Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lolo L.

Czy jest tu ktoś to mieszkał, mieszka lub będzie mieszkać w Irlandii?

Polecane posty

Gość ja powiem tak:
irlandki są niesamowicie brzydkie i zaniedbane. natomiast irlandczycy są... również brzydcy i niscy do tego :O i faktycznie większość ma małe zadarte noski, u kobiet to ok, ale u facetów?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleksa
Zakochałam się w Irlandczyku, pomóżcie 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezusie jakie tu bzdury
wypisuja :/ Mam nadzieje, ze ci wszyscy z wielkich i rozwinietych panstw (patrz poland) nigdy tu nie trafia. Ostatnio Newsweek opublikowal liste panstw, w ktorych jest najlatwiej zyc i ku zdziwieniu wiekszosci czytajacych to forum - Irlandia zajmuje 3 miejsce :) Cudowna, wielka, rozwinieta Polska 64 chyba :D D :D No ale to tu jest wiocha ;) Szkoda, ze nie zdajecie sobie sprawy z tego co o Polsce mowia na swiecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ktos lubi dobrze
to ty piszesz bzdury czy ty wiesz ze oni jeszcze 10 lat temu nie mieli tolet w domach tylko za domem w ogrodkach? to brudasy, ktorym trzeba w miejscach pracy wywieszac tabliczki i robic specjalne szkolenia, ze maja myc rece po wyjsciu z toalety, nie potrafia poprawnie liczyc i pisac w swoim wlasnym jezyku, obejrz sobie film Holy Water to jest wlasnie irlandia ta super rozwinieta wg ciebie... gdyby nie weszli do UE to dalej by swoimi furmankami jezdzili... nawet w australii nie chca irlandczykow zatrudniac, bo oni wszystko robia na plaster i gume do zucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak, faktycznie... gdzie im
do tej rozwinietej polski, gdzie w autobusie mozna podziwiac busz z pod pachy, gdzie nikt juz nie pamieta wychodkow po drugiej stronie podworza i gdzie od tysiacy lat wszyscy maja elektrycznosc i ogolnie jest raj na ziemi :D Wiem kochanie, ze tu bieda byla, mieszkam tu od 10 lat i wierz mi, ze zaznajomilam sie z historia tego kraju, ale czytam co pisza tu ci swiatowcy, ktorzy nigdy w sasiednim wojewodztwie nie byli i nie wiem czy smiac sie czy plakac :/ Wszystko takie wspaniale w tej polsce, takie rozwiniete i nowoczesne i jednoczesnie co drugi chce stamtad wiac ;) Dlatego tez ponownie wyrazam nadzieje, iz te swiatowe osoby, tak drwiace z zacofania Irlandii, z jej mieszkancow, owiec i kto wie czego jeszcze, a jednoczesnie zamierzacace przybyc tu z zamiarem zycia na socjalu ;) nigdy sie tu nie znajda. Niech pozostana w tym pieknym, bogatym kraju, z pieknymi ludzmi i klepia swoja biede za najmnizsza krajowa, ktora jest niemal rowna 1-2 tygodniom na zasilku tutaj :P Strasznie drazni mnie w narodzie polskim to, ze szydza ze wszystkich i jednoczesnie jezdza do tych krajow, z ktorych tak bardzo drwia i oczekuja traktowania jakby pepkiem swiata byli, siedzcie w swiom blotku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :) 10 lat temu z pewnoscia
mieli toalety w domach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i wiadomo, kazdy
polak myje rece po wyjsciu z toalety :D i kazdy pachnie co najmniej Armanim :D Nie znam Irysa, ktoremu odmowionoby wjazdu do Aus czy NZ :) No i oczywiscie, przepraszam, polacy doskonale pisza, wyslawiaja sie i oczywiscie licza jak kalkulatory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wypowiem się tak
irlandczycy to pijacy ciągle by siedzieli w pubach. no.. i zdradę mają we krwi, lubią gdy żona siedzi w domu a oni z kumplami piwko pykają. własciwie to tacy polacy - brzydcy, brudni, niewierni i zapijaczeni 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaz dublina
irlandia wyglada jakby nici nikt tu nic ie robil latami TU CZA SIE ZTRZYMAL I TYLE!SRALIZA STODOLAMI JKAIES LAT TEMU 25 brod, kila, chastwo, bezrobocie, pijanstwo oj panie potrafja .pracuje na dublin 8 wiec widze co sie dziejem, nie ma weekendu bez z zabicia kogos, bardzoniebezpiecznie szro pogoda zabija, pracy brak ajak jest to za 8.65, tylko socjal jest ok nic pozatym i tyle, dotacje od europy dostali i sie rozwneli, ale jak wyglada miasto dublin to kzdy kto byl wie, a a komunikacja masakryczna , metra nie ma 2 autobusy na godzine , 2 linie luasa i nie ma metra, zeby gdzies dojechac tracis zpol dnia cos jescze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaz dublina
sori:)za literowki wrocilam zbaletow bo tu tylko pic mozna , nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Irlandii od ponad 5 lat jesli masz ochote pogadac , i masz jakies pytania to pisz na e-mail : maluutka94@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhbxhbjab :D
he he :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i wlasnie dlatego
ze ta Irlandia taka zacofana, brudna i ogolnie do dupy, wszyscy pchali sie tu d pracy :D Marzyli o tych stodolach :D Co drugi dom tutaj jest dwukrotnie wiekszy niz chalupinka w Polandzie, drogi piekne, ludzie mili, przestepczosc znikoma, w Polsce polecam wizyte w jakimkolwiek urzedzie :D tam dopiero klasa, szyk i styl nas czeka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eciepecie tralala
:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi navan
Chaupy wieksze? ja mam dom 300mw Pl,chatyz wilgocia smierdzace i drogie,w urzedach pozny gierek:)ale pomocni!zarobki kipepskie 10l temu 15eh.to byla normalka dzis nie znamnikogo kto ma 10e.bida, za duzo ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łąki pola lasy
21:11 [zgłoś do usunięcia] jak ktos lubi dobrze "to ty piszesz bzdury czy ty wiesz ze oni jeszcze 10 lat temu nie mieli tolet w domach tylko za domem w ogrodkach? to brudasy, ktorym trzeba w miejscach pracy wywieszac tabliczki i robic specjalne szkolenia, ze maja myc rece po wyjsciu z toalety, nie potrafia poprawnie liczyc i pisac w swoim wlasnym jezyku, obejrz sobie film Holy Water to jest wlasnie irlandia ta super rozwinieta wg ciebie... gdyby nie weszli do UE to dalej by swoimi furmankami jezdzili... nawet w australii nie chca irlandczykow zatrudniac, bo oni wszystko robia na plaster i gume do zucia..." ­ i tak sobie myślę, że szkoda, że powstała ta cała UE bo ona wyniszcza takie fajne kraje jak irlandia, ona jest wspaniałą wyspą, nie warto w nią interować, a teraz nazjeżdzało się tam pełno hołoty, brudu, murzynów, ciapunów, te pały z brukselii mówią irlandczykom jak mają żyć, narzucają swoje standardy, a szkoda... bo warto, żeby był taki zielony kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hu77777dl
zielony???na wsi, w polsce tez zielono, hahhahah irlandczycy to prostota bez szkoly, menelstwo i lenie na socjalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łąki pola lasy
takich wsi jak w irlandii to u nas nie ma :) a menelstwo jest wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hu77777dl
jak ktos z dziadostwa pochodzi to jemu wszedzie dobrze gdzie sypna euraczki hihihhii,ja tam bylam wizytowo,ucieklam po tygodniu.Leje, wieje,ponuro syf najgorszy kraj jaki widzialamw zyciu,uk-jest pieknaw porownaniu z ta dziura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łąki pola lasy
też bym uciekła skoro bym tam miała siedzieć z takimi prostakami jak ty. ja znam irlandczyków na poziomie i zwiedziłam mnóstwo pięknych miejsc w eire, no ale twoje menelstwo widocznie nawet nie miało pojęcia co ci pokazać jak już do nich przyjechałaś "wizytowo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hu77777dl
co ty mozesz wiedziec ielandczyk ci widze zaimponowal, hahahaaahah to tak chwalisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
Ja mieszkałam w Irlandii przez 4 lata i od wakacji wracam tam na stałe. Nie wiem w jakich miastach byliście skoro uważacie Irlandki za brzydkie a Irlandczyków za pijaków. Ja wiem jak jest w Cork. Irlandki są bardzo zadbane, wymalowane, zawsze zrobione. Fakt że może nie są czyściochami. Ale nie można powiedzieć o Irlandkach napewno że są brzydkie. Oczywiście zdarzają sie mniej zadbane egzemplarze jak wszędzie. To prawda że jest kilka większych miast a reszta to wiochy. Zresztą nawet i obrzeża tych większych miast wyglądają jak wioski ale są to bardzo zadbane wioski. Ludzie są bardzo mili ale nie jest to szczere. Wychowani są tak żeby być przyjaźni do siebie nawzajem i pomagać sobie a nie robią tego z sympatii do konkretnej osoby. No cóż pogoda owszem nie za ciekawa ale jednak w zime kiedy w Polsce szarówa i -10 stopni tam jest od kilkku do kilkunastu stopni i nawet świeci słońce :) wiele razy było tak że była ładniejsza pogoda niż w Polsce. Co do pracy to jest bardzo ciężko. Z dobra znajomościa angielskiego i z doświadczeniem jest trudno coś znaleźć a co dopiero bez. Chyba najłatwiej jest znaleźć pracę w pubach, restauracjach i hotelach. Praca w sklepach czy fabrykach uważana jest za nieco lepszą bo i trudniej dostępną. Nie wspominając już o pracy w wyuczonym zawodzie np w banku czy biurze. Zasiłki przycinają z roku na rok, nie jest juz tak prosto je otrzymać i utrzymać na dłuższy czas. To prawda że trzeba przepracować 2 lata żeby otrzymać jakieś świadczenie z sociala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emigrantka ie
Dokladnie 8.65 to max co mozna dostac, malo, bardzo malo ale mozna sie utrzymac,poski slychac wszedzie:)polki rodza po 2, 3 dzieci, nie jest to paradise ale spokojne sie zyje i nudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
w Irlandii zarabiasz minimalną płacę a i tak stać Cie na w miarę normalne życie. W Polsce za wypłatę 1-1,5 tys niewiele da się zrobić. Opłaty i koniec. Przynajmniej u mnie w mieście są takie zarobki. Może Warszawa inaczej. Stac Cie na wynajęcie domu, utrzymanie samochodu i żeby sobie kupoić oryginalne perfumy np. W Polsce takie perfumy to 1/3 lub 1/2 miesięcznej wypłaty. W Irlandii 1/3 lub 1/4 tygodniówki płacy minimalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potoki srebrzyste
to prawda, że w irlandii taka nuda? mam tam znajomych, mieszkają w cork, i twierdzą, że nic tam nie ma, nuda a deszcz pada przez cały rok :( cholera no i ta praca... chciałabym się tam zaczepić w pubie, ale mój angielski nie jest perfect, oczywiście umiem się porozumieć w ty języku, ale chciałbym go jeszcze trochę podszlifować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coffeetime
dziewczyny, a ile kosztuje wynajecie pokoju w Dublinie? W miare blisko centrum, w bezpiecznej okolicy, z przyzwoitymi wspollokatorami? Obliczylam, ze pracujac 40 godzin tygodniowo zarobi sie 346 euro brutto, a ile to jest netto? Z gory dziekuje za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podrozniczka899
zarabiasz najnizsza ok 350 e wynajecie pokoju to koszt ok 350e zasada tydodniowka idzie na pokoj czy centrum czy nie musisz taka kwote liczyc my za salon i 2 sypialnie placimy 800e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
Ja wiem czy nuda. Zależy co kto lubi. Jest mnóstwo pubów i barów. To jest głowna atrakcja i sposób na spedzanie czasu od czwartku do soboty dla Irlandczyków. Poza tym zakupy, zakupy i zakupy ale to wiadmo kosztuje. Jest bardzo dużo miejsc w całej Irlandii wartych zobaczenia. Jak się wyjeżdża z miast dopiero można zobaczyć obraz prawdziwej typowej Irlandii. Piękne krajobrazy, bardzo zadbane wioski po kilka domków rozsianych po polach klify, całe wybrzeże jest piękne bo ładnie ukształtowane, piękne plaże nad morzem Irlandzkim i oceanem. Jest naprawdę co zaobaczyć. Widoki nipowtarzalne. A tak nie wyjeżdzając z miasta to pozostają baseny, puby, zakupy. W sumie tak jak i w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
A mieszkania i pokoje do wynajęcia możecie sobie pooglądać na stronie daft.ie. Rozeznacie sie jak i co z cenami w jakim mieście. Poza tym w Irl na pełnym etacie pracuje się 39 godz tyg. To będzie trochę ponad 300 na ręke tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×