Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ninka281

sierpien\wrzesien 2013

Polecane posty

Gość wika-ma
dzięki właśnie się umówiłam na badanie przezierności karkowej płodu na dziś, to ostatni dzień kiedy mogę je zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki :) Znów poniedziałek i chodzenie po lekarzach i urzędach . Miłego dnia mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
A Wy robiłyście to badanie? Robi się je między 11tc a 13t i 6d - u mnie jest dziś właśnie 13t6d więc ostatni dzwonek ale nie wiedziałam o nim wcześniej - o tym że jest takie ważne i w zasadzie obowiązkowe lekarz poinformował mnie w ostatniej chwili czyli w sobotę, cieszę się że dziś udało mi sie na nie umówić, potem było by niemiarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wika-ma Pierwsze słysze o takim badaniu,możesz coś więcej mi napisać?! Ja mam 10 tydz a za tydz wizyta u doktor to żebym wiedziała o co pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
to badanie prenatalne ale nieinwazyjne, robi się je przez usg, lekarz mierzy przezierność karku dziecka i tym samym może wykryć ewentualne wady genetyczne - myślałam że to badanie dla kobiet które przekroczyły 35rż ale okazuje się że nie, to podobno standard. Nie wiem czy miałam je w piwreszej ciąży, być może mój ówczesy lekarz sam je wykonał a jeśli nie to i tak o nim nie wiedziałam a teraz jak już wiem to nie mogę nie zrobić, nie mogłabym być spokojna do końca ciąży. Boję się bardzo ale mam nadzieję że wszystko wyjdzie dobrze i cieszę się że zdążyłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wika-ma no to ja muszę pogadać z moją lekarką a idę do niej 28 lutego czyli to będzie 11tydz .I niech mi da na te badania tym bardziej że podchodzę już pod 40-ke. 20 mam usg i nie mogę się doczytać co na skierowaniu jest napisane widzę tylko że 8 tyg. ?? a co dalej........ jak zwykle tak piszą żeby się nie rozczytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co wiem, przeziernosc robi sie na usg wlasnie w tym okresie i nie jest to jakies specjalne badanie, po prostu lekarz ma obowiazek zbadac te rejony płodu i nawet nie musi o tym mowic, takze nie martw sie Asiula, zrobia Ci to. Inna sprawa-nawet, jesli bedzie cos nie tak-usuniecie? Dlatego ja wole mniej wiedziec. W poprzedniej ciazy robilam tylko obowiazkowe badania. Od rana mam dzis dziwny dzien. Najpierw mlody mnie wystraszyl tak,ze az krzyknelam, potem w szkole okazalo sie, ze nowe zasady i nie mozna wchodzic na teren placowki, mlody pognal, ja z jego workiem na WF i torba z lunchem, musieli go wolac. Wycieli im ulubione drzewo, dzieci zmartwione. I jeszcze sie okazuje,ze byly jakies ogloszenia-dla wybranych, bo do wiekszosci nie dotarly,ze tatusiowie maja przyjsc do szkoly i o jakies wycieczce. A ja bez kasy, nie mialam jak zaplacic. Teraz poleze, bo cos mnie brzuch boli, nie wiem, czy nie z nerwow. Znalazlam fajny dom, musze sie umowic na ogladanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula -te badania to miedzy innymi na wykrywalnosc zespolu Downa, Edwardsa i kilku innych. Ale, co ciekawe, wsrod kobiet o ktorych to badanie wychodzi pozytywne tylko 1 na 50 rodzi dziecko chore. I jak tu wierzyc badaniom? Rozumiem, ze jak wyjda pozytywne (czego zadna z nas oczywiscie nie zaklada) to dopiero wtedy kieruja na amniopunkcje. Ten test potrojny PAPPa nalezy wykonac miedzy 11 a 14 tygodniem ciazy. Chyba teraz je wykonuja standardowo na usg - mnie tez juz zapisali na ten test. Wyniki przyjda poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, u nas to tez robia na tym pierwszym usg? Ja mam polozna za 2 dni, dzis mam jakis dziwny-blyszczacy i lekko seledynowy sluz, nie wiem, co to i chyba wole o tym nie myslec. Piekna dzis pogoda, szkoda, ze dziecie w szkole, bo chetnie po parku bym z nim polazila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej właśnie wróciłam z młodszym od stomatologa i 2 tyg. spokoju pod tym względem ,no chyba że coś się przytrafi. Jutro optyk ze starszym i urodziny mojej mamy ,w środe moje usg ,czwartek urząd miasta no i długi weekend :D Wiedziałam że jak się lepiej poczuje to łażenie się zacznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam zawalony tydzien, ogladanie domu, lekarz, praca. W piatek mam isc i zastanawiam sie, czy im powiedziec, o ciazy. Bo jak powiem, nie bede mogla pojsc, a jak nie powiem, to w razie czego-nic z ubezpieczalni nie dostane, bo zatailam. A ja chce isc. Znow sie z tym panem kloce. Normalnie on mnie wykonczy. Asiula-co ja czytam? do mamy na urodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papryka82
Witam Kobietki wika-ma ja mialam robine to badanie (usg i krew) w piatek. U nas to badanie jest obowiazkowe jest to statystyka na podstawie ktorej podaje sie orientacujnie wyniki po wprowadzeniu do komputera. Nam wyszlo wszystko jak na razie ok - oby tak dalej badanie mialam w piatek 13 tydz. malenstwo ma 7 cm super :) oby tak dalej Dzis kupilam pierwsza pieluche z blueberry aby miec sciage jak je szyc bo nastawiam sie na stosowanie pieluszek wielorazowych. Jak do tego podchodzicie myslalyscie juz jakie pieluchy bedziecie stosowac ? a moze macie jakies doswiadczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papryka, ja wczesniej uzywalam jednorazowych, tetre zalozylam synkowi raz i wystarczy mi. Natomiast zastanawiam sie tez nad pieluchami wielorazowego uzytku. Dlatego chetnie poczytam, co Wy wymyslicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
hej, ja już po badaniu, bałam się ale dobrze że poszłam - super szczegółowe, dokładne! Dr. zbadała przezierność karku, serduszko i pozostałe narządy, zmierzyła dzidzię - na serio wszystko było na najwyższym poziomie - wyniki oczywiście bardzo dobre - wszystko w jak najlepszym porządku :))))))))))))))) tak się cieszę:))))))))))) polecam, naprawdę uspokaja i daje siłę na dalsze misiące a jakby cos wyszło nie tak to zawsze można interweniować jeszcze w ciąży, przecież np. niektóre wady serca operuje się w ciąży a to wykrywa nie tylko zespół downa ale też właśnie wady serca i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, Joasiu. Na pierwszym usg w 12 tyg powinnas miec to badanie potrojne (triple test). Ale jak masz spotkanie z polozna to ona Cie zapyta czy chcesz je miec. I powie Ci ze wyniki przysla poczta (podobnie jak te krwi). Tzn tak jest w moim szpitalu ale u Ciebie moga miec inne procedury. Papryka - ja, zgodnie z naciskami mojej mamy, zastosowalam tetre u mojego pierwszego syna. Naprawde checi mialam dobre i bardzo ale to bardzo sie staralismy zeby bylo i wygodnie i estetycznie i odpowiednio dla rozwoju bioder. Ale przy kolejnym razie jak wylala mu sie (doslownie) kupa gora i dolem pieluchy - czyt. do prania body, skarpety, fotelik samochodowy, przescieradlo i cale dziecko, ktore raczkami zgarnialo ciepelko (brrr) moje eko-podejscie poszlo w niepamiec i przeszlam na pieluchy jednorazowe. Boze, jaka ulga! No ale moze u Ciebie pojdzie to jakos bardziej... czysto :) Ja sie poddalam. A tetra (z kostkami lodu) przydala sie do kladzenia na czolo (moje) jak mnie bolala od wrzaskow malenstwa. Czyli 30 szt pieluch sie nie zmarnowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
co do pieluszek to może bym spróbowała ale uważam że są za drogie, szyć nie zamierzam bo nie umiem, poza tym wątpię czy bym wytrwała więc raczej sięgnę (jak przy synku) po jednorazówki, zwłaszcza że są coraz tańsze, no i nie da się ukryć że wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
właśnie oglądamy dzidzię na płytce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tetra za sliniaki robila, czasem za kocyk, jak bardzo cieplo bylo, to na buzie,zeby slonce nie swiecilo. Tez nam sie nie zmarnowaly. I super sprawa przy myciu okien. Basiu-dzieki, nawet nie wiedzialam jak to sie nazywa. Tam jeszcze sa jakies terminy, ktorych moge nie zrozumiec? Co do bioderek-pieluszki bella sa fajne szerokie i pomagaja w tym. Ja na szczescie mojej mamy nie sluchalam, bo tez bysmy wyladowali w kupie, jakby tetra przepuscila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoAsiu- wprowadzilam Cie w blad. Triple test robi sie w 16 tyg (i chyba tylko jak nie robilas tego w 12 tyg) Ten w 12 tyg nazywa sie NT (Nuchal Translucency) test - przezierność karkowa to wlasnie to NT. http://www.baby2see.com/medical/nuchal_12weekscan.html tu masz po angielsku jak chcesz porownac polskie i angielskie informacje. Na skan trzeba przyjsc z pelnym pecherzem. Ale podobno przestac pic na pol godz przed skanem. JoAsiu- sluz seledynowy moze swiadczyc o infekcji i nie miec zwiazku z ciaza. Moze wejdz do GP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w srode polozna, to juz poczekam. GP w naszej przychodni z takim czyms i tak do poloznej by mnie odeslal.mozliwe, ze z infekcja, bo mialam chyba zapalenie pecherza. bol juz mi minal, to moze teraz sie oczyszcza?dzieki za ten link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
JoAsia, dzięki. jeśli chodzi o pieluchy to tetrowe zawsze się przydają, można podłożyć w miejscu publicznym przed przewinięciem, u lekarza, do buziaka jak się ślini gdy zęby rosną, itd. ja kupiłam kilka sztuk i zawsze miałam pod ręką, fajne są też flanelowe - też jako podkład lub cienki kocyk. Papryka a Ty na serio będziesz sama szyć te wielorazowe? - zdolniacha z Ciebie:) zazdroszczę takich umiejętności, ja ledwie guzik umiem dosztukować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papryka, a wrzuc jakis link do tych wielorazowych. Wika-flanelowe tez sa fajne, my mielismy doslownie kilka, moze 4, robily za przescieradelko w gondoli, kladlam na swoim lozku, zeby maly nie lezal na mojej poscieli, fajne zamiast kocyka i przytulanki. W sobote dostalam caly wor ciuszkow, po dziewczynce. posegregowalam na takie typowo dla dziewczynek i unisex-nawet duzo tych ostatnich. Ale wolalam sie nie rozczulac, wiec szybko je schowalam. tyle, ze ja nie mam tego gdzie trzymac... A w Polsce tyle ciuchow! I rzeczy po malym. Czesc bede musiala rozdac lub sprzedac, bo tu nie zabiore, takze Łodzianki, jakbyscie szukaly czegos uzywanego, dajcie znac, moze nie bedziecie musialy szukac. A jak pisalam do Papryki, to mi sie zachcialo serka paprykowego, sorry, apetetycznie mi sie kojarzysz, ide jesc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
JoAsia, może te dziewczęce też się przydadzą:) ja mimo usilnych próśb i starań niestety nie dowiedziałam się jakiej płci jest moje drugie dziecko - ponoć za małe i nikt nie chciał strzelać - ani lekarz prowadzący w sob. ani dziś pani dr. - cóż, przyjdzie mi z tym jeszcze poczekać. chcę wiedzieć choć taka niewiedza też jest fajna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
tu są kolorowe tetrowe- ładne:) http://allegro.pl/bobas-pieluchy-tetrowe-5-szt-rozne-kolory-i3011098894.html - mała rzecz a cieszy:) jeśli chodzi o te wielorazowe o których pisała Papryka to wpisz sobie JoAsia w googlach to Ci wyskoczy milion stron;) Są bardzo ładne ale jak dla mnie drogie - z tymi wszystkimi wkładami, osłonkami itp - 1 pielucha kosztuje nawet 50zł, choć są oczywiście też trochę tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wika, dzieki, ale te z linku to znalam. ja wiekszosc naszych kupilam na sztuki w sklepie dla niemowlat. Musze poszukac tych Papryki, moze w UK sa tansze?ale jestem tez ciekawa ich chłonnosci itd, czy blizej im do tetry, czy blizej do jednorazowej. Ja nie chce znac płci dziecka, ale wole posegregowac,zeby potem juz sie nie grzebac, tylko podarowac komus odpowiedni worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masakra-patrze na ceny tych pieluch. domyslam sie, ze to sie zwroci, ale co jak mi nie podpasuja? czytam opinie i rozne sa zdania na ich temat. na e bay sprzedaja tez uzywane, ale fuj, nigdy nie kupie uzywanej pieluchy. nawet nie wiem,czy gdybym miala po synu, to mlodsze dziecko by ją nosilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
JoAsia, ja nei podałam linku żeby Ci pokazać jak wyglądają pieluchy tetrowe bo wiedzą nawet nasze babcie, przesłałam ten link tak sobie - bo mi się spodobały wzory, mojemu małemu też kupowałam takie kolorowe:) Co do wielorazowych to cena faktycznie odstrasza i to skutecznie, zwłaszcza że z jednorazówkami nic nie robisz, zużytą wyrzucasz do kosza i po robocie a tu trzeba prać, wcześniej płukać, itp. - gdyby to było moje pierwsze dziecko to może prędzej bym się podjęłą ale przy 2 jest znacznie więcej pracy - dlatego nie sądzę żeby mi się chciało użerać z wielorazowymi ale oczywiście podziwiam mamy które wybierają wielorazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×