Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gratki dla nowej mamy :) trzymam kciuki za następne szybkie porody :) Jak narazie czytam to raczej rozpakowane dobrze wspominają porodówkę. Jej jak ja się nie mogę doczekać kiedy się u mnie zacznie, mam jeszcze sporo czasu bo my dopiero dziś weszliśmy w 38 tydzień ale synek starszy urodził się w 39 więc może MAM TAKĄ NADZIEJĘ nie będę za długo musiała czekać na córcie :) () Ja tam połóg dobrze wspominam. () Jutro na KTG i za tydzień dopiero wizyta... chciałabym już jej nie doczekać .... na sobote planuje okna, mam nadzieję że słoneczko się utrzyma do tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A napiszę jeszcze o przytulankach :) ostatnio wam pisałam że od 5 rano do 12 bolał mnie brzuch jak na okres i lekkie skurcze nieregularne -3-5-6 minut. I dziś znów to samo tylko krócej mnie trzymało więc u mnie jednak coś to daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Julka, może po prostu u Ciebie coś już zaczyna dojrzewać powoli do porodu i dlatego działa. U mnie pozamykane na 4 spusty to i sprzątanie i przytulanie nic nie daje :) Jutro zaczynamy 39t0d :) Liczę na jakieś zwiastuny :) Jeeeejku no oszaleję dzisiaj - jak mi się dzień dłuży.... Strasznie... A dopiero środa.... Wrrrrrr.... Już sama nie wiem co mam robić :) Chyba pójdę jednak na ten spacer bo w domu się czuję jak w więzieniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj o 10:20 przyszedł na świat Błażej. 3,5 kg 53cm Śpi teraz słodko przy mamusi. Przyznaję noc była ciężka, chwilami myślałam że nie dam rady, a teraz już otym bólu niemal zapomniałam. Rozkręciło się samo ok. 1, początkowo ból jak przy bardzo bolesnej misiączce z przerwami na odpoczynek. Niestety przerwy z czasem coraz krótsze a ból coraz silniejszy. Na jakąś godzinę przed partymi, przy rozwarciu na 5cm dostałam znieczulenie- olbrzymia ulga i czas na zebranie sił przed parciem. Opieka położnej na dziennej zmianie super! Dodam że nie stosowałam żadnych przyspieszaczy porodu, a chyba na razie udało się nam najwcześniej. Wody mi odeszły gdy farbowałam sobie w domu włosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
1) milakulus.................30.09................Jakub........ .....07.10 2) Danusia01986........02.10................Kacperek........... .....24.09 3) malbikk...................02.10................Tomasz....... ...........25.09 4) Delicja21a..............02.10................Blanka 5) Knw1986................03.10................Wiktoria........ ...........05.10 6) Michellinka..............07.10...............Aleksander..... .........06.10 7) cyan_10..................07.10................Dominika...... ..........01.10 8) Larrwa....................08.10.................xxxxxxxx 9) Przyszła mama.......08.10................Kaja............. ........... 03.10 10) 2plus1...................08.10................Piotruś 11) undo...................... 10.10................Franciszek 12) Aam......................10.10................Krzyś0 13) madziulkao7..........10.10...............Maja 14) Tullippanna............10.10................Lili............ .............03.10 15) radmon..................10.10................Alan 16) dalyah....................10.10................Nataniel 17) pazdziernikowa......10.10...............Weronika............ ...04.10 18) Fasolka2013..........10.10................Gabrysia 19) lunaa88....................10.10.....prawdopodobnie Maja 20) Gigi82…….......….. 13.10….….......Kacperek 21) karola2812 ............13.10.... .......... Klaudia 22) Ana_86...................16.10................Kaja 23) Milka1988...............17.10...............Janek 24) myoosis91..............17.10................Ksawery 25) malinka321............17.10.................Krzysiu......... ........06.10 26) mamaMatyldy.........18.10................Matylda 27) lalolii.......................19.10................Ewa 28) Mimi1987................20.10................Alan 29) nika8307.................21.10...............Jakub 30) Wodna2.................22.10................Błażej.....................09.10 31) JuLKoWa...............22.10................Julian 32) Martusia1985..........23.10................Amelia 33) emileczka007.........23.10.................Klaudia 34) pattip......................24.10.................Mikołaj 35) sylwunia1011.........24.10.................Ines 36) CzekamyNaVa.......24.10.................Vanessa 37) Kroliczatko.............25.10........ ........Julian 38) Tamarark ............. 25.10.... ........... Lenka 39) Malika27 ...............25.10 ................Anna Maria 40) Ewelina1988......…26.10.................Alan 41) Ctr + Alt + ............. 28.10...............Julian 42) mamamagdal….... 30.10.................Ewa i Ola 43) JulkaZ....................30.10.................Gabrysia 44) kura samograj........30.10.................Laura ***MAMUSIE ROZPAKOWANE*** ☆Danusia01986..........Kacperek........24.09........... (SN ). . .. ...2.800/53cm ☆malbikk.....................Tomasz..........25.09..... ... .(CC)... ......3.400 54cm ☆Cyan_10...................Dominika........01.10....... ... .(CC) ........3.400/52cm ☆Przyszla mama.........Kaja...............03.10....... ....(CC)........ . 3.650/56cm ☆Tulippanna................Lili..................03.10. ... ...... (SN) ☆pazdziernikowa.........Weronika.... ..04.10.......... (SN)..........3.360/54cm ☆Knw 1986..................Wiktoria.........05.10...........(SN). ........ 2.940/52cm ☆Michellinka................Aleksander....06.10........ ... (CC) ... .....3.200/54cm ☆malinka321................Krzysiu. ........06.10...........(SN)..........3.800/57cm ☆milakulus..................Jakub............07.10..... ........ (CC)........4.140/60 cm ☆Wodna2....................Błażej............09.10..... ....... (SN)........3.500/53 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wodna2 super gratulujemy :) a pani położna w kruczoczarnych włoskach z kitką?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Wodna2 - serdeczne gratulacje - ale wyprzedziłaś tabelkę! Oczywiście nie muszę mówić że MEEEEGA zazdroszczę :) Dużo zdrówka i jeszcze raz GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ładnie Wodna Błażejek się pospieszył :) Gratulacje oczywiście:D Osobiście jakbym mogła mieć wybór wolałabym żeby mi najpierw wody odeszły, bo bóle ala miesiączkowe to już miałam tyle razy i pewno nawet bym nie wiedziała kiedy te bóle to już TE właściwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście chodzi mi o sam początek porodu a nie kiedy już jak to się mówi nie da się bóli porodowych pomylić z innymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mój wymarzony poród z kolei to rozpoczecie skurczy wieczorem, brzuch boli w regularnych odstępach ale coraz krótszych. Nad ranem jade do szpitala i tam ładnie postępuje akcja porodowa i wody odchodzą mi dopiero na porodowce albo położna sama je przebija (mam paciorkowca to byłoby to bezpieczniejsze dla dziecka) :) No i później oczywiście rodze :) Zobaczymy ile z tego się pokryje z faktyczną akcja porodowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chcę najpierw skurcze, wody niech odejdą po przebiciu. No właśnie my z tym paciorkowcem wiemy o co chodzi po drugie słyszałam, że poród na "sucho"jest bardziej bolący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunaa88
A ja to bym chyba wolala najpierw wody,przynajmniej miala bym pewnosc ze sie zaczelo a tak to czekam a do konca nie wiem na co:)ten termin 10.10 jakis lipny,malucha sie nie spieszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Nooo dziewczyny - sporo Was na 10go - także na dniach powinniśmy mieć tutaj lawinę super wieści :) Z resztą teraz juz po większości z Nas można sie spodziewać wpisu ze sie zaczęło albo juz urodzilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwunia1011
Dziewczyny powiedźcie czy żeby iść na ktg to trzeba być powyżej jakiegoś tyg ciąży czy robią bez problemu...nie byłam jeszcze a chciałabym iść i sprawdzić czy wszystko jest ok, bo mała moja coraz mniej się rusza.A i możecie mi coś polecić dobrego na zgagę bo już nie mam siły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Wodna-GRATULACJE ależ się synek pospieszył :) Fajnie,że nie musisz już czekać i czekać i czekać... __Ja z jednej strony chcę najpierw odejście wód-bo to znak że już muszę jechać,a z drugiej strony wole przy porodzie,podobno lepiej się rodzi. A mój wymarzony poród to:niech złapie mnie póznym wieczorem w piątek :) koło 22,23 godz.koło 24 na porodówce bym była,z miejsca od razu na sale porodową bym chciala,pózniej 3 razy przeć,szybciutko i Alan jest..ehh ale to tak mi się tylko marzy że tak szybko pójdzie,że w tych godzinach jakich chcę..wiecie co najbardziej mnie przeraża w tym wszystkim-SZPITAL,nienawidzę szpitali,nigdy też nie leżałam w szpitalu i na samą myśl ze muszę tam iść,że coś tam przeżyję że będzie trzeba kilka dni tam być,,jeju straszne to dla mnie jest.Nie widzę w ogóle siebie tam.A napiszcie w czym planujecie rodzic,bo u mnie w szpitalu strój dowolny-nie musi być szpitalna piżamka,no chyba że do cc.Ja mam taką szerszą tunike ciążową,czarna góra typu bokserka,przed kolano długość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja też mam termin na jutro! Chciałabym żeby już się zaczęło! Ale najpierw chciałabym skurcze a później odejście wód. Skurcze moge przeciągnąć w domu a po wodach trzeba już jechać i kwitnąc w tym szpitalu. Rok temu miałam skurcze krzyżowe. Ciekawe jakie będą teraz! Tych z brzucha bardziej się boję bo nie wiem co mnie czeka a szczerze mówiąc to te okresowe są dla mnie straszne a co dopiero tysiąc razy mocniejsze! No zobaczymy :-D Trzymam za was kciuki. U mnie narazie cisza,żadnych objawów :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Sylwunia - ja pierwsze Ktg bede miala w sobote. Bedzie to 39t2d - wcześniej nie mialam ani razu a ostatnie usg było w 30tc. No i w sobotę będzie też Usg. Ja tez zauważyłam zmniejszenie ruchow ale bez problemu je wyczuwam wiec póki co nie panikuje. A na zgage - Reni - całkowicie bezpieczne i skuteczne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Ja ktg mam co tydzień robione.Mam już 4 zapisy więc od 36 tc.chodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Sylwunia - ja pierwsze Ktg bede miala w sobote. Bedzie to 39t2d - wcześniej nie mialam ani razu a ostatnie usg było w 30tc. No i w sobotę będzie też Usg. Ja tez zauważyłam zmniejszenie ruchow ale bez problemu je wyczuwam wiec póki co nie panikuje. A na zgage - Reni - całkowicie bezpieczne i skuteczne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwunia1011
Milka1988 dzięki za rade zaraz jadę do apteki po to Reni bo już nie daje rady.Ja ostatnie usg miałam w 34 tyg jutro zaczynam 38 tydz też czuje ruchy, ale słabe wizytę mam za tydz i się tak zastanawiam czy jechać czy nie jechać na to ktg...A ty miałaś zlecone przez lekarza czy sama postanowiłaś jechać sprawdzić?i ile takie badanie trwa czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tego odejścia wód zupełnie się nie spodziewałam, myślałam że tak się dzieje tylko na filmach.Chyba lepsze najpierw skurcze, nie trzeba wtedy na przedporodowej leżeć. 2plus1- opis się zgadza, znasz tę Położną? A wiecie że my jeszcze nie mamy wózka? Zamówiliśmy dość dawno, dokładnie nie pamiętam, choć na pewno mają jeszcze czas. Liczę na to że będzie na dniach. Dobrze że fotelik kupowaliśmy osobno :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwunia1011
radmon a tobie lekarz zalecił czy sama tak dla spokoju chodzisz na to ktg?ile to trwa i jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Jezeli chodzi o mnie lekarz prowadzący wcześniej nie zalecal Ktg. Teraz właśnie jade do niego w sobotę do szpitala na dużyr i powiedział dosłownie na ostatniej wizycie 1.5 temu "zrobimy ostatnie usg zeby było bezpośrednio przed porodem i kontrolne ktg" :) Ja meczylam sie ze zgaga bardzo dlugo bo mialam ambicje - zadnych lekow. A teraz jak zaczyna się zgaga biore Reni i po problemie. Wodna2 - ja miałam podobnego stresa łóżkiem dla synka :) Łóżko czeka a synek narazie w brzuszku :) Moja znajoma tez urodzila 3 tyg wcześniej a wózka nie miala to na pierwsze spacery pożyczyła od kogos a potem widziałam ze juz miala swój nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
sylwunia- mi lekarz zalecił,badanie polega na podpięciu po aparaturę ktg,na brzuch przypina się pas na którym jest czujnik czy nie wiem co to,i słychać bicie serduszka dziecka,zapisuje się to na wydruku,masz też przycisk,którego używaż jak czujesz ruch dziecka,moje badanie trwa ok.15-20 min.ale wiem,ze niektóre mają nawet pół godziny,albo i więcej.Zależy chyba gdzie robisz,mi położna w przychodni robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
A to ja miałam dwa razy robiony odsluch serdeuszka - nie wiem jak to urządzenie sie nazywa ale to taka skrzynka i jest do tego przewód ze słuchawka. Lekarz szuka miejsca na brzuszku ta słuchawka gdzie słychać tetno i przez kilka minut slucha serduszka. I ja również słyszę tetno :) Dopóki młody nie zrobi psikusa jak na pierwszym tego typu badaniu i nie odkręci sie majac lekarza w nosie. Musiał go pozaczepiac zeby złapać tetno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie racje z tymi wodami że lepiej na porodówce już ale jakby wcześniej odeszły to chociaż wiadomo że już się zaczyna. Boję się że nie wyczuje kiedy BO... w pierwszej ciąży leżałam 3 dni przed porodem, w czwartek ktg 0 skurczy i pozamykana na cztery spusty a piątek z rana 4 cm rozwarcia i na ktg regularne skurcze co 3-4 minuty. Nie znam się na tych procentach ale lekarz się dziwił że ja ich nie czuję bo to już se te porodowe... no i zaraz na stole się znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój gin ma w swoim gabinecie ktg i u niego od 36 tygodnia raz w tygodniu się chodzi, w pierwszej ciąży marny był okręcony pępowiną to chodziłam nawet dwa razy w tygodniu od 36 tygodnia. Jutro idę już na 3 zapis. Zaś koleżanka co chodziła do innego lekarza to dopiero pierwsze ktg miała w 39 tygodniu w szpitalu robione. więc to zależy od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milakulus - gratulacje! Ale się wyczekałaś. Wodna - dla Ciebie również gratulacje. Mój pewnie też będzie taki duży w dniu porodu, ale ja nie mam co liczyć na cc z tego co mówił mój dr U nas robią od 4200. Ktg nie miałam. Pewnie pierwsze będzie w szpitalu po terminie. Na zgagę też biorę Reni. Bez tego bym nie usnęła. W dzień jeszcze idzie wytrzymać, ale wieczorem i w nocy to jakiś koszmar by był. Moje Dziecię nie kopie mnie po żebrach, ale po żołądku, wątrobie i trzustce to i owszem. W ogóle dzisiaj nic mi się nie chce, uda mnie bolą, ale przynajmniej przestało boleć między nogami :D Jak nie jedno, to drugie się przypałęta. Już nie mam siły, słabo mi, już bym chciała urodzić. Jak mi przyjdzie znowu rodzić po terminie, to będzie ciekawie z samopoczuciem. W ogóle częściej niż zwykle kręci mi się w głowie i słabo mi już od tego słodkiego ciężaru. Jedno jest pewne. Na pewno nie będą mnie trzymać w ciąży dalej niż do końca października. Gramolę się już jak mucha w smole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×