Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

delicja-sliczne lozeczko dla Blanki. Tylko dlaczego niebieskie ? Pytam bo u mnie byla pomylka w oznaczeniu plci. Moj syn mial byc corka i mial rozowa posciel i baldachim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ostatnim usg jedna była ułożona miednicowo więc raczej cc ale wcześniej obie tak były a potem jedna główką się przekręciła więc okaże się gdzieś bliżej 37tyg. wtedy pewnie coś lekarz zdecyduje na razie nic nie wiem. Co ma nie być mam nadzieje że wytrzymamy do końca 37 tyg. i jak miałaby być cesarka to mam nadzieje że zrobią ją wcześniej ale się okaże. Też mam nadzieje że wszystkim się wszystko ułoży inaczej być zresztą nie może. Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ja zaczynam od pampersów ale nie ukrywam , że jak córka będzie miała 3 , 4 miesiące to spróbuję zmienić na Dada. Jak nie będę miała pokarmu to zdecydowałam się na Bebilon. Ja też planuję kupić sobie termometr bezdotykowy natomiast laktatora nie kupuję bo może nie być takiej potrzeby, więc po co wydawać pieniądze. Jak będę wiedziała , że się przyda to zawsze można podejść do apteki. Dziś już 09.09.13 odliczam dni do porodu zostało mi tylko 24 dni a może i prędzej. Nie umiem się doczekać wizyty u lekarza ale jeszcze tydzień. Ciekawa jestem ile moja córka waży. Będę podłączona do KTG żeby wszystko sprawdzić i wtedy się okaże czy czekam do 03.10 czy mogę się spodziewać wcześniej porodu. Ogólnie porodu się nie boję nawet o tym nie myślę i tak mi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kawy to ja piję jedną dziennie taką słabą i dużo mleka. Lekarz powiedział , że jedną dziennie można. Cola mmmm jak jest jakaś imprezka to też wypiję sobie szklankę wiadomo nie codziennie ale zdarza mi się wypić. Przed ciążą paliłam papierosy jak się dowiedziałam , że jestem w ciąży to rzuciłam. Nie ukrywam zdarzyło mi się na samym początku wypalić kilka papierosów ale potem jak lekarz powiedział , że widać serduszko to rzuciłam całkowite i tak jest do teraz. Na początku było ciężko ale jednak da się wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Ja wypijam 2,czasami 3 kawki dziennie..ale od razu mówię,że piję tylko te 3w1 w zaszetkach,przed ciążą też piłam tylko taką kawę,nigdy tej sypanej.A moja ginekolog twierdzi,że taka kawka jaka piję-to nie kawa :) wiec mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi1987
A ja kawę musze pić codziennie. Lekarz mi zalecił bo mam bardzo niskie ciśnienie np 90 na 60 i pije kawę rozpuszczalną z jednej łyżeczki plus mleko. Coli nie pije ale fante sprite nie odmawiam;) Co do mleka kurcze nie zastanawiałam się wszystko wyjdzie w praniu. Żyję nadzieją że pokarm będę miała i nie będzie potrzebne sztuczne mleko. Zawsze to oszczędność ;) Dzisiaj wzięłam się za pranie białych ciuszków. Kupilam do prania białego proszek dzidziuś a do koloru lovela. Płyn do płukania mam lenor sensative 2 l kosztowało w Piotrze Pawle 9.99zł. Tak patrzę na moją listę to już mi mało zostało;) jutro mąż odbiera wózek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny - czy orientujecie się może czy w ikei są dostępne łóżeczka dziecięce? Sprawdzam na stronce ikei i żadnego łóżeczka nie ma w żadnym sklepie. Mieszkam w Warszawie, ale sprawdziłam z ciekawości inne miasta i ciągle produkt niedostępny. Jakiś czas temu oglądałam tam łóżeczka i nie wiem, czy już ich nie ma, czy mogło być tak, że towar był wystawiony a jak co do czego to nie ma go na magazynie... A Wy gdzie kupowałyście łóżeczka? Muszę znaleźć jakieś wyjście awaryjne. Chciałabym białe, zwykłe, proste klasyczne łóżeczko - bez żadnych misiów. Najlepiej na krótszych bokach zabudowane. Właśnie to z ikei mi się podoba i nie wiem co zrobić... Na zakupy wybieram się w niedzielę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi1987
Hej wczoraj byłam w ikea w Jankach i są dostępne łóżeczka. Widzialam 3 rodzaje białych łóżeczek. Jedno za 299,99 , drugie za 599,99 z szufladami i trzecie 199,99 zł. Spisywalam ceny dla znajomej. Ja kupilam łóżeczko w smyku mega store na Targówku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
gość-co do łóżeczka z Ikea,faktycznie jest problem z dostępnością,a patrzyłaś na allegro,lub ceneo.pl może tam znajdziesz coś fajnego.Ja polecam łóżeczko w sklepie 3kiwi,na necie możesz obejrzeć,ale ostrzegam ceny wysokie jak za same łóżeczko.Widziałam je na żywo,są na prawdę super!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
w ikea ja patrzyłam u siebie-Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mimi1987 - dzięki za info - nie wiem tylko czy właśnie nie jest tak, że one stoją na sklepie a na magazynie ich nie ma ;/ A myślałam, że zakup łóżeczka będzie łatwy. Radmon - łóżeczka ładne, ale dla mnie cena za łóżeczko powyżej 1000 zł to przesada. Na allegro nic mi właśnie nie wpadło w oko. No nic poszukam w sklepach internetowych a w weekend pojadę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
nio,mówiłam że ceny mają kosmiczne.Piękne są ale też bym nie dała tyle za same łóżeczko.(ja zamawiałam biało-brązowe wraz z kompletem pościeli na allegro) Powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Meble Pinio też są piękne Ale samo łóżeczko kosztuje 500-800zł, do tego materac to też wyjdzie w okolicy 1000zł. Oby w tej ikei były dostępne łóżeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi1987
Może zadzwoń tam żeby się dowiedzieć żebyś na darmo nie jechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam łóżeczko od chrześniaczki ale takie niestandardowe wymiary 110 x 60 bo nie zmieściło mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też zaczynam od pampersów, nie wiem tylko czy lepsze te białe czy zielone. Potem pewnie spróbuje dada bo dużo osób poleca. Termometr mam w domu jakiś bezdotykowy ale muszę go odkopać bo właściwie nie używałam. Mleka nie kupuję, nastawiłam się bardzo na karmienie piersią, jak nam się nie uda to mąż szybko kupi. Co do porodu też trochę się boję, głównie jakiś komplikacji. Ale wierzę że jak jesteśmy tak blisko szczęścia i tyle problemów za nami to musi pójść dobrze. W moim szpitalu jest możliwość znieczulenia, poważnie się nad tym zastanawiam a zdecyduję pewnie po pierwszych bólach. Co do zachcianek to moje wynikają głównie z konieczności pilnowania diety cukrzycowej. Marzę np. O wypasionej kawie mrożonej z lodami i bitą śmietaną. Kawy nie piję wogóle, bo bez cukru mi nie smakuje. Ale często popijam od mojego męża łyk piwa czy coli. Więcej nie potrzebuję. Dziewczyny które rzuciły palenie, proszę spróbujcie nie wracać do tego po ciąży.To straszny syf, naoglądałam się wiele nieszczęść spowodowanych papierosami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie chciała wrócić do palenia tyle już wytrzymałam i jest mi z tym bardzo dobrze. Ale boje się pierwszej imprezki , spotkania ze znajomymi ( wszyscy palą ) i może mnie ciągnąc. Maż obiecał , że jak urodzę od razu rzuca palenie więc będziemy się nawzajem wspierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi1987
Wodna2 i jak ci idzie utrzymanie diety? U mnie stwerdzili nie tolerancję glukozy. Dostałam również wytyczne odmojego lekarza ale powiedział że jak coś zjem słodkiego to nie msm co się martwić. Ja jestem jakby pod tą granicą normy. Czy kazali Ci kupić glukometr? Mierzysz cukier czy tylko dieta? Ja strasznie się przestraszylam jak sie na czytałam o tych powiklaniach itd. Moja mama strasznie się na mnie wkurzyla i zabronila mi tego czytać dawniej nikt nie słyszał o obciążeniu glukoza itd a urodzilismy się zdrowi;) Najbardziej współczuję dziewczynom których nie omineła insulina:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zaczynamy od pampersów zielonych ale też potem zmienię na dade. My lozeczka ola kupiliśmy w świecie dziecka w radomiu za 160 zł jedno plus rabat od tej kwoty 5% to zawsze ciut mniej zwłaszcza przy zakupie dwóch :-) ja bardzo się cieszę ze cukier mam ok uwielbiam słodkie muszę zjeść codziennie. Kawę zawsze pijalam rozpuszczalna ale mocna więc odstawilam całkiem. Dziewczyny ja też trzymam za was mocno kciuki abyście już nie wróciły do palenia . Ja co prawda nigdy nie palilam więc łatwo mi mówić ale wierzę że że jak już tyle wytrzymalyscie to dacie radę . Zawsze to taniej i zdrowiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Ja z tym paleniem to chyba taka zachcianka,z jednej strony chciała bym strasznie,a z drugiej jak pomyślę to w głowie mi się kręci :) Przed ciążą paliłam bardzo długo,ponad 8 lat!!!Nałogowcem byłam,ale nigdy nie paliłam więcej jak paczkę na 2 dni..I właśnie sama za siebie trzymam kciuki albym po porodzie nie wróciła do tego..bo nie będę miała motywacji aby rzucić znowu a to tak trudno..Wytrzymałam tyle to już głupota by była zacząć znowu..ale zobaczymy życie pokaże..a mój mąż nie pali,nie palił nigdy więc tez łatwiej mi nie palić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tullippanna dodatki niebieskie bo nie było nic ladnego u sprzedajacego i mąż tak chciał bo mu sie podoba, bo sypialnia niebieska;) tak tlumaczy chcial synka ale z coreczki tez sie bardzo cieszy nie moze sie juz doczekac caluje brzuchol i mowi do niej;) posciel na zmiane kupie na bank rozowa;) Co do pampersow tez kupilam Pampersa ale zamierzam po paru miesiacach sprobowac Dada. Mleka nie kupuje bo nastawiam sie na swoje zawsze jakas oszczednosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattip
Witajcie wszystkie dzisiaj:) Ja wyjątkowo przespałam całą noc choć obudziłam się po 5. Ale i tak nieźle. Z dolegliwości to ostatnio jak się budzę strasznie boli mnie prawa noga, nie mogę jej przełożyć na drugą stronę.A jak już wstanę i rozchodzę to jest ok. My dzisiaj załatwiliśmy przedporodowe uznanie ojcostwa:) Dzięki temu nie będę musiała po porodzie biegać po urzędach, mój partner z tym papierkiem i moim dowodem sam wszystko będzie mógł załatwić. Ciągle waham się co z laktatorem ale może faktycznie kupić jakiś tani ręczny do szpitala jakby był konieczny a później ewentualnie dokupić lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattip
Pieluszki na razie kupiłam firmy pampers 1 - dwie paczki po 43 sztuki i jedną paczkę happy. Później zdecydujemy które używać dalej. No i pewnie będzie można liczyć na wasze pieluszkowe opinie i wybierze się najlepsze w dobrej cenie:) łóżeczko mamy białe nicol z trolla - jak już ogarniemy sypialnię to wrzucę zdjęcie kącika dla Malucha. Bo póki co łóżeczko służy za składzik na noworodkowe rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattip
A co do słabostek to nie mogę sobie odmówić coli. Dziwne jest to że przed ciążą nie miałam potrzeby jej spożywania:) a teraz strasznie mnie ciągnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Diewczyny lepiej kupcie laktator,ja kupiłam najzwyklejszy za 33zł i nie chodzi o to,że może będzie pokarm...czy..a może nie będę potrzebowała,tylko chodzi o to,ze jeśli będziesz miała pokarm,i gdy nie odciągniesz go w odpowiednim momencie to łatwo o zapalenie piersi,a dzidziuś nie może przecież ciągle ciągnąc cyca,więc czasami jak się ma sporo pokarmu-trzeba go odciągnąć.Lepiej mieć takie cos wtedy pod ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
w aptece a firma,nie wiem nawet laktar na nim pisze,ale poproś o jakiś zwykły ręczny na pewno coś doradzi,te ręczne są tańsza,elektryczne podobno za mocno ciągną i bardziej boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi1987
No tak ale jak się okaże że nie ma pokarmu to pieniadze wydane w błoto. Prawie przy każdym szpitalu jest ateka i myślę że jak cos to mąż w każdej chwili będzie mógł iść i zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×