Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość stokrotkaa***
ja już się nie mogę doczekać aż wezmę moje dziecko w ramiona. Chociaż czas ciąży też jest wspaniały, ta bliskość i więź z dzieckiem jest niezastąpiona:) brzuszek zaczął rosnąć ostatnio jak na drożdżach, do tej pory byłam płaska a teraz już rozpiera mnie ten lekki ból i z dnia na dzień brzuch większy. Ale rośnie sam brzuch i to ''w piłeczkę'' i jest dość nisko, a czytałam że tak jest przy chłopcu;) ale różnie to bywa bo co do zachcianek to jeden miesiąc miałam na kwaśne zajawkę. Teraz to i kwaśne i słone i słodkie także tutaj niestety żaden stereotyp co do płci;) zdarzają się dziwne zachcianki ale to jak każdej z nas podejrzewam. Zobaczymy czy intuicja się sprawdzi hehe, bo imię mam narazie tylko dla chłopca. Jakoś nie czuję córci w sobie hehe;) ale wiadomo, że będę tak samo szczęśliwa nawet jeśli intuicja mnie zawiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia30 jestem na skype z siostrą i ogolnie ceny wózków sa w anglii dużo niższe więc zakup pewnie tam zrobię, graco ze wszystkimi bajerami moge zaleść za 300 - 340 funciakow. Też uważam,że Pola to po prostu Pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka1983
gocha cieszę się , widać mamy podobny gust Pola to śliczne imię nie biorę już żadnego innego imienia pod uwagę. aanszik przygotuj się wiem co Cię czeka, na ostatnim wielkanocnym rodzinnym zjezdzie wszyscy z uśmiechem przygadywali mi , że mi się przytyło oczywiście już wiedzieli noi dostałam mnóstwo rad a propos porodu i nie tylko. Tak naprawdę było to miłe:) stokrotka, ja mam brzuch nisko, w piłkę najpierw miałam chęć na kwaśne i słone dopiero potem na słodkie i "niezawodna" kobieca intuicja mi mówiła ,że będzie chłopak a tu masz Pola będzie:) Ojoj tak się rozpisałam ,że aż makaron mi wykipiał bo właśnie obiad gotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj znowu mam strasznie twardy brzuch. i nie sa to skurcze tylko caly brzuch jest twardy i boli jak dotykam. nie bede dzwonila do lekarza bo on bedzie kazal mi jechac od razu do szpitala a meza dzisiaj nie ma bo ma zjazd. poczekam do poniedzialku i jak nie przejdzie to to wtedy zadzwonie. chyba dopiero teraz wychodzi ten stres i zmeczenie ze mnie i brzuch tak reaguje. maz caly czas mi mowie ze lepiej jakbym pojechala do szpitala teraz bo wtedy znowu odpoczne i moze poprawi sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha ja placilam 1600 za 2w1 do tego jeszcze bede dokupowac fotelik za 460zl....adaptery 100zl, folia na spacerowke 60zl, folia na gondole 15zl. Torbe i parasolke kupuje osobno wiec narazie sie rozgladam tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki doremi... Juka z ta Apolonią to mnie przeraziłaś ;-),jeszcze brałam pod uwagę Kaję :-) Miłego popołudnia dziewczyny !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotka to masz termin podobnie jak ja- ja z ostatniej miesiaczki mam wyliczony na 23 sierpnia a z usg wychodzi bardziej 25... Zobaczymy co mi powie w piatek na wizycie. To juz będzie rowno 21 tydzien. Ruchy czuje dopiero od niecałego tygodnia- raz bardziej delikatne a raz takie uciskające pęcherz :-) Moj brzuszek wyglada jak piłeczka :-) Smieję sie ze u mnie wszystkie przesądy sie sprawdzily na chlopczyka- przeczucie, zachcianki, ksztalt brzuszka. Imienia jeszcze nie mamy. Mojej kolezanki syn to Olaf- bardzo ladne imie :-) U mnie niestety takie wymyślne nie przejdą, Artur tez mi sie podoba ale za wielu ich znamy- tez nie przejdzie. Mam wypisaną wstepna liste ewentualnych imion ktore moglyby byc i czekam az mąż zrobi swoja i porownamy. Tyle ze jemu sie oczywiscie nie spieszy do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka sie pewnie szykuje na slub i wesele skoro znow dzis tak milczy :) abcd ja przy Twoich skorczach i bolach to bym przez cala ciaze zawalu dostala :P wlasnie byla tesciowa w odwiedziny... tesc ponoc wozek wypatrzyl... no ale te jej miny to mnie do konca zycia przerazac beda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka1983
abcd ja ostatnio też mialam taki problem ,że popołudniu brzuch robił się twardy akurat mialam wizytę za 3 dni więc odczekałam ale zastanawialam się czy dzwonić do gina. Na wizycie powiedział mi , że to mogą być gazy , że powinnam mniej jeść tzn. częściej małe posiłki, nie jeść słodyczy, białego pieczywa i niezdrowych rzeczy noi spacerować więcej. Myślę , że u mnie to był problem bo już mi lepiej odkąd zastosowałam te porady. Nie wiem jak u Ciebie .... gdyby nie ustąpiło kazał mi zażyć espumisan. Powiedział jeszcze , że jak nie są to regularne skurcze tylko brzuch się napina na kilka godzin a przede wszystkim nie ma bólu tylko napięcie to nic poważnego. Może więc nie powinnaś się stresować. Alanya mamy podobny termin teraz dopiero zauważyłam , ja mam 14.08.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.a ja wlasnie wrocilam z usg 4d.ale sie napatrzylam na moja sliczna coreczke:-) ciesze sie bo jest wszystko w pozadku.jaka jestem szczesliwa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was tym sobotnim popoludniem. U nas slonce ladnie swieci ale nadal zimno jak diabli. Dzisiaj moja najstarsza dziewczynka ma urodziny, dziewiate juz i jest bardzo z siebie dumna. Caly dzien odbiera telefony z gratulacjami i zaraz bedziemy robic tort. A ja wpadlam Was poczytac i musze przyznac, ze bardzo ladne imiona wybieracie dla swoich maluchow. Pola tez mi sie bardzo podoba. Abcd, co do chlopiecych imion to rzeczywiscie Artur bylby moim typem. To zabawne, ze mamy same dziewczynki bo w tym jednym bylismy z mezem zawsze zgodni, ze jak bedzie chlopiec to nazwiemy go Artur. Od mojego ulubionego poety Arthura Rimbaud. No a teraz mamy Dolores, Lily-Rose i Amlie. A na czwarta dziewczynke juz nie mam pomyslu. Znacie jeszcze jakies fajne imiona, ktore by do tego zestawu pasowaly? Wszystkie typowo polskie (jak Agnieszka czy Malgorzata) odpadaja bo nie mieszkamy w Polsce i raczej nigdy mieszkac nie bedziemy. Tutaj popularne imiona dla dziewczynek to: Annelies, Josefien, Yenthe, Nathalie, Liselotte, Karolien, Lies, Anja, Hannelore, Griet, Kato, Marianne, Dorien, Magalie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juka u mnie to na pewno nie sa gazy tylko macica mocno sie napina i sa dnize mam tylko skurcze co jakis czas a sa dni jak dzisiaj ze brzuch mam caly czas twardy i boli. ja na ten twardy brzuch biore 3 razy dziennie nospe forte i magnez bo ja juz z tego powodu lezalam w szpitalu. a jak nospa nie dizlaa to juz wtedy kroplowki mi pomagaja wiec jak nie przejdzie do poniedzialku to pewnie skonczy sie szpitalem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Namirka super wieści bardzo się ciesze, ze wszystko dobrze:) u mojego maluszka jakaś torbiel wyszła na głowce ale staram sie nie myslec o tym bo powinna sie wchlonąć wiec czekam do kolejnego usg. Juka1983 to ciekawe która sie szybciej rozpakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotkaa***
KattiYo ja mi z pierwszego usg wyszło 25.08 ;) a znów na następnym znów 1.09. Lekarz powiedział, że urodzę w ostatnim tygodniu sierpnia no ale zobaczymy:) co do imienia to ja dla chłopczyka mam Jakub. Może jeszcze się coś zmienić ale to narazie jest już ustalone a dla dziewczynki jeszcze nie mam, przejrzałam kilka ale żadne do mnie nie przemówiło, poza tym czuję, że nie ma po co;) no ale zobaczymy na wizycie, u mnie to też będzie 21 tydzień wtedy:) uff ale mnie dziś moje maleństwo pokopało, cały brzuch mnie boli hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez chcialam dac imie Kubuś ale moj mąż nie zapałał entuzjazmem niestety...:-) Znowu mnie glowa rozbolala a w tv znowu zapowiadają opady sniegu.. Dołujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka1983
Ciekawa jestem od czego to zależy , że jedne dzieciaki kopią mocniej. Moja kopnie kilka razy i cisza a ja chcę więcej.... zdarza się jej rano popołudniu i wieczorem. Może to kwestia masy dziecka ale też ułożenia noi naszej tkanki tłuszczowej na brzuchu pewnie te z was , które były chude czują kopniaki mocniej. Paranoja kto by pomyślał ,że będę się tak cieszyć z tych kopniaczków:) i czekać na nie tak niecierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juka ja jestem szczupła a na razie czuje tylko delikatnie ruchy małego. Mysle ze to zalezy od roznych czynnikow. Pewnie im wieksze dziecko tym mocniej potrafi juz kopnac i zajmuje wiecej miejsca w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały czort kopie juz bardzo mocno:) Ale mnie koleżanka wkurzyła:( czepiła sie o wózek który chcę kupić, że chyba mi odbiło taki drogi, że można używany i wogóle :( jakby to jej sprawa była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanja tak szczerze mowiac to wiekszosc mam po fakcie stwierdza ze lepiej bylo kupic jakis tanszy albo uzywany - mi wiekszosc dzieciatych kolezanek tak doradza. To jednak nie zmienia faktu ze dla swojego pierwszego dziecka tez kupowaly nowy i nie najtanszy ;-) To tak jak duzo malzenstw po latach zastanawia sie po co tyle kasy wydalo na wesele- ze mozna bylo odlozyc na mieszkanie, dom czy nowe auto ;-) Ile ludzi tyle opinii - jak Cie stac na nowy fajny wózek to kupuj a jej nic do tego. Ja przeznaczylam na wozek budzet ok 1600 zl 3w1 mimo ze moglabym wydac duzo wiecej - wole zbierac kase na budowe domu czy wieksze mieszkanie. Nie wykluczam jednak ze nagle wypatrze jakis fajny uzywany i nie stwierdze ze wydam np 700zl :-) a reszte kasy przeznacze na fajne ciuszki czy inne pierdoly. Albo w druga strone- nagle mi sie spodoba wozek za ponad 2 tys. Wczesniej jak planowalam ciaze kolezanki mi radzily tez lekarza na nfz i nawet przez chwile myslalam ze moze maja racje bo prywatny to kupa kasy... I co? Chodze prywatnie i to do najdrozszego w miescie ;-p Nie zaluje - poza tym doradzajace nie powiedzialy ze na nfz jest problem ze zwolnieniem i usg tylko 3... Tak czy siak to jest nasza decyzja tak jak nasze dziecko i nasze zarobione pieniądze i innym nic do tego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie cos wzielo na przegladanie ubranek do chrztu i jakie sliczne sa garnitury dla chlopcow :) jak dla prawdziwego mężczyzny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawda jest taka za zawsze znajdzie sie ktos kto wie lepiej od nas co jest lepsze dla nas. jak ja kupilam wozek dla corki trojkolowy to kolezanka ( ta co sie obrazila po wizycie ostatniej) stwierdzila ze glupia jestem ze go kupilam bo jej sie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abcd widzialam te garniturki, fajne sa :-) Ale ja planuje ochrzcic dziecko cos kolo listopada- grudnia i wtedy w kosciele bedzie zimno- bedzie mial kombinezonik i nie bedzie pod nim widac garniturku. Latem to musi fajnie wygladac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja na szczescie mam takich znajomych ktorzy chyba nie odwazyliby sie mi tak powiedziec wprost ze glupia jestem ze cos kupilam czy zrobilam... Tesciowej tez nie mam - no za to moja mama powtarza mi ze jestem glupia z jakis powodow co chwila - np ze bede uzywala pieluszek jednorazowych - przeciez to taaaki koszt ;-) Juz sie do niej przyzwyczailam a na teksty tego typu od innych sobie niepozwalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym chcial ochrzcis na koniec sierpnia lub we wrzesniu wic moze byc jeszcze cieplo. w sumie nie mam co za bardzo planowac bo corke chcialam ochrzcic w grudniu jak miala 2 miesiace a ochrzcilismy w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotkaa***
kopniaki chyba zależą od masy dziecka właśnie. Mój lekarz mówił mi, że dziecko jest duże. Poza tym ja jestem szczupła a zaraz przed ciążą też schudłam, w ciąży na początku też chudłam bo ciągłe mdłości były i bóle żołądka. Miałam dosyć ciężki początek hehe ale teraz oprócz bólu brzucha, senności i bólu głowy jest bardzo dobrze:) mój maluch też musi mieć dzień do tego, żeby porządnie pokopać. Czasem przez cały tylko delikatnie się ruszy i to wszystko a czasem wariuje cały dzień z przerwami na odpoczynek;) no i wieczorami i w nocy oczywiście się aktywuje częściej. Zaczyna mnie chyba przyzwyczajać i chce mnie przygotować do nieprzespanych nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo ja nie należe do osób które przejmują sie gadaniem innych:) gdyby tak bylo nie byłabym ze swoim M :) kurde ile było gadania, że młodszy i wogóle:) Jeżeli chodzi o zakupy to juz dawno mamy ustalone,że jedyna rzecz z którą możemy sobie poszaleć to właśnie kupno wózka, na tym najbardziej mi zależy, do reszty już nie przywiązuję takiej wagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja w sierpniu nie zdaze skoro termin mam na ostatni tydzien sierpnia :-) No a potem nie wiem czy nie lepiej odczekac az dziecko bedzie mialo co najmniej 3 miesiace.. Sama nie wiem , wydaje mi sie ze takie malenstwo miesieczne powinno unikac duzych skupisk ludzi typu markety czy kosciol. Nie wiem czy mam racje. Kolezanki cora teraz chrzczona ma juz pol roczku no i fakt ze bylo troche ciezko bo dziecko bardziej sie wiercilo i wszystko chcialo zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×