..........termin porodu gosienka22.........25................. 3.11.................12.08.2013 AlicjaAlaAlicja.......29..................30.10.......... ......11.08.2013 doremi25............25.................. 11.11 ................17.08.2013 KamaKamaKama....28...................26.10............... ..04.08.2013 Nela88...............22...................29.10.......... ........04.08.2013 abcd123.............25...................23.10........... .......30.07.2013 rolada................28...................3.11.......... ..........11.08.2013 natalka88.............24...................31.10......... .. .........7.08.2013 afa_fa................21...................31.10.......................7.08.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam test w zeszłą sobotę - dwie kreski. trochę mnie to martwi, ale mam na kim polegać. kiedy wybrać się do lekarza ? z moich obliczeń wynika, termin wypada pod koniec sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka_tereska, a czemu musisz leżeć? dziewczy powiedzcie mi, - pijecie kawę? Oczywiście nie mówię tu o tej mocnej kawie, ale np. rozpusxczalną z meleczkiem, albo takie napoje kawowe 2w1? Bo ja na razie nie ale sie czasem zastanawiam, czasem mam chęć na cos takiego.. można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalka Tereska, ale sugestywny opis chleba ze smalcem! No i ten ogorek... Jakbym jeszcze nie miala ochoty to wlasnie bym nabrala. Zegnam sie z Wami na dzisiaj i ide na Hobbita, strasznie mnie ciekawi czy bedzie fajny, pewnie bedzie. Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie odrzuciło od kawy, więc zero kofeiny, tak jak i od palenia :) problem z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) ja fajek nie palę, ale kawke czasem taka 2w1 pijałam.. róznie czasem codziennie, czasem co kilka dni.. mnie od niczego nie odrzuca, gdzie sie podziały ksiązkowe mdłości ?:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy organizm inaczej reaguje na taki zmiany, ja czuje się okropnie cały czas kręci mi się w głowie. Jedno co mi się podoba to moja cera i włosy super się układają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leze bo w niedziele w nocy dostalam plamien, we wtorek na USG nie bylo jeszcze widac zarodka a teoretycznie juz powinien sie pokazac i ogolnie wszystko jest nie tak i niezapowiada sie dobrze. Jedyne co moge zrobic zeby pomoc tej ciazy, jezeli jeszcze jest co ratowac to leki, lezenie plackiem i czekanie do nastepnej wizyty na wyrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka_tereska, ja dostalam plamien na samym poczatku, jak na tescie ciazowym byla slabo widoczna druga kreska, jeszcze przed terminem @.. i bralam (i biore caly czas do tej pory) luteine do ssania, polezalam kilka dni i przeszlo, i na razie odpukać nic nie mam.. a też już myślałam, że jest po wszystkim.. wydawalo mi sie ze jak bym tej luteiny wtedy nie wziela to bym dostala normalny okres.. ale jakos mi ta luteina uratowala i na razie ejst ok, jest pecherzyk i zarodek tez jest. Wiec glowa do gory, bedzie dobrze i u Ciebie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka88
ja pije kawke rozpuszczalna z mleczkiem ( wumie bardziej mleko z kawa) tyljo pije max 2 na dzien mnie do niczego nie odrzucilo wrecz mam smak na rzeczy ktorych predzej nie jadlam :)) kamakama z strony mojego chlopa jest kilka par blizniakow ale podejrzewam ze nastepne pokolenie na nie trafi bo poki co kuzynostwo tpojedyncze ciaze ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja juz mialam jedno plamienie w terminie spodziewanej @ i nawet myslalam, ze to ona bo zawsze sie zaczyna w ten sposob. Ale jakos ucichlo samo. Dopiero 10dni po terminie wpadlam na to zeby zrobic test ;) luteine biore odkad tylko wyszly II bo progesteron zawsze mam za niski. Teraz jest 6tydz i plamienia znowu sie pokazaly tylko duzo obfitsze, jak tylko nospa i relanium przestaja dzialac to macica zaczyna szalec i bolec jak przy typowej @, luteine przegryzam duphastonem i jest troche lepiej, ale nadal nie wroze sobie niczego dobrego. No ale zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka88
no niby tak choc w meskiej tez mieli tyle ze sie okazalo ze drugi pusty ;) nie no ja nawt nie licze na blizniaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi czy progesteron moze byc za duzy? Bo ja w sumie nigdy go nie badalam a biore luteine... I czy moge go zbadac biorac ten progesteron? Wynik nie bedzie zaklucony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem, choc pewna nie jestm - to przedawkowac go sie nie da.. ja nigdy nie mialam zbadanego progesteronu, zaden lekarz mi tego nie zlecl, tylko zawsze przepisywali luteine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka88
mi tez tylko prepisal luteine... powiedzial ze zaszkodzic nie zaszkodzi a jezeli jest ciaz to pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadmiar progesteronu "sie wysikuje" :) nie bywa za duzo. Ja biore go w lekach a na przyszla wizyte gin i tak prosila, zebym go zbadala, wiec chyba to chodzi o ogolny obraz - np czy przyjmujesz wystarczajaca dawke. Przy in vitro poniewaz nie dochodzi do naturalnej owulacji, czyli na jajniku nie wytwarza sie cialko zolte odpowiedzialne za produkcje progesteronu przez pierwsze 12tyg ciazy (potem jego role przejmuje lozysko i dziecko juz samo sobie radzi), ja np dostalam dawke 32 tabletek luteiny na dobe!! I doustnie i dopochwowo. Po kilku dniach jej upychania to przy chodzeniu sypalam bialym proszkiem z majtek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka88
ja biore tylko 2x1 pod jezyk :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, pomóżcie mi to pojąć, bo się zaczełam troche martwić. bylam u ginekologa 10.12 (w poniedziałek), pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 31.10. od początku liczyłam wg tej daty wiek zarodka. idąc do gina w poniedziałek był to 42dc czyli 5tydz i 5dzień. ginekolog wyliczył mi to jako 4tydz i 6dzień więc różnica tydzień. nie wiem na jakiej podstawie to wyliczał bo nawet jeśli na podstawie jajeczkowania to na pewno nie było by różnicy tylko tydzień. na USG był widoczny tylko pęcherzyk 6mm. i teraz moje pytanie. czy ginekolog ma racje i może to być ten 4tydz i 6dni? i czy pęcherzyk nie jest za mały jak na ten 5 czy 6tydzień? strasznie mnie to martwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ginekolog, oprócz terminu @ wziął jeszcze pod uwagę właśnie wielkość pęcherzyka ? owulacja mogła ci sie przesunąć, i ciąża jest po prostu młodsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to czemu wszystkim kobietom liczy sie wiek ciazy od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby tak się liczy, ale co w przypadku gdy np. kobieta ma cykle w cały świat np. 60 dni trwa cykl i skąd wiadomo, kiedy owulacja była? Wtedy też od terminu miesiączki liczyć? Zawsze wiek płodu liczy się tez na podstawie usg właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
afa, nie przejmuj sie, wszystko na pewno będzie dobrze Ja też niedawno panikowałam, b mój pęcherzyk za mało wzrastał - chodzilam na usg co kilka dni do gina i tez sie balam ze cos nie tak jest, ale w koncu pojawil sie zarodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) ja się długo długo nie odzywałam, ale moje blade kreseczki zamieniły się w grube, a wczoraj zobaczyłam pęcherzyk na USG :) 5 tydzień!!! Tak się cieszę!!! :) 27 grudnia idę popatrzyć na bijące serduszko mojego maleństwa :) a no i dołączam się do tabelki :) Dołaczam się do tabelki nick .................wiek...............ostatnia @..........termin porodu gosienka22.........25................. 3.11.................12.08.2013 AlicjaAlaAlicja.......29..................30.10.......... ......11.08.2013 doremi25............25.................. 11.11 ................17.08.2013 KamaKamaKama....28...................26.10............... ..04.08.2013 Nela88...............22...................29.10.......... ........04.08.2013 abcd123.............25...................23.10........... .......30.07.2013 rolada................28...................3.11.......... ..........11.08.2013 natalka88.............24...................31.10......... .. .........7.08.2013 afa_fa................21...................31.10......... ..............7.08.2013 oliv91..................21..................5.11...................12.08.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhh na ten chleb ze smalcem też bym się skusiła mmniam. a jeśli chodzi o kawę, to na pewno nie wolno pić za dużo, ale jedna filiżanka dziennie nie powinna zaszkodzić (tak czytałam w mądrej książce ;-) ). powiem Wam, że ja na codzień jestem ogromną fanką kawy, pijam różne rodzaje i mogę jej wypić naprawdę dużo.a od jakiegoś czasu, od któregoś momentu ciąży mi przeszło, po prostu nie mam ochoty na kawę, a nawet czasem przeszkadza mi jej zapach. raz na kilka dni sobie wypiję, ale zupełnie znikły moje codzienne ciągoty "kaaaaawyyyy" ;-) ciekawe, jak to organizm sam reguluje, żeby nadmiaru czegoś nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×