Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość Aasiula28
No i trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już tyle wytrzymałam z tymi wymiotami to dam rade jeszcze trochę, faktycznie nie bede sie faszerowała żadnymi lekami. Dobrze ze one tylko 6zł kosztowały to można przeboleć :) Ja mam teraz 10tydz6dzien i moje piersi nadal sie powiekszają, pobolewają i swędzą :D XXXXX Jak miło czytać że u Was wszystko w porządku, oby tak było do samego końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synestezja
Witajcie dziewczyny. Mój termin 23 października. Chętnie do Was dołączę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co to jest ten test PAPPA? Przyznam, że pierwsze słyszę tę nazwę. A to USG genetyczne to jest to co się całe dziecko "prześwietla" pod kątem prawidłowego rozwoju wszystkich narządów? Bo to chyba dopiero po 18 tygodniu co nie. XXXXXXX Ja tę ciążę przechodzę zupełnie inaczej. Wtedy nie miałam mdłości, teraz mam, wtedy miałam okropną zgagę, a teraz nie mam. Wtedy jadłam słodkie i piłam właśnie dużo oli, a teraz kwaśne i coli mi się nie chce. Jak już pisałam - będę z nadzieją wyczekiwać córki bo mam już upragnionego synka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Powiem Wam, że u mnie nadal spokój , zadnych mdłości ani innych dolegliwosci. Zgaga minela juz jakis czas temu ale zauwazylam ze pojawia sie po slodkich napojach, szczegolnie gazowanych i slodyczach wiec je ograniczylam i mam spokoj:) Teraz juz na sama mysl mnie odrzuca bo wiem ze tylko zjem to odrazu sie zmule i zgaga murowana. Śnieg sypie za oknem, pogoda dobija jak nie wiem. A przez to jestem jeszcze bardziej nerwowa niz zwykle...czuje sie jak etna, na moment przed erupcją. A jak juz wybuchne to potem siedze i becze...Tez tak macie? A tak w ogole apropos tego genetycznego to zadzwonilam w koncu do niego zeby zapytac sie jaka cena i na co mam sie nastawiac,bo tak sie naczytalam o cenach ze osiwialam. To powiedział, że cena jak za normalne badanie (czyli 100zł) :),bo nie lubi zdzierac ze swoich pacjentek, a potem dodal ze mam odkladac na cos dla malucha:) XXXXXX Synestezja ja tez mam na 23 pazdziernik:) XXXXXX Maławronka ja tez mam karte dawcy a mimo to robil mi wyniki na grupe i przeciwciala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam sobie co to test PAPPA ;) To ja wiem o tym badaniu, ale nie wiedziałam, że on się tak nazywa hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMUSIE:...........WIEK:..DZIECI: .......@Miast o............TERMIN P: Aasiula28............28....synek 3 latka...USA..................25.09.2013 Laura*****............28.......................Gdynia.... .........29.09.2013 czarnulka0000......25.......................Poznań...... .......02.10.2013 Ewka83...............29..syn 5 lat.........pomorskie...........07.10.2013 M.CZ.Kawka.........22.......................Siedlce...... .......07.10.2013 GABI__82.............31....córka 3 l......łódzkie... ...........07.10.2013 J.U.L.I.T.A...........25......................pozaPolską .........07.10.2013 2plus1................28.....................Wrocław.... .........08.10.2013 gosieńka82..........31...córka 6 lat......łódzkie..............10.10.2013 olenka28.............27......................Niemcy...... ........10.10.2013 xsylwia...............20......................Gdynia..... ..........11.10.2013 zaniepokojona......32......................poza Polską..........11.10.2013 karola2812..........32.......................Toruń...... ...........12.10.2013 AnetaG84............29.......................Poznań..... .........12.10.2013 Aaam.................30.......................Pabianice.. .... .....12.10.2013 WeroNika ..........31......................śląskie.... ........ ....12.10.2013 ajka848.............29...MAJA 2,5........Nowy Sącz.............13.10.2013 gigi82................31...synek 2 latka....łódzkie...... ...13/14.10.2013 AnilorakAkswieisz..22...synek 2 latka...GorzówWlkp. .......14.10.2013 EmZoom..............32........2córki........Śląsk..... ...........16.10.2013 Gosia................31...córka 5 lat......łodzkie................16.10.2013 Będę Mamą2013....36....syn...............opolskie.......... ..16 .10.2013 Nuś27 ............... 28 ...................... UK .................. 16.10.2013 no name..............27........córa........ pomorskie...........17.10.2013 nadia3111............31......................dolnośląsk ie.........19.10.2013 Emka___.............29................................... ............20.10.2013 też mama............30...córka6lat...Gdańsk/Irlandia.........2 2.10.2013 grace88..............25.......................Gdańsk.... ..........23.10.2013 kasiulka250.........22....................Jelenia Góra.............23.10.2013 Montgomery.........26..................Wrocław/Berl in...... ..25.10.2013 Agnieszka_1990.....23.....................łódzkie...... ..........26.10.2013 Moniqell..............25...................Warszawa.. ............II połowa 10 malawronka.........29....synek 3lata....Wrocław..............26.10.2013 kropka236...........30.......................śląsk..... ......................... dodałam się do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JKasiulka i synestezja to My blisko siebie bo ja mam na 20 :) Ale pewnie dzidzia będzie wcześniej bo będę miała CC więc się ze mną po prostu umówią na termin (a 20 to niedziela czyli nie ma szans ;) ). xxxxxxxxxxxxxxxxx Dziewczyny a na to USG genetyczne to wybieracie gdzieś indziej niż normalnie chodzicie do lekarza? Ja na każdej wizycie mam USG a mimo to lekarz dał mi ulotkę do przychodni w innym mieście gdzie mają lepszy sprzęt, ale dla mnie to jest kłopot jechać do innego miasta... pogoda okropna a ja jestem bez samochodu, więc nie jadę. Powiedziałam mojemu lekarzowi, żeby on po prostu zmierzył tą przezierność karkową i tyle. To i tak nic nie zmieni. A po 18 tygodniu właśnie pojadę sobie na dokładne badanie wszystkich narządów dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też robili grupę krwi mimo, że noszę w portfelu karteczkę z ostatniego badania. Lekarz powiedział, że w każdej ciąży to badanie jest wymagane od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka no to zapewne bedziesz wczesniej juz mamusią :)A co do terminu to o te 2 tyg moze byc rozbieznosci :) Ja akurat u swojego lekarza bede robić genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula karte dawcy pokazywalam w czasie porodu i bylo ok . A przeciwciala kaza robic jak matka ma Rh - bo jak ojciec ma Rh + to wtedy moze byc problem . Ja z mezem mam taka sama grupe a i tak przeciwciala musze robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maławronka wlasnie moi rodzice mieli konflikt serologiczny ja mam o Rh + a tez robilam, bez sensu, no ale jak mus to mus;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pamiętacie jak duże są teraz Wasze dzieciaki? :) I jak wiek z USG ma się do wieku z ostatniej miesiączki? U mnie dzidzia w 11tyg i 3 dniu miała 45mm, różnica w wieku z USG i ost. okresu to 1 dzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;(((
Hej dziewczynki u mnie mogę powiedziec, ze chyba coraz lepiej. Mdłosci mam ale juz nie tak nasilone jak w osatatnich tygodniach. Szarpie mnie czasem nie powiem, ale w porónaniu z tym co było to niebo a ziemia. Teraz bede miala gosci z POlski to bede Was podczytywac :) No i powiem Wam wzielam wapno holenderskie i nie pomagało - przysłali mi z Polski listem i po dwóch razach uczulenie zanika. Zobaczymy jak bedzie z oliwka. Pozdrawiam was serdecznie i witam nowe kolezanki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :] my właśnie wróciliśmy z prenatalnych :] maluch tak strasznie się ruszał, ze trwało to ze 40 min :] co lekarz na niego skierował usg to ten do góry, a potem w dół :] no ale to dobrze ze ruchliwy :] zrobiliśmy prenatalne i wyniki pozytywne na kilkadziesiąt % i lekarz powiedział, że nie koniecznie musimy robić test PAPPA bo to tylko dodatkowe 10% a i tak jest jakaś tam szansa 1:milion że dziecko będzie chore. Póki co przesłanki są dobre, a kase kazał zachować na drugą cześć badań w 19 tyg. Mi kamień spadł z serca i sobie odpuścilśmy :] głowka jest, 2 rączki, 2 nóżki, serce, żołądeczek, nereczki i uszka :] i chyba bokser będzie bo rączki trzymał przy buźce (jak garda) :P albo piosenkarz jak mikrofon :P teraz trochę badanek i oby do października :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tak na szybko, byłam dzisiaj na usg prenatalnym, wszystko dobrze i będę mieć córeczkę :) mała ma 6 cm. Zapłaciłam 250 zł ale było warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia88nka
czesc dziewczyny moge do was dolaczyc ? mam termin na 12.10 chetnie popisze z przyszlymi mamami :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmZoom ale Ci zazdroszczę tej córeczki :) xxxxxxxxxxxxxx Dziewczyny jak Wy operujecie tymi różnymi USG... genetyczne, prenatalne... kurde dla mnie USG to USG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiazdw
hej jestem w 17tyg ciazy dopiero teraz zrobilam badania bo wczesniej nie mialam z tm problemu to wyniki TSH 2,090 norma 0,270-4,200 FT3 2,67 norma 1,71-3,71 Ft4 1,09 norma 0,93-1,70 czy wyniki sa prawidlowe? dodam,ze przzy pobieraniu nie powiedzialam o ciazy czy zatem moga byc iinne normy? ;( termin mam na 11 wrzesien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiazdw
sorki chodzi mi o problem z tarczyca czy ktoras cos wie na ten temat pomozcie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie w szpitalu. Spedzilam tam tylko 2,5 godziny. USG w porzadku, maluch bardzo ruchliwy (jak to maz uznal maly plywak, bo tak sie ruszal jakby plywal), mierzy 52 mm, poinformowali mnie ze wedlug usg skonczyl 11 tyg i 6 dni. Od razu pobrali mi krew na wszystkie badania(jestem troch zdziwiona ze pobieraja krew popoludniu). Nastepne usg mam za 8 tygodni i beda sprawdzac czy maluch ma jakies wady. W miedzy czasie dostalam recepte na leki wiec poszlam do apteki je wykupic, zaplacilam a jak odbieralam to pani w aptece oddala mi pieniadze bo kobiety w ciazy maja wszystko za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mniamniek
Ja już po wizycie. Wszystko w porządku:) Kość nosowa jest, odpowiednich rozmiarów, przezierność 1,6mm:) Widziałam paluszki nawet. Lekarz stwierdził, że różnie może być, ale chyba chłopiec:) Dzidzia ruszała się jak szalona. Ciężko było ją złapać:D To pewnie przez tę czekoladę:Dhehe A ma prawie 6cm:) Cieszę się, że u Was na usg też wszystko dobrze. Tylko zastanawiam się, bo kazał mi już odstawić luteinę. Nie wiem, czy mam to zrobić tak drastycznie?brałam 2x2. Szczerze mówiąc chętnie brałabym ją dalej. Tylko dostałam też globulki clotrimazolum na grzybka i nie wiem, czy to może być razem aplikowane. Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synestezja
Witajcie dziewczyny! To moja druga ciąża. Jestem mamą uroczej trzyletniej Olki:). Ciążę ( zarówno pierwszą jak i drugą) znoszę doskonale. Życzyłabym każdej kobiecie żeby tak się czuła. Mdłości przez 3 dni, roznosi mnie energia, mam ochotę góry przenosić. Wcześniej jedynie zasypiam. Mieszkam na Podbeskidziu, więc obowiązkowo co weekend wyjście w pobliskie górki. Na badania prenatalne jestem umówiona na 12 kwietnia. Przyznam, że troszkę się denerwuję, z drugiej strony będziemy wiedzieć co u maleństwa. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synestezja
Mniamniek - brałam luteinę w pierwszej ciąży - odstawiłam z dnia na dzień wg zaceń lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mniamniek
Synestezja, a w którym tygodniu odstawiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×