Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Wodna 2; Danusia 1986: ja się zdecydowałam na Brochów bo moją ciążę prowadzi ordynator ginekologii, poza tym sąsiadka rodziła w maju na Borowskiej i ma traumę bo wiele rzeczy było nie tak :( Kamieńskiego zamknięte do końca września więc nie chciałam ryzykować - więcej szpitali znam tylko z nazwy więc tak wyszło. Dzisiaj dostałam zgodę na poród rodzinny, wiem że na Brochowie jest zzo całodobowo i bezpłatnie, cegiełka za poród rodzinny - wpłacana po, dla siebie wziąć wszystko z list z netu, a dla malucha tylko ubranka na wyjście chyba że się chce aby dzidzia miała swoje rzeczy to wtedy wg uznania i nie za dużo tego bo po porodzie sn się jest tam 2 dni i po cc 4 dni. Tyle się dzisiaj dowiedziałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do butelek - to kupiłam właśnie z Aventu i mam nadzieję, że wystarczą :-) zamierzam karmić piersią i mam je na w razie w, bo mleko cieknie ze mnie strasznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - śledztwa ciąg dalszy w sprawie WBC - z synkiem miałam tak, że ok. 6tc było 7; 6mc - 12; miesiąc przed porodem - 8,6; 10 dni przed porodem - 8,2; dwa dni po porodzie - 14,9. A teraz miałam mniej badań: 4 mc - 8; 6mc - 8,7; 8mc - 7,89. Wynika, że im bliżej porodu, tym bardziej WBC spada, po porodzie się podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć - ja również posiadam butelkę antykolkową Dr Browna słyszałam bardzo dobre opinie więc sobie kupiłam. Jeżeli chodzi o konsultacje okulista , stomatolog , lekarz ogólny który zrobił EKS serca ) to mam wszystkie mój lekarz prosił , żebym tego dopilnowała ponieważ jak u nas przyjmują w szpitalu to zwracają na to uwagę a nie chce mieć problemów bo po co. Każdy szpital jest inny. Zostało 16 dni , dobrze się czuję , mała bardzo się rusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewaaa123 - co do mleka to można kupić jak nie będziesz miała pokarmu. Ja kupiłam sobie w rosmanie 3 sztuki małych saszetek Bebilonu w razie czego , żeby w nocy nie biegać do apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ja tez kupiłam na wszelki wypadek Nestle Nan 1 - niech sobie awaryjnie leży w szafce. Oooo to mile wiadomości na forum sie pojawiają - dzieciaczki szykują sie do wyjścia ;))) Pięknie :) Oby bezproblemowo do samego końca :) Ja WBC mam na poziomie 11.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyllippanna
Ja tez butelki smoczki podgrzewacz I sterylizator mam z TT. Tylko odciagacz z aventu. Zobaczymy co to za dzidzie urodze. Moze niczego nie wykorzystam a moze wszystko. Na pewno mam za duzo ciuchow dla niej. Rozpedzilam sie z zakupami. Nie wykorzystam wszystkich. Nie zdaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulippanna bedzie dla drugiego. Trzymaj je ;) Ja uzywam caly czas hippa mleko teraz juz 5ale sporadyczniem powoli odrzuxa. Na poczatkach to dawalam mercedeza wsrod.mlek.czyli.enfamil. alenze.wzgl.na ilosc zelaza w nim mlody miewal zatwardzenia.a.ja.nieprzespane noce. Potem metoda.prob i.bledow.doszlam do boskiego hippa z probiotykami. Pamietajcie zeby mleko zmieniac dzidziusowi tez stopniowo metodą. Teraz dla.drugiego znow sprboje enfamil ale juz nienbede sie bala.zmieniac. z reszta zamierzam karmic piersia pol roku jak tamtego a.potem powoli dokarmiac . A wy piersiowe bardziej czy butelkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z synem pół roku byliśmy na cycku później Nan, teraz też tak chcę zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brochów wybrałam bo na Kamińskiego mam daleko a klinik nie lubię, poza tym możliwość zzo też jest kusząca. Butelki mam w zestawie do karmienia piersią TT, czy to był dobry wybór dopiero się okaże. Mleka nie kupuję, bardzo chciałabym karmić piersią. Mnie ginekolog bada na każdej wizycie wziernikiem, potem robi usg przezpochwowe w którym ocenia szyjkę, na końcu usg przez brzuch dla oceny przepływu w naczyniach pępowinowych i mojej radości z widoku Maleństwa. Szyjka na razie się nie zmienia, ma około 3, 5-4 cm. Ale myślę że informacja że się nie skraca czy że zaczyna jest wystarczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manitta-dziewczyny przeszly na jakies prywatne forum juz jakis czas temu. Tez mnie ciekwi jak tam z nimi :) nie mamy tu zadnych wiesci od nich. Czy Ty juz po kolejnych staraniach ? pozdrawiam i zycze powodzenia z kolejna ciaza. Ja tez wczesniejsza poronilam a teraz juz zblizam sie do rozwiazania. Wiec nie trac nadziei :) usciski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMatyldy
Gigi82 normy dla kobiet w ciąży faktycznie są inne LEUKOCYTY (L, WBC) – 10-15 TYS./µL; w ciąży jest ich zawsze trochę więcej niż normalnie; wartość poniżej normy wiąże się z chorobami hematologicznymi zaś liczba dużo większa niż norma występuje podczas infekcji i uszkodzenia tkanek, dane z neta. Martwie się ponieważ mój lekarz mimo że co wizyte kasuje mnie 200zł zlewa wiele rzeczy... dodam że ostatnio WBC miałam w granicy 16 tys i wylądowałam w szpitalu z kolką nerkową ...sama zgłosiłam się z bólem na IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMatyldy
a tak poza tym mega kłuje mnie w pochwie szczególnie jak leże i dzidzia się rusza Z dnia na dzień coraz mocniej. Drętwieją mi nogi, bolą biodra chciała bym już przenieść się w czasie i mieć juz wszystko za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny , jak tam samopoczucie ? U mnie wszystko ok , humorek dopisuje za oknem słoneczko świeci :) Właśnie czekam na koleżanki z pracy mają przyjechać poklachać. No i tak dzionek zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMatyldy
Milka1988 chciałbym w przybliżeniu poznać te wartości ponieważ szyjka 2.5 cm wytrzyma dłużej i nie oznacza drastycznej zmiany trybu życia natomiast szyjka na 0,5 cm to nic innego jak HALLO MOJA DROGA ZA CHWILE MOŻESZ RODZIĆ...Jestem w 36 tygodniu ciąży i chciałabym jeszcze trochę wytrzymać i dziwi mnie że każdy otrzymuje takie info od gina na jakie ma on ochote ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMatyldy
200 zł w tym jest wizyta, badanie na samolocie plus usg...Na śląsku to takie standardowe ceny średdnio 0d 180-250zł zależy od gina..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMatyldy
aaaaaaaaaaaaaaaa pogoda cudna :):):) trzeba na jakiś spacerek ruszyć bo popołudniu może padać :D Uciekam i wpadnę wieczorkiem ... Miłego dnia dziewczyny !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMatyldy
Ja jestem z Katowic a TY ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalolii
Dziewczyny, spotkałyście się z taka opinią (albo może same taką macie), że jak już dzidziuś będzie na świecie to będziecie tęsknić za brzuchem? I nie chodzi tu o cheć odpoczęcia od obowiązków przy maluchu tylko o sam fakt, że będziecie tęsknić za brzuchem i po prostu byciem w ciąży. Już 2 koleżanki mi to powiedziały a ja jakoś nie mogę tego pojąć, nie wiem czy coś ze mną nie tak? Zobaczymy jak to będzie ale póki co jestem już strasznie zmęczona tymi wszystkimi dolegliwościami i chciałabym już urodzić i mieć córkę obok siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie słyszałam , że można tęsknić za brzuszkiem :) Nie martw się wszystko z Tobą ok , ja już też chce urodzić i mieć córkę obok siebie :) Jeszcze troszkę i każda z nas będzie miała maleństwo przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej moj termin tez na pazdziernik a dzis rano niespodzianka... wstałam rano i czuje ze coś mi wypływa - taka wielka kropla budyniu. I to tylko przez moment. od razu wzielam lusterko i kurcze u mojego wejscia do pochwy to wlasnie było. Kolor zółtawy, pozniej wydawalo mi sie ze zielony w mojej niebieskiej sypialni. Ale wzielam chusteczke do higieny intymnej i sie wytarlam i jednak to zoltawo bialy. I to tylko rano tak bylo juz teraz jest spokoj. Zastanawialam sie czy nie leciec do lekarza ale stwierdzilam ze skoro innych objawow nie mam ( nic nie piecze nic nie szczypie, nie ma skurczy) nie bede panikowac. Mysle ze powoli ciało daje znak że to już niedlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattip
Cześć Dziewczyny:) jednak co słońce to słońce od razu lepszy humor. Na wstępie do mamyMatyldy i knw1986 też jestem ze Śląska a dokładnie z Zagłębia:) Do Katowic mam 40 minut, są moim drugim domem bo najpierw studiowałam tam a potem praca:) Wczoraj byłam u lekarza i Mały waży ok.2300g. zobaczymy ile jeszcze mi przytyje. W ogóle to chyba jakoś są dwa sposoby liczenia tygodni ciąży - zmieniałam lekarza jakiś czas temu i według tego starego i moich obliczeń kalkulatorowych wychodził wczoraj 35tydzień i 4 dni, a według mojego lekarza teraz 34t. i 4dni. Niby wszystko ok jest, we wtorek mam jechać do szpitala do pana doktora na jakieś badania. Ale to pewnie w związku z tym, że być może będę miała cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do lalolii moja kolezanka ktora ma 2 letniego synka wlasnie mi mowila ze na poczatku ciezko jej bylo sie przyzwyczaic ze "nie ma juz brzucha" mowi ze brakuje na poczatku tego wiercenia i kopania sie maluszka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Tutaj przesyłam Wam coś na rozluźnienie i chwilkę uśmiechu :):) http://kwejk.pl/obrazek/1908935/jak-nie-robic-zdjec-w-ciazy.html x Pozdrawiam, Ja mam termin na 28 i jeszcze zero objawów- ależ Wam zazdroszczę, że to już! Tęsknota za brzuszkiem? Też mi coś... i za niemożnością ułożenia się w wygodnej pozycji? brrr... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też słyszałam, że niektóre dziewczyny tęsknią za byciem w ciąży, pewnie zależy jak która przechodzi ciąże:) oczywiście są plusy, wszyscy mili i jest się w centrum zainteresowania, ale ja sobie nie wyobrażam, żebym miała tęsknić za moim wielkim brzuchem. Mnie dziwi, że mój lekarz już mi nie wyznaczył terminu wizyty, a poród za miesiąc, trudno, poczekam trochę, jak się nic nie będzie działo to sama pójde, ale mam nadzieje, że urodze przed terminem:) coraz częściej śni mi się poród, w snach to już urodziłam pare razy, za każdym razem inaczej hehe chyba stres zaczyna mnie brac coraz bardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Hej , od 11 mam okropne bóle podbrzusza jak miesiączkowe. do tego gania mnie na kibelek i już chyba nic w jelitach nie mam. Miałam tez ze 2 skurcze bolesne co pół godziny :) mała się rusza wiec czekam na rozwój sytuacji. Dodam ze mąż wczoraj wieczorem mocno starał się ten poród wywolac :P Zobaczymy. Ale normalnie jakbym miała okres to już bym przeciwbólowe brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×