Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Judys002

28 Tydzień Ciąży Poród na Kwiecień 2013r. Wejdźcie i popiszmy :)

Polecane posty

no mam nadzieje ze nie dogonie mojego narzeczonego ;p hehe ale do niego brakuje mi jeszcze 15 kg :D wiec mam nadzieje ze tak sie nie stanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe tak super mi z Nim:) Wczoraj wróżbita Maciej uśpił nas na 3h;P Znalazłam jednak sposób na bezsenność- kurnik.pl :P Ja od samegą początku- tj od 2 kresek WIEDZIAŁAM że będę miała córkę. Wiedziałam i już kupowałam nawet różowe pierdoły. Każdy mnie pytał- jak ja to mogę wiedzieć- nie wiem. Czułam hahaha:) USG jak mi robili- mój siedział a ja pelen spokój- lekarz, że dziewczynka, a ja, że przeciez mówiłam hahah:) Imie było już w 6tc. Termin porodu przypada nam na 5 rocznicę- uważam to też za szczęśliwy znak:P A no i marzyłam o dziewczynce- mam nadzieję, że wda się z urodą w partnera... Moje sąsiadki myślały, że z arabem się spotykam, jak w marcu 2008 zaczęliśmy się spotykać taki był już opalony od powietrza, czarne włosy, czarny zarost gęsty- golony na KOMBI, ciemne oczy. JEdna nawet to mu dzien dobry nie odpowiadała:P oby nie była wysoka nadto= za nim, bo on 195 a ja 160 w porywie:D Jak myślicie- do kogo podobne będą Wasze dzieciątka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny spokojnie z tą wagą:) jeśli 15 kg brakuje Tobie to luuuuz:D JA musiałabym dobić do 100-102 kg żeby być jak on hahahaha jak baryyyyyła bym się toczyła, bo nogami bym nie mogła przebierać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szczerze tez mam nadzieje ze po moim przejmie karnacje, jest ciemny tzn nie murzyn ale taki cygan troche :D:D. Tylko nie mowie tego na glos bo sie znowu obrazi raz sie go zapytalam czy czasem jego rodzina od cyganow nie pochodzi to sie strasznie obrazil ;p ale co w tym zlego ?:P On ma 178 ja 165 :) ale jego moja tesciowa zobaczywszy pierwsze usg 3D stwierdzila odrazu "no caly Pawełek, ten nosek i oczka no caly tatuś" :PP smialam sie ale co jej mialam powiedziec :P Haha moj mowi na mnie Humpty Dumpty :P wiecie to takie jajo z nogami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HinskiTurysta 1. nigdy nie odciągałam pokarmu zawsze "prosto z 8 cyca", raz ręcznie do butelki aby zamrozić, ale moja córa nigdy nie tolerowała butelek ani smoków, musiał być cyc i koniec. Pić normalnie z kubka nauczyła się w wieku 8 miesięcy. Co do karmienia od początku Ala wiedziała do czego jest cyc (niektóre dzieci muszą się tego nauczyć). Na początku, szczególnie pierwsze 2 tyg piersi miałam strasznie poharatane ale przeszło szybko. Do nawału pokarmu na początku nie potrzebny jest laktator ale maluch maluch maluch bo laktatorem zwiększamy produkcję mleka a jeśli ściągnie nam to sam maluszek to ściągnie tyle ile potrzebuje (rada od pielęgniarki laktacyjnej 2 dni po porodzie). 2. Poród wspominam dobrze. Od razu zostałam przyjęta do szpitala. Nie było żadnych kolejek. Tak się składa że miałam zgłosić się do szpitala tego samego dnia na wywołanie porodu (nie dlatego ze ciąża przenoszona ale dlatego ze łożysko już nie dawało rady) ale córa zdecydowała że to ona zdecyduje kiedy ma się urodzić. Poszło w miarę sprawnie. O północy odeszły mi wody ale nie w całości potem jeszcze raz i o 4 skurcze. Mąż miał się wyspać w domu i przyjechał o 8 rano do szpitala. 3. Znieczulenie owszem chciałam ale nie zdążyli mi go podać. Po rozwarciu na 5 cm poszło bardzo sprawnie w momencie kiedy mieli mi je podać okazało się że jest już 9 cm więc stwierdziłam ze to już nie ma sensu. 4. Co do bólu - nie ma co ukrywać boli jak cholera, ale szybko się zapomina o tym. 5. Co do kolek nie miała z tym problemu ale do 4 miesiąca czasem maluszek miał trudności z bączkami i kupką tzn aby zrobić. Bardziej problemowy dla nas były ząbki wyszły jeszcze przed 4 miesiącem. Do 8 miesiąca były już 8. 6. Ciuszków mam dużo w każdym rozmiarze i dobrze Ala bardzo ulewała. Najczęściej używane. Z rozmiaru 56 wyrosła w pierwszym miesiącu. 7. Nie ozywałam kapturków ale wiem że dziecko się do nich przyzwyczaja i że ciężko jest potem karmić bez nich. Tak słyszałam. 8. Nie mam komody. Przewijak kładłam najczęsciej na łóżku 9. Nakładki czyli ochraniacze czy chodzi o przewijak na łóżeczko? Mam ich sporo - ochraniaczy. Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) przyszły mi już mebelki dla dziecka :) hehe i wczoraj już złożyliśmy łóżeczko ale bosko to wygląda ;p hehe ale jak wchodzę do pokoju dla dzidzi to aż mnie ściska w żołądku :) nie wiem dla czego ;p mój chłopak mówi że będzie mi po jednym meblu dziennie składać ;p a ja już bym chciała mieć poskładane żeby móc sobie układać przekładać itp ;p A tak w ogóle znowu jakiś dół mnie złapał bo w kółko sama w domu na głowę dostaje przysięgam :( aż płakać się momentami chce... ;/ też tak macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judys - zazdroszczę mebelków! ja w przyszłym tyg. zamawiam komodę dla Małej :) i mam tak samo jak Ty.. generalnie od poniedziałku nie wychodziłam prawie z domu, tyle co do przychodni na badania i jedna kumpela do mnie wpadła. Cały czas sama w domu, facet w pracy, na basenie itp.. Rozumiem Cię doskonale! :( fatalnie,co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaką komodę kupiłaś ja od razu z przewijakem :) dzisiaj tez mi coś złoży może szafę hehe albo właśnie komodę ;p muszę wam powiedzieć że gdym tylko miała z kim tu chodzić to bym poszła sobie na basen popływać i w ogóle :) a tak to w kółko siedzę, dzisiaj oprócz siedzenia na sofie i jedzenia to nic ciekawego nie zrobiłam bo mam takiego lenia :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HinskiTurysta obejrzałam ten program który podrzuciłaś i sporo w nim prawdy. Nie potępiam kobiet które nie karmią piersią, jest to sprawa indywidualna. Faktem jest że początki karmienia nie są łatwe i jeśli kobiecie zależy próbować do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.mayaa
hej dziewczyny:) mozna dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelak
jasne:) witaj:) dziewczynki jak Wasze kregoslupy? moj pada wieczorami a do tego żebra bola nie moge spac:( spicie na lewym boku? ja na prawym i na wznak na lewym nie moge za cholere:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak boli mnie ! Masakra hmm a co do zeber to tez mam okopane przez malucha :-) a co do spania na prawyn boku to moge marzyc zostaje mi tylko lewy bo w tedy nie odczowam tak zgagi :-( jak na wznak i prawym boku również marzy mi sie położyc na brzuchu a wam ? :-) ahh i bez poduszek jeszcze tylko dwa miesiące i dwa tygodnie planowo :-) hehe wtedy morze z godzinke pospimy tak jak marzymy bo za pewne co chwilę będziemy przy lozeczku u dziecka :-) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelak- pytasz o kręegosłupy... właśnie wróciłam ze szpitaja- znowu.... plackiem w łóżku taki mam ucisk na miednicę i krzyże... ból kur\\*#&^ewski.... wykończona jestem wyć w głos mi się chce..... nic tylko przeklęty paracetamol- 3 lekarzy mnie oglądało a ja krokodyle łzy.... tak mam płód ułożony- powiedzieli i tyle.... Mebelki mam wszystkie szafe i 2 komody w bieli, łóżeczko też mam ale jestem zbyt przesadna aby przed narodzinami stało... zresztą zakurzy sie to wszystko-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj nowa ciezaroweczko :-) napisz nam kochana imie wiek tydz ciąży plec bo robimy tabelke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam lozeczko szafe komode regal sofe dwu osobowa dla mnie do karmienia :-) heh i meble tez w bieli z turkusowymi dodatkami moj chlopak wlasnie sklada komode hehe abja w przesady nie wierze co ma byc to bedzie :-) a bedzie wszystko oki :-) czekam na ostatnia przesylke z poscielami materacem itp... Ja juz kupilam wszystko specjalnie zeby potem nie latać z brzuchem bo nigdy nic nie wiadomo a wolalam wsztstkiego sama dopilnowac zeby miec wszystko dopiete na ostatni guzik :-) tylko w marcu kupie wozek a tak to mam wszystko id smoczka i pampersow do mebli :-) ale kazdy robi jak uwaza i jak mu wygodnie :-) Ale musze powiedziec ze bardzo Ci współczuję tych boli biedna zie wycierpi swoje :-( ale pamietaj ze jestesmy z Toba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelak
ja tez spac nie moge tak boli:( naczytalam sie jeszcze ze na lewym boku trzeba bo na prawym i na wznak uciska sie zyle glowna dajaca tlen dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelak
co do wyprawki nie mam nic jeszcze kupione, zaczne kupowac na poczatku marca a wozek raczej jak juz urodze bo odrazu nie jest potrzebny :) Wszystko na spokojnie mysle ze w marcu bedzie ok pomalu kompletowac do kwietnia zdaze przygotowac wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w kwestii spania to ja juz w ogóle się nie wypowiem- Wróżbita MAciej i wszystko wiadomo... plus kurnik pl Szlag człowieka trafia, nie spodziewałam się- ze mnie małego aktywnego robaszka, który nigdy nie narzeka, z temperaturą do pracy i sie nie cacka, uziemi totalnie...:( Jeszcze 10 tyg.... I dowiedziałam sie czym jest wieczorna zgaga- ale to jest do przeżycia hahaha. Wy też jesteście takie płaczliwe?- mnie rozczulaja filmy, słowa, sms-y, sytuacje, piesek na deszczu- wszystko hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelak
oj tak potrafie poplakac sobie bez powodu np o to ze akurat nie ma pomaranczy w domu a sklep zamkniety hehe ach te hormony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja tez płaczliwa jestem... wczoraj płakałam dzisiaj tez troszkę i o nic mój chłopak tylko mnie przytula wtedy i mówi że bardzo mnie kocha i mi wtedy lepiej jest bo jak pyta czemu płacze to ciężko mi odpowiedzieć bo sama nie wiem :) eheh A powiedzcie mi czy u was też tak smyki się wypinają u mnie to strasznie tak się rozciąga że czuję w brzuchu rewolucje na ciele widać jak wypycha się ale tak bardzo bardzo widać hehe i cały czas w prawe żebra kopy :) ale kocham to jak by nie było ciekawe jakie to uczucie jak się urodzi i co taka pustka w brzuszku zostaje czy jak ? ciekawi mnie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia po 20 tak sie gmera, że normalnie przez brzuch widać, jak zmienia pozycje- ostatnio córeczka koleżanki taka mała obserwowała to zjawisko- i się popłakała, ze mam potwora-robala w brzuszku i ona nie chce na to patrzeń, bo on się sam rusza- to był dzieciecy dramat:P Widać widać:) Ja pierwsze co zrobie jeszcze w szpitalu- jak mopsiu na brzuchu spać będę hahaah Ja już piżamy 2 szt, koszulę nocną- mam kupione, wyprane, wyprasowane i zawinięte we worek wraz z nowym porannikiem- w szafie gotowe do zapakowania do torby:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelak
moj synus tez fika jak akrobata:) ma spokojniejsze dni tez czasami ;) chcialabym urodzic na wielkanoc to bedzie juz 38 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też bym chciała na Wielkanoc :) fajnie by było ja przed Wielkanocą biorę się za generalkę okna itp podłogi na kolanach potem gorąca kąpiel i może może coś się ruszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelak
tez o tym myslalam ale mama mowi ze albo pomoze albo przenosze bo tak tez moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m.mayaa witaj dopisz sie do tabelki :) Ja spie na lewym ale przed ciaza tez spalam na lewym wiec to dla mnie naturalne :) co do kregoslupa ja zawsze mialam problemy z plecami wiec teraz czasem bywa tragicznie szczegolnie jak mam atak rwy kulszowej boli mnie kregoslup tylek i cala noga ;/ a co do plakania to nawet nie mowcie oglodalam ostatnio Brzudyle ta polska i ciagle ryczalam :D. hehehe Glupota:P ja mam termin na 27 kwietnia i boje sie ze przenosze na 1/3 maja ;/ brrr... niechce rodzic w swieta ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×