Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Aniołku wizyta u lekarza napewno nie zaszkodzi ale postaraj się nie zamartwiać bo to nie służy ani maleństwu ani tobie. Daj znać co powie lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanja :) co do służby zdrowia, sama tam pracuję, i nie jest mi wcale łatwiej cokolwiek uzyskać z tego tytułu ja i tak chodzę na usg prywatnie, więc tu nie o to chodzi w większości krajów te jakieś Ginekologiczno _ Położnicze towarzystwa czy coś uznają trzy usg w trakcie prawidłowej ciązy: czy w UK, czy w USA, także to raczej standard (ja miałam jedno nadprogramowe w 1 trymestrze, a tak to teraz jest dobrze :) ) a pomijając, że też mnie bierze nerw: kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, chciałam iść do mojej endokrynolog tylko na fundusz (każda wizyta u niej to 100 z głowy) - to bylo w grudniu i zostałam zapisana na kweicień :O i to po tzw znajomościach !!!żałosne więc bujam się prywatnie i z wizyty na fundusz musiałam zrezygnować, bo wizyta wypadała mi w połowie marca, więc kwiecień to było za późno zwłaszcza, że moja tarczyca znowu sie rozbujała nie tak jak trzeba na szczęście mam mośliwośc konsultacji telefonicznej co cztery tyg. po kązdym badaniu i w nagłych przypadkach a u Pani doktor jestem co 3 miesiące zastanwiam się na co ida moje składki, skoro nie mogę iść nawet do lekarza...tzn mogę, ale wtedy już mogę go nie potrzebować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniolek - jeśli się niepokoisz, to może idź sprawdź, dla świętego spokoju ale jak pisze Alanja - wskazany jest spokój :) my cała trójką mielismy dzisiaj ciężką noc ja miałam te skurcze, macica mi twardnieje, po czym po około pół minuty puszcza (dobrze, że dzisiaj idziemy do lekarza) czytałam, ze w 21 tygodniu się mogą pojawiać te skurcze Braxtona Hicksa, ale zastanwiam się czy nie są u mnie jednak za często do tego mój kregosłup i te biodra (co jest dość dziwne, bo biorąc pod uwage, że przytyłam dwa kilo, które później zgubiłam , to jakie to niby obciązenie?? śpie na dużej płaskiej poduszce sięgającej mi do pasa, z małym jaskiem pod kolanami i z takim wałkiem za plecami a jednak są noce kiedy i to nie pomaga ostatnio miewam tez koszmary - a jak już je mam to się drę:O mąż niewyspany, ja niewyspana, i mały fika od rana :) dzisiaj właśnie przed chwilą po raz pierwszy podskakiwał mi brzuch :) ale super !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju, ale się dzieje, musze na bieżaco wtrącać uwagi aniolek - ja tez mam pieprzyk w pępku, - a właściwie pieprz !! :P w sensie teraz widze jaki jest duży (choć on chyba rośnie, pojawił mi się jakieś 3 lata temu) nie lubiłam go, bo wyglądał jak brud z resztą teraz nie jest lepiej Olcia30 ja cały czas myślę, o tych wielorazowych pieluszkach za kładająć, że będe na rocznym urlopie, penie się na nie zdecyduję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale targ imion :) wtrące od siebie choć znowu nie chciałabym nikogo urazić ale Ewa tak :) z Anita mam same niefajne skojarzenia i tak to właśnie jest: jak osoby, które znamy determinują nasze wyobrazenia i skojarzenia z danym imieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha 30 - moja przyjciolka to Emi , właśnie EMilia u mnie jednak tych Emilek za dużo w okolicy, podobnie jak Lenek, choć imiona mi się podobają Pola :) też mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia u mnie ten pieprzyk pojawił się kilka lat temu i też myślałam ze jest mały dopiero teraz widzę jaki jest podłużny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! no nareszcie :) co tu wiecej mowic... obys nam juz nie robila takich numerow :) ja wlasnie wyprawilam meza do pracy i zbieram sie na obciazenie glukozy... pol nocy nie spalam bo przeciez sie martwilam-a jaki to smak, a czy wyjdzie cukrzyca no i samym pobraniem krwii bo nienawidze tego od dziecka i robie to ze lzami w oczach... no nienawidze i juz :( oczywiscie jak cos zakazane to najbardziej smakuje... gin zabronila mi jesc i pic od 18 wczoraj... oczywiscie w nocy mialam tak sucho w gardle, ze skusilam sie na szklanke wody... :) za oknem mgla taka, ze nawet nie widac czy snieg pada czy nie :( milego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaaa --- właśnie Was nadrabiam :) ale szaleństwo tematów wiem, straszna gapa jestem, i więcej się to nie powtórzy :) powodzenia na badaniu! u mnie w końcu pięknie :) Słonecznie mąż wyjechał o 6, a ja siedze i czytam czytam dużo wskazówek :) fajnie aniolek - ale sobie miejsce wybrały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka19983
Cześć wszystkim, u mnie dziś tak wiosennie od rana nareszcie!!! Słonko świecie na całego i ptaszki ćwierkają. Moja Polcia w brzuchu też się cieszy bo od rana kopie a raczej zdarza się jej wieczorem. Oczywiście jak przyłożę rękę albo mój m. to od razu cisza. Gosia daj znać jak to badanie bo mnie też to niedługo czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka19983
Ja też miewam potworne zgagi ale odkryłam sposób - kefir naprawdę pomaga polecam. Co do tego ,że włosy rosną dziecku to chyba jakiś mit a co myślicie o wyglądzie cery. Ponoć jak jest ładna to chłopak. U mnie się sprawdza bo mam mega pryszcze przed ciążą takich nie miałam więc dziewczyn ka. Zanim wyjdę z domu muszę tapetę zrobić konkretną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak z tą cerą ale ja mam ciągle skoki takie teraz np mam łądną cerę, ale jeszcze półtora miesiąca temu walczyłam z tym moim zapaleniem skóry a jakieś trzy tygodnie temu miałam wysyp syfków, ale chyba takichz aplanych, bo i brałam antybiotyk itd aaa, bo czytam Was dalej, nie mam ani siary, ani tej kreski na brzuchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia, ja dziękuje za takie standarty:( no ale nie narzekam, bo sama chodzę na nfz i to bardziej z przekory niż z braku funduszy. Dodatkowe usg też robię prywatnie. Oterminach do specjalistów to już nawet nie chce mi się mówic:( ostatnio chcialam sie zarejestrować do stomatologa w ramach nfz i oczywiście mogę ale za dwa miesiące!!! nie ogarniam tego wogóle:( wiec zostaje prywatny tylko bo za 2 miechy to mogę juz nie miec połowy zębow:( Goosiaa a mi gin nic nie mówił o tym zeby nie jesc wieczorem i nie pić przed tym obciązeniem glukoza:( kazał tylko przyjść na czczo. Szczeze to nie wytrzymałabym bez picia od 18, jedzenie ok ale picie? nieee nie dla mnie. Tak czy siak daj znac jak poszło:) U mnie też wiosna juupiiii.... słoneczko - kocham:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juka mi pomagaja mgdały na zgagę:) co do włosków to też mi sie wydaje,że mit. W poprzednich ciążach mialam okropną zgagę, a dzieciaki łyse jak kolano:) Co do cery to zero przyszczy ale czy to zwiastuje chłopca??? zobaczymy... U mnie też zero siary i ani widu ani słychu krechy na brzuchu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny faktycznie forum się rozrasta, czytam i czytam i skończyć nie mogę ale bynajmniej się fajnych rzeczy dowiaduje :) u Mnie dzisiejsza noc była okropna , nie spałam bo tak mnie ząb boli że już miałam ochotę go wyrwać albo wydłubać, byłam z nim w piątek u dentystyn zatruł go i miałam iść za 2 tyg, no ale jak widać ząb ma swoje plany, wzięłam w nocy apap ale nic nie pomógł teraz czekam do 9 i dzwonię o której mogę się zjawić, najgorsze jest to że przydałoby się prześwietlenie no ale w ciąży odpada więc nie wiem jak sobie z tym poradzi, jedno jest pewne chce żeby przestał boleć, bo nawet synek chyba odczuwa ten bół bo całą noc ze mną nie spał tylko skakał w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanja, no to znaczy ja akurat jestem z tych Mam spokojnych i uważam, że skoro tak dużo osób, które się jednak na tym znają, mówi, że 3 usg sa konieczne, to pomimo tego, że chodze prywtanie to tak jak pisałam: miałam usg w 14 tc, to gdzie się okresla przezierność, i kolejne będe miała teraz w 21 tc , no i kolejne, jesli będzie dobrze, w tym 30 tc miałam jedno nadprogramowe, ale to wynikało z tego, że mam dużo "dolegliwości, żeby nie powiedzieć chorób towarzyszących) więc to mój świadomy wybór - ja nie widze potrzeby biegania co chwilę ale jak mówię, jeśli istnieją wskazania, lub ciąża jest mnoga, to oczywiście nie ma o czym mówić, to sa zupełnie inne przypadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, czy mogłabym się dołączyć? Podczytuje Was od początku wątku ale jakoś nigdy nie było czasu, żeby popisać mam nadzieję, że teraz się już zmobilizuje, bo w grupie raźniej. Dziś zaczełam 23tc, to moja druga ciąża, pierwszą niestety poroniłam. Brzuszek mam już całkiem pokaźny, no i najprawdopodobniej będziemy mieli Leonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zaczynam sie juz martwic bo wczoraj zauwazylam ze mialam troche spuchniete dlonie i stopy. dzisiaj jak przebudzilam sie w nocy na siku to zauwazylam ze stopy i dlonie sa jeszcze bardziej spuchniete i taktrzyma sie do rana. do tego tez zaczyna mnie niepokoic swedzenie rak do lokci. po sniadaniu lece do mamy zmierzyc cisnienie zeby wykluczyc zatrucie ciazowe bo niestety w pierwszej ciazy mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ellix :) witamy serdecznie zapraszamy ja miałam tu też chwilowa przerwę ja jestem w 21tc, chyba , że dzisiejsza wizyta coś zweryfikuje :) to moja pierwsza, wyczekiwana długo ciąża :) Leoś - bardzo mi się podoba :) ale nie wiem jeszcze czy będzie dziewczynka czy chłopiec no i koleżanka teraz urodziła, i jest Leoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd123 - mam nadzieję, że to nie to moja koleżanka przez to przechodziła :O koszmar, na szczęście wsyztsko się dobrze skończyło, choć cesarkę miała w 7 miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juka19983 U mnie też od rana piękne słońce za oknem. Moj syn dokładnie tak samo, fika sobie w najlepsze a po przyłożeniu ręki przestaje ;) na dodatek jest taki wstydliwy ze na usg 3d w 21 tyg caly czas zasłaniał buzię rączkami ;) Noelia U mnie z cerą też są skoki, na początku miałam bardzo ładna cerę, w II trymestrze pogorszyła się troche mimo tego, iż to będzie chłopiec, Aleksy- Aluś ;) Kreski na brzuchu nie mam, siara to tylko po naciśnieciu jakas 1 kropla ;) ellix Witamy. Ja jestem w 24 tyg, 4 dn., Kiedy masz teraz wizytę u lekarza? Pozdrawiam i życze miłego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smile - Aleksy ładnie :) dziewczyny, która z Was miała mieć Juliana ? bo to jest nasz typ też, choc wiadomo, zobaczymy co czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia Julian, też bardzo ładnie, Juluś, Julianek ;) Moja babcia zawsze mówi, że każde imie jest ładne jak sie ładnie powie ;) ale dużo też chyba robią skojarzenia z danym imieniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia Julian to byl nasz typ na chlopca ;) a skoro bedzie dziewczynka to myslimy nad imieniem :o moj M chce Helenke......i pewnei bede musiala sie zgodzic. U mnie tez piena pogoda a ja do pracy musze isc :/ CO do siary to po nacisnieciu nic mi nie wyplywa ale jak sie przebieram to mam taki zolta maz na sutkach, czy to siara :? nie wiem... Kreski na brzuchu tez ni mam ale mi wlosy na brzuchu pociemnialy i mam brzuszek wlochaty jak malpka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie wlasnie snieg sypie i to takie duze platy. jak powiedzialam mezowi ze musze isc od mamy zmierzyc cisnienie bo to moze byc zatrucie ciazowe to mowi ze dzisiaj kupi cisnieniomierz zebym nie latala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd - cisnieniomierz mam w domu i powiem Ci, że to jest naprawde przydatne, w ciązy czy nie doremi - mi się to imie spodobało zanim jeszcze byłam w ciązy w wakacje poznaliśmy z mężem na wakacjach takiego fajnego chłopaczka ,miał na imię Julek i tak mówiłam do męża, że taki fajny i takie fajne to imię :) no nic zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie podoba julek ale niestety tylko mi wiec nie przejdzie u nas :/ tez mi sie podoba olaf ale no niestety bedzie artur bo sila glosu wygrywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze ale z Was ranne ptaszki :-) Ja ostatnio wstaje koło 9 dopiero. Masakra ale się rozleniwiłam. Wczoraj pierwszy raz po dłuższej przerwie byłam na spacerze z mężem (takim dłuższym niż 5 min w koło trawnika z psem hahah) i normalnie czułam się jakbym miała zanik mięśni hahaha Tylko dom, kanapa, łóżko.. No ale robi się cieplej więc mam nadzieje że codziennie sobie teraz pochodzę. A na internecie to piszą że za 2 tyg to już mają być prawie upłay - 24 stopnie... Wczoraj przez internet pogadałam chwile z moją koleżanką-sąsiadką, która mieszka w moim bloku 2 piętra wyżej - no i już sąsiadki (te starej daty plotkary ktore wystawiają cyce na parapety aby kontrolowac sytuację podwórkową) - już wiedzą, że jestem w ciąży i mają nowy temat. Wcześniej miały temat pod tytułem - dlaczego jestem taka stara i nie mam jeszcze dzieci. Ech Niedługo zrzuce grubą kurtkę, brzuszek będzie widac to mnie będą zaczepiać na żywca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Król Julian :-) :-) ;-) Ogladacie pingwiny z MAdagaskaru? Król Julian rządzi!!! hahahaa Nie wyciskajcie sobie siary bo ponoć nie wolno. No i nie każdej siara pojawia się tak szybko, innym pod koniec ciazy a innym to w ogóle wcale - po porodzie dopiero :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd oby to nie zatrucie:( mam nadzieje,że bedzie dobrze . Noelia mój starszy syn to Aleks:) a teraz jak sie trafi to bedzie Leon:) Ellix witaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×