Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

No i u nas wyszło że wirus,który objawia się trzy dniową gorączką a po niej wysypką co oznacza koniec choroby.Jeśli do trzech dni od dziś nie dostanie wysypki to mamy zrobić badanie moczu bo bakterie w moczu może miec i też gorączkować.Tak to jest dobrze,gardełko,oskrzela i płuca czyste.No to teraz czekamy na wysypkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Wyskoczyła wysypka na plecach. Taka jak u Jasia :) Ale pediatrę zaliczyłyśmy-powiedziała że mała ma ciut zaczerwienione gardło ale taka duża gorączka to chyba nie od tego...dała syrop ziołowy i witamine c tylko i wyłącznie i kazała czekac czy wysypka będzie. Po 2 godzinach patrze obsypało ją :) U pediatry była temp. 36.7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziadostwo dopadło nasze dzieci,niby nic poważnego a męczą się bidulki. Przyszła mama,to dobrze że jest wysypka.Teraz na nas kolej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) U nas od wczorajszego popołudnia nie ma gorączki :) Dziecko całkiem inne,śmieje się,bawi,piszczy..przy gorączce ciągle był smutny..:( U nas pogoda okropna,ciągle pada i jest zimno.Ale mimo tego robimy grilla ze znajomymi,grill jest pod altaną wiec super.A my w domku posiedzimy :) Zawsze to coś.Taka majówka to nie majówka,dziecko gorączkowało,pogoda do kitu :/ Miłego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, podrzućcie jakis pomysł na zupkę... :( Moja bubeczka od 2 dni cos marudzi i nie chce zupy. Wprowadziłam brokuł i chyba jej nie posmakował. Ugotowałam więc dzisiaj zupe krem z dyni - zawsze ładnie ja jadła a dzisiaj też bleee i płacz. Nie wiem o co chodzi. Czy jej sie znudziły te smaki? Słyszałam od koleżanek że często tak jest. ----- Dałam jej zamiast zupki deserek. Kolezanka podpowiedziała: rozpuszczone niewielkiej ilosci mleka biszkopty (te dla dzieci). Zjadła oczywiscie ze smakiem, ale to wiadomo bo słodkie... ------ Kupiłam mrożony groszek, może cos z tym ale co? sam groszek z ziemniakiem to chyba za nudne? Napiszcie co teraz podajecie swoim szkrabom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość podczytujący, no cena za pampki rewelka i na stronie internetowej, rzeczywiście jest do 5, pytanie tylko czy na półkach jeszcze będzie.. zamierzam jutro sprawdzić. ..... Fasolka co do zupek/deserków. To moja bardzo lubi jabłko z marchewką. Jak zupek nie chce jeść to testuję. najpierw marchew na parowarze potem na chwilę jabłko zmiksować. Ja gotuję takie zupki zależy co tam akurat kupię marchew+ziemniak+brokuł marchew+cukinia+brokuł ziemniak+cukinia marchew+kalafior+ziemniak marchew+seler+ziemniak+pietruszka korzeń wiadomo wszystkie warzywa były wprowadzana po kolei, teraz to już różne kombinacje. do zup łyżeczka oliwy z oliwek wysokiej jakości. gotuje na dwa dni. Lubię wiedzieć co je, a z ekonomicznego punktu widzenia też korzystnie, bo później jeden słoiczek z mięsek ok. 5 zł, a ile tam jest tego mięsa? 2 łyżeczki wg schematu żywienia.. pogoda do d... zimno i pada, malutką w wózku ululałam koło okna, czapa, kocyk i sobie śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013Tatiana doszły mnie słuchy ( nie wiem czy na 100 % prawdziwe) że ta promocja trwa przez tydzień i przez ten tydzień mają dokładać towar żeby był ale... u nas było zastrzeżenie że można wziąć max 5 paczek ale to zawsze można ominąć biorąc je na kilka rachunków jakby ktoś miał ochotę wziąć np. 20 opakowań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Ja Auchan mam 100km dalej:( Ale partner mojej mamy (rodzice są po rozwodzie) może kupi mi jutro jak będzie w Wawie w Auchan (któraś z was jest z Warszawy i była? Jest towar caly czas?) xxx Moja Kajka już nie marudzi-inne dziecko jak nic nie dolega. Wysypke ma jeszcze na pleckach ale temperatura w normie już od piątku rano. U nas dzisiaj caly dzien lało wiec ciepło zapakowałam ją do gondoli i na balkon ,zasunełam szkla(mamy zabudowe) i poszła spac:)-od razu inne dziecko jak pobyła na dworzu po obudzeniu.Spala 1,5 godziny. My zmieniłyśmy troche jadlospis bo zaczeła mi się budzic po chorobie na mleko o 1 i o 5!!! Chyba nadrabia bo bardzo malo jadła jak miala gorączkę. Je tak: -9- 100mm plus łyzka kleiku i łyżka kaszki smakowej plus 3 czubate łyżki owoców (jablko,banan, morele jagody sliwki itp.) drzemka 1,5h (wychodzi ze 150ml -12-obiadek 150/180ml królik lub kurczak lub indyk czasem jagnięcina (sloiczkowa ukurat) plus warzywa marchew cukinia kabaczek dynia ziemniak groszek fasolka burak brokuł kalafior masło lub oliwa z oliwek drzemka 1,5h -16-dopuki budzi mi się na mleko dodatkowo w nocy to daje jej warzywa bez mięsa zmiksowane 150ml drzemka 30minut -18-kisiel 100ml łyzka plaska mąki ziemniaczanej z wodą zagotowuje na gesto i dodaje soku lub przetartych owoców z pół słoiczka lub z 50 ml soku(nie chce mi pic soków a lyzeczką kisiel je) -20-150mm plus 2łyżki kaszki(wypija wszystko tak uwielbia kaszkę bananową) no i 1 i 5 mleko z jedną płaską łyzką kleiku od 2 dni. Mam nadzieje że dzisiaj będzie pobudka koło 4 i jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Ach i wypróbowałam wasz sposób (tzn kilku z was) jak mi się kolo 5.30-6 Kaja kręci w łóżku i znosi się na to że ma wstac to ją myk do nas do łóżka i dosypiamy we 3:P Ale usypianie i cala noc w swoim łóżeczku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tatiana - dzięki za pomysły. Napewno skorzystam :) ja też sama gotuję małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) mam chwilke wolnego i pisze. Nad morzem caly weekend ladna pogoda. Co prawda nie za cieplo, bo ok 15 stopni, ale slonce i bezchmurne niebo. A jak sie wystawi twarz do slonca to grzeje niemiłosiernie. Wlasnie korzystam i opalam sie na balkonie ;) nikt mi nie chce wierzyc, ze to taka pogoda, wiec rozsylam fotki i zamykam buzie niedowiarkom :P zaraz mala zje obiadek i idziemy na plaze. Spodoly jej sie fale bo patrzy jak zaczarowana, wczoraj nawet raczki w wodzie moczyla.. Okazalo sie, ze moj m jeszcze jutro ma wolne i zostajemy dzien dluzej. Do nas na szczescie zadna choroba sie nie przyplatala i mam nadzieje, ze nie przyplata.. Duzo zdrowka dla Waszych maluchow.. wwwww Co do obiadkow to ja robie min ziemniak i szpinak i jakies miesko ryz, marchewka, pietruszka i kurczak dynia z ziemniakami risotto z indykiem jerzynki w sosie pomidorowym z rybka i kilka innych wwwwww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, pampersy w Auchan są w promocji do dzisiaj ale niestety w moim Auchan (mieszkam w Warszawie) już ich nie ma, więc widać były do wyczerpania zapasów. Sama wzięłam w piątek 5 paczek i chciałam dzisiaj dokupić ale już nie ma a szkoda bo w takiej cenie rzadko można gdzieś trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi sie udalo z pampkami z auchan:) ale juz nie ma bo kolezanka jechala godzine pozniej i niestety. Ale zaraz w lidlu bedzie w podobnej cenie. Promocje mozna nawet znalezc, gorzej, ze z reguly nie ma juz w sklepie. Mamy zapas teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. My już wróciliśmy do domku. Było rewelacyjnie. Wszyscy jesteśmy zachwyceni Wiki najbardziej. Miała tyle wrażeń :) Wieczorem była taka zmęczona , że od razu szła spać i spała całą nockę w łóżeczku turystycznym. Myślałam , że inne miejsce , łóżeczko to będzie spała z nami a tu taka niespodzianka. Była pierwszy raz na basenie super sprawa. Nie chciała z wody wyjść tak jej się podobało. Ja bardzo odpoczęłam zafundowałam sobie masaż godzinny , peeling kokosowy na całe ciało także jestem bardzo zadowolona. Ten wyjazd zbliżył nas do siebie. Mąż zrozumiał , że przy dziecku cały czas jest robota i człowiek jest w ruchu. Co do promocji pampersów to od jutra są w Lidlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tylko nie wiem jak u Was ale u mnie (wawa) w Lidlu też wszystko w poniedziałek rano się sprzedaje, tam chyba nie ma ograniczeń i przyjeżdzają handlary i biorą po 40 kartonów i ciężko coś dostać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od jutra w netto pampersy active baby rozmiar 4 -162 sztuki za 88 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu dzięki za informację rano jadę do Netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam w Netto o 07.30 i kupiłam 2 kartony pampersów. Potem podjechałam do Lidla na zakupy i też były pampersy. Mąż ma jeszcze dzisiaj wolne. Ja właśnie gotuję małej zupkę z dynią. Dzisiaj Wiktoria ma biegunkę 3 kupki w ciągu godziny i dość wodniste. Co mogę zrobić ? Pierwszy raz ma biegunkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw olek jak miał biegunkę od zabkowania to lekarka kazała smecte 1 saszetke kupić i podziałalo. Może obserwuj narazie może szybko dzisiaj jej minie Dzisiaj musiałam olka zostawić na3 godziny ciotce która 3 razy tylko widział ale i tak był grzeczny :-) ja więcej strachu miałam :-) dziś maturę pisałam. Stres był ale jak dostałam arkusz i zobaczyłam co jest to stres minął :-) jutro matma i pojutrze angielski. Najbardziej angola się obawiam :-/ matma to pikus ;-) chyba dam radę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj samą wodę. Napewno nie dawaj zupek bo bardziej ją pogoni. Nie wiem jak po mleczku będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Knw zatwardzająco działa marchewka z kleikiem ryżowym oczywiscie marchew ugotowana. Nie dawaj dzisiaj owoców.I skoro ma biegunke to dawaj bardzo duzo picia. Sa takie proszki (orsalit np.) z elektrolitami ale jak szybko przejdzie to się obejdzie:) I uważaj czy co raz nie popuszcza kupki bo taka kupka moze szybko odarzenie spowodowac. Zdrówka dla małej:) Ja niestety nie mam netto u siebie. Mam jeszcze 3 paczki 4 i zastanawiam się czy po nich 4+ nie kupowac potem. Mała juz w 74 nie wchodzi. Za krótkie rękawy i za krótkie na długośc w torsie. Zakładam od 2 tygodni tylko rozmiar 80 a i 86 się zdarza....eehhh jak kompletowalam wyprawkę to kupiłam super bodziaki , bluzki itp na większe rozmiary 74 własnie) z zamiarem zakladania jej w lecie. A tu bach w kwietniu juz powyrastała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się wybrałam do netto i kupiłam 2 kartony. Wczoraj byłam w auchan, ale już nic nie było. My na 4 będziemy jeszcze długo, bo one są do 11kg, a Kajusia nawer 8 nie ma. Majówka minęła jakby jej nie było, pogoda okropna, dziecko trochę przeziębione, nic specjalnego nie robiliśmy. Wczoraj z M. wybralismy się na zakupy w posuzkiwaniu strojów kapielowych. Oczywiście ja dla siebie nic nie znalazłam, a jak zwykle obkupilismy córunie. Moje dziecko jest na etapie leżenia na boku i podpierania się łokciem. Od paru dni bardzo mało je. Podaje jej dodatkowo wode i soki, żeby się nie odwodniła. Nie wiem czy to wina przeziębienia czy może ząbkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mama ja podobnie kompeltowałąm garderobę z założeniem, że 74 będzie idealne na lato i też się pomyliłam, bo za chwilę przejdziemy na 80. Ale mam nadzieję, że jeszcze w co niektóe sukienki się zmieści. Lato niech nadchodzi szybciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knv- jak najczęściej dawaj wodę, orsalit byłby dobry ale nie wiem czy dziecko chciałoby pić. Do jedzenia faktycznie marchew z ryżem. A najważniejsze obserwuj czy się nie odwadnia ( suche śluzówki, zapadnięte ciemiączko) bo wtedy szybko do lekarza. Ale mam nadzieję że to chwilowe i już minęło bez dodatkowych działań :-D michellinka- musiało Ci być ciężko się uczyć, powodzenia! U nas z chorób został tylko katarek. Wczoraj pojawił się drugi ząbek. Błażej ostatnio nabiera tempa. Przewijanie go to prawdziwa walka, strasznie się kręci i próbuje sięgnąć wszystko co ma w zasięgu wzroku. Aż się boję co będzie jak zacznie raczkować. Na razie pełza tylko do tyłu i wokół własnej osi oraz staje na czworaka i kołysze się w przód i tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, mamy problem od 4 dni mała nie je ani zupek ani deserków, kaszkę do tej pory jadła aż się rączki trzesly a teraz płacz. Jak tylko zobaczy ze to nie mleko to krzyk i wypluwa. I to tak przyszło z dnia na dzien.... Mysle że ma to związek z ząbkami (powitalismy 2 ząbki niecały 2 tyg. temu). Myslicie że powinnam próbowac cos dawac codziennie czy odczekac tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buu ale dzisiaj zimno. Niby 11 stopni, ale jakoś w mieszkaniu tak chłodno. Leżymy z Kubą pod kołdrą. Też mam zamiar podjechać do netto, jak mąż wróci z pracy, mam nadzieję, że jeszcze coś będzie. Po majówce jakieś takie zmęczenie mnie wzięło, strasznie się rozleniwiłam, no ale od dziś wszystko wraca do swojego rytmu. Byliśmy w jeden dzień na grillu, moja przyjaciółka koniecznie chciała zrobić urodziny w ogrodzie, fajnie się siedziało. W sobotę jechaliśmy na roczek do córki mojej kuzynki na wioskę, Pierwszy dłuższy wyjazd z małym, także majówka szybko zleciała. Co do smecty to Kuba strasznie nie chciał jej pić, podobno okropna w smaku, lepszy jest nifuroksazyd ( jakoś tak)w syropie Obserwuj i jak do jutra nie przejdzie to może wtedy, my podaliśmy po konsultacji z pediatrą. Najważniejsze, żeby dużo piła, też stosowaliśmy te elektrolity do picia, właśnie oksalit, bez recepty można kupić. Mały również mniej je i to od jakiegoś czasu, mieliśmy parę marudnych dni w zeszłym tygodniu odnośnie ząbkowania, smarowałam żelem, po 4 dniach przestałam, ale ząbki jeszcze nie wyszły, Teraz był spokój i chyba od wczoraj znowu się zaczęło. Wydawało mi się, że wyjdą od razu po tych kilku marudnych dniach. Chyba przestało mu już smakować też mleko, bo jak daje kaszke czy obiadek to zawsze wszystko chętnie zje, a z mlekiem to czasami ledwo co 60 ml wypije, gdzie wcześniej 180. Obcięłam wczoraj Kubie sama grzywkę, bo włoski wchodziły mu do oczek i robił zeza wtedy, trochę krzywo mi wyszło i śmiesznie wygląda, następnym razem pójdę chyba do fryzjera, ale dziwnie z takim małym dzieckiem:). A i u nas zdarzają się już słowa mama, ale to takie bardziej mamaaaamama, na pewno nieświadome, ale i tak wołam męża i cieszę się jak głupia:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No marchew dobra na biegunkę,powinno pomóc i też proponuję dużo wody aby się nie odwodniła.Pewnie na ząbki.Mój już od wczoraj ma delikatna wysypkę po tej trzy dniówce,i od wczoraj też jest strasznie marudny,coś mi się wydaje że na zęby,ale nic tam nie widać..Ale marudzi okropnie,wszystko 2min.mu się podoba,na rękach też zbyt długo nie chce..masakra!Dobrze że śpi chociaż,z tym nie ma problemu. My rozm.80 już od jakiegoś czasu nosimy a czasami 86-zależy z jakiej firmy.Alan jest szeroki,waży 9200 ale nie widać po nim tej wago bo zbity jest.Ciuszki na 74 są dobre jesli chodzi o długość ale ciasne,dlatego 80 nosi od jakiegoś czasu. Nasza majówka też do kitu :/ Ale co tam,nadrobimy innym razem :) Wyjazd nad morze jest jedną wielką niewiadomą,jutro jedziemy do Pani doktor bo ma szczepienie,ale że był ten wirus i ma mały katarek pewnie znowu szczepienie przełożą,a wiadomo dziecko ważniejsze jak wczasy!Może uda nam się końcem maja,początkiem czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubranka kupuję na bieżąco. Jeszcze chodzi w 74, choć niektóre rzeczy na styk. Muszę zacząć kupować większe. Na razie tylko sweterki i kurtę kupowałam 80 żeby miał dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z jedzeniem podobnie u nas,zupki nie bardzo,deserki też.O,dziś kawałek jabłuszka zjadł.Mleczka nie je regularnie i rzadko kiedy całe.Myślę że na te ząbki,lub przez katarek. A u nas dziś ciepło,ale pochmurno.Później idziemy na spacer-teraz śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×