Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość Aasiula28
Dziewczyny a bierzecie sam kwas foliowy czy cale zestwy witamin dla kobiet w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny-dlugo mnie nie było i mam tak wielkie zaległości że chyba nie dam rady nadrobić:( U mnie ok-jakoś leci,brzuszek rośnie aż boję się pomyśleć co to będzie w 9 miesiacu?We wtorek mam wizytę i dowiem się jak wyszły badania prenatalne-troszkę się boję,ale mam nadzieję że będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę Femibion 1 i od dziś będe brała tylko jedną dziennie :) Teraz mam problem, dostałam dzisiaj od p. doktor lek przeciw nudnościom i wymiotom Metoclopramidum i wyczytałam w ulotce żeby nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży i co teraz robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja nadal zdycham...Jutro kończę 11 tydzień i jak na razie jest coraz gorzej. Do tego wymiotuję po Prenatalu więc biorę tylko kwas foliowy. Na owoce nie mam ochoty, ostatnio przyswajam kanapki z pasztetem i ogórkiem kiszonym, wszystko inne powoduje mega mdłości :( Przed chwilą udało mi się zjeść sałatkę z rukolą awokado i jajkiem o dziwo, tak się staram wciskać coś zdrowego ale niestety najlepiej wchodzi mi cheeseburger i frytki...:( Do tego dupa mi urosła i muszę kupić większe majtki...ważę już 62 kg a obiecałam sobie, że max do 70 przytyję i miałam się pilnować i nic nie wyszło z tego. Do tego ta zima, brak słońca i łapie mnie jakiś dół... Poza tym chciałabym już zobaczyć mojego maluszka a wizytę mam za 2,5 tyg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montgomery ja teraz haftuje prawie po wszystkim , a najgorsze jest to ze zanim mi sie zbierze to az mi slabo i szaro sie robi - potem tule kibel przez okolo pol godziny . Do niedawna mialam tak 1 dziennie teraz juz po 2-3 razy , nieistotne co zjem:( tylko orzechy i owoce zistaja w brzuchu ale porcje jak dla dziecka ;/ Jezeli chodzi o pupe ;) to mi nie przytula nawet dalej mam okolo 2 kg mniej tylko. ja nirmalnie waze 68-69 kg :/ ostatnio tylko moj maz mi wmawia ze mam maly brzus widoczny??!?! To w ogole mozliwe ??? ( ciekawe bo to 8 -9tydz. Dopiero;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane prosze Dopiszcie mnie do listy bo pisze z telefonu;) terminu dokladnego jeszcze brak. Wiek:24 miasto: gdansk dzueci: brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka...mi lekarz powiedzial ze takie leki bierze sie tylko w razie silnych wymiotow...jak ktos haftuje 5,6 razu dziennie...jak nie przyswaja plynow bo wtedy moga byc powazne konsekwencje inaczej najlepsza rzecza na haftowanie jest kibelek....wiesz im mniej lekow w ciazy tym lepiej....ja bym noe brala kazde mdloosci mozna przezyc... Xxxx Montgomery....ja tez sie tak fatalnie czulam jeszcze pare dni temu...mdlosci od rana do wieczora plus haftowanie i juz mialam mega dola...ale.stuknal mi 12 tydz i jest o niebo lepiej...lekkie mdlosci glownie wieczorem...mam nadzieje ze.tez ci zaraz przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w tej i poprzedniej ciazy bralam tylko paracetamol i bardzo czesto te chlodzace plastry apap tez w ciazy leczylam zeby, teraz wyrywalam nawet jednego i po tym trafilam do szpitala ale z maluszkami wszystko dobrze jeden ma 3,27 cm drugi 3,87 cm w domu nie robie nic innego tylko caly dzien lulam mala na rekach bo zabkuj i goraczkuje, nawet nie mam czasu i sily komputera wlaczyc w domu nawet nei gotuje, tylko pranie wstawiam, czasu i sil brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki . Robilam dzisiaj wyniki z krwi i z moczu . Mam nadzieje ze bedzie wszystko ok . Troszke mnie denerwuje to ze kaza mi robic przeciwciala Rh . Ja z mezem mam taka sama grupe krwi . USG genetyczne mam za tydzien i za tydzien mam prywatna wizyte . Bedzie to 12 tydzien czuje sie dobrze , nie wymiotuje tylkko czasami mecza mnie mdlosci ale do wyczymania . Karte ciazy mam juz zalozona na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! U mnie mdlosci nie ustapily i juz mam powoli dosc. Dzis nie moglam isc do pracy, bo ciagle tylko wymiotuje. Na pewno jestem juz tak odwodniona, ze to cud ze jeszcze zyje. Dzis o 14 mam USG. Ciekawe co tam u mojego maluszka, bo ostatnio go widzialam w 8 tyg a teraz zaczelam 13. Troszke sie boje, ze nie bedzie wszystko w porzadku przez te plamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samochód odkopywałam dziś 10 minut, myślalałam, że oszaleję! xxx malawronka, a masz papier na grupę krwi? Ja dobrze wiem, jaką mam grupę, bo parę lat temu miałam operację i mi ją badali, ale nie dali na wynos żadnego dokumentu i dlatego muszę zrobić jeszcze raz. Podobno jest potrzebna przy przyjęciu do szpitala. xxx Ja mam największe mdłości w drodze z pracy do domu. Czasami zastanawiam się, czy zdążę dojechać, a to tylko 15 minut ;). Nie wymiotuję, ale strasznie mi się odbija. A jak mi się odbija to koledzy w pracy się śmieją, że "dziewczynki tak nie robią". xxx Dopisuję się do tabelki, bo jeszcze tego nie zrobiłam: MAMUSIE:...........WIEK:..DZIECI: .......@Miast o............TERMIN P: Aasiula28............28....synek 3 latka...USA..................25.09.2013 Laura*****............28.......................Gdynia.... .........29.09.2013 czarnulka0000......25.......................Poznań...... .......02.10.2013 Ewka83...............29..syn 5 lat.........pomorskie...........07.10.2013 M.CZ.Kawka.........22.......................Siedlce...... .......07.10.2013 GABI__82.............31....córka 3 l......łódzkie... ...........07.10.2013 J.U.L.I.T.A...........25......................pozaPolską .........07.10.2013 2plus1................28.....................Wrocław.... .........08.10.2013 gosieńka82..........31...córka 6 lat......łódzkie..............10.10.2013 olenka28.............27......................Niemcy...... ........10.10.2013 xsylwia...............20......................Gdynia..... ..........11.10.2013 zaniepokojona......32......................poza Polską..........11.10.2013 karola2812..........32.......................Toruń...... ...........12.10.2013 AnetaG84............29.......................Poznań..... .........12.10.2013 Aaam.................30.......................Pabianice.. .... .....12.10.2013 WeroNika ..........31......................śląskie.... ........ ....12.10.2013 ajka848.............29...MAJA 2,5........Nowy Sącz.............13.10.2013 gigi82................31...synek 2 latka....łódzkie...... ...13/14.10.2013 AnilorakAkswieisz..22...synek 2 latka...GorzówWlkp. .......14.10.2013 EmZoom..............32........2córki........Śląsk..... ...........16.10.2013 Gosia................31...córka 5 lat......łodzkie................16.10.2013 Będę Mamą2013....36....syn...............opolskie.......... ..16 .10.2013 Nuś27 ............... 28 ...................... UK .................. 16.10.2013 Rosie Gumgee...........33................warszawa.................16.10.2013 no name..............27........córa........ pomorskie...........17.10.2013 nadia3111............31......................dolnośląsk ie.........19.10.2013 Emka___.............29................................... ............20.10.2013 też mama............30...córka6lat...Gdańsk/Irlandia.........2 2.10.2013 grace88..............25.......................Gdańsk.... ..........23.10.2013 Montgomery.........26..................Wrocław/Berl in...... ..25.10.2013 Agnieszka_1990.....23.....................łódzkie...... ..........26.10.2013 Moniqell..............25...................Warszawa.. ............II połowa 10 malawronka.........29....synek 3lata....Wrocław..............26.10.2013 kropka236...........30.......................śląsk..... ..........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mniamniek
Dziendoberek:) Ja dopiero oczy otworzyłam...pół nocy nie mogłam spać. Chyba nerwy przed dzisiejszą wizytą:) Nuś, to mamy dzisiaj ważny dzień. Wg ostatniej@ mam 12 tydzień, a wg wielkości dzidziusia 13. Liczę na genetyczne dzisiaj:)Zobaczymy co powie. I zamierzam się czekoladą objeść przed wizytą, żeby maluch się bardziej ruszał:D Moniqell, ja też cieszę się, ze u Ciebie wszystko w porządku i dzieciaczki rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow! Ale nas dużo :) Znów nie było mnie jakieś 20 stron. W ogóle niewiem kto jest kto hehe. Ciężko będzie teraz wbić się w rytm pisania z Wami, ale może się uda bo dostałam zalecenie pozostać na L4 do końca ciąży... Cały zeszły tydzień leżałam i 3 razy na dobę brałam Duphaston bo na USG wyszedł jakiś krwiak. Na szczęście po tygodniu nie ma po nim już śladu :D Sama byłam mega zaskoczona bo pierwsza ciąża to była pestka a tu takie niespodzianki. Czy któraś zna już płeć?! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak odnosząc się do niektórych wypowiedzi z ostatniej strony to chcę powiedzieć, że mnie też nadal męczą nudności. Nie wymiotuję, ale łapią mnie takie naciągania o różnych porach dnia. Ale wiecie, że mój lekarz powiedział, że to dobry znak bo to znaczy, że jest duża ilość progesteronu, a on jest głównym czynnikiem, który utrzymuje ciążę :) Tabletki jakie biorę to Ladee Vit- z polecenia lekarza. Jest tam wszystko więc nic dodatkowo nie łykam (no póki co oprócz Duphastonu). Aha jak się której chce to może dopisać do tabelki, że jestem ze śląska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montgomery 62 kilo to nie dużo:) Tzn. Niewiem ile masz wzrostu. Ja swoją pierwszą ciążę zaczynałam taką wagą a skończyłam na 83 ;) i przeżyłam. A co jedzenia to ja myślę, że nie ma co wciskać w siebie czegokolwiek na siłę. Masz smaka na hamburgery to jedz. Ja pierwsze 2 tyg jadłam tylko frytki!!! i wszystko co kwaśne. Teraz z kolei wchodzą mi tylko słodkue bułki i nabiał... duuuużo nabiału hehe. A czy któraś z Was która jest w drugiej lub więcej ciąży zauważyła, że przechodzi ją inaczej niż poprzednią? - jeśli w ogóle ;) Bo ja całkowicie inaczej. Niestety gorzej. Pocieszam się tym, że czeka mnie niespodzianka i będzie inna płeć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka u mnie jest bardzo podobne jak w ciazy z synkiem chodzilam . Mdlosci po 18 godzinie. Podobne smaki . Tylko co wydaje mi sie ze wiecej slodyczy jem w ej ciazy.nie mam wogole ochoty na cole . A w tamtej ciazy to bardzo mnie ciaglo do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dzisiaj źle spałam, do tego ciągle mnie mdli...niech to już minie :( Mój wzrost to 164, na razie wyglądam ok ale nie chcę za dużo przytyć. Dziewczyny, czy która z Was robiła już test PAPPA? Ja się zastanawiam czy go robić, próbowałam znaleźć cenę na internecie i było nawet 300-500zł, czy to możliwe? Warto w ogóle robić to badanie? Jestem zapisana na usg genetyczne, myślicie, że to wystarczy? W rodzinie nie mieliśmy żadnych przypadków chorób genetycznych, jesteśmy młodzi i zdrowi. Będziecie robić ten test? Miłego dnia wszystkim, wracam pod kołdrę..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja wszystkim:)Ja ostatnio jestem taka wypompowana ze nie wiem chyba przez ta pogode a jak wracam z pracy to juz do niczego sie nie nadaje.Ja przechodze identyko ciaze jak z moja corka nie wymiotowalam mdlilo mnie tylko i slodycze nic innego mnie nie korci zeby zjesc cos np kwasnego wogole.A myslicie ze to sie sprawdza z tymi smakami jaka bedzie plec ja jestem ciekawa moze za tydzien cos mi powie.Trzymam kciuki za usg dzisiejsze a wczorajszym mamusiom gratuluje dobrych wiadomosci oby tak dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja jestem Grudniówką :) Jestem w polowie 6 tygodnia. Powiedzcie mi prosze do kiedy bolały Was piersi? Mnie juz wlasciwie nie bola a nie wiem czy nie powinny jeszcze. Oczywiscie kazda ciaża jest innam ale napiszcie jak to jest z wami. No i kiedy zaczelyscie miec mdlosci/wymioty? Ja z pierwszym dzieckiem to juz rzygalam jak kot na tym etapie (i tak do konca ciąży) aa teraz nic. Zamiast sie cieszyc to sie zamartwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pro....... ciaza ciazy nie rowna w w tej i poprzedniej ciazy wogole nie wymiotowalam . Mdlosci raz mocniej raz mniej mnie mecza i to tylko wieczorem . A cycki tak samo bywaja takie dni ze wogole mnie nie bola . Mysl pozytywnie bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja ostatnio ledwo zyje a to niby juz 13 tydz i mialo byc lepiej... Jutro powtorka genetycznego i cikawa jestem czy mozna juz bedzie podejrzec plec czy to za wczesnie... Jutro bedzie dokladnie 12 tyg i 4 dni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aasiula28
Wiatjcie dziewczyny. Emka: Ja w pierwszej ciazy czulam sie swietnie od samego poczatku, wszystko mi smakowalao, mialam duzy apetyk i przez to przytylam az 25 kg! Pracowalam do polowy osmego miesiaca, i to wsklepie, prawie caly czas na nogach:) Natomiast ta ciaza jest zupelnie inna: Mdlosci, brak sil, na poczatku krwiak i odklejanie sie kosmowki, plamienia, do tego czesto choruje... :/ Ale nie nastawaim sie co do plci, bo na to na prawde nie ma reguly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aasiula28
Montgomery: Ja robilam pappa w zeszlym tygodniu. Powiem Ci szczerze, ze przy pierwszej ciazy nie zgodzilam sie na ten test wogole, a teraz bylo to tak jakby w pakiecie:) Tzn usg genetyczne i ten test trzeba u mnie zrobic razem, jednego dnia i nawet gdybym nie zrobila to cena byla by taka sama... ale przezywalam strasznie, bo te testy czesto sie myla, przynajmiej tu gdzie mieszkam nie maja dobrej opini:) Jesli dodatkowo musisz za niego placic, to ja absolutnie bym nie robila, usg daje 80-90% pewnosci i mysle ze to zupelnie wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×