Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

knw ja własnie dopajam :) podobno przy mm wskazane, na początku tylko wodę dawałam, bardzo ją lubi, a od czasu do czasu herbatkę koperkową, tu się trochę krzywił ale teraz się przekonał i do tego :) nasz Kacperek na brzuchu za długo nie poleży, ale już na wąskim narożniku go nie zostawię, bo się przekręca, jest bardzo r****iwy, głowkę też juz kontroluje,ma bardzo dużo siły, nogami się zapiera, wspina się a do tego przede wszystkim buzia mu się ciągle cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danusia - może dość głupie pytanie ale tą wodę dajesz na łyżeczce czy w butelce .... woda niegazowana mineralna czy przegotowana ? Ja małej próbuję dać na łyżeczce i wodę przegotowaną ale nie chce i robię to bardzo rzadko ... właśnie wiem , że przy mm jest wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daję wodę przegotowaną, normalnie w butelce, jak się zassie to nieraz puścić nie chce. zauważyliśmy że pomaga mu to w trawieniu, nie spina się tak. Po parę łyczków, odbije się i za jakiś czas znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie co Wy jecie ? Pytanie kieruje do mam ktore karmia piersią bo ja nie mam już pomysłów; ( a czuje ze na jogurtach mleku i gotowanym kurczaku długo nie pociagne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mimi uwazaj na jogurty i mleko bo uczulisz dziecko. Szklanka.na dzien mleka to max lub zamiast niej proporcjonalnie produkty mleczne typu jogurt. Ja jem wszystko zzgodnie z zaleceniami oprocZ ostrego fasoli i kapustnych i wzdymajacych. Wszystko w sensie wprowadzam przez3dni i obserwuje. Pomidory ogorki mamy za sobą. Nawet czekolade;) Jeslinchodzi o dopajanie przy mm to tak wskazane. Jesli obawiacie sie tych herbatek w ktorych jednaka dominuje cukker to mozecie kupic loper wloskj w torebce dk parzenia. Bedzie zdrowszy napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uf, dziecko śpi. Gratuluję wszystkim mamom październikowym, a tym które się okazały listopadowe życzę sprawnego rozpakowywania! Mimi co do diety to każdy ma inną teorię. Jedni każą unikać wzdymających inni potencjalnie uczulających w tym mleka. Najlepiej chyba słuchać swojego organizmu. Ja jem wszystko, choć ciągle mam opory przed fasolą oraz orzeszkami ziemnymi i cytrusami, jako silnymi alergenami. Oczywiście bez alkoholu i kofeiny- boję się nadmiernego pobudzenia dziecka. Zajadam się produktami mlecznymi, staram się jeść dużo mięsa, zboża, warzywa i owoce. Czekoladę też wcinam, przez ostatnie miesiące diety cukrzycowej nie mogłam się jej doczekać i już do torby szpitalnej miałam spakowane batoniki :-) Postanowiłam że przez pierwszy miesiąc sobie pofolguję, potem znowu zacznę ograniczać słodycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ja mam mocno ograniczona dietę - stwierdziłam ze przez pierwszy miesiąc bede jadla ostrożnie - po miesiącu zacznę odważniej próbowac. Z owoców jem narazie banana i jablka. Pije duzo kompotu z truskawek i wiśni. Jogurtu tez probowalam - nie było reakcji dziecka po nim. Jem dużo kurczaka, ryzu, klopsikow gotowanych. ___ Dziewczyny moje zapalenie piersi od którego miałam goraczkowac okazało sie zapalniem cewki moczowej po cewnikowaniu do cc. Mam bardzo wysoki wskaźnik zakażenia w organizmie. Wczoraj cały dzień utrzymywała mi sie gorączka 40st - maz wrócił z grobów i zmusił mnie do zadzwonienia do szpitala. Zadzwoniłam, opowiedzialam o co chodzi i kazali przyjechać. Zrobili badania - CRP na poziomie 25. Kazali jechać po dziecko i zostawili na oddziale. Mogę leżeć równie dobrze 3 jak i 10 dni. Dobrze ze Jas jest ze mna. I tak oto znowu wrocilam do szpitala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama na pazdz 2013
hej dziewczyny milka strasznie wspolczuje i trzymam kciuki za szybki powrot do domu. Pewnie od razu podali ci antybiotyk i bedzie zaraz wszystko ok. pamietam ze jak ja wrocilam do domu i mialam dreszcze poty i lekka goraczke to tez mnie pecherz bolal przy siusianiu i pieklo. Moze i umnie cos bylo nie tak ale pobralam zurawit i furagin plus paracetamol i przeszlo... dobrze ze Jas z toba jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mam nadzieje ze będzie ok. Faszeruja mnie caly czas kroplowkami, dozylnie antybiotyki podaja - mialam zrobione juz chyba wszystkie możliwe badania. Kłuta byłam ponad 10 razy. Wymazy, posiewy - z jednej strony to dobrze ze trafiłam do szpitala bo wykonczyc bym sie mogla - np. dostać zakażenia organizmu. Z drugiej strony strasznie smutno wracać do szpitala jak juz się było w domu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka ja też Ci współczuję. Danusia ile ml tej wody podać dziecku ? Od rannego karmienia minęło 2.5 godziny mała przed chwilką poszła spać ze zmęczenia bo od 7 nie spała no i pewnie wstanie na jedzenie więc podać wodę najpierw a potem mleko czy od razu mleko. Ja nie rozumiem do końca kiedy się tą wodę podaje dziecku. Napiszcie coś więcej na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw1986 podaje się po mleku moze byc to woda przegotowana z kranu lub woda mineralna taka dla dzieci również przegotowana. Zawsze daje sie pi mleku aby dziecko lepiej trawiło. MILKA1988 jejku współczuję ; ( Najważniejsze ze masz dziecko przy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny poradzcie mi co mam zrobic mała od 2 dni wypluwa pierś..na początku gdy ją chwyci to bardzo intensywnie ją ssie ale po paru minutach zaczyna sie krzyk i bardzo sie pręży nie chce chwytac brodawki. Dodam jeszcze,ze wczoraj dalam jej w butelce swoje mleko i tez dostala wczoraj pierwszy raz smoka... Moze powinnam dokarmiac ja mm?? Tylko jakim najlepiej? W cyckach mam mlekovbo ciagle cieknie moze jej nie smakuje? Ciagle jem to samo wiec raczej nic zlego nie zjadlam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na pazdz 2013
Delicja21a ja myśle że po prostu taki kryzys-u mnie też czasem tak jest ze mala się pręży, wypluwa cycka, łapie spowrotem i znów to robi i znów wypluwa i łapie. Ale przybiera na wadze więc się tym nie martwię. Waży już 4600 :). Niektóre dzieci szybko tez przyzwyczajają się do ssania smoczka i butelki i jak im się potem daje piers to wybrzydzają. Ja nie mam takiego problemu bo moja smoczka nie chce za bardzo....butelke łapie ale jej często nie daje (z raz dziennie góra-jak np. płacze mężowi a ja weszłam myc głowe to jej daje herbatke z kopru wloskiego albo wode-wtedy się uspakaja.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delicja21a spróbuj posmarować mlekiem brodawkę i może maleństwo czuję zapach Twojego żelu pod prysznic. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez podaje trochę po mleku , nie tak od razu bo nie chce, ale po pol lub po godzinie, za dnia to od 50ml do 100 ml idzie, zalezy :) jak nie raz jest marudny tomu daje bo się biedny zawsze umęczy tak,a jak za bardzo się wciągnie to znaczy że jest juz glodny. Jakiejś reguły nie mamy, po prostu, mam przygotowaną wodę i po parę łyczków dajemy mu. teraz sobie np lezymy i tak co 20 min, - 2-3 łyki , i dalej lezymy ;) pampersy idą szybciutko bo siurka wtedy czesto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na pazdz 2013
Dziewczyny ja wam polecam body z pasem wyszczuplającym. http://allegro.pl/orirose-gorset-body-wyszczuplajace-modelujace-l-xl-i3642324607.html Kupiłam sobie i rewelacja. Nic się nie roluje (jak to jest z pasami podobno) Chodze w tym od 2 dni po 2 godziny dziennie i po prostu brzuch płasciutki. Dodatkowo zawsze jak zdejmuje to czuje jak mam twarde miesnie brzucha-ten pas na srodku uciska i pracują. Tylko ja nosze zwykle rozmiar M (38) waze 59kg i mam 165 wzrostu a zamówiłam sobie L/XL i jest mega ciasny. (tam jest rozmiarówka i dokładnie się zastosowałam do ich wymiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba ma mała gorszy dzień bo przed chwila juz zjadla bez grymaszenia.. Ake mam zamiar kupic dzisiaj jakies mleko aby bylo na zaś.. Jeszcze jedno pytanie o te kropelki niemieckie ile dajecie kropli i jak jesli karmicie piersia. Znajoma moja dawala 15 kropli na lyżeczce tylko moja mała nie wiem jak ma to zjesc z lyzeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane.My już od tygodnia w domku.Uczymy się siebie nawzajem. Co do porodu to było ciężko choć do zniesienia bez znieczulenia.Z wtorku na środę miałam skurcze ale slabiutkie.W środę rano podlaczyli mnie pod ktg i podali oksytocyne na test.Po godzinie lekarz mnie zbadał i rozwarcie 3.Odlaczyli oksytocyne i tak czekałam pod ktg.Za chwilę już rozwarcie na 4 i decyzja ze juz na porodowke.Od 14 do 20 byłam na,porodowce. A o 18:15 przyszla na świat Maja, Iga.Tatuś jednak zmienił imię.Ale powiem Wam że chwilę grozy przeżyłam bo gdy mi wody odeszły okazało się ze są zielonkawe.Szybko położona wezwała lekarza bo do tego małej tętno spadało.Lekarz pobrał krew z pepowiny żeby sprawdzić ph czy czasem mała nie ma niedotlenienia.Wynik był po 10 minutach Ale i musiał jeszcze wezwać neonatologow z noworodków z inkubatorem.Jak ja to zobaczyłam myślałam że oszaleje.Ale myszka urodziła się zdrowa i dostała 10 punktów.Jest takim moim drugim szczęściem.Cały czas siedzialaby przy cycusiu.Kiedy widzę że już nie je tylko śpi to odkładam ją do łóżeczka i po 10 minutach znów płacz i szukanie cyca.Nie wiem jak ja tego oduczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o krople Sab Simplex ja daję 10 kropli 3 razy na dobę -- tak mi zalecił pediatra. Dziewczyny co do wody próbowałam dać małej jakieś 30 min po karmieniu wypluwa , zrobiłam herbatkę z koperku włoskiego również wypluwa czy mogę dać przed mlekiem czy nie ? Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mała wstanie spróbuję dać herbatkę - ciekawe czy wypije. Właśnie minęła 3 godzina od karmienia a ona dalej śpi. My nie dajemy spać małej po godzinie 17 wtedy się z nią bawimy , potem kąpiel mleko i spanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola początki są trudne ale dacie radę. Nie wiem czy czytałaś mój post ja miałam depresję nie dawałam rady jak teraz o tym pomyślę to śmiać mi się chce :) Wiktoria z dnia na dzień jest coraz lepsza tak się już zmieniła :) Moje największe szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jak mała wstała dałam jej herbatkę wypiła troszkę i dałam mleko. Odbiło jej się ładnie i sobie leży na bujaczku. O 18.30 idziemy się kapać po 19 mleczko i usypianie. A mama ma dzisiaj wychodne , tatuś zostaje z malutką na 2 godzinki oczywiście , będę pod telefonem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do mam które były już na pierwszej wizycie u pediatry czy lekarz też Wam polecił witaminki BioGaja do 6 miesiąca ? Dajemy do mleka 5 kropelek raz na dobę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knw, fajnie ze sie udało, oby tak dalej :) ja byłam i nic nie mowiła;/ ttylko wit D podaję, idziemy we wtorek do lekarza i na szczepienie to zapytam;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knw1986 ja daję kropelki BioGaja, 5 kropelek na dobę ale bezpośrednio z łyżeczki, nie do mleczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta biogaje na perystaltyke jelitek pewnie wam zapisali bo maluchy na mm macie. Napewno nie zaszkodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś wie co u Luny? też jestem październikową mamą ( Aleksander 14.10.2013.) każdej nierozpakowanej życzę takiego porodu jak mój (3 bóle a sam poród 5 min). trzymajcie się:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Co do witamin - ja biore DHA 2X250 - dziecko od urodzenia bralo witaminę D3 - od 8 doby życia do ukończenia 3 mca zycia dziecko ma przyjmować preparat łączony witamin D + K U nas temperatura cały czas skacze - od 37 do 40 stopni. Myślę ze w szpitalu spędze jeszcze co najmniej tydzień. Lekarze wypuszcza mnie jak 2-3 dni po kuracji nie będę gorączkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×