Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcę schudnąć ale jak?

DIETA ROZDIELNA - kto się dołączy? :)

Polecane posty

Gość chcę schudnąć ale jak?

Zaczynam od dzisiaj dietę "niełączenia", kto się przyłączy? Proszę o ważne info, propozycje menu, jeśli macie :) Zapraszam, razem raźniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
propozycje - mozna wybierac z nich i zamieniac B- posiłek białkowy W- posiłek węglowodanowy N- posiłek neutralny Pierwszy dzień: śniadanie- 150 g jogurtu naturalnego (3,5g tłuszczu) (B) pierwsza przekąska- zupa ziemniaczano warzywna (W) obiad- zupa ziemniaczano warzywna (W) druga przekąska- zupa ziemniaczano warzywna (W) kolacja- zupa ziemniaczano warzywna (W) Pierwszy dzień jest dniem oczyszczania, stąd cały dzień ta zupa. Drugi dzień: śniadanie- bułka pełnoziarnista z masłem, pomidorem (W) pierwsza przekąska- 3-4 duże marchewki (N) obiad- sałatka drobiowa z mango i miętą (B) druga przekąska- banan (W) kolacja- maślanka z ogórkiem i koperkiem, chleb pełnoziarnisty (W) Dzień trzeci: śniadanie- owoce sezonowe bez ograniczeń (B) pierwsza przekąska- szklanka maślanki (N) obiad- zupa krem z kurek lub pieczarek z cielęciną lub kurczakiem (B) druga przekąska- chleb chrupki z pomidorem i szczypiorkiem (W) kolacja- ratatuja na zielono (N) Dzień czwarty: śniadanie- płatki owsiane z zsiadłym mlekiem i rodzynkami (W) pierwsza przekąska- 200g winogron (B) obiad- zupa warzywna z mięsem i śmietanką (B) druga przekąska- musli z bananem i cynamonem (W) kolacja- zapiekanka z ziemniaków z serem mascarpone (albo innym tłustym) i orzechami pinii (W) Dzień piąty: śniadanie- grzanki z miodem (W) pierwsza przekąska- duże jabłko (B) obiad- halibut z cukinią i bakłażanem (B) druga przekąska- 150g jogurtu naturalnego 3,5% tłuszczu (B) kolacja- warzywa na ostro z sezamem i kolendrą (N) Dzień szósty: śniadanie- twarożek z pieczarkami, rzodkiewkami i rzeżuchą (B) pierwsza przekąska- duża pomarańcza lub inny owoc (B) obiad- soczysta sałatka z kapusty kiszonej i parówek drobiowych (B) druga przekąska- maślanka z jagodami (B) kolacja- zapiekanka fasolowa po alzacku (W) Dzień siódmy: śniadanie- naleśniki z maślanki z figami lub z bananem (W) pierwsza przekąska- 1 duża marchewka z 250ml kefiru (N) obiad- jagnięce raugot z cebulą po hindusku (B) druga przekąska- tarta śliwkowa na ciepło z orzechami włoskimi i syropem klonowym (W) kolacja- zupa krem z pora z ziołami i chrupkie pieczywo (W)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę schudnąć ale jak?
jestem, jestem :) pozbierałam takie, wydaje mi się, ważne info - do 12.00 same owoce lub jogurt lub twaróg oprócz bananów potem 1 h przerwy (po owocach) obiad albo węglowodanowy albo białkowy z warzywami 4 h przerwy do zmiany menu na inny rodzaj serek wiejski, kefiry, jogurty, maślanka, zsiadłe mleko, śmietana należy do grupy neutralnej i można je łączyć z czym sie chce Grupa białkowa: Mięso Ryba, smażona i wędzona Jajka Sery Mleko Soja Owoce regionalne, owoce egzotyczne Owoce suszone Sok owocowy b. Cukru Wino Szampan Ocet Musztarda gotowane pomidory Grupa węglowodanowa: Cukier Zboża Chleb, bułki Ziemniaki Ryż Makaron Banany Daktyle Figi Kapusta Piwo Grupa neutralna można mieszać z gr. białkową i węglowodanową Tłuste sery > 60% Sałata i warzywa Tłuszcze (masło, olej, smalec, margaryna, boczek) max 70g/dzień Przyprawy Żółtko jaja Grzyby Awokado, orzechy Surowe ryby, surowe mięso Tofu Surowe pomidory miód kawa herbata białe drinki żelatyna nasiona kiszone warzywa i kiszona kapusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margoska 123
Cześć , myślałąm że zrezygnowałąs zaczynasz dzis? bo ja dzis bo wczoraj juz mi sie nie chciałao za bardzo jeszcze cos podjadłam sobie hihi to bedziemy sie trzymac zasad i i zobaczymy jak nam pojdzie powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę schudnąć ale jak?
No to co? Dzisiaj ta oczyszczająca zupka? Tylko pewnie nie na rosołku hm? :D Jak ją zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę schudnąć ale jak?
Wiesz co ja wczoraj sobie zrobiłam o 18 kurczaka na grillu z ryżem i surówką (to tak na początek ;) ) i zanim poszłam spać to byłam strasznie głodna... Muszę coś bardziej sytego na kolację chyba wymyslić :O Co dzisiaj jemy? Może razem sobie ustalimy menu? :) Tylko bez szaleństw, bo ja w moim pobliskim sklepiku nie mam dużego wyboru produktów hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę schudnąć ale jak?
Margoska zauważyłaś że na tej stronce którą podrzuciłaś napisano, że trzeba pić przed jedzeniem? To jak to w końcu jest? Można tylko konkretne rzeczy pić, czy wcale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz kiedys probowalam tej diety i w2 tygodnie zlecialo mi jakies 4,5 kg byłam na diecie dr haya i trzymalam sie tamtych zasad ( tez rozdzielna) ja mam dzis zagoniony dzien i bede jadła w biegu i wole nie ustalac menu na cały dzien bo i tak potem bede miala ochote na cos innegi i zmienie najwyzej na 2 dzie moge napisac co zjadłam poprzedniego dnia teraz musze sie zbierac bede pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę schudnąć ale jak?
ok :) do zobaczenia :) a może ktoś jeszcze do nas dołączy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę schudnąć ale jak?
wiem, ale ja tak na poczatek zrobilam ;) zeby sie przyzwyczaić. od dzisiaj już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym żeby ktoś mi pomogł zrobić taki fajny spis np. z czym jeść bułki czy chleb potem mięso itd a że ja jestem dość wybredna, to nie jest łatwe wielu rzeczy nie lubię z tych podawanych na różnych forach, blogach... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaahhaaaaaha
nie umiesz ? przeciez kolezanka ci tu wypisala bardzo dobre przykłady len jestes i tyle, nawet tu sie pisac nie chce, ide stad bo wszystko chcesz miec na tacy. znajde inny watek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
większość z tych przepisów nie nadaje się dla mnie i już czytam wszędzie że chleb plus masło jest ok, do tego pomidor, ogórek ja jadam prosto, wielu rzeczy zwyczajnie nie lubię i nie mogę ich jeść chcesz się przyłączyć, zapraszam, razem będzie fajniej, niż jak sama piszę do siebie nie - trudno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i - co mnie najbardziej nurtuje - to to picie z niektórych źródeł wynika, że nie należy pić ani godzinę przed ani godzinę po posiłku, natomiast tu: "przed każdym posiłkiem dobrze jest wypić szklankę soku ze świeżych warzyw, wody mineralnej lub owocowej niesłodzonej herbaty" jak to jest...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zmien diete,
i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zmien diete,
ale wybor jest prosty nie łączysz wegli z białkami i dodajesz do obu produkty neutralne, masz podział na grupy i tego sie trzymaj , owoce najlepiej jesc jako osobny posiłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0129238yr
widac ci nie odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, to rozumiem :) tylko w tych grupach są wypisane przykładowe produkty, wielu nie ma, a poza tym lepiej sie poradzić kogoś, kto dłużej w tym siedzi czyż nie? jak jest z tym piciem? znając moje nawyki żywieniowe, żadna dieta mi nie będzie odpowiadała, no ale jakąś wybrać muszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy nawet to: "Nie można więc jeść mięsa z ziemniakami ani ryżem, jedynie z warzywami, ani też pieczywa z mięsem. Można natomiast ryż jeść z warzywami, płatki z owocami itp. Możemy łączyć: białka z tłuszczami, a tłuszcze z węglowodanami. Dodatkowo, najważniejsze jest w tej diecie to: niełączenie produktów bogatych w białko z produktami bogatymi w skrobię spożywanie jednego rodzaju białka w jednym posiłku niełączenie białek i kwasów w jednym posiłku niełączenie białka i tłuszczu niełączenie cukrów i białek niełączenie skrobi i cukrów niespożywanie deseru po dużym posiłku" weź bądź mądry, najpierw piszą jedno, potem zupełnie odwrotnie... stąd pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×