Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość gość
Ja mam termin na 03.10.13 -- mam kombinezon od 0 - 3 miesięcy z polaru oraz od 3 miesięcy taki typowo zimowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Acha - co do bujanego fotela - nie miałam okazji próbować, ale już mam przed oczami scenę z filmu lub reklamy :) Ja zastanawiam się nad kupieniem poduszki z eko wkładem - granulatem. Miałam okazję na niej sobie posiedzieć i na wyczerpany kręgosłup jest istnym zbawieniem. Minus jest taki, że jest dosyć niska i ciężko będzie się z niej podnieść z dzieckiem, ale nie wiem czy nie wygra wygoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już spakowana. A te nakładki wyparzacie wcześniej, bo ja mam oryginalnie zapakowane i chyba wystarczy jak w szpitalu zaleje wrzącą wodą, ze smoczkiem tak samo myślę, żeby zrobić. Torby nie prałam w płynie dla dzieci, nawet o tym nie pomyślałam i już nie będę prać. Mam dość często bóle zwłaszcza teraz, wystarczy, że pojadą do sklepu i czuje ucisk w dole brzucha, najlepiej się czuję jak leże. U nas w szpitalu trzeba jeszcze pamiętać o 2-częściowym stroju dla taty i klapek na zmianę jeśli chce się żeby był obecny przy porodzie. A i miałam w pon pobierane te gbsy, do tyg. mają być wyniki, to już ostatnie badania przed porodem, teraz tylko mocz i morfologia i w moim przypadku tsh. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po waszych wypowiedziach o spakowanych torbach do szpitala, zasiadłam przed laptopem i na allegro kupiłam: - majtki poporodowe- z siateczki jednorazowe (5 sztuk) Canpol - wkładki laktacyjne - podkłady poporodowe jednorazowe - patyczki do uszu z ogranicznikiem (wiem, że na początku się nie przydadzą, ale były tanie u jednego sprzedającego, więc za przesyłkę płaciłam raz, więc długo się nie zastanawiałam) - białe pieluchy flanelowe - i piżamkę ze szlafrokiem Italian Fashion. Mimo to, jestem w lesie... Zaczynam panikowac, że nic nie mam! Boziuuuu... jeszcze równe 2 miesiące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny aż się wystraszyłam, że tak już popakowane jesteście. Ja zacznę na początku września, czyli pewnie tak za tydzień. Potem przygotuję łóżeczko. Ubranka dla dzidzi wszystkie wyprane. Boję się panicznie. W poprzedniej ciąży ani się nie bałam, ani nie panikowałam, widziałam ze trzeba to przetrwać. Tyle jednak się słyszy o trudnych porodach, komplikacjach ze bardzo się tym razem boję. Mam pytanie trochę z "innej beczki". Czy któraś z Was planowała płeć? Bo moja koleżanka bardzo marzy o córce i tak pomyślałam o Was czy może orientujecie się w których dniach zaszłyście w ciążę. U mnie na synka zgadza się idealnie z teorią, czyli im bliżej owulacji tym większa szansa na chłopca. A jak było u Was? Czy jest ktoś z Trójmiasta? Jaki szpital wybieracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w lesie ze wszystkim. Nic nie jest naszykowane, spakowane, wyprane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalolii
Co do płci to staraliśmy się od początku dni płodnych no i jest dziewczynka, podobno jak się chce mieć chłopca to trzeba próbować w dzien owulacji albo nawet dzień po. Ja tez jestem jeszcze w lesie z przygotowaniami. Czekam na wypłatę i ruszam do dzieła, nie chcę zostawiać na ostatnią chwilę, zwłaszcza że zaczynam chodzić jak niedźwiedź i męczę się po przejściu 200m. To co bedzie za miesiąc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
I mnie jakoś zmobilizowało do zakupów :) Co prawda na allegro ale jakos mi lzej jak kupuje kolejne rzeczy. Dzisiaj kupiłam zestaw startowy butelek aventu i rzeczy dla młodego. Kombinezon - z ubranek zostala mi tylko czapka - ufff - kupilam tez szczotke nożyczki i obcinak do pazurów. Ja na allegro te z kupiłam dla siebie rzeczy do szpitala te wkłady wkładki itd :) W weekend ostatnie zakupy aptekowe i ostatni marsz po sklepie - moze cos jeszcze wpadnie w oko. Reszte bede tez kupować na allegro. Zostana pościel przewijak pizamki do porodu - losie ile tego jest :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nic na allegro nie kupowalam ale jak teraz.mi czegoś zabraknie to nie wykluczone. My jeszcze nie spakowani ale już zakupy chyba wszystkie zrobione trochę się pospieszylismy ale to dlatego że strasznie mi ciężko ze wszystkim a lekarz kazał mi zacząć więcej polegiwac by wytrzymać jak najdłużej . Jestem na etapie prania i prasowania ale wszystko na raty bo forma kiepska a wszystkie rzeczy podwójne :-) ale cieszę się że zbliżamy się już do mety bo powiem wam mam już dość :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, u mnie ostatnio z dnia na dzień jest gorzej...Czuję się fatalnie, brzuch bardzo czesto boli(biorę nospę ale czasem nie pomaga),kręgosłup to mam wrażenie że wygina mi się na pół, nogi puchną i do tego jedna strasznie mnie boli i nie tylko jak chodzę, nawet jak odpoczywam to boli!!!!Ja już chcę październik!!!!Ostatnio w nocy mnie trochę postraszyło, dostałam skurczy ale po pół godziny przeszło-musiały to być te skurcze przepowiadające ale w pierwszej ciąży tak nie miałam a więc strachu się najadłam. mamamagdalena pytałaś o to czy do cc trzeba zabrać takie same rzeczy jak przy porodzie sn, otóż tak, ja sama się orientowałam bo też będe miała cc a więc lista niczym się nie różni. U mnie w szpitalu ciuszki muszę mieć tylko na wyjście ze szpitala, resztę zapewnia szpital i bardzo dobrze im mniej trzeba rzeczy zabrać tym lepiej!!! Od poniedziałku zacznie się przedszkole i powiem wam że się tego strasznie boję,mąż mój chodzi do pracy na rano a mamy tylko jedno auto i będe musiała małą odprowadzać do przedszkola pieszo co prawda nie mamy daleko jakieś 10-15 minut pieszo ale mimo wszystko przy moim samopoczuciu kiepsko to widzę, potem to chyba będę odpoczywać do samego południa;-) Ja jakoś nie mogę się zabrać ani na spakowanie torby ani na wypranie ciuszków dla małej, jakoś tak po tym odświeżeniu tego domu opadłam z sił i nie mogę do siebie dojść masakra jakaś normalnie. No ale dobrze ponarzekałam sobie i jest mi już ciut lepiej, jakoś te 7 tygodni jeszcze chyba wytrzymam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypisałam sobie co jeszcze muszę kupić: Dla maleństwa: Kosmetyki: - waciki do demakijażu - chusteczki nawilżane - oliwka - płyn do mycia - szczotka do włosów - nożyczki i obcinaczki Lekarstwa: - sól morska do noska - frida do noska - zasypka - ocenisept do pępka - gaziki jałowe - sól fizjologiczna Inne: - pampersy - pieluchy flanelowe - pieluchy tetrowe - wanienka MEBELKI - łóżeczko- zamówione - komoda z przewijakiem- zamówiona - materac do łóżeczka - pościel - prześcieradła DLA MNIE! Do szpitala: - klapki - ręczniki - tantum rosa - podpaski, jakieś duże - nakładki silikonowe - stanik do karmienia - krem do brodawek - klapki pod prysznic - dowód osobisty!!! - wkładki laktacyjne- zamówione - majtki poporodowe- zamówione - podkłady poporod.- zamówione Z innych to jeszcze wózek, który mamy zamówiony i monitor oddechu z elektroniczną nianią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wody morskiej nie kupuje bo podobno frida wystarczy na początek. A resztę rzeczy masz już kupione jak np. Rożek kocyk ręcznik czy koszula dla ciebie ? Ja wezmę jeszcze do szpitala herbatę laktacyjna podobno prócz pokarmu wpływa też na nasz układ pokarmowy . Butelkę i laktator najwyżej mi dowiezie mąż napewno coś jeszcze będzie musiał dowiesc .Wiecie zastanawiam się tylko nad ilością pieluch słyszałam że zwykle na dobę leci przy jednym dziecku 10 pieluch. Czyli u mnie 20 na dzień . Ja kupiłam pampers 1 gdzie jest ich 43 czyli starczy mi na dwa dni czyli trzeba będzie mi dowiesc. Powiem wam że jestem przerażona ta ilością..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczba pieluch zależy od tego jak się karmi. Jak na cycku, to nawet 15 potrafi iść. Dzieci na mleku modyfikowanym robią inne kupy, ściślejsze i mniej często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woda morska może się przydać od razu. My jak wyszliśmy ze szpitala to maluch charczał przez nos takie miał suchary a tego nie wyciągniesz fridą. Położna co przychodzi po porodzie poleciła aby najpierw psiknąć poczekać chwilkę i ściągnąć albo po psiknięciu położyć malucha na brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w szpitalu tak duzo pieluch nie idzie, spokojnie ta mala paczka 43 starczy a i pozniej bywa roznie, ja prY starszej wiecej niz 10 sztuk dziennie nie zuzywalam, pamietam ze przez pierwszy miesiąc zuzylam nieco pnad 200 sztuk karmilam piersia ubranka tak samo - 3 komplety starcza, zreszta można dowiezc po co tyle tego brac ze soba ja mam termin na początek pazdz i na razie tylko część ubranek wyprana i wyprasowana - w weekend mam zamiar ogarnąć temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może macie i rację super że jest takie forum . Mi powiedziano że nie trzeba ale może i faktycznie zmiekszy wydzieline ale i nawilzy w okresie zimowym jak zacznie się grzac mieszkania więc też chyba kupię drogie napewno to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie październikowe mamy :) ja również się przyłączam :) terminy porodów jakie wpisujecie? u mnie czarna magia z tym :) miesiączkę miałam 31.12 więc termin wypada na 7.10 ale lekarka mi liczy że niby miesiączka później była bo troszkę owulacja musiała mi się przesunąć więc od 11.01 czyli tp 18.10 a z prenatalnych wyszło 13 i 15.10 :D generalnie z mojej miesiączki wynika że jestem w 35 tygodniu a z wyliczeń lekarki 33 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Hej, ja torbe dzisiaj spakowałam: Dla dzidzi: -kilka sztuk kompresów nasączonych spirytusem -kilka pieluch tetrowych i 2 flanelowe -pół paczki pampersów pampers premium care -Ubranka na wyjście (2 body kopertowe 2 pajace jedne półśpiochy czapeczka niedrapki skarpetki i pajaco/kombinezon średniej grubości -1 butelka i laktator (na wszelki wypadek) -bephanten ( i dla mnie na sutki i małej do pupy) -krem nivea na kazda pogode -kocyk -1chusteczki nawilżane pampers do pupy i rączek Dla mnie: -koszula x2 - 2x skarpetki i 2xmajtki zwykłe -majtki jednorazowe canpol 5szt-1op. -podkłady poporodowe 10szt -wkładki laktacyjne 6szt.(wyjęłam sobie z opakowania jak cos mąż dowiezie) -ręcznik -kosmetyczka(szampon płyn do hig int. szczoteczka puder tusz szczotka do włosów itp.) -szlafrok cienki -herbatka na laktacje hipp -dokumenty -klapki -stanik do karmienia x2 -tantum rosa -biała ogromna koszulka męża do porodu(jak pozwolą założyć) -lusterko kieszonkowe do sprawdzania jak będzie przebiegał poród-czy widać głowke:) -butelka z wodą z ustnikiem i jakas przekąska typu migdały lub ciasteczka zbożowe belvita MĄŻ: -Klapki -coś do picia i jedzenia(jakies kanapki) -aparat fotograficzny naładowany -bluza( w nocy może być zimno jak się zejdzie) i U mnie nie trzeba ciuszków na pobyt, rożka i pieluch ale wole trochę swoich mieć. Kosmetyków tez nie ale na wszelki wypadek lepiej mieć(może to być towar deficytowy) Lusterko-usłyszałam od koleżanki ze dobrze mieć i sobie spojrzeć-od razu więcej sił do parcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Hej, witamy nową koleżanke :) u mnie z miesiączki termin to 8.pazdziernika.2013 Z usg w 13tc 6 pazdziernika Z usg w 20tc 28 września Z usg w 33tc 24 września I weź tu wyceluj:P ale ja wiem dokładnie z monitoringu kiedy miałam owulacje i kiedy co do dnia doszło do zapłodnienia-wiec to mala jest po prostu duża. kolejne usg mam 10 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę też że wszystkie zmagamy się z podobnymi problemami, ja od 9 tyg jestem na insulinie przy pierwszych badaniach krwi już mi wysoki wyszedł i zaraz miałam robioną krzywą cukrową, która też dość wysoko wyszła.ciąża wysokiego ryzyka niestety . nie dość że mam tą cukrzycę ciążową to jeszcze mam niedoczynność tarczycy typu hashimoto, w zeszłym roku miałam konizację chirurgiczną więc szyjka od samego początku krótka aż w 16 tyg miała ledwo 1 cm i założyli mi pessar , 8 miesiąc już leżę zwariować idzie na szczęście dzidziuś mi to wynagrodzi wszystko dla niego :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Przeraża mnie poród im bliżej tym bardziej panikuję lekarka nie wie co ma robić bo ze względu na szyjkę powinnam mieć cięcie ale cukrzyca jest jej przeciwwskazaniem więc zostawia mnie z tym i zadecydują na porodówce :O ja się tego obawiam bo nie dość że nie uprawiam sexu od 12 tygodnia na szyjce jest jedna wielka twarda blizna co może nie puścić tam wszystko od środka jest jakby "zastygnięte" a tyle już się naczytałam o nie rozwierających się szyjkach że lekarze jak najdłużej przetrzymują a potem dzieci z porażeniem się rodzą :( mam jakąś fobie na tym tle :( xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx co do kilogramów to ile przytyłyście już ? ja przytyłam narazie 5 kilo ciekawe ile jeszcze dobijemy do końca dziewczyny :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx co do wyprawki to ja już też od dawna mam wszystko kupione,wózek i łóżeczko też ,wanienkę w prezencie dostaliśmy taki też bujaczek leżaczek z funkcją wibracji z fiisher jestem ciekawa jak to się sprawdzi bo koleżanki syn wcale nie chce na tym być :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx walizkę już też do szpitala przygotowałam w tym tygodniu narazie tylko wszystko co dla małego plus moje koszule laczki i ręczniki . mój m jest tak zakręcony z tymi rzeczami dziecięcymi że wolałam już dla synka spakować :) a z moimi już nie będzie miał wrazie co problemu dopakować :) xxxxxxxxxxxxxxxx zastanawiam się nad laktatorem elektrycznym a wy dziewczyny kupujecie nowe czy też używane ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Co do nakładek na piersi, nie chce nikogo straszyć ale nie powinno się ich używac w 1 miesiącu bo mogą zaburzyć laktacje...tylko w razie konieczności jak naprawdę już nic nie "podziała"... Ale jak uważacie. Wiem że na pewno nie powinno się ich używac ot tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus.................28 lat...........30.09.2013..........Jakub malbikk...................27 lat...........02.10.2013..........Tomasz Danusia1986...........27 lat...........02.10.2013...........Kacper Michellinka..............27 lat...........07.10.2013...........Aleksander Larrwa....................25 lat...........08.10.2013...........xxxxxxxxxx Przyszła mama na....23 lata.........08.10.2013...........Kaja undo........................32 lata........10.10.2013...........Franciszek? Aam........................30 lat..........10.10.2013... ........Krzyś madziulkao7.............25 lat..........10.10.2013............Maja Tullippanna...............34 lata........10.10.2013............Lili radmon....................27 lat...........10.10.2013...........syn xxx Gigi82…………...…..31 lat………13.10.2013………..Kacperek Milka1988.................25 lat..........17.10.2013...........Janek myoosis91................22 lata........17.10.2013............Ksawery malinka321..............26 lat............17.10.2013............ Krzysiu mamaMatyldy...........28 lat...........18.10.2013...........Matylda nika8307...................30 lat..........21.10.2013...........Jakub Wodna2....................31 lat..........22.10.2013...........Błażej Martusia1985............28 lat..........23.10.2013...........Amelia emileczka007............23lata........ 23.10.2013......... ..Klaudia Ewelina1988_20…....25 lat..........26.10.2013............Alan Ctr + Alt + Delete......26 lat..........28.10.2013..........Julian mamamagdalena…...26 lat..........30.10.2013...........Ewa i Ola JulkaZ......................25 lat..........30.10.2013...........Gabrysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisałam się z terminu prawdziwej miesiączki nie tej obliczanej przez lekkarkę :D a to jest mylące bo 2 tyg różnicy to już uważam dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już miałam niestety ostatnie usg w 29 tyg :( teraz jedynie zrobi jak coś się będzie działo , ja jestem w gorącej woodzie trochę kąpana więc jak mam na nią liczyć a może zrobi a może nie to i tak prywatnie we wrześniu z mężusiem pójdziemy. Chociażby dlatego żeby mniejwięcej wagę dziecka ustalić bo w 29 tyg ważył już 1700 i zapowiada się nam duży synuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Oj ja tez sie ciesze ze jest to forum :) Ja spakuje torbe po następnej wizycie u lekarza. A przypada ona na 35 tydzień 4 dzień. Mysle ze do tego czasu nic sie nie wydarzy chociaz powiem Wam ze dzisiaj albo zlapal mnie skurcz albo młody tak sie wyciągnął ze w dole brzucha przez 20 sekund czulam takie ciagniecie - srednio bolesne ale sie wystraszylam. Na szczescie to był tylko jednorazowy incydent. A ze akurat bylam w trakcie gotowania ciezko mi bylo zweryfikować co tam się dzialo. Z każdą kolejna kupiona rzecza uswiadamiam sobie ze niedługo nadejdzie ten wielki wyczekiwany moment. W nocy nawiedzaja mnie dziwne sny.. Dosyc realistyczne - niektórych sie wstydzę ;))) a niektorych az boję - sni mi sie krwawienie czy jakies dziwne wypadki gdzie uderzam się w brzuch. Podobno na tym etapie to dość powszechne - czy Wam również sie zdadzaja takie sny? Ps. Jakby stresu w dzień było mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ja laktatora narazie nie kupuje. Jezeli bedzie potrzebny chcialabym korzystać z elektronicznego a to koszt 300zl w aptece. Kupując na allegro mogę zaoszczędzić ok 50-70zl ale co jak laktator nie bedzie potrzebny?? Wtedy wydam niepotrzebnie 250zl. W razie czego maz bedzie kupowal w aptece. Pozostale rzeczy bede miala przygotowane wiec z zakupami w aptece sobie poradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Ja przytyłam 10kg z wagi 59 do 69. Wyglądam ładnie :P tylko w brzuch poszło. No i moja mała w 32/33 tygodniu ważyła 2,5 kg już-tak z usg wyszło. Myśle ze do porodu będę miała z 72 bo pewnie woda się zatrzyma-już widze troszkę wieczorem grubsze palce u stup :) ostatnią miesiaczke miałam 1.01.2013 :) owulacje 14 stycznia. W tygodniu-35 zaczęłam we wtorek :) dziś dokładnia 34t3d-chyba :P wg usg 36t3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×