Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość Milka1988
Ja od razu sie w nim zakochałam. Długo zastanawiam sie nad kolorem. W gre wchodził zielony na czarnej ramie - dopóki nie zobaczyłam bialo czarnego :) Jednak klasyka jest zawsze bezkonkurencyjna :))) Oby naszym maluszka sie dobrze nim jezdzilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattip
Mam też takie pytanie, może któraś z Was wie dokładnie jak wyglądają formalności związane z rejestracją malucha, jego nazwiskiem w szpitalu itd. jak jego rodzice jeszcze są przed ślubem? Troszkę czytałam w internecie ale wiadomo lepiej uzyskać informację od kogo kto się zetknął z tym osobiście lub kto miał taką sytuację wśród bliskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattip
Ja z kolei zastanawiałam się też nad tym beżowym z białą ramą i tak kilka tygodni:) Ale zwyciężył rozsądek mojego T., który stwierdził jak na jesień i zimę to lepiej czarny:) No i racja co klasyka to klasyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattip
Pozwoliłam sobie dopisać się do tabelki:) milakulus.................28 lat...........30.09.2013..........Jakub malbikk...................27 lat...........02.10.2013..........Tomasz Danusia1986...........27 lat...........02.10.2013...........Kacper Delicja21a................20lat...........02.10.2013..... .......Blanka Knw1986 .................27 lat .......... 03.10.2013 ........... Wiktoria Michellinka..............27 lat...........07.10.2013...........Aleksander cyan_10..................22 lata.........07.10.2013...........Dominika Larrwa....................25 lat...........08.10.2013...........xxxxxxxxxx Przyszła mama na....23 lata.........08.10.2013...........Kaja undo........................32 lata........10.10.2013...........Franciszek? Aam........................30 lat..........10.10.2013... ........Krzyś madziulkao7.............25 lat..........10.10.2013............Maja Tullippanna...............34 lata........10.10.2013............Lili radmon....................27 lat...........10.10.2013...........Alan dalyah......................31 lat...........10.10.2013............Nataniel Gigi82…………...…..31 lat………13.10.2013………..Kacperek Milka1988.................25 lat..........17.10.2013...........Janek myoosis91................22 lata........17.10.2013............Ksawery malinka321..............26 lat............17.10.2013............ Krzysiu mamaMatyldy...........28 lat...........18.10.2013...........Matylda lalolii ......................... 29 lat ......... 19.10.2013 ..............Ewa nika8307...................30 lat..........21.10.2013...........Jakub Wodna2....................31 lat..........22.10.2013...........Błażej Martusia1985............28 lat..........23.10.2013...........Amelia emileczka007............23lata........ 23.10.2013......... ..Klaudia pattip...........................30 lat..........24.10.2013...........Mikołaj Ewelina1988_20…....25 lat..........26.10.2013............Alan Ctr + Alt + Delete......26 lat..........28.10.2013..........Julian mamamagdalena…...26 lat..........30.10.2013...........Ewa i Ola JulkaZ......................25 lat..........30.10.2013...........Gabrysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Witam nowe mamy :) Miło, że do Nas dołączyłyście :) Brzuszki macie Wszystkie fantastyczne, naprawdę śliczne... milakulus Twój brzusio spory i ładny Nie mogę się nadziwić brzusiowi mamamagdaleny, gdzie się tam mieszczą dwie Księżniczki??? Wszystkie brzuszki są naprawdę super, fajnie tak sobie porównywać.... Dziewczyny strasznie dziś spałam :( całą noc bolał mnie brzuch i plecy, nie wiem jak określić ten ból, czy to taki miesiączkowy, czy kolka nerkowa mi wraca na obu nerkach... jak wstałam też był ból, teraz trochę przeszło... Na lewym boku w ogóle nie umiem spać, boli mnie biodro i pośladek od zastrzyku, a był on 29,08, ten paskudny domięśniowy :/ Sypiam na prawym, chociaż nie powinnam, ale co zrobić.... dziś noc ciężka... Śnił mi się maluszek, w ogóle nie umiałam się nim zajmować, całkowita bezradność, coraz bardziej się boję, dobrze, że na początek idę do mamy, bo sama bym sobie nie poradziła... Wózek mam u rodziców zapakowany, więc nie wyślę zdjęć... Gdybyście chciały fajny kocyk to w TESCO, ale tych małych, nie hipermarketach tylko marketach są kocyki z mikrofibry różowe i niebieskie za 12,99, kupiłam całkiem fajny, cienki, ale czego chcieć za taką cenę... Mam 2, bo moja mamusia też kupiła :) JulkaZ dzięki za stronkę, bardzo fajna i na pewno się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy nowe pazdzierniowe mamusie :) wyslalam Wam maile wlasnie wiec zapraszamy do aktywnosci. Ja dzis nic nie spalam chyba. Pol nocy czytalam o znieczuleniu zewnatrzoponowym. Ktoras sie decyduje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika taikie obawy sa normalne przed porodem ale bez paniki. Z dzidzia sobie poradzisz. Zrywaszta te maluszki tylko spia po urodzeniu. Ja nieraz chcialam budzic zeby troche sie nacieszyc :) oczywiscie w dzien. W nocy nie :) biodra mnie bola obydwa. Cierpna, dretwieja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa i jeszcze cos co wyczytalam wczorajszej nieprzespanej nocy. W UK nie stosuje sie zadnej witaminy D3 ani zadnych spirytusow czy takich innych do przemywania pepka. Nic do przemywania oczek. A najlepszym kosmetykiem jest ciepla woda. Wszystko wszystko naturalnie. To dla mnie nowosc. Moi chlopcy mieli spirytus do pepkow. Wit D w kroplach. Rumianek do oczek i inne takie gadzety. I zestaw kosmetykow. W pierwszym momencie po wyczytaniu tego ogarnela mnie zlosc. Ale po dluzszym zastanowieniu mysle ze moze to dobry system ? Natura. Woda !! Dzieci tu przeciez zdrowo rosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do oczek mam sól fizjologiczna, do pepuszka ocinsept... A czego używały Nasze mamy? A żyjemy... Teraz wymyślają, zeby ludzi na kasę naciagac.. Ja się dowiedziałam, ze u mnie w szpitalu nie dają znieczulenia zewnątrzoponowego.... Moze trzeba zapłacić nie wiem, koleżanka, która rodziła w kwietniu mi taką informację przekazała... Nie wiem jak to będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
hej dziewczyny, też wysłałam zgłoszenie do galerii na wp;) Milka1988 ja też mam co chwilę jakies spotkania towarzyskie, boję się że się nie wyrobię przez to;) myślałam,że na zwolnieniu będę się nudzić, a tu czasu na przygotowania brak, a rodzić mogę lada chwila, przecież termin jest ruchomy nawet 2 tyg wcześniej, nie czuję się gotowa, muszę jeszcze sporo poczytać o pielęgnacji itp, a jak nie zdążę to liczę na położne.. czuję się dobrze, w sobotę byłam na godzinnym spacerze. czasem dokucza lekkie pobolewanie w podbrzuszu-jak na okres, biorę wtedy nospę... już mam prawie wszystko poprane, jeszcze końcówka prasowania, muszę posegregować wszystko, a jest tego ogromnie dużo, nie wiem gdzie to zmieścić, bo mieszkanko małe, dodatkowa komoda się w naszej sypialni nie zmieści wózek mam po siostrzenicy x-lander xq pomarańczowy, nawet nie wygląda najgorzej, na zimę będzie funkcjonalny bo solidny stelaż i koła i na szczęście mieści się do bagażnika, chociaż były obawy że będzie trudno, bo bagażnik mamy wyjatkowo mały,ale po zdjęciu kółek wchodzi ładnie, trochę zabawy ze składaniem będzie, ale da się przewieźć.. ten quinny moodd który macie dziewczyny-prześliczny, gdyby nie to, że dostałam w spadku xlandera to też bym brała quinny, naprawdę piękny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
no a znieczulenie to temat nad którym się zastanawiam od dawna.. bo moim szpitalu oddalonym o 15 min spacerkiem od mojego domu nie ma zzo, są średnie warunki w ogóle, oddział neonatolog. 1 st referencyjności, więc w razie kłopotów (tfu, tfu) małego trzeba by przewozic gdzie indziej.. no a do szpitala gdzie dają znieczulenie (ale zastrzegają sobie, że jak nie będzie dostępnego anestezjologa, to też można się nie ząłapać) musiałabym dojechać 40 km, ale tam też jest świetna neonatologia, super specjaliści... nie wiem jeszcze gdzie pojadę.. w "moim" szpitalu znam położne, bo tam chodziłam do szkoły rodzenia, ale też nie wiadomo czy na nie trafię... dużo moich koleżanek rodziło w szpitalach gdzie nie było dostępu do zzo i nie wspominają porodu najgorzej, dwie rodziły w szpitalach gdzie było znieczulenie dostępne, a świadomie rezygnowały, bo bały się komlikacji... ale tyle się naczytałam o bólu okropnym, że nie wiem czy zabiegać o możliwość podania, czy twardo próbować bez... nadal nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamina D3 przeciw krzywicy. Na kosci. O ile dobrze pamietam :) minelo juz kilkanascie lat. ta witamina produkuje sie sama w organizmie dziecka zwlaszcza w polaczeniu z promieniami slonecznymi. A to przeciez w Polsce wiecej slonca niz w Anglii. No I tez zaczynam uwazac ze to jest naciaganie ludzi na pieniadze bo w UK wszystkie witaminy tabletki I inne leki do 18 roku zycia dziecka sa zupelnie 100% darmowe dlatego tak tym dzieciom nie pchaja "na zapas"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
nika8307 witamina d z tego co pamiętam to zapobiega krzywicy, zwykle lekarze zapisują podawanie jej niemowlaczkiem, czasem jeśli dzieci rodzą się w okresie wiosennym można tego uniknąć-bo wystawianie dzidzi na słońce powoduje prodkcję tej witaminki. no ale nasze dzieciaczki będą urodzone na jesień to raczej każdemu będzie przepisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Undo- lepiej miec dostep w razie czego do tego znieczulenia. Ja od progu szpitala juz bede wrzeszczec zeby mi go podali. Bardzo ciezkie mialam pierwsze dwa porody. Mdlalam z bolu. Drugiego wogole nie pamietam :( ani jednej minuty. Nawet podania mi dziecka po porodzie czy pierwszego krzyku :( zupelnie nic :( chce swiadoma byc chociaz tym razem. Bede zadac znieczulenia. Tylko pytanie czy je dostane ? Roznie moze byc. Jesli Akcja porodowa posuwa sie zbyt szybko to moge sobie pomarzyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tullippanna no to w UK jednak zachęcają do przyrostu naturalnego, nie to co jest u nas... Już począwszy od dobrego ginekologa za którego trzeba płacić.. Wszystkie badania, teraz mam badania za 160zł :/ Państwo w żaden sposób nie pomaga rodzicom... Dają jednorazowo 1000 zl becikowego, a co to daje? Czy za 1000 zł utrzymamy dziecko do 18 roku życia??? Żenada, żadnej pomocy.. Pamiętam jaki był przyrost jak uchwalili te becikowe, ludzie rzucali się na 1000zł, a co później, dzieci zabijali, lądowały w domach dziecka, żadnego porządnego zaplecza socjalnego dla rodzin.. Tutaj się przekroczy jakąś granice o parę złotych i nie ma... A czy oni patrzą na opłaty, które musimy co miesiąc robić? Niech poodejmują wszystkie miesięczne opłaty i to co zostaje na życie niech biorą pod uwagę.... Ach ta Polska i polski rząd.... To trochę pomarudziłam :P Moja mama rodziła bez znieczulenia, na calym świecie kobiety tak rodzą, to co My nie damy rady?? Ja już się pocieszam jak mogę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak z innej beczki, to w piątek kupiłam sobie kurtkę motywacyjną jesienno-zimową... Rozmiar z przed ciąży, wszędzie pasuje, tylko kilometr brakuje na brzuchu do zapięcia, ale będę walczyć, żeby się zmieścić.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
Tulipanna dzięki za radę, jak zdążę to pojadę te 40 km chyba:) dziewczyny super brzuszki, właśnie pooglądałam sobie :))) wysłałam też mój z 35 t 2 dni.. olbrzym, no ale w sumie już 3 kilowego aliena musi pomieścić..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattip
ale super macie brzuszki:) przeurocze. Tullippanna piękne zdjęcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undo brzuszek faktycznie spory, śliczny pattip również śliczny brzusio Tullippanna, ale miałaś piękną sesje, cudowna pamiątka, brzuszek śliczny... zazdroszczę, że ja nie mam sesji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny i witam nowe koleżanki super że tak nas przybywa :-) ja byłam wczoraj na weselu wytrzymalam do 2 było super mimo że nie tanczylam. Wszystko jest ok jedynie co to w nocy lapaly mnie skurcze nogi pewnie przez te siedzenie . Co do brzucha to różne są opinię jedni twierdzą że duży inni że nie aż taki duży jak na dwie sama nie wiem gdzie się mieszczą :-) ciekawe jak będą duże. Ogólnie to dowartosciowalam się na tym weselu bo mimo że mam 19 kg na plusie to usłyszałam dużo dobrych opinii mam nadzieję szczerych jeśli chodzi o mój wygląd :-)Ja w środę chyba pojadę na zakupy jeszcze ciuszkowe a w przyszły weekend może złożymy meble i zrobimy przemeblowanie w naszej sypialni i jakieś większe porządki. Co do wózka ja mam abc desing zoom dla bliźniąt czarno czerwony ale zdjęć nie dam rady zrobić bo narazie wózek jest złożony i schowany. Ale możecie zerknac w necie ja mam używany ale ze wszystkim już . Wasze są super napewno mialyscie ogromny wybór :-) a od kiedy te witaminy będą nasze dzieci brać ? W szpitalu im je przepisza czy lekarz na pierwszej wizycie ? Co do infekcji ja mimo częstych uplawow często zmieniam wkładki podmywam się 2 razy dziennie i narazie póki co cisza. Znów się rozpisalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Dziękuje za ciepłe przyjęcie do Waszego grona. Troszkę o mnie. Mam 31 lat, mieszkam w UK i spodziewam sie trzeciej córeczki. Mimo, iż to trzecie dziecko czuje sie jakby to była moja pierwsza ciąża, bo starsze córki maja 13 i 10 lat. Tydzien temu na usg powiedziano mi, ze mała waży 2200g i jej glowka znajduje sie już częściowo w kanale rodnym co oznacza ze przyjedzie na świat troszkę szybciej niż powinna. Troszkę szybciej wcale mnie nie martwi :) bo brzuszek już troszkę mi przeszkadza choć przytylam tylko 5 kg do chwili obecnej. W Uk przebieg ciazy a w zasadzie opieka nad kobieta ciężarną oraz noworodkiem wyglada zaupelnie inaczej niż e Polsce, ma to swoje plusy i minusy. Prawda jest iż bejbik nie otrzymuje witaminy D, nie używa sie żadnych kosmetyków. W praktyce wyglada to tak- do domu codziennie przychodzi położna i kiedy ona jest blisko robi sie to co zaleca, po jej wyjściu robi sie to co uważa sie za stosowne. To trochę tak jak z teściowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi1987
Hej dziewczyny, czytam Was prawie od początku i postanowiłam również coś napisać; ) Termin mam na 20.10 tak się złożyło ze ten termin to nasza pierwsza rocznica ślubu ;) wiec będzie idealnie jak synek wystrzeli tego dnia. Piszę z Warszawy. Czuje się w miarę ok choć problemy z ułożeniem sie podczas snu. Chyba blizej porodu to będę spałana stojąco:) Co do uwijania gniazdka to mamy juz zakupioną komode, łóżeczko, pościel brakuje nam materaca ale wszędzie jest 8 cm a ja chce 12 cm kokosowo piankowo gryczany. Ciuszki są kupione i zaczynam pranie ;) nie kupowałam dużo rzeczy bo wiem że zaczną się odwiedziny i każdy coś kupi. Głównie ubranka mam w rozmiarze 62 jeżeli synek urodzi sie mniejszy to bedzie miał podwijane ubranka i dorośnie do nich;) z doświadczenia wiem, że nie ma co kupowac za dużo bo dzieci z dnia na dzień są większe i połowy ubranek się nie wykorzystuje. Zwłaszcza ze rodzimy na jesień ( oby było ciepło jak najdłużej) ale jak bedzie mróz i będzie lało to raczej nie bedziemy miały gdzie lansować się z dziećmi; ) Kupiliśmy wozek jedo fun memo z pompowanymi kołami. Kosmetyki to kupilam krem do buzi nivea na kazda pogodę, do mycia mam żel do ciałka i włosów mixa baby, oraz krem do pupy też mixa baby. Są to dobre i tanie kosmetyki francuskiej firmy loreal. Pampersy kupilam 1 pampers sensativ oraz rossmanowskie. Te lepsze będą na noc . Wszystkie dzieci z mojej rodziny były uczulone na te oryginalne pampersy i wychowane byly w pampersach dada z biedronki. A i kupilam już chusteczki nawilzajace nivea ale bede ich używała tylko w szpitalu (bo niby każą to mieć ze sobą) no i w podróży. Na codzień kupilam małą miseczke i duże płatki kosmetyczne i mam zamiar Małemu myć pupke wodą i mydelkiem bambino. Torby jeszcze nie spakowałam zrobię to w połowie września zobaczymy co mi lekarz powie. A w ogóle tak jak Wy nie moge się już doczekać maleństwa; ) A mam pytanko kupujecie juz laktator czy czekacie jak urodzicie bo np okaże się że nie macie pokarmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mimi ja laktatora nie kupuje - ten elektroniczny to duży wydatek a może sie okazać ze nie będzie potrzebny. Dlatego tez w razie czego mój maz kupi w aptece. Spisalam mu nazwe oraz dwie apteki gdzie jest dostępny - akurat interesuje mnie ten aventu a nie kazda apteka go ma w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi1987
Milka1988 no właśnie też tak myślę ;) choć wszystkie koleżanki kupują bo mają to na liście potrzebnych rzeczy do szpitala. Tak samo jak płyny do kąpieli oilatum nie ma co kupować tego wczesniej bonto jest na skore z alergią . Czy od razu wszystkie mamy zakładają że dzieci będą miały problemy skórne. ? Ja zakładam że jeżeli coś się będzie działo to mąż wyskoczy do apteki i kupi przecież to nie PRL że brak towaru na półkach ;) Aaa co kupujecie dla siebie do podmywania? Czytałam że dobre jest zwykłe szare mydło biały jeleń. Ale już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja laktator mam reczny za 35zł z apteki, bo mnie mama wystraszyła. Do podmywania mam szare mydło i płyn do higieny intymnej AA jajkis specjalistyczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dla siebie do podmywania szare mydło. Też słyszałam , że krocze się szybko po tym goi. Są różne maści w aptece na gojenie krocza ale na tą chwilkę tego nie kupuję bo może nie być takiej potrzeby. Ja dzisiaj byłam z mężem odwiedzić porodówkę. Musiałam oswoić się z tym miejscem , przywitała nas przemiła Pani położona spędziliśmy tam 20 min wszystko dokładnie nam pokazała , wytłumaczyła. Jestem bardzo pozytywnie nastawiona do porodu. U nas w szpitalu znieczulenie jest za darmo i każda pacjenta może z tego skorzystać jak będzie chciała. Ja się nad tym nie zastanawiam nie czytam na ten temat , może akurat nie będzie takiej potrzeby. Co do kosmetyków to mam krem na każdą pogodę , krem na odparzenia , oliwkę , mydełko , próbkę sudocremu , płyn do kąpieli 2w1 wszystko z Nivea oraz Linomag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o mnie to mam głęboka nadzieje ze i tym razem uda mi sie urodzić bez nacinania krocza ( miałam nacinane tylko przy pierwszym porodzie) i nic mi sie nie będzie musiało goic hihi. Poprzednio miałam kupiony laktator ale znacznie sprawniej szło mi odciaganie pokarmu ręka więc tym razem nie będę w niego inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja laktator elektryczny dostałam więc w razie czego mam taki dziwny na dwie piersi ale może to i dobrze chodź narazie śmieszy mnie bo wygląda jak dojarka dla krowy :-) ja kupiłam oliatum ale nie ze strachu przed problemami skornymi ale z wygody myślę ze odejdzie mi już po kąpieli smarowanie każdej córki np.oliwka zobaczymy jak będzie z wydajnością i jak to się będzie sprawdzać wyjdzie w praniu. Ja chyba będę mieć cc więc do mycia będę używać tak jak teraz laktacydu ale też słyszałam o białym jeleniu podobno super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ja dla siebie kupiłam Tantum Rosa. Podobno całkiem ładnie sie po nim goi krocze. Zobaczymy :) Ja kupiłam Oilatum z prostego względu - dziecko przez 9 miesięcy przebywa w sterylnych warunkach wiec na początek chce aby bylo jak najmniej narażone na uczulenia wysypki itd... Pewnie po jakims czasie zmienie kosmetyki ale nie za bardzo widzi mi się diagnoza wysypki na tygodniowym dziecku :) Wiecie o co mi chodzi. Na początku wszystko bedzie nowe i pewnie nie bede potrafila odróżnić czy ma wysypke od plynu czy od pokarmu - dlatego dieta dla mam karmiących i oilatum + stopniowe wprowadzanie nowych rzeczy )) Jakos tam sobie to wymyslilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×