Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Tak patrzę na dzisiejszą datę i myślę, że do rozwiązania zostało mi równych 5 m-cy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatsa....ja akurat cytryny nie ruszam a i tak boli... Xxxx Veloce.... witaj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Dzisiaj pogoda ładniejsza i humor też lepszy :) Wczoraj wieczorem trzymałam rękę na moim płaskim jeszcze brzuchu i nagle poczułam bum!!! To moje maleństwo zaczęło szaleć :):):) Ale fajne uczucie! A propos brzucha... co rano wstaję i lecę do przedpokoju patrzeć w lustro czy choć trochę urósł... i nic :( Tak czytam, że większość z was ma już się czym pochwalić... Ehh... Musze być cierpliwa, nie? Mnie też boli często głowa. Mi gina powiedziała, że to przez wysoki poziom hormonów i czasem z odwodnienia. Kazała dużo pić. Apap na mnie wogóle nie dzała, więc zazwyczaj przeczekuję taki ból lub przesypiam. Ja już nie pracuję, bo właśnie wymioty i bóle głowy nie dały mi wykonywać swoich obowiązków... :( Do mam z Wrocka i okolic! Słyszałam rano w radio że w tą niedzielę są targi dla matki i dziecka w Hali Stulecia :) Może warto pójść? Podobno ma być dużo atrakcji i można wygrać wózek ;) Ja wygrałam 2 lata temu suknię ślubną za 4 tys.w radiu więc może teraz też będę miała szczęście :D! Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy mamma ja z 4 lata temu byłam na targach tych i jak dla mnie strata kasy , bo oczywiście wejście jest płatne . w tym roku nie planuje jechać . ja też jestem płaska prawie wogóle nie mam brzucha , a co do ruchów zaczął mi sie 17 tydzień . rano coś czułam w brzuchu jak dla mnie to maluszek .Jest to moja kolejna ciąża a brzucha nie widać ale wiem ze dziecko sie ładnie rozwija to do szybkiego tycia mi nie śpieszno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigi to duzy ten Twoj szkrab ja bylam na usg w czwartek termin mam na 14.10 i widzialam calego malucha ale mierzyc tez nie probowal powiedzial tylko ze wazy 190 gram... Ja polowkowe mam 20.05;-) Dzis zaczynam 19 tydz maluch kopie mocno ale moj M jeszcze nie czuje :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malawronka dzięki za pocieszenie, fajnie, że jest jeszcze ktoś z małym brzuchem hehehe... ja mam dokładnie 17 tc 5d. Moje baby też rozwija się dobrze i jest nawet ciut większe niż standardowo w 17 tc, a czuję je już od przeszło tygodnia, od kilku dni dość intensywnie :) To cudowne uczucie,a jak wczoraj poczułam ręką ten ruch w dole brzucha to już całkiem oszalałam :D Mówisz, ze nie warto na te targi iść... hmmm to się jeszcze zastanowię, ale ja jestem całkiem zielona jeśli chodzi o jakiekolwiek akcesoria dla niemowląt... nawet nie wiem jak przewijak wygląda... poważnie. Cały czas zastanawiam się też nad szkołą rodzenia. Koleżnki mówią mi, że to również strata czasu, bo to co możnaby powiedzieć w 4 h rozciągają na 10 spotkań... Chyba wykupię indywidualne zajęcia z położną... Mi chodzi przede wszystkim o poród i praktykę w opiece nad dzieckiem. Skakanie na piłce i ćwiczenia chętnie sobie odpuszczę bo chodzę na jogę. A co wy na to dziewczyny... Myślicie juz os zkole rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy mamma jeśli jesteś zielona jeśli chodzi o opiekę nad maluszkiem to moze pomyśl o koleżance albo o osobie z rodziny co ma niemowlaka albo ma termin porodu przed Tobą . umów z nią sie na Kawę a przy okazji nauczysz sie wiele obserwując . Do szkoły rodzenia planowałam iść jak byłam w ciąży z synkiem ale koleżanki mi odradziły . bałam sie jak sobie poradzę w trakcie porodu i teraz jak mam ci coś pod powiedzieć to słuchać położnej co ci mówi . a opieki nad maluszkiem ja sie nie bałam bo zostałam ciocią jak miałam 15 lat i siostra z rodzinką mieszkała wtedy jeszcze z moimi rodzicami , to ja maluszka kąpałam i robiłam wszystko przy nim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, na naszym meilu przesłałam dla was ankietę z prośbą o wypełnienie. Jest to ankieta badająca oczekiwania rodziców wobec przedszkola potrzebuje jeszcze 30 ankiet więc proszę o wypełnienie mężowie też mogą wypełnić. Wtedy dostałabym po dwie ankiety od was. Z góry dziękuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie odczuwam ruchów :-( Zaczęłam 18 tydzień czy ktoś z was też jeszcze nie czuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Crazymama ja chodziłam do szkoły rodzenia w pierwszej ciąży. Byliśmy z mężem może ze 3 razy, bo usypialiśmy. Położna fajna i konkretna, nie miała natury nudziarza, ale jednak tematy porodowo-dziecięce w teorii są dla nas mega nużące. Poza tym ciągle było o objawach i porodu i samym porodzie... naturalnym oczywiście. Być może później byłoby o cc, ale tym razem nie idę żeby się przekonać bo to dla mnie strata czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorr ja przez 3 dni (od wizyty u lekarza, który mówił, że wszystko ok) nie czułam nic, mimo, że wcześniej tak. Trochę się zmartwiłam, ale postanowiłam znów cierpliwie czekać. I się dziś doczekałam :) Jestem po śniadaniu (słodka bułka z serem i kakao ;) ) i właśnie czuję jak Młode delikatnie buszuje w brzuchu. Na prawdę dziewczyny za bardzo się nakręcamy! Pamiętajmy, że każda jest inna. Wystarczy być trochę grubszą, mieć więcej tkanki tłuszczowej na brzuchu, zbyt jednostajny tryb życia albo po prostu ułożenie Malucha przy kręgosłupie i już ruchy odczuje się później. Umawiamy się, że następnym punktem "0" będzie 22 tydzień, czyli tydzień gdzie mija ryzyko poronienia ponieważ płód staje się dzieckiem :D. Co Wy na to? ;) Następny punkt, dotyczący ruchów to tydzień 25. Wtedy to właśnie jest czas na liczenie ruchów. Od 25 tygodnia dziecko powinno wykonywać ok. 10 ruchów na godzinę. Jakieś propozycje następnych punktów "0"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorr ja przez 3 dni (od wizyty u lekarza, który mówił, że wszystko ok) nie czułam nic, mimo, że wcześniej tak. Trochę się zmartwiłam, ale postanowiłam znów cierpliwie czekać. I się dziś doczekałam :) Jestem po śniadaniu (słodka bułka z serem i kakao ;) ) i właśnie czuję jak Młode delikatnie buszuje w brzuchu. Na prawdę dziewczyny za bardzo się nakręcamy! Pamiętajmy, że każda jest inna. Wystarczy być trochę grubszą, mieć więcej tkanki tłuszczowej na brzuchu, zbyt jednostajny tryb życia albo po prostu ułożenie Malucha przy kręgosłupie i już ruchy odczuje się później. Umawiamy się, że następnym punktem "0" będzie 22 tydzień, czyli tydzień gdzie mija ryzyko poronienia ponieważ płód staje się dzieckiem :D. Co Wy na to? ;) Następny punkt, dotyczący ruchów to tydzień 25. Wtedy to właśnie jest czas na liczenie ruchów. Od 25 tygodnia dziecko powinno wykonywać ok. 10 ruchów na godzinę. Jakieś propozycje następnych punktów "0"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorr ja w pierwszej ciązy poczułam ruchy ok 21 tygodnia, pewnie mogłabym wcześniej trochę wyczuć gdybym wiedziała czego się spodziewać :) do tego miałam łożysko na przedniej ścianie więc to też trochę osłabia odczucia; ale za to już jak poczułam to konkretne kopniaki :) teraz w drugiej ciąży czuję malucha już od 16tc - tego nie da się pomyslić, mimo że było one lekkie i nie każdego dnia, teraz na półmetku każdego dnia i to mocno :) Co do szkoły rodzenia, ja chodziłam i to do tego szpitala w ktorym urodziłam, były za darmo, w sumie nie żałuję choć ameryki przede mną nie odkryli :) Myślę że dla ojców przydaje się bardziej, bo w większosci przypadków to oni sa mnie obeznani w temacie :) u nas był to cykl spotkań: z ginekologiem, psychologiem, pediatrą do tego instruktaż dla partnerów jak robic masaż, jakie ćwiczenia w ciąży i po porodzie, zwiedzanie porodówki :) generalnie jak dla mnie fajna sprawa, z niektorymi ludzmi ze szkoły do tej pory mam kontkat, i jak macie okazje za darmo to można się wybrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze szkoła rodzenia jest jak z wszystkim - zależy na jaką się trafi. Mi akurat koleżanka poleciła w jednym z gdańskich szpitali więc mam zamiar poprosić mojego gina o skierowanie. Skoro nie będę płacić to można spróbować. Mój maluszek ruszał się dużo przez ponad tydzień codziennie a potem nagle tydzień ciszy. Ale nie dajmy się zwariowac najpierw się martwiłam a potem wytlumaczylam sobie że pewnie przeniósł się w stronę pleców. A od 2 dni powrócił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. wczoraj i dzis myslałam ze zwarjowałam;) bo odczuwam mrowienie kilku sekundowe w pochwie sorki i uspokaja sie i znowu. weszłam na internet i dziewczyny tez to miały ale nadal niewiem dlaczego ,ponoc wizadła jakies sie rozszezaja juz niewiem czy powiedziec gin. macie tak drgania mrowienie pochwy? mi to szczegolnie daleko do odruchow malenstwa 15t5 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. wczoraj i dzis myslałam ze zwarjowałam;) bo odczuwam mrowienie kilku sekundowe w pochwie sorki i uspokaja sie i znowu. weszłam na internet i dziewczyny tez to miały ale nadal niewiem dlaczego ,ponoc wizadła jakies sie rozszezaja juz niewiem czy powiedziec gin. macie tak drgania mrowienie pochwy? mi to szczegolnie daleko do odruchow malenstwa 15t5 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!! Strasznie wam zazdroszczę ruchów sama nie mogę się doczekać bo dziś zaczynam 20 tydzień a dokładnie nie wiem czego się spodziewać ale jeszcze poczekam;)Też z mężem zastanawiamy się nad szkoła rodzenia chociaż u nas w mieście znalazłam tylko jedną darmową więc jeśli mam płacić to chyba zrezygnujemy. Dzisiaj rano mąż pobrał mi krew i czekam na wyniki mam nadzieje, że wszystkie będą dobre:D Miłego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z ruchami jest naprawde roznie. W poprzedniej ciąży zaczęłam je czuc ok 19 tc a teraz czuje od tygodnia ale to sa bardzo delikatne ruchy, ktore czyje tylko wieczorem przed snem. Ja mam lozysko na przedniej scianie dlatego slabiej czuje ruchy. Za to mam ogromny brzuch. W pierwszej ciazy brzuch pojawil sie w 6 miesiacu i byl malutki a teraz mam gigantyczny. Mysle ze wplyw ma na to fakt iz mam przepukline w kresie bialej (po 1szej ciazy). co do plci dziecka- w pierwszej ciazy mialam duze libido i urodzilam corke, nie smakowaly mi slodycze tylko miecho miecho i pizza:); cere mialam gladka i promienną teraz ma byc chlopak- libido zerowe, mam ochote na ciastka i drozdzowki i popsuła mi sie cera wózki mclaren są podobno bardzo dobre ale sa tez drogie- dla mnie za drogie; mam po corce polski jedo fyn 3w1 i sobie chwale; wolę inwestowac w bardzo dobry fotelik do auta, bo dużo jezdzimy- na to nigdy nie żalowaliśmy (mamy już trzeci fotelik) szkoła rodzenia- nie doradzam ani nie odradzam; sama nie chodzilam ale prowadzilam zajecia na studiach we Wrocławiu na Dyrekcyjnej; fajna sprawa ale nie uwazam tego za koniecznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana ja tez tak mialam jakies tydzien moze 2 temu... Oczywiscie spanikowalam bo naczytalam sie glupot na necie... Na wizycie powiedzialam lekarzowi, i twierdzi ze to normalne... Mnie dodatkowo bola kosci lonowe i mam momentami taki nacisk ze mam wrazenie ze baby mi wypadnie... Podobno tez normalne:) Dziewczyny a szyjke wam lekarz sprawdza ginekologicznie czy na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi ja chodziłam do szkoły we Wrocławiu na Dawida na pewno wiesz gdzie to jest a na Dyrekcyjnej pracowała mojej koleżanki bliskiej mama na ginekologi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi gin sprawdza szyjkę ginekologicznie Dorr tez zrobiłam ankietę, ale jeszcze nie wysłałam. Mężowi nie dam - ciche dni trwają...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie lekarz w ogóle nie bada ginekologicznie. Jedynie na pierwszej i drugiej wizycie mnie badał, co by potwierdzić (jeszcze wówczas bardzo wczesną) ciążę :) xxxxxx Dziewczyny jak ja pomyślę ile mam do zrobienia w domu to aż mi się odechciewa. Ale to mówię w sensie dużych robót (malowanie, zmiana wypoczynku, przeróbka łazienki), a nie tylko zwykłego sprzątania. Ciągle nie ma na to czasu. Tzn. ja mam w i normalnych okolicznościach na nikogo bym się nie oglądała tylko sama to zrobiła (w końcu skoro kładłam kafelki czy podłogę to co to takie malowanie - zresztą nie pierwszy raz), no ale teraz muszę się prosić i nieziemsko mnie to irytuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny właśnie oglądałam zdjęcia Wasze i ja naprawdę jestem mniej brzuchata niż wy . :) wasze brzuszki są takie fajne duże a mój taki fajny mały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o mojego meża to niby normalnie gadamy ale nie jest tak jak było . czeka nas jeszcze poważna rozmowa . a oczywiście słowa przepraszam nie usłyszałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie ginekolog bada na każdej wizycie i informuje na jakiej wysokości mam w danym momencie macice;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie ginekolog bada na każdej wizycie i informuje na jakiej wysokości w danym momencie jest macica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×