Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość inka081

Mamy dzieci urodzonych w październiku 2012 :)

Polecane posty

Nie,nie planuję dzieci. Karmię więc chwilowo muszę polegać na prezerwatywach. Potem zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka, ważne że coś czyta :). jakieś tam tabletki dla matek karmiących są, ja się nie zdecydowałam, ostatnio jak byłam u gina, to też nie chciałam i tak planujemy drugiego, więc jak nawet gumki zawiodą, to tragedii nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, fajny spontan z tym wyjazdem. Udanego weekendu :) Avicii, słodki twój maluch. Wyślij wiecej fotek na naszego maila. Dziewczyny moja tez często budzi sie z płaczem po popołudniowej drzemce. Bede próbować ja przestawić na jedna drzemkę, bo to spanie 2 razy dziennie po 40 min to męczące. Nic nie mozna zaplanować. Dzisiaj juz udało sie 1 spać troszke ponad dwie godz. Mam nadzieje, ze wtedy bedzie rano dłużej spała. Dzisiaj w nocy wstałam tylko raz do niej, bo cos jeczala, chyba przez ten katar ale o 5.30 była juz gotowa do zabawy. Marze zeby spała do 7 :) A z wózkiem to u nas tez nie za bardzo, nudzi jej sie strasznie. Dziewczyny kąpiecie dzieci codziennie? Ja moja kąpie raz w tygodniu w wanience, a codziennie w wiaderku co kąpie sie noworodki. W tym wiaderku bardziej jej sie podoba niż w wanience. Jutro wyślę fotki na maila. Lolipop, pytałas jak zasypia. Całe szczęście sam, nie ma lulania. Ale jak skończyła 3 miesiace to juz wtedy zaczęłam uczyć ja tego, byłam konsekwentna :) no i teraz nie ma problemu :) Jak chce spać popołudniu to idzie do pokoju i bierze z łóżeczka smoczek i królika swojego i wtedy wiem ze chce spać, a wieczorem idzie do łazienki i pokazuje ze chce sie kąpać. Syn mojej siostry wieku okolo 2 lat wymiotował na zawołanie, jak mu sie czegoś nie dało, zabroniło. Chodziła z nim do lekarza ale ten powiedział ze taki wiek i wyrośnie. Przeszlo mu ale jak babcia mu "wlała" . Jak zaczął wymiotować i wymuszać wtedy dostał kilka klapsów i od tej pory juz był spokój. Nie jestem za biciem, ale akurat w tym przypadku poskutkowało i wydaje mi sie ze było słuszne, bo naprawdę był to duży problem, np w sklepie. Dodam ze nosił jeszcze pieluszke, wiec tez nie bardzo go bolało, bardziej sie wystraszył, bo wcześniej nie był bity. Czasem wystrczy ignorowanie takiego zachowania ale to tez nie na każde dziecko działa. Mama, u mnie waga stoi w miejscu, mam 2 kg wiecej niż przed ciąża ale nie jest zle. Całe szczęście za słodyczami nie przepadam :) ale zawsze przed okresem pare dni muszę zjeść Sneakersa przed snem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Wam z tym usypianiem bez usypiania. Ja tak fajnie nie mam, mały sam nie uśnie. Pociesza mnie to, że z Erykiem było to samo ale w wieku ok 2 lat po przeczytanej lub obejrzanej bajce szedł spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyslałam pare zdjęć, bo robiłam porzadki w aparacie :) Dzis mielismy gosci, kolezanka z 6-latkiem, ktora ma ma synka dzien starszego nas odwiedzila -fajnie popatrec jak takie maluchy sie bawia, wiele zachowan maja podobnych, te same zabawy itp itd prawie jak blizniaki :P. Jola trzymam kciuki zeby udalo ci sie mala przestawic na jedno spanie i pozniejsze wstawanie rano, bo ona widzę jest w miarę podatna. Fajnie, ze sama zasypia, nasz tez kiedys umial, ale oduczyl sie jak zaczal wstawac w lozeczku i teraz zasypia ze mna lub z mezem na naszym łózku- potem go odkladamy. U mnie waga taka sama jak przed ciaza, zreszta dawno sie nie wazylam wiec dokladnie nie wiem, ale widze po ciuchach :) słodycze mam identycznie jak Jola-tylko przed okresem :):) Majka wypoczywaj-lubie takie spontany. Mnie sie szykuje wyjazd za tydzien, integracyjny z pracy do Torunia. troche sie wahalam czy jechac, szkoda mi troche Tymka, ale znow bez przesady to tylko weekend pierwszy od roku poza tym zostanie z tata a ja bede miala odskocznie-wiec postanowilam jechac. Ciesze sie :) Wazka to sie zrelaksujesz w tym Spa, super, a w Ustroniu bylam na majowce, bo jedziesz do gorskiego czy nadmorskiego Ustronia? Pewnie, że dobrze że lubi czytac-same z tego korzysci. Jola ja kapie codziennie w naszej duzej wannie, lubi sie kapac, poza tym to rytual przedsenny. Misza, ja tez bralam tablety ale nie jestem fanka, moze zmien na poczatek na inne a jak nie pomoze to zostaje ci ta spirala chyba wyjscia innego nie masz. Te wszystkie zastrzyki , plastry nie dla ciebie bo to tez hormony. sory za chaotyczna wypowiedz, ale juz jestem zmeczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Morskiego Ustronia, ale ze spa bezpłatnie to mamy saunę do bólu i 2 bilety do aquaparku na osobę a tak to za wszystko trzeba płacić wiec pewnie nie skorzystam. Jutro postaram się coś z roczku wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola kąpie małego co 2 dzień tak ze siedzi i się bawi a w reszte dni prysznic. Namydlam i spłukuje. Jutro się wymoczy na basenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) wysłałabym wam więcej fotek, ale gdzie mogę znaleźć wasze e-maile?? :) ja małego kąpie codziennie, normalnie w wannie i jest zadowolony, chociaż jak pierwszy raz go włożyłam do wanny to się buntował, ale już za trzecim było ok :) ja tylko rzucę hasło idziemy się kąpać, to on już stoi pod łazienką :) u mnie z wagą po ciąży jest tak, że mam jeszcze 10 kg mniej jak przed ciążą :) ale to przez stres itd. Oskarek też sam nie zasypia, musi przytulić się do mamusi i wtedy uśnie dopiero :) trochę to już męczące, ale w końcu kiedyś to minie i będzie sam zasypiał ;) miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! ;) No i po weekendzie ;) --- jola, my Alberta kąpiemy praktycznie od początku, co drugi dzień, tylko latem kąpaliśmy codziennie, teraz kąpiemy go w dużej misce, bo nie mamy wanny. Straszne jest to wymiotowanie na zawołanie :O --- lolipop, ależ Tymol to kawał chłopa :). Po tatusiu kręcone włoski? ;) Jedź jedź, jak masz okazję :), przywieź pierniki z Torunia, uwielbiam je :D Też bym sobie gdzieś skoczyła, ale mam misję ;) i do końca roku muszę część zrealizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jak ja nie lubię poniedziałków ! Oli włączyłam bajke i nam chwile dla siebie padam po dzisiejszym dniu. Moja jak jest zła to krzyknie na swój sposób, albo bije rękami w narożnik. Olka codziennie jest kapana w wannie. Nie wiem co jej ostatnio się stało, ale boi się trawy. Moja teściowa mówi, że to nnormalne, a mama się śmieje, że to kara za to, że ze mną nie można było przejść koło trawy bo tak sie darlam. Mam nadzieje, że szybko jej przejdzie. Wazka e to sobie odpoczniesz na święta U nas akurat jest tradycja, że muszą być wszyscy na święta (ok 30 osób) jakiś tak się utarło. Ja na razie mam 4kg na minusie, ale spokojnie od tygodnia jem słodycze na potęgę więc szybko waga wróci do starej. Inka uuu tajna misja brzmi tajemniczo Lolipop nie masz nic do stracenia ja bym pojechała. Jaki Twój synus duży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny! Majka! Jaka wielka rodzina! Gdzie te święta spędzacie? My mamy małą rodzine, ze strony mamy żyje tylko babcia i też z nami jedzie. Tata ma rodzinę w Walbrzychu. Weekend jako tako, na basenie byliśmy a tak to po domowemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siostra babci z dziećmi i ich dziećmi, brat babci z dziećmi i ich dziećmi, babcia, dziadek, moi rodzice, brat mamy z żoną i synem, my. Co roku jest u kogoś innego wigilia. Każdy coś robi, a pierogi i uszka zamawiany, bo jakbyśmy mieli robić to bybyła katastrofa. Ja akurat nie robię, bo moje do jedzenia się nie nadają. Jak jeszcze babcia z ciotką były na siłach to robily a teraz to nie te lata. U męża przyjeżdża tylko brat teściowej i siostra teścia z dziećmi jeśli akurat są na miejscu, no i męża bracia. My jeszcze mamy tradycje, że wszyscy idziemy na chór na pasterkę wyglądamy jak kolonia :-P. Odkąd pamiętam to takie właśnie wigilię byly u nas. I zawsze też ubrałam z moimi dziadkami choinkę i tak do dzisiaj robię. Pierwszy dzień świat spotykamy się u następnego, a w drugi dzień świat to już moja mama ma urodziny więc się wszyscy przychodzą do niej. Ja kocham takie świata. I już je czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama, nie można wiedzieć :P --- majka, niezłe z tą trawą ;). faktycznie niezły zlot rodzinny na święta macie.każdy każdemu kupuje prezent? --- My dziś odebraliśmy wyniki morfologii i żelaza młodego, no i ok :), ale ja to wiedziałam, ja to mądrala Inka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 prezentów kupić... :D Dostać 30 to co innego. Nas będzie 7 i pies :D Plus cała masa obcych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas święta zawsze rodzinnie. W tym roku wyjątkowo, bo wkoncu zobaczę sie z siostra, bo przeważnie mijamy sie z urlopami. W sumie rozmawiamy na skypie ale na żywo to juz chyba ze dwa lata sie nie widziałyśmy. Lubię takie rodzinne święta, zbyt tylko jeszcze śnieg spadł... :) Lolipop, jakie fajne loczki ma Tymek, wydaje sie taki duży. Ile ma wzrostu? Inka, a czemu robiłaś morfologia i żelazo? Lekarz zlecił czy sama chciałaś sprawdzić? Kapijonka pisz pytania na maila jak nie możesz sie zalogować na forum albo na czerwono. Avicii, wyślij fotki na kafemamy@interia.pl A hasło do konta dostaniesz od Inki, jak zasluzysz ;) Inka zakładała maila wiec ona rozdziela hasło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obejrzałam zdjęcia dziewczynki :-) dzieci Wam rosną strasznie szybko i śliczne są :-) oby takie zostały ładne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka, ja kiedyś dla swojego psa też kupowałam prezent gwiazdkowy :D -- jola, sama chciałam profilaktycznie wcześniej i jeszcze na szczepieniu ostatnio coś pediatra wspomniała, że jest blady i że można by skontrolować. w sumie jeszcze nie miała robione, więc nawet wskazane. jeszcze wysępiłam ;) receptę na maść cholesterelową, jest super na zimę. tragiczna jest ta nasza pediatra w przychodni :O, na szczęście jakby co mamy też prywatnie pediatrę. --- Dziewczyny ja nie chce się rządzić hasłem do konta e-mail, gdzie są wasze/waszych dzieci zdjęcia ;). Także jak wyrażacie zgodę to mogę wazce i avic****odać hasła...Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka, Jak dla mnie żaden problem. Napisałam ze Ty decydujesz, bo zakladalas maila :) Wiadomo tez ze nie będziemy rozdawać hasła na lewo i prawo :) Dziewczyny znacie grupę krwi waszych dzieci? Ja nie znam i nie mam nigdzie wpisanej. Teraz jak bede szła do lekarza na kontrole to muszę zapytać czy dostanę "skierowanie". Inka a jak pobierają krew takiemu maluchowi? Tak normalnie jak dorosłemu? Troche sie zastanawiam bo znowu by ją bolało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie znam Alberta grupy krwi, a dobrze by było znać..ma albo 0 Rh+/Rh- (ja mam 0 Rh+), mąż ma A Rh+, także mały może mieć też A Rh+/Rh-. Pobierają już tak normalnie ze zgięcia w łokciu. O ile mnie szczepionki nie ruszają, o tyle przy tym pobieraniu się z mężem porządnie zestresowaliśmy :O.Jeszcze przed nami był maluch dość długo i ostro płaczący. Na szczęście wkłuła się szybko i bez problemu, 2 próbówki pobrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tymek wlosy krecone ma po moim tacie, jakis gen się zaplatał :P :) Moj mąz ma proste jak druty.Jola nie wiem ile ma wzrostu, w grudniu sie dowiem na szczepieniu, wiem, że wysoki, ale ubranka kupujemy na 86 wiec chyba tak jak reszta z was. Inka ja dla psa tez kupowalam prezent, zeby bylo smieszniej nie dla swojego bo nigdy nie mialam tylko dla psa przyjaciolki :P :) Mam nadzieję, ze sie pochwalisz jak misja zakonczy sie powodzeniem. Majka tez poczulam klimat swiat,ale nie dzieki "Last christmas" Whamu w hipermarkecie tylko dzieki twojemu postowi, tak fajnie to opisalas, to ubieranie choinki z dziadkami i wspolne swietowanie- super!Dzis kupilam pierwsze prezenty, przez net oczywiscie, dla mamy i tesciowej bizuterie, dla tescia standardowo kosmetyki, dla Tymka kupie cos do kapieli ale nie wiem, co dokladnie bo nie moge sie zdecydowac. Jola mnie grupe krwi Tymka wpisano na wypisie ze szpitala, a co do pobrania, ze się wtrącę to zalezy raczej z placa bo chyba do oznaczenia grupy nie potrzebuja jej za duzo. Z zyly pobieraja jak jest wiecej badan i krwi potrzebują więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubi miał krew pobieraną jak miał z miesiac. Próbowała pobierać z dłoni (wierzch) i mu nie leciało i pobrała z piętki. Dłoń długo miał siną. A robiliśmy badania bo miał kupki zielone kilka razy. Wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm poczytałam w necie o tej grupie krwi, jednak duzo jej potrzeba, zeby oznaczyć, wieć z żyły i że najlepiej po 2 r życia, bo niby do 2 r.ż sie kształtuje hmmmm to by sie zgadzalo, moja mama przez 3/4 mojego zycia twierdzila, ze mam ABrh- i tak mialam wpisana w ksiazeczke zdrowia (moze za wczesnie oznaczyli), a jak oddawalam krew jak mialam z 25 lat sie okazalo ze mam Arh- :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok w takim razie ja wysyłam już fotki pod ten adres :) jak zdecydujecie się podać hasło to będzie super :) a jak nie to zrozumiem :) Oskar miał pobieraną krew jak miał 6 miesięcy, z rączki mu pobierali i nawet nie zapłakał :) ale stres był :) miał robione badania, bo był troszkę blady, wyniki wyszły w miarę dobre, ale brakowało podobno trochę żelaza..a jaką ma grupę to nie wiem ja jeszcze świąt nie czuję, chociaż jak czytam jak piszecie o tych świętach to faktycznie trochę bardziej się o nich myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolipop, ano czasem te geny tak się mieszają, jeden z moich braci ma oczy niebieskie po dziadku, a moi rodzice mają ciemne oczy :) a to nawet bardzo interesujące kupować prezent dla psa przyjaciółki, ja ja lubię takie odjechane ciekawostki :D o wow, to byś miała bardzo rzadką grupę krwi, jak AB Rh-, chyba poza Europą częściej występuje, o ile dobrze pamiętam...swego czasu się mocno tym interesowałam, miałam być lekarzem ;). ogólnie nadal mam hopla na punkcie wyników badań, co jak się nazywa, ile czego, itp..;). w ciąży znałam swoje wyniki badań na pamięć :D, samo mi to do głowy wchodziło, męczyłam koleżanki w ciąży jakie mają, one nie wiedziały, patrzyły na mnie jak na UFO :D, lekarz tak samo, jak mu z pamięci recytowałam. no cóż każdy ma jakieś zboczenie, jawne, albo ukryte :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka, zielone kupki to jest temat na topie w pewnym wieku dziecka :D --- avicii, dzięki za fotki ;), hasło pewnie niedługo dostaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avicii wyślij do mnie zdjęcia aaa_wazka@ o2.pl a ja Tobie Hubę wyślę. Wrzucę coś z urodzin na maila. Dziewczyny to ja też coś kupię pieskowi. Piłeczkę ze sznurkiem, o!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! :) avicii, Oskarek uroczy :). Ile miał jak zaczął chodzić? --- Zimno u was? ;) Dziewczyny jak rozwiązujecie problem połykania pasty do zębów przez wasze maluchy? ;) Ja się zapomniałam dentystki o to spytać... Co do prezentów, to dziś powinny dojechać prezenty dla dzieciaków z rodziny i dla Alberta, zamówiłam mu drewniane klocki i porządny sorter. Jeszcze potrzebuje dwa prezenty dla młodzieży ;). No i dla męża :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×