Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

malawronka : to cały dzień poza domem - jak Ty dasz radę ...... trzymam kciuki i ja :-) a siostra z tego co pisałaś to nie jest w ciąży? czy jednak jest? :-) RubyDragon: to mamy podobne marzenia he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znów mam wrażenie, że urósł mi brzuch masakra jakaś, przecież to nie możliwe - dziecko jeszcze maciupeńkie ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wizyte w poniedzialek na 17. Nie dosc ze to Pierwsza wizyta i to jeszcze pierwszy raz bede u tego gina ;/ podobno mily i pomocny zobaczymy jak bedzie, zaczne panike w niedziele ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No name mi brzuch nic nie urosl jedyny wzrost twojego brzusia to pewnie tak jak u mnie wzdęcia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura. Poprosze o kciukasy o 16:45 X No name nie wiem jak dam rade ale musze. X Siostra nie jest w ciazy. Walczy o ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj mowie do meza ze nasze dziecko jest wielkosci jagody a on myslal ze powiedzialam ze bedzie coreczka Jagoda. :-) Moj maz powiedzial ze czuje ze to bedzie coreczka i snila mu sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaam
hej...mamuski.... Walcze z tym zapaleniem pechcerza cos strasznego:( nic nie pomaga zadne tam zurawinki itp...dzis poszlam juz do lekarza przepisal mi agumentin chociaz nie chcial za bardzo bo mowi ze to nie najlepszy czas na antybiotyk...8 tydzien ale co mam zrobic ,,nie daje juz rady!!a wy jak ?? miala ktoras podobne problemy . Boje sie barac ten lek ale co zrobic....:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruby....a ja mam w poniedzialek wizyte na 16.40:) X Wlasnie przytulilam kibelek,zjadlam pomidorowke i dobrze sie czuje...potrwa to jakies 2 godzinki i od nowa zacznie mdlic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No name123 cieszę się że mogłam pomóc:-D Tylko nie przesadzaj za bardzo z jedzeniem ich bo dużo soli też nie wskazane. NOI polecam spanie na lewym boku.Nogi mniej będą puchnąć:-D Ja świeżo upieczona mama jestem więc wszystko pamiętam:-D I nie wiem jak przeżyje te spanie na boku.Śpię na plecach ale mus to mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia to we dwie bedziemy od niedzieli panikowac hihi :) ja na szczescie dobrze sie cZuje i kibelka nie tule ale jem mniej i znacznie szybciej sie mecZe ;/ ciagle bym spala a ja nigdy nie lubilam spac ;! ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maawronka o 17.45 to Twoja siostra ma, a Ty na 16.45? Ok to o 16.45 będziem trzymać; hehe mało by brakowało, a za siostrę zamiast Ciebie bym potrzymała. Aam jak nie byłam w ciązy to na zapalenie pęcherza najlepsza była nasiadówka z nasion siana: bierzesz trochę siana (na szczęscie moi rodzice mają gospodarstwo;) )kładziesz w miskę i zalewasz wrzątkiem, i kucasz nad tą michą (oczywiście tak, aby pipki nie poparzyć;) natomiast w ciąży nie doradzam, może być niebezpieczne ze względu na wysoką temp. Furagin pomaga (teraz chyba juz nie jest na receptę), ale poczytaj w ulotce, czy można brać w ciąży? A z naturalnych sposobów: herbatka z dżemiku żurawinowego, duużo pić, żeby przepłukać pęcherz z bakterii. Zawiń sie w koc i odpoczywaj. Na przyszłość - po każdym stosunku wysikać się ;) (kiedyś miałam nawracające zapalenia pęcherza, na szczęście przeszło po ok 2 latach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to nie tak, że położna środowiskowa za nas załatwi rejestrację na szczepienia. Ona jedynie dzidzie do ośrodka zdrowia zapisze zaraz po porodzie. Nie trzeba samemu zanosić papierów . Plusem jest to że jak będę się czuła zagrożona bo powiedzmy dzidzia coś się za mało w brzuchu rusza to mogę zadzwonić i ona przyjdzie sprawdzić tętno dzidzi czy wszystko w porządku. No i odpadnie mi wizyta u lekarza ( po zaświadczenie do becikowego) i jedna w ośrodku na zdjęcie szwów. Ma to zrobić w domu na miejscu podczas jej wizyt. Przynajmniej wiem, że nie zjawi się u mnie w domu jakiś babsztyl co będzie się wymądrzał jak mam się odżywiać i w jaki sposób dbać o dziecko. Jak załatwić sobie taką położną? szczerze to nie wiem. Mi się po prostu fuksło bo mi o niej w moim ośrodku zdrowia powiedzieli przy pobieraniu krwi. Czy warto? okaże się w praniu. W każdym razie warto spróbować i u siebie się za taką rozglądnąć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka236
Dzień dobry wszystkim :) Ale naskrobałyście, chyba nie dam rady nadrobic !! Ja po wizycie i badaniach labolatoryjnych i wszystko ok 12 - tego mam pierwsze usg i juz sie doczekac nie moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeroNiczka:)
Malika27 ....nie zalamuj sie dziewczyno !!! Nie wolno Ci!!! Dzidzius zyje i jest bardzo silny ,skoro dal rade przy odklejaniu kosmowki. Bedzie dobrze!!! Musisz lezec i odpoczywac. Tylko wc i szybki prysznic. Dasz rade teraz ,a za 2-3 tyg po krwiaku noe bedzie sladu!!! Ratuje Cie lezenie. I wierz mocno , w to serduszko co bije w Tobie . Nie mozesz sie poddawac!!! Wytrzymasz. Wierze w Ciebie i w to ,ze niedlugo krwiak sie wchlonie. Jesli jestes wierzaca moze pomoze Co modlitwa do Sw.Dominika. I ja sie pomodle. Sciskam Was wszystkie mocno ciezaroweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.Małowronka trzymam mocno kciuki za wizyte bedzie dobrze:) Malika jestem z toba odpoczywaj i badz dobrej mysli a napewno wszytsko zakonczy sie pozytywnie. Ja dzisiaj bylam na badaniach dosyc ze na czczo to tyle ludzi ze masakra a mnie z glodu az niedobrze bylo.Jeszcze nie mogla mi pobrac tej krwi wywijala mi ta igla ze myslalam ze ja trace hehehehe a na koniec rachunek 296 zl ehhhh no ale mus to mus co mialam zrobic musialam te badania porobic za tydzien gdzies wyniki i do gina na wizyte.U mnie maz wczesniej byl leserek ze tak pwoiem ale od momentu jak sie dwiedzielismy o ciazy to lata jakby mial motorek w dupce hehehehhe wszytsko robi:)Ja cie czuje w miare.W pracy jestem jeszcze godzinke i juz mysle co na obiadek zrobic zebym sie najadla heheheheh.Buzka milego wszytskim zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMUSIE:...........WIEK:..DZIECI: .......@Miast o............TERMIN P: Laura*****............28.......................Gdynia.... ..........29.09.2013 czarnulka0000......25.......................Poznań...... .......02.10.2013 M.CZ.Kawka.........22.......................Siedlce...... ........07.10.2013 GABI__82.............31......................łódzkie... ...........07.10.2013 J.U.L.I.T.A...........25......................pozaPolską ..........07.10.2013 olenka28.............27......................Niemcy...... .........10.10.2013 zaniepokojona......32......................poza Polską.........11.10.2013 Roxi3433.............31.................................. ............12.10.2013 karola2812..........32.......................Toruń...... ..........12.10.2013 AnetaG84............29.......................Poznań..... .........12.10.2013 Aaam.................30.......................Pabianice.. .........12.10.2013 WeroNika:)..........31......................śląskie................12.10.2013 gigi82................31...synek 2 latka....łódzkie.........13/14.10.2013 AnilorakAkswieisz..22...synek 2 latka...GorzówWlkp........14.10.2013 EmZoom..............32.......................Śląsk..... ............20.10.2013 Będę Mamą2013....36....syn...............opolskie.............16 .10.2013 no name..............27........córa........ pomorskie...........17.10.2013 nadia3111............31......................dolnośląsk ie.........19.10.2013 Emka___.............29................................... ...........20.10.2013 Syrfi..................36..syn4lata...........świętokrz yskie....20.10.2013 grace88..............25.......................Gdańsk.... ..........23.10.2013 Moniqell..............25.......................Warszawa.. .......II połowa 10 malawronka.........29....synek 3lata....Wrocław.......................... kropka236...........30.......................śląsk..... .......................... ajka848..............29.......................NowySącz.. ....................... też mama............30...córka6lat........Gdańsk/Irlandia...22 .10.2013 Montgomery.........26......................Wrocław/Berl in...25.10.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. chwila na kompie i dopisałam się w końcu do tabelki. Pisałam jako pomarańczowa WeroNiczka:) Więcej innym razem napiszę . Buziaki dla Was mamusie . I nie denerwujcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje,ze dopisalam sie do najnoweszej wersji tabelki, bo znalazlam ja gdzies na piecdzieciatejktorejs stronie. Jak przeoczylam nowsza to przepraszam i prosze Was o aktualizacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za slowa otuchy ja mam nadzieje ze moze byc dobrze. Inaczej bhm zwariowa..Napewno pomodle sie do sw.Dominika. Wszystko jest teraz w rekach Boga. Moge tylko modlic sie i czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMUSIE:...........WIEK:..DZIECI: .......@Miast o............TERMIN P: Laura*****............28.......................Gdynia.... ..........29.09.2013 czarnulka0000......25.......................Poznań...... .......02.10.2013 M.CZ.Kawka.........22.......................Siedlce...... ........07.10.2013 GABI__82.............31......................łódzkie... ...........07.10.2013 J.U.L.I.T.A...........25......................pozaPolską ..........07.10.2013 olenka28.............27......................Niemcy...... .........10.10.2013 zaniepokojona......32......................poza Polską.........11.10.2013 Roxi3433.............31.................................. ............12.10.2013 karola2812..........32.......................Toruń...... ..........12.10.2013 AnetaG84............29.......................Poznań..... .........12.10.2013 Aaam.................30.......................Pabianice.. .........12.10.2013 WeroNika ..........31......................śląskie.... ............12.10.2013 gigi82................31...synek 2 latka....łódzkie.........13/14.10.2013 AnilorakAkswieisz..22...synek 2 latka...GorzówWlkp........14.10.2013 EmZoom..............32.......................Śląsk..... ............20.10.2013 Będę Mamą2013....36....syn...............opolskie.............16 .10.2013 no name..............27........córa........ pomorskie...........17.10.2013 nadia3111............31......................dolnośląsk ie.........19.10.2013 Emka___.............29................................... ...........20.10.2013 Syrfi..................36..syn4lata...........świętokrz yskie....20.10.2013 grace88..............25.......................Gdańsk.... ..........23.10.2013 Moniqell..............25.......................Warszawa.. .......II połowa 10 malawronka.........29....synek 3lata....Wrocław.......................... kropka236...........30.......................śląsk..... .......................... ajka848..............29.......................NowySącz.. ....................... też mama............30...córka6lat........Gdańsk/Irlandia...22 .10.2013 Montgomery.........26......................Wrocław/Berl in...25.10.2013 Gosia..................31 córka 5 lat..........łódzkie..........16.10.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dzieki za ten barszczyk! Zjadlam dwa talerze, a godzine pozniej powrot do mdlosci, zauwazylam, ze popoludniami mnie gorzej mdli. I jestem coraz bardziej senna, jutro zaczynam 9 tc. Podobno nasilajacy dolegliwosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malika trzymam za Ciebie kciuki. Wiem, co czujesz, gdyż też przechodziłam przez krwiaki. Musisz wierzyć, że uda Ci się pokonać to paskudztwo. Leż, tylko do ubikacji, i leż dalej. Do tego duphaston 3x1, MagneB6 3x1 dziennie, witaminki dla kobiet w ciąży i będzie dobrze. Trzeba myśleć pozytywnie. Jest szansa, że krwiak się jeszcze wchłonie. Anilorak za Was też trzymam kciuki. Może po prostu miałaś późniejszą owulację i stąd ta różnica w wielkości fasolki. Dzidzia urosła ponad 2 i pół raza, serduszko bije, więc chyba nie ma się czym przejmować. Kiedy miałaś ostatnią @? Czarnulka mi też piersi urosły. Wrzynają mi się w biustonosz. Anilorak ja tam się boję wejść na wagę i nawet nie sprawdzam ile mi przybyło. Gosia, Kasia i Grace gratuluję pozytywnych wyników USG. Grace możesz mieć rozbieżności pomiędzy tygodniami ciąży, gdyż są one interpretowane różnie. Pierwszy sposób to jako dzień od ostatniej miesiączki, a drugi sposób jako tydzień ciąży. To co jest na USG, to wyświetla się dzień od ostatniej miesiączki, natomiast to co pokazują stronki o ciąży i rozwoju dziecka, to są tygodnie ciąży. I tak jak masz na przykład 5 dzień okresu, to wg metody z USG jesteś w 0 tygodniu 5 dniu ciąży (0w5d), natomiast wg opisów na stronkach internetowych, to jest już tydzień pierwszy. Ja teraz mam 8w4d, ale stronki mówią, że niby 9-ty tydzień. Poza tym u mnie też mdłości już ustały, a z przekąsek z przymusu zostały suszone śliwki i morele. Z zachcianek króluje u mnie wieczorem świeży chlebek, z białym serem twarogowym. Oczywiście solony. Mniam! Z synkiem wcinałam parówki z musztardą rosyjską! Grace, może z nuś macie chłopczyków, że tak do ostrego Was ciągnie. Nadia ja jabłek nie jem w ogóle, bo nawet bez ciąży mam po nich wzdęcie i brzuch robi mi się jak balon. Moniqell muszę poszukać tego siemienia lnianego u mnie w mieście. Jaką temperaturę musi mieć woda do jego zalewania? Wrzątek? Pokojowa? Gdzieś przeczytałam, że daje się łyżkę stołową na całą szklankę wody i się pije po 2-3 godzinach? Malawronka i czarnulka u mnie też wczoraj na obiad były pierogi, dzisiaj sajgonki, a jutro spaghetti by husband, najlepsze na świecie. Aaam też już miałam nieprzyjemność być na antybiotyku przez 10 dni. 5-6 tc. Do tego syropy na kaszel. Ale nie miałam wyboru, gdyż byłam ciężko chora i siedziałam w domu przez 3 tygodnie. A propos Mężów mój mówi, że całymi dniami mam focha, a ja po prostu jestem zmęczona po pracy, a to mnie brzuch boli, bo mam wzdęcie, albo mdłości. Życie Mdłości na szczęście mnie opuszczają. Nadia jak czasami zakaszlę, to mam aż odruch wymiotny. Ale jeszcze ani razu nie zwymiotowałam. Ani w tej, ani w poprzednich ciążach też nie. Zaniepokojona o mojej ciąży dalej nikt nic nie wie. Dobra. A teraz mam może głupie pytanie. Czy też zamiast normalnej kupy, robicie takie małe kuleczki? Czy to jest tylko mój problem z zaparciem? Przepraszam, że o tym, ale wściekam się jak mi od wzdęcia tak brzuch puchnie. To jest moja zmora numer 1 teraz. W pracy siedzę i tylko poluźniam pasek i guziki od spodni, bo mnie jeansy w brzuch cisną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malika musi byc dobrze. Ja w to wierze gleboko... U mnie dzidzius sporo za maly i nie rozwija sie w odpowiednim tempie do tego puchne cala ale wierze z calych sil ze wszystko sie unormuje... Weronika i Kropka Wy ze śląska a dokladniej tak +-? Ja z pochodzenia Częstochowianka wlasnie ze slaska sie wyprowadzam do gorzowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njonnonjno
Furaginu na bank nie mozna kobietom w ciąży. Spróbuj podmywac sie po kazdej wizycie w ubikacji tamtum rosa - powinno pomoc. Sa takie leki z zurawiny amerykanskiej z DoppelHerz i tam nie ma slowa o tym ze nie wolno brac ich w ciazy. Wiec moze sprobuj tego. Wiem, ze kiedys czytałam ze ktorys z leków urospet albo urinal jest tez dla kobiet w ciazy, ale nie pamietam nazwy - tylko musi byc sama zurawina - ale najlepiej zapytaj w aptece. W koncu oni tam sie znaja najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×