Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość lalolii
milakulus.................28 lat...........30.09.2013..........Jakub malbikk...................27 lat...........02.10.2013..........Tomasz Danusia1986...........27 lat...........02.10.2013...........Kacper Delicja21a................20lat...........02.10.2013..... .......Blanka Knw1986 .................27 lat..........03.10.2013...........Wiktoria Michellinka..............27 lat...........07.10.2013...........Aleksander cyan_10..................22 lata.........07.10.2013...........Dominika Larrwa....................25 lat...........08.10.2013...........xxxxxxxxxx Przyszła mama na....23 lata.........08.10.2013...........Kaja 2plus1.....................28 lat...........08.10.2013............Piotruś undo........................ 32 lata........ 10.10.2013...........Franciszek? Aam........................30 lat..........10.10.2013... ........Krzyś madziulkao7.............25 lat..........10.10.2013............Maja Tullippanna...............34 lata........10.10.2013............Lili radmon....................27 lat...........10.10.2013...........Alan dalyah......................31 lat...........10.10.2013............Nataniel pazdziernikowa.........22 lat...........10.10.2013..........Weronika Gigi82…….......…...…..31 lat……....…13.10.2013….……..Kacperek Ana_86....................27 lat............16.10.2013..........Kaja Milka1988.................25 lat..........17.10.2013...........Janek myoosis91................22 lata........17.10.2013............Ksawery malinka321...............26 lat..........17.10.2013............Krzysiu mamaMatyldy...........28 lat..........18.10.2013...........Matylda lalolii ........................29 lat.........19.10.2013.............Ewa Mimi1987..................26 lat.........20.10.2013............ALAN nika8307...................30 lat..........21.10.2013...........Jakub Wodna2....................31 lat..........22.10.2013...........Błażej JuLKoWa .................29 lat..........22.10.2013...........Julian Martusia1985............28 lat..........23.10.2013...........Amelia emileczka007............23lata........ 23.10.2013...........Klaudia lilly76 .........................37 lat ..........23.10.2013 ..........Xxxxxxx pattip.........................30 lat..........24.10.2013...........Mikołaj sylwunia1011.............29 lat..........24.10.2013...........Ines Kroliczatko..................................25.10.2013.. ........Julian Ewelina1988_20…....25 lat..........26.10.2013..........Alan Ctr + Alt + Delete......26 lat..........28.10.2013..........Julian mamamagdalena…...26 lat..........30.10.2013...........Ewa i Ola JulkaZ......................25 lat..........30.10.2013...........Gabrysia kura samograjka.......28 lat..........30.10.2013...........Laura Lilly76 jesteś dopisana, witamy! No to myśl nad tym imieniem, chociaż jedno musi być :D malbikk, ale Ci dobrze, za tydzień o tej porze Tomek bedzie już na świecie. To ja proponuję zrobić ostatnią sesję zdjęciową z brzuszkiem i iść na randeczkę z mężem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b7b7
dziewczyny.... POMOCY! ma ktos podobny problem? za mały dzidziuś jak na swój tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mam pytanko - pakowalyscie sie w jedna torbę czy moze dwie? Ja naszykowalam jedną ale jak zaczęłam sie pakować to nie ma juz miejsca na pieluchy i rzeczy dla dziecka a jeszcze nie wszystko dla mnie jest spakowane. Wiec tak myślę czy przepakowac sie do wiekszej torby czy spakowac w jedna moje rzeczy a w druga mniejsza dziecko. W sumie byloby poręcznej cos znaleźć ale nie chciałabym wchodzić na porodowke jak cyganka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwie torby - pół mojej zajmuje szlafrok, który jest mega puszysty, choć ma już z rok :-) Dla dzidzi mam małą bo te ubranka takie maleńki :-) a i nie biorę ich za dużo bo będziemy tam kilka dni, chyba że coś przedłuży to mąż mi przywiezie ;-) A mam pytanko... Czy wam też tak drętwieją dłonie?? ja rano mam zamiast palców parówki i mija chwila nim mogę wziąć kubek do ręki. Gorzej jest z lewą stroną :( Wizytę mam we wtorek więc muszę się zapytać bo wkurza mnie to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mi dretwieja nogi - podobno normalne bo macica usiska na jakieś żyły - dlatego zaleca sie spanie na lewym boku. Ja ubranek nie musze brac bo zapewnia szpital - ale same pampersy (nawet ta paczka 40szt) mokre husteczki, kocyk, pieluchy tetrowe (chce mieć swoje) zajmują troche miejsca. Poza tym do swojej torby musze schować ze dwie butelki wody na porod... Spakuje młodego w druga mała. .. Schowam tam tez przekaski dla taty zeby nie musial szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalolii
b7b7 - wiesz co chyba wszystkie tu mamy dzieciaczki w normie wielkościowej i wagowej, ona się może wahać trochę, dziecko może być o 2 tygodnie większe lub mniejsze niż przewiduje to norma na dany tydzień. A co na to Twój lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Dzieciaczki rosna swoim tempem - norma porodowa dla donoszonych dzieci to 2500-4000 - chociaz różnie podaja rozne źródła. A jak czytam normy dla 36tyg to iuz wskazuja na wage 2800 min - wiec nie ma reguły. Jezeli lekarz nie powiedział o żadnych nieprawidlowosciach to po prostu nastaw sie na mniejsze dziecko i naszykuj ciuszki na 56 :) Jeeeejku ja tez chce usg z oszacowaniem wagi. Nawet nie wiem jakiej wagi synka moge się mniej więcej spodziewać. Juz za 2 tyg bede wiedzieć - o ile wytrzymam do tego momentu :) Pytanko mam jeszcze co do pakowania - od razu szykujecie ciuszki na wyjście czy zostawiacie to tatusiowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka1988 ja chyba wszystko mężowi naszykuję :) on tylko zabierze, bo ostatnio jak byli u nas znajomi z 4 miesięcznym dzieckiem to tatuś malucha plątał się w zeznaniach co woli bardziej, śpiochy, rampersy, pajace, czy body i półśpiochy :) dopiero po oględzinach stwierdził, że rampersy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) 2plus1 mi już od dawna strasznie drętwieją palce u rąk i nogi też, ogólnie ten ostatni miesiąc się czuję jakbym była jakaś niedołężna, kości miednicy i okolice krocza też bolą, co jakiś czas skurcze, a jeszcze jakiś śluz się pojawił dzisaj w nocy, ogólnie chodzę jak połamana, do tego 36tc a ja mam +22kg, wogóle się nie spoedziewałam, że aż tyle przytyje:( będzie co zrzucać później. Torbę do szpitala biore jedną ale większą, u nas nie trzeba rzeczy dla maluszka, a na wyjście kocyk i kombinezon to tatuś przywiezie. b7b7 - każde dziecko jest tak naprawdę inne, więc ciężko chyba stwierdzić, że dziecko jest za małe, a dlaczego tak myślisz? lekarz tak Ci powiedział? Jeżeli chodzi o basen w ciąży, to jak ktoś nie ma problemu z infekcjami to wkońcu najlepsza aktywność w ciąży i super odciążenie dla kręgosłupa:) radmon - ja też paliłam przed ciążą, rzuciłam jak sie tylko dowiedziałam o ciąży, ale mnie wsumie odrzuciło bo miałam starszne mdłości. Ciągnie mnie wsumie jak sie zdenerwuje to mam ochote spalić paczkę, ale jakoś z tym walcze:) mam nadzieje, że nie wrócę do papierosów, chociaż nie ukrywam, że jak minie karmienie to zasiąde z drinkiem i fajeczką:) teskni się już za starymi nawykami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Też mi sie marzy dink :) Mojito :)))))) Ajjjjjajajajjjjjj :) Juz niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalolii
Ja zamierzam się jednak w 1 torbie zmieścić i zabiorę też ciuszki dla dziecka. Torbę mam prawie domkniętą ale będę wyjmować wszystko i pakować jeszcze raz z mężem, żeby wiedział gdzie co jest. W razie czegoś. Obawiam się że jakbym mu nie popakowała wszystkiego to nie wiedziałby co przynieść i spakowałby wszystko z szafki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalolii
A co do drętwienia, to chyba jest to jeden jedyny objaw którego nie mam....póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi1987
Ja też chcę drinka :) Torba spakowana niestety musze do reklamowki dodatkowo dorzucić recznik papierowy kubek wode mineralną bo to już się nie zmiesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwunia1011
Hej, mi też nie drętwieją palce, ani nie jestem spuchnięta ogólnie przez całą ciążę nie miałam większych dolegliwości. Byłam wczoraj u lekarza bo od tyg pobolewał mnie brzuch i miałam strasznie twardy a jestem w 35 tyg i niby szyjka powoli się już skraca.Jest ok lekarz kazał brać nospę.Moja mała na ten tydz waży już 3200g wiec jest taka spora jak na ten tydz ciąży i mimo to nie mam aż tak dużego brzuszka i przytyłam 12 kg.Torbę mam też juz spakowaną i to dość dużą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Hej, ja mam 2 torby, jedna moja druga małej. Nie są za duże. Ale wypchane :P dodatkowo siatke z wodą i jakąs przekąską dla męża i dla mnie weźmiemy osobno. Pieluszki tetrowe 2 i 2 flanelowe tez wzięłam swoje i 12 pampersów chyba(u mnie dają chyba) kocyk mam swój i ciuszki na wyjście. Nie pamietam dalej co tam napchałam ale torba już miejsca nie ma :D Jestem strasznie zniecierpliwiona i boje się że mała przekroczyła już 3700.Jak tak dalej pojdzie to będzie nieciekawie z moim kroczem. od usg minelo 10 dni. A na usg było 3300....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Przytyłam 11,5 kg. Z wagi 59 do 70,5 :) Tydzień 38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sobie zdałam sprawę, że nie mam przewijaka :P Nie wiem czy kupić czy nie bo w sumie mam komodę na której mogę go postawić, ale z drugiej strony może lepiej mi będzie przewijać na łóżku :P Co sądzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Bratowa bardzo chwaliła sobie przewijak. Była po cesarce i miała bóle kręgosłupa. Natomiast ja lubiłam przewijać na łóżku. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Synuś mój jednak nie lubił siedzieć w łóżeczku, więc może dlatego nie korzystałam z przewijaka. Z punktu widzenia doświadczonej już mamy nie polecam kupować niepotrzebnych rzeczy na zapas, bo później tylko robi się bałagan i przekładanie tego z kąta w kąt. Samych dodatków do łóżeczka, wózka, fotelika jest tyle, że nie wiadomo gdzie to upchnąć :) Dla mnie niezastąpiona była wanienka ze stelażem, ale znowu niektórzy myją dziecko, stawiając wanienkę na łóżku. I tu znowu jest sprawa indywidualna - jak kto lubi. Wszelkiego rodzaju wkładek do wanienki nie polecam, bo dziecko płacze. Moje lubiło jak trzymałam je na ręcach. Wtedy czuło się bezpiecznie i cieszyło z chwil w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malbikk - fajnie masz, że wiesz chociaż co-kiedy-o której. A my tu będziemy siedzieć i czekać na moment porodu, wpatrując się w sygnały wysyłane przez nasze ciała. Czekamy na dobre wieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ja przewijak na lozeczko kupialm - chyba na stojaco wygodniej przewinac brzdaca niz kucajac, klekajac czy nachylajac sie przy lozku. Wanienke kupiłam z Ondy - ma te mate antyooslizgowa i niby stelaz pod dziecko - mozna kąpać samemu - przyda mi sie bo maz pracuje do 19 i zanim sie ogarnie dziecko wykapalibysmy razem o 20 a nie wiem w zasadzie czy to zla czy dobra pora ale wydaje mi sie ze pozno. Wanienka na lawe i jazda :) U mnie dzisiaj remont lazienki w domu - balagan niesamowity :) A ja latam ze szczotka i mopem - dobrze ze chociaż lazienka bedzie odświeżona na czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
milka sama dziecko tez mozesz kapac,maz moze byc ale nie jest niezbedny do tegp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
O nasze pierwsze dziecko i sie troche boje. Wiadomo na poczatku ma wolne wiec pomoze a pozniej tak mysle ze sama bede kąpać dlatego chcialam wanne ktora mi na poczatku w tym pomoze a wlasnie ta Onda ma super opinie - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wasze gbs? czy którejś wyszedł dodatni? bo ja właśnie odebrałam swój i niestety wychodzi na to, że mam tego paciorkowca, a nie mam teraz planowanej wizyty, i nie wiem czy powinnam sie teraz zgłosić do lekarza czy tylko zabrać ten wynik do porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Ja mam przewijak taki na łóżeczko. zamówiony na allegro. Wanienke mam zwykłą. Będziemy kąpać w łazience stawiac wanienke na wannie. Nie wyobrażam sobie kucac do wanny bo miałam stłuczke samochodem kiedyś i od tamtej pory kręgosłup dokucza.-tez dlatego przewijak, nie wyobrażam sobie na łózku. W wanience na dno można polożyc pieluszke tetrową-wtedy małe się nie będzie slizgac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ana jesli nie zdazysz wyleczyc do porodu to przed porodem podadza ci antybiotyk. Nie masz teraz wizyty? a powninnas chyba miec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Ja nie mam paciorkowca-wynik mam negatywny :) ale nie martwcie się z tego co mi gin tłumacz\ył dziecko po prostu dostanie antybiotyk u kobiet które maja dodatki wynik. Nie trzeba się martwic tylko wziąć ze sobą na porodówke kartke z wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja akurat siadałam sobie wygodnie na łóżku. Dziecko kładłam głęboko. A że kręciło mi się w głowie, akurat wolałam to niż stać i myśleć czy zaraz nie zemdleję, a akurat byłam sama w domu. Przewijak miałam. Użyłam chyba 1 raz, max. 2. W każdym bądź razie nasze zakupy zweryfikuje samo życie. Wtedy wydawało mi się, że im więcej gadżetów tym lepiej, ale to wcale tak nie działa. Teraz też nie mam absolutnej pewności co do wyborów, ale że wiem jak to było wcześniej (np. smoczek uspokajający z Aventu czy z TT wcale nie był najlepszy), jakoś się tak tym wszystkim nie stresuję. Proszek do prania, czy płyn do płukania może okazać się lipny i trzeba będzie prać wszystko od nowa. Nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale ja to już przerabiałam ;) Wszystko co wyprałam w Loveli musiałam prać jeszcze raz, bo uczulała. Ogólnie trzeba być gotową na wszystko :) Wszystko może okazać się fajne, ale część może okazać się nietrafiona. Bo to co dobre dla dziecka koleżanki czy sąsiadki, wcale nie musi się okazać dobre dla naszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam stojak do wanienki,wpiszcie w goggle to wyskoczy. Gigi mądrze piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana_86 ja również mam paciorkowca i dzisiaj lekarka mi tłumaczyła że do porodu nic nie robią tylko jak się poród zaczyna naturalny to dają wtedy antybiotyk i dziecko po porodzie też dostaje .ja nie będę rodziła naturalnie więc mi leki nie są potrzebne i dzidzia raczej tez nie dostanie bo do zakażenia dochodzi przez poród drogami natury. Malbikk zazdraszczam :D że to już ta środa u mnie jeszcze troszkę :) ja idę na oddział 30.09 i dopiero wtedy zadecydują kiedy mam CC :) co do przewijaka ja mam dostałam od koleżanki mam łóżeczko odrazu z komodą więc na tej komodzie leży czy się sprawdzi zobaczymy ale koleżanka chwaliła sobie że jej na łóżku wcale nie było wygodnie .znowu druga wolała na łóżku więc okaże się w praniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×