Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lolo L.

Czy jest tu ktoś to mieszkał, mieszka lub będzie mieszkać w Irlandii?

Polecane posty

Gość Kurrrrrrka!
to skoro tam jest po kilka domków na tych wioskach, a z takich wiosek praktycznie składa się Irlandia, to gdzie Irlandczycy jeżdżą na balety? :classic_cool: Oni mają w każdej wiosce pub? Czy jak to jest? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
Nie z takich wiosek sie składa Irlandia. Po prostu jest sporo takich pojedyńczch domków porozsiewanych po polach. Chodzi o widoczki:) to nie są wioski. Prawdziwie wioski to takie malutkie miasteczka w których masz wszystko. Bar obowiązkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurrrrrrka!
Kosmetyczka, solarka, fryzjer, drogerie, galerie handlowe? :classic_cool: Będą w tych dziurkach, czy takie atrakcje to tylko w większych miastach? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko w wiekszych
Miastach, tubylcy na wsi zadowalaja sie pubem, to jest ich sposob na zycie i nazywa sie tutaj socjalizowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurrrrrrka!
O! I tak myślałam :classic_cool: Ale i tak pociąga mnie ta wieś, chyba się tam wybiorę na Erasmusa :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crisiaa
to ja też mam pytanko, czy łatwo zapoznać tam jakiegoś irlandczyka do związku???? :):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka jaolallalla
Miastach, tubylcy na wsi zadowalaja sie pubem, to jest ich sposob na zycie i nazywa sie tutaj socjalizowaniem---------------dokladnie:) powiem tak nie zachwyca, na wsi zyc sie nie da jakmasz dzici.. a miasto jak to miasto, jak dla kogos pub to atrakcjato ok go.... wracaj po nocy.. niewiadomo czym, taxi droga piwo 5e..nuda ,nuda,tylko zakupy,ale po co tyle kupowac jak nie ma gdzie wyjsc:( mnie trzyma 400e tyg na koncie i jak zwolnia to socjal/bezterminowy-przepracowane 9.5 roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurrrrrrka!
A ile odpalają socjalu? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjdzkjddj
a można tak zrobić, żeby mieszkać na wsi (żeby mniej płacić za wynajem) a pracować w mieście? tylko czym tam dojeżdżać? :O:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
Mozna i to jest bardzo popularne. Znam wiele osób które dojeżdżają całkiem daleko do pracy. Wiadmo samochodem. Kupno samochodu nie jest drogie ale jego utrzymanie już więcej kosztuje. Ceny paliwa jak w Polsce. W wioseczkach da się żyć jeżeli ma się tam pracę. Wiadomo w mieście więcej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka jaolallalla9999999999999
socjal 182e na tydz/zaplacone mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjdzkjddj
kurde, no właśnie samochód, tylko jest jeden problem... nie mogę zdać prawka, już 3 raz mnie ujebali :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
Pełny social może wynieść nawet 350 euro tyg. Minimalnie 100 z kawałkiem. Zależy od tego czy masz rodzine na utrzymaniu, dzieci itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
A prawko w Irl to zaden problem :) tutaj zdaje się testy i mozna jezdzic :) nakleja sie tylko "L" na szybe samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjdzkjddj
mama czterolatka pierdolisz! :D Ale jak to wygląda??? To prawko jest bezterminowe? Czy trzeba je odnawiać co ileś lat? I obcokrajowiec też może tak bezproblemowo zdać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crisiaa
to jak wygląda sprawa z panami? irlandczycy są przystępni? łatwo się koło nich zakręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka jaolallalla
irlandczycy? hmmm latwo ale to gorsi menele niz polacy marne,piegowate, zapte bez szkoly czesto, nie poleecam mialam jedego 6lat:) socjal 182 na tydz benefiit na dziecko 160e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jolka jaolallalla
jolka jaolallalla czyżby ten benefit na dziecko tego irlandczyka? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crisiaa
w sumie jestem atrakcyjna i z polakami nie mam problemu, więc taki irol też nie powinien być wyzwaniem w takim razie :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
Naprawde :) jak masz takie prawko na L to po jakims czasie nie wiem dokladnie rok czy 2 podchodzisz do egzaminu praktycznego. Jak nie zdasz to jezdzisz dalej na L az sie nauczysz jezdzic. Tutaj ludzie tak cale zycie na L jezdza :) mieli sie za to wziac ale nie wiem czy cos sie zmienilo. Napewno na L mozesz jezdzic kilka lat az sie nauczysz i zdawac te praktyczne co jakis czas az zdasz :) na takim prawku nie mozesz wjezdzac na autostrady i miec samochodu o jakiejs tam wysokiej pojemnosci. Obcokrajowiec tez moze je zdac. Nie pamietam ile to kosztuje ale nie duzo. Nie wiem szczerze mówiąc jak wygląda sprawa z panami bo pojechałam tam juz zajęta że tak powiem :) ale myślę że łatwo się koło nich zakręcić. Są otwarci, zaczepiają na ulicy. Tak jak w Pl. Social max 350 jak mowilam, benefit na dziecko 130 euro miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjdzkjddj
mama czterolatka - genialne! :D jeździć sobie na elce bez instruktora! kocham Eire choć nigdy tam nie byłam! :D Ale pojadę :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueblu
Ciągle pada, słońca jak na lekarstwo, parę większych miast, reszta to wioski, gdzie wszędzie daleko i trzeba mieć auto. Irlandczycy-ludzie urody poniżej przeciętnej, grubi, którzy piją równie dużo piwska i innych trunków, co Polacy. No i nas nie lubią i traktują z góry. Chyba jak wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
Prawko nie jest ciezko zdobyc. Tzn na L. Ale niestety efekty widac na ulicach. Łatwo o stłuczkę i samochody jeżdzą poobdzierane, z urwanymi lusterkami :) pamietaj ze ruch jest lewostronny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
Nie wiem czemu tak wszyscy narzekaja na pogode. Owszem jak zacznie padac to moze padac tygodniami ale sa naprawde piękne dni. Wiosna sie zaczyna juz jakos w lutym. Czuć cieplejsze powietrze jest wiecej słońca. Ja osobiscie lubię tamtejszą pogodę. Poza porami deszczowymi jest fajnie. A tym bardziej jakos osoba czuła na zmianę pogody czuję się tam o wiele lepiej niz w Pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka jaolallalla
ja nie mam dziecka i miec nie zamirerzam a wynosi 160e bo moja siostra ma dziecko# 350 socjala ????hoaoaoaoaajhahahha woow powiedz gdzie tyle daja to pojede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Nie wiem w jakich miastach byliście skoro uważacie Irlandki za brzydkie (...)Irlandki są bardzo zadbane, wymalowane, zawsze zrobione." ­ Ładne Irlandki? :D Żart dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjdzkjddj
mama czterolatka mmm może jakiś irol zajedzie mnie od tyłu i tak się rozpocznie miłość :classic_cool::P nie no ale tak na serio, to dziękuję za te informacje, słyszałam, że za granicą jest inaczej, że można zamiast instruktora jeździć z rodzicem, ale o takich cudach jak w irlandii nawet nie śniłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
Na dziecko 160 euro bylo ladnych kilka lat temu. Pozniej zmniejszyly do 140 a od 1.01.2013 r. jest 130 euro miesiecznie. 350 euro socjala jest bo bliska osoba dostawala. I to nie zalezy od miasta. Osoba ta przepracowala stale 5 lat na pelnym etacie w jednym miescju zanim poszla na socjal. Ja uważam że Irlandki są zadbane. Tak jak wcześniej ktoś powiedział że Irlandki wszystkie są brzydkie tak samo jak wszystkie Polki piękne :) więc nie można generalizować. Znam wiele pięknych Irlandek. Tak samo jak i wiele brzydkich. Wszystko kwestia gustu. Napewno na zapyziałych wioseczkach też dziewczyny są mniej zadbane a Cork jak by nie było jest sporym miastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupia ty
pomysl sobie o polskim menelu i tak wlasnie wyglada przecietny irlandczyk, to alkoholicy utajeni lub jawni, niezaleznie od zawodu, latwi do poderwania, a to znaczy, ze co party to sypia z inna, wiekszosc z nich juz sie leczyla na wiele chorob wenerycznych, chlamydia u nich to normalka, do tego brudasy, moze ciuchy czyste nosza, ale pod nimi i w ich mieszkaniach to masakra... tak ma niestety wiekszosc. Do tego absolutnie nie ma o czym z nimi rozmawiac, no chyba ze jestes fanka sportu albo "konikow"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halu halu56
350 e? socjala nie znam nikogo kto by tyle mial sama mam 10 lat tu przepracowane i igdy tyle nie milam moj socjal to 182e/tydzien mieszkanie do 250 oplacone:) 160e ma moja siostra na dziecko i inne dodatki jak polazisz to masz, znajomi dostali mieszkanie socjalne po 12latch tu,czasy na zbijanie kabzy sie slonczyly, dzis proponuje norwegie skandynawie ogolnie a nie zabyzila zadluzona irlandiie, trzeba byc wariatem zeby sie tu pchac teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×