Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwony od stóp do głów 587

OPTIGEN ZLIKWIDOWANY!!!

Polecane posty

Gość wielki joe
Na słowacji już od roku jest dokładnie to samo. W tej chwili to tylko "gospodarka nierejestrowana":-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mp08
Jestem po pierwszej rozprawie, niestety wyrok jak się można było spodziewać niekorzystny.Czekam teraz na uzasadnienie wyroku i analizuję co dalej z tym zrobić, odpuścić i dogadać się z Zusem na jakiś system ratalny czy odwoływać się do sądu wyższej instancji. Sama już nie wiem czy warto odwlekać to w czasie i czy są wogóle jakieś szanse na coś pozytywnego w tej sytuacji. Wie ktoś może jaki jest maksymalny okres na jaki Zus może rozłożyć zaległość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyszek 80
Poszkodowany, przyślij proszę pismo jakie dostałeś z HMRC, bo już sam nie wiem co mam o tym myśleć i zaczyna mi ta sprawa spędzać sen z powiek. zbyszek zbigniewpoczynski@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość M
NIESTETY wszystko trzeba oddać do ZUS! Wszystkie instytucje w Polsce wzięły się za różnego typu optymalizacje i niestety tylko faktyczna praca lub prowadzenie biznesu poza granicami PL może uchronić kogoś przed problemami. Wszystkie tego typu "działalności" kończą się niestety w jednakowy sposób. TYLKO osoby, które faktycznie mają firmy w PL (nie mogą ich zlikwidować, gdyż mają leasing, kredyty) a faktycznie pracują w UK czy w innym kraju są bezpieczne, po potrafią udowodnić swoją pracę i żaden HMRC ani ZUS czy KRUS nic im nie zrobi. W przeciwnym wypadku kończy się to tak jak u mnie, czyli: koszt 1 miesiąca rzekomej optymalizacji w 2010 roku: 500,00zł-optigen 792,80zł-ZUS zaległy (np. styczeń 2010) 420,00zł- odsetki ZUS 1.712,80 - preferencyjna składka ZUS dla takich debili jak JA Niestety płacę za swoją głupotę i wszystkich to czeka, nie można nic zrobić, wszelkie przeciąganie sprawy zwiększa odsetki, czyli zadłużenie. W najlepszym wypadku można próbować układ ratalny, ale to tylko zatrzymuje odsetki na dzień złożenia wniosku, odsetki naliczone do tego dnia niestety trzeba zapłacić!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyna sensowna optymalizacja jest zalozenie spolki ltd i objecie stanowisko dyrektora i wyplacanie sobie pensji w granicy kwoty wolnej od podatku. Zapraszam na bez-zusu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierdu pierdu ... Przestańcie kantować ludzi, bo wnet wszyscy pójdziecie do paki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 11
żałosny jest ten wątek i pewnie niejedno nieszczęście z tego wyniknie ! Najgorsze w tym wszystkim jest to że ci oszuści świadomie wprowadzają nas w błąd i bezwzględnie konkretyzują swój cel działania, doprowadzają poszkodowanych do popisania umowy o świadczeniu „usług consultingowych” i co za tym idzie wyłudzają abonament. Policja i prokuratura stoi murem za takimi oszustami bo przecież każdy poszkodowany świadomie podpisał umowę i dobrowolnie opłacał składki na rzekome ubezpieczenie społeczne i emerytalne na lepszych warunkach niż w ZUS-ie. A teraz z problemem i wielkim długiem zostajemy zupełnie sami i na dodatek z ofiar stajemy się oszustami, bo jak tu opłacić składkę ZUS z handlu obwoźnego na rynku, a na stałą legalną prace w moim regionie i wieku nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drozdsebastian
Drodzy państwo, jedyny legalny sposób to spółka w UK, zapraszam po więcej informacji www.drozd.biz/oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak jest. Też mam handel obwoźny, nie mam żadnych znajomości, żeby znaleźć pracę na etacie, choć jestem po studiach. W miesiącach zimowych na targu pustki, musimy przetrwać wraz moją bezrobotną matką (wdowa, bez prawa do zasiłku ) z tego co uda nam się zarobić w lecie. O założeniu rodziny nie ma mowy. Przeklinam dzień, w którym dowiedziałam się o "firmie" Optigen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestescie kretynami. W UK wszystko jest deklaratywne. Otwierasz ltd - mozesz wpisac i 100mln funtów kapitalu. Nie ma to znaczenia do momentu sporu sadowego. Jak zakladasz konto, dostajesz numer nin itd to deklarujesz ze bedziesz pracowac w UK. Jezeli chcesz rozliczac podatkowo w UK - to musisz przenieść centrum swojego życia tutaj. A zakladajac to tylko deklarujesz zamiar. Dlatego jak potrzebujesz potwierdzenie ze tak było to HMRC bedzie to dokladnie badac. Jak nie masz dowodu życia w UK to macie przesrane. HMRC nie potwierdzi nieprawdy. A wasze konta sronta, niny, platnosci skladek to tylko dowód na probę przekrętu i tyle. Nie chce nikogo martwić ale jest projekt kryminalizacji takich działan UK tzn beda mogli was zapuszkowac tutaj albo ukarac (prawo w UK jest stanowione dużo szybciej niż w Polsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa789
Czy ktoś się orientuje jak wygąda sytuacja rozlozenia na raty zaleglości lub prośby o umozenie/częsciowe umożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kancelaria
Witam! zajmujemy się odzyskiwaniem nalezności za usługi "optymalizowania" w UK - ale tylko kosztów - nie samych składek ZUS lub kar. No win no fee. Zapraszam do kontaktu. dastbotd@gmail.com PS szczególnie szukam ofiar firmy Financial Republic, lub Pana Marka Tychoniuka vel Mark Farrow oraz Pani Ewy Minge vel Tychoniuk vel Farrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresaelvis
Mnie wciągnął niejaki Paweł Kurnik do firmy Optigen, też płaciłam tam składki, a teraz zus się upomina o swoje. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresaelvis
mój telefon 501253035, email teresaelvis@msn.com. Zawsze oddzwonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresaelvis
wciągnął, to niech zwraca, a nie kota ogonem obraca, obiecywał gruszki na wierzbie, wiedział co jest grane, tylko za każdego zwerbowanego kaskę zbierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teresaelvis-możesz podać emaila- ten co podałaś- to jest niepoprawny-mogę przesłać ważne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresaelvis
teresaelvis@msn.com, drugi to palka12@op.pl, lub na FB Teresa Elvis Rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po dwóch latach bycia w Optigenie (Atlantos Solutions LTD), ciągłego zwodzenia ws wyjazdu po NIN itp...przyszedł moment, kiedy nagle firma ogłosiła, że przestaje świadczyć usługi zatrudniania na Wyspach i zmienia profil usług. Niefortunnie było to na przełomie 2012/13, zatem w okresie, kiedy firmy jednoosobowe (poza handlowymi) mają sporo wydatków, mniej klientów i..... tym bardziej rękami nogami bronić się będą przed powrotem na łono ZUSu. Wtedy to na forum pojawił się niejaki Polski Księgowy (Best Accountant - psia mać) oferujący zostawionym na lodzie owieczkom ratunek przed ZUSem. W tym wątku na początkowych stronach znajdziecie jego wpisy. Ja niestety dałem się nabrać, ale teraz już za późno. Niejaki Krystian Zawistowski okazał się mega oszustem, człowiekiem biorącym co miesiąc "abonament" za nic, bo ani nie wysyłał na bieżąco payslipów, ani nie odpisywał na liczne maile, nie wspominając finalnie, że zarówno umowa o pracę jak i payslipy + P60 były wszystkie lipne, podrobione, nic nie wartą makulaturą. W temacie NIN też oczywiście zwodził jak Optigen. Teraz kiedy odezwał się do mnie ZUS a ja poprosiłem go o dokumenty potwierdzające moją pracę u niego, obiecał wszystko wysłać i ....przepadł jak kamień w wodę. Ani telefonów nie odbiera, ani na smsy nie odpisuje, ani na korespondencję mailową nie odpowiada. A ja zostałem z ręką w przysłowiowym "nocniku", nie mam nawet dokumentu podsumowującego pracę u niego. Co gorsza, okazało się, że od lutego bieżącego roku ma zawieszoną działalność, a od takich jak ja abonament kasował x miesięcy dalej, aż się ktoś taki jak ja zorientował, że płaci złodziejowi i oszustowi. Jego strona nadal wisi, wygląda profesjonalnie, chwali się ten oszust byciem autoryzowanym agentem HMRC itp. Ostrzegam zatem przed Krystianem Zawistowskim (jeśli w ogóle tak się nazywa) i jeśli ktoś jeszcze został pokrzywdzony i oszukany jak ja, zapraszam do kontaktu. Ogólnie fajnie by było, gdyby ten wątek odżył a osoby, które się udzielały wcześniej, podzieliły się anonimowo kontynuacją swoich przypadków oraz rozwojem sprawy z ZUSem. Takich jak my będzie niestety dochodzić, więc każde info na wagę złota. pozdrawiam serdecznie Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze, że poruszyłeś ten wątek. Ja również w tamtym okresie kontaktowałam się z panem Zawistowskim. Nie chciałam jednak dalszej optymalizacji tylko pomocy w sprawie "odkręcenia" tego co narobił Optigen. Pan ten zaproponował mi przylot do Londynu i umówienie na spotkanie w sprawie nadania NIN oraz załatwienie "wyciągu z konta ubezpieczonego" za co zażyczył sobie 200 funtów. Coś jednak czułam że to wszystko nic nie da i nie umówiłam się. Jak się później okazało moje przeczucia były trafne. Optigen składek w ogóle nie płacił więc za jaki "wyciąg" miałabym płacić a o uzyskaniu NIN czy A1 nie było już wtedy mowy. Kolejne tysiące mogły zostać wyrzucone w błoto. Niestety w temacie optymalizacji wyjaśnione zostało już wszystko. Było to naiwne wykorzystanie nieświadomych ludzi a większość klientów tych firm włóczy się po sądach. Wiem to bo z Optigena przeszłam na Słowację i niestety skończyło się podobnie (sprawa w słowackim sądzie o uznanie zatrudnienia i wydanie A1, choć mam ustalone przez ZUS ustawodawstwo ). Także w tej chwili tylko ZUS, jeśli cię nie stać przejście do szarej strefy lub wyjazd za granicę. Innej opcji nie ma. Apeluje do odpowiednich ORGANÓW zajmujących się spółką OPTIGEN- jeśli to prawda że mamy dostać status osoby poszkodowanej bardzo prosimy o JAK NAJSZYBSZE PRZYZNAWANIE GO. Wielu osobom może to bardzo pomóc w sprawach, które są toczone właśnie tu i teraz. ZA ROK CZY DWA TO JUŻ NIC NAM NIE POMOŻE. Pozdrawiam wszystkich gorąco. Trzymajmy się. Wątek nie może umrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo jesteście niepoważni z tą "optymalizacją" Zus- teraz wychodzi zatrudnienie zagranicą, za chwilę wybuchnie skandal z firmami w Anglii, ale chcecie płacić pośrednikom- oszustom- to tak jest. Płacicie niebotyczne kwoty za nic tzn. za payslip (nic nie warty) przy zatrudnieniu zagranica lub 400 zł. za założenie firmy w Anglii, adres roczny - 800 zł., prowadzenie księgowości - 600 zł.msc,gdzie taka firmę można założyć samemu online za 75 zł. ( 15 funtów), adres roczny( oferta z netu) mieć za 250 zł. ( 45 funtów), a księgowość zrobić w 19 miesiącu działalności firmy czyli zaoszczędzić ( 600 zł. x19msc=11.400 zł.). Płacicie zatem na WŁASNE ŻYCZENIE( czyt. wyrzucacie w błoto), ale jak jest popyt to jest podaż. Nie będę już wspominać o tym ,że firma ltd w Anglii typu ogłoszenia(sprzedam, kupię, wymienię), czy tania paczka z pl do uk - założona dla obejścia zusu - to jeden wielki śmiech na sali, bo jak mieszkasz w Polsce to tam płacisz zus i podatki. Tylko czekać, kiedy je zapłacisz z odsetkami - za rok czy za 5 lat, bo to że zapłacisz jest pewne jak w szwajcarskim banku. Jak Was nie stać na zus to zamknijcie firmy lub załóżcie spółki z o.o. w Polsce- a nie podnoście larum, że was ktoś oszukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spółka zoo odpada. Wyrok trybunału: http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/700144,Skladki-ZUS-wspolnika-jednoosobowej-spolki-z-oo-wyrok-TK.html Za ZUS mnie nie stać bo prowadzę jednoosobowy handel obwoźny i mam na utrzymaniu drugą osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. U mnie na podkarpaciu żadnej sensownej roboty nie ma. Byłam 5 lat zarejestrowana jako bezrobotna i nie zaproponowali niczego poza durnymi kursami. Jestem po studiach, mogę co najwyżej ulotki rozdawać. Taka praca może by się znalazła bez znajomości. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otrzymalem wezwanie wlasnie do zus, "wspolpraca" z optigen trwala prawie 2 lata... W zoladku mi sie przewraca co dalej , mam dostatczyc A1 ktorego nie mam ktory pewnie nie ma podstawy by istniec... ze czlowiek taki naiwny byl...macie pomysl jak sie tlumaczyc ? Czy czekac czy wyniknie cos ws poszkodowanych osob? Czy po prostu prosic o rozlozenie na raty...ktos juz mial taki etap?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresaelvis
podaj swoje namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To trzeba założyć 2 osobową sp.zo.o i powołać się na prezesa i nie płacisz zusu- poszukaj w necie albo na fp-są takie rozwiązania.Ja bym walczył z zusem na waszym miejscu-bo może pojawi się jakaś abolicja jak będzie dużo osób, a jak zapłacisz Zusowi to już ci nie zwróci. Są kancelarie, które specjalizspecjalizują się w takich procesach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×