Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość petronelka012

27 tydzień - co jest z tymi ruchami? Proszę przeczytajcie

Polecane posty

Gość petronelka012

Co o tym myśleć? Mój dzidziuś od początku gdy poczułam pierwsze ruchy (18tc.) był raczej leniuszkiem. Bywały 2 dniowe przerwy gdzie prawie wcale go nie czułam, ale teraz już od 3 dni rusza się mniej. Kopniaczki nie są intensywne czy mocne (takie zdecydowane), a raczej jakieś bardzo delikatne ruchy. Jest ich bardzo niewiele w ciągu dnia. Fakt, że te ostatnie dni miałam dość intensywne i sporo pracy, ale czy może mieć to wpływ? W środę i czwartek brykał, a później taka zmiana? Dodam jeszcze, że czasem gdy obudziłam się w nocy to też sobie szalał, a teraz poczuję po przebudzeniu jeden ruch albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze idz jutro do lekarza
niech sprawdzi chociaz tetno? podobno dzieci moga miec bardziej leniwe dni. ale ja pewnie tez bym sie niepokoila w takiej sytuacji, szczegolnie ze moje dziecko daje o sobie znac co godzine bardzo intensywnie. nawet w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do lekarza
Sprawdz to! slyszalam, ze pod koniec ciazy dziecko nie ma miejsca i mniej sie rusza. Ale u Ciebie, to jeszcze nie jest koniec ciazy. Ja teraz jestem w 39 tygodniu i rzadko kiedy dziecko sie nie rusza. Nie trwa to tez dluzej niz ok.2godzin. Idz i sprawdz, co sie tam dzieje, jak najszybciej, nie czekaj z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze idz jutro do lekarza
a spróbuj zjeść coś słodkiego, połóż się na lewm boku, trochę postukaj do brzucha, może odpowie? i nie denerwuj się na zapas. na pewno będzie dobrze i jest raczej leniwym dzieciaczkiem. mimo wsyzstko jednak, dla swojego spokoju skonsultuj się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petronelka012
Jeśli do rana nic się nie zmieni zadzwonię do lekarza, albo podjade do niego do szpitala. Szczerze mówiąc to już bardzo się tym denerwuję. Dzidziuś nigdy nie był bardzo ruchliwy, ale teraz to już mnie niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam zjeśc trchę
słodyczy, po około 20-30 minutach cukier dotrze do dziecka i powinno go to rozbudzić, jeżeli nic się nie dzieje to idź jutro do lekarza na ktg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość auriolRR
Ja miałam podobnie.Bywały dni że brykał a potem 2 dni mało co.Też okropnie się zawsze martwiłam ale wszystko było ok.Taki typ.Ale za to teraz nadrania;)A i u mnie zadna czekolada ani pukanie w brzuch nie pomagało. Wybierz się do lekarza dla własnego spokoju,pewnie wszystko jest w porzadku ale sprawdzic warto.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama E i M
Nie martw sie, moja starsza tez mi robila takie numery:) I powiem ci ze do konca zeby ja poczuc to musialam usiasc spokojnie i sie wczuc w swoje cialo. Ona nawet za bardzo nie kopala tylko sie tak rozciagala...natomiast mlodsza dala moim zebrom tak w kosc ze w nocy budzilam sie z bolu...teraz tez widac roznice bo mala to wulkan energii a starsza bardziej obserwator i straszna gadula:) jakbym byla ze starsza w drugiej ciazy to chyba bym co 2 dni chodzila na usg bo w porownaniu z mlodsza to ona sie wogole nie ruszala:) Idz do lekarza jak sie niepokoisz ale na pewno wszystko ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ją wam powiem że mój mały był bardzo ruchliwe stworzenie ale miał takie dni ledwo tam było czuć. Jeśli się martwisz to godzinę po jedzeniu poloz się na lewym boku i przez godzinę powinno być 10 ruchów jeśli mniej to do lekarza. Ją pamiętam też że jak chodziłam już co tydzień na lewym ktg to akurat wypadały mi pory gdzie mały spał a tam już panika że mi dziecko się nie rusza że coś jest nie tak i że powinnam się martwić ale zawsze im mówiłam że on bardzo dużo się rusza ale nie 24 na dobę no i sami doktor też widziała nieraz jaki on potrafi być:) najlepiej autorka niech liczy ruchy tak jak pisałam albo niech źle coś slodkiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama E i M
ja nigdy zadnych ruchow nie liczylam, mieszkam w holandii i tutaj takiego czegos wogole nie znaja,generalnie mowila mi polozna ze od 27 tyg trzeba poczuc dziecko przynajmniej 1 raz w ciagu dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petronelka012
Właśnie dziewczyny ciągle piszą, że ich dzieciaczki się ciągle wiercą, kopią, ruszają, a moje takie jakieś dziwne. Poza tym czytałam jak liczyć ruchy dziecka i piszą, że 10 ruchów w ciągu godziny, półtorej. Mój jeszcze nigdy nie osiągnął takiego wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama E i M
hahahaha moja emilka tez by tego egzaminu nigdy nie zdala!!! Matylda za to chyba podwojnie:) spokojnie:) nie denerwuj sie bo malec to czuje a ja zauwazyla ze im wiecej stresu ja mialam tym mniej sie mala ruszala. Tez im wiecej ty sie ruszasz tym mniej maluszek:) bedzie ok! a jak chcesz sie uspokoic to idz do lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W polsce niektórzy nawet każą pisać ile ruchów. Autorko to naprawdę mało ci się rusza bo mój 10 ruchów to robił w 5 minut jak nie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama E i M
a na pocieszenie powiem ci ze moja mala moze szybko nie chodzila ale za to nie majac jeszcze 3 lat mowi plynnie w 2 jezykach i wogole ich nie myli:) inteligentne dzieci bo po co kopac, lepiej zajac sie czyms innym...np liczeniem paluszkow:) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petronelka012
Mama E i M oby Twoje słowa sprawdziły się i w moim przypadku. Właśnie zjadłam prawie pół tabliczki czekolady (bleee), leżę na lewym boku i czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he dobre ale jeśli autorka dużo się rusza to naprawdę mało się będzie jej ruszał:) ją najwięcej odczulam jak pisałam pracę magisteska i wieczorem jak lezalam już w łóżku i kolysania nie było to wsadzal mi nawet chyba nogę pod zebra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasia kasiulenka 87 25
moj lekarz kazal mi liczyc ruchy i mialo ich byc przynajmniej szesc na godzine, obojetnie kiedy liczylam. poloz sie na brzuchu poloz obie rece na brzuchu i licz, jezeli bedzie conajmniej 6 ruchow to dobrze a jezeli nie to radze zmykac do szpitala, tam cie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez zawsze
Panikowalam, za małżonkiem rusza.teraz ma 2 latka inszaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petronelka012
może to będzie głupie pytanie, ale liczyć też te, które są wyczuwalne jedynie ręką i gdyby nie fakt, że trzymam je na brzuchu to normalnie ruchu bym nie wyczuła (mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eskatvekatvvvv
ja miałam łożysko na przedniej ścianie i z tego powodu słabiej czułam ruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama E i M
nie wiem jak mozesz czuc reka a inaczej nie... no ale wg mnie licz wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To też ruch:) wszystko co wyczujesz:) a teraz twoja dzidzia rośnie najwięcej to będziesz coraz bardziej czuć te ruchy:) będzie miało mniej miejsc to się będzie rozpychac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszcze wam....
tęsknie za tymi kopniakami, chyba sie postaram o drugie :DS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasia kasiulenka 87 25
moje dziecko czasem jak sie obrocilo to kopalo mnie jakby w plecy i wogole tych ruchow nie czulam, widzialam czasem na usg jak wymachuje ale nie czulam ich. moze Twpoje tez sie odwrocilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ją nie tęsknię:) czułam się jak worek treningowy czasem:) a mój brzuch aż falowal:) ale chyba mu zostało to do dziś bo chwili nie usiedzi i jedynie kiedy pgdwmgd rusza to jak spi a spi dla odmiany jak aniolek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
Moje male też mi takie psikusy robiło. Aż dwa razy spanikowana na tetno biegłam. Czekolada nie pomagała, pukanie też. Może tak 1,2 dni w tyg.co cześciej czułam ruchy,a reszta-cisza. Liczysz wszystkie ruchy-mocne,lekkie,kopniaki,przeciagniecia. Ja teraz jestem w 35tc,a od 30 na usg prenatalnym odpuścilam-pepowina sie nie owinal,przepływy ok,a lekarz mowil,że ruchow ma byc min. 10 na dzien-różne szkoły sa. Jeśli nie jest to nagla zmiana, i uważasz że masz leniuszka to ok. Zmartwiłoby mnie jednak jakbym 6h nic nie czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petronelka012
moje jak kopie mnie jakoś tak z tyłu to czuję jakby ucisk bardzo nisko w plecach żeby nie powiedzieć nad odbytem. Przepraszam jeśli ktoś to uzna za głupotę, ale nie wiem jak to inaczej opisać. Po tej czekoladzie w przeciągu 25 minut poruszał się 3 razy, ale tak baaardzo leciutko, że własnie czuję to tylko pod ręką. Normalnie leżąc bym tego nie wyczuła nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama E i M
ja tez nie tesknie chociaz nie wykluczam kiedys w przyszlosci trzeciej ciazy...mam dwie corki i tatus chce synka... ale za brzucholem i dodatkowymi kg nie tesknie! teraz dopiero wrocilam do sylwetki swojej a mala ma juz 9 mies:) wlasnie dzis poraz pierwszy stanela i juz od razu zaczela chodzic wzdloz kanapy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej trzecia ciaza:) ją nie wiem czy chce drugie:) ale nie chodzi o figurę ale o to że teraz sobie nie wyobrażam mieć drugiego:) w sensie że kocham jedno i nie wiem jak to opisać ale dziwnie tak kochać dwoje no nie chce być źle zrozumiana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×