Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Saadee

Niskie AMH

Polecane posty

Dziewczyny, powiedzcie mi jak to możliwe..miesiąc temu robiłam amh, wynik 0,88; w tym miesiącu robiłam amh i wynik 0,51!! jak to wogóle możliwe by z miesiąca na miesiąc tak spadała mi rezerwa?;/ czyli za 2 miesiące już nic nie będzie?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyy
Bella, To moze byc blad w pomiarze (albo za pierwszym razem albo teraz), moze spadla Ci witamina D w ogranizmie (teraz jest zima, malo slonca). Wez witamine D przez miesiac codziennie i powtorz wynik. Poniewaz zadna z nas raczej nie robila sobie AMH 10 lat temu to tak naprawde nie wiadomo jak to u nas wygladalo prze lata. Niektorzy moze maja niskei AMH od wielu lat, ktore malo co sie zmienia. Niektorzy natomiast moze mieli wysokie i spadek nastepuje g***townie. Jest troche za malo danych zeby cos na ten temat powiedziec. x Tak czy siak to nie wiem czy ma sens ciagle powtarzanie AMH. Co ten wynik nowego wnosi do Twojej sytuacji? Ty juz i tak wiesz, ze nie masz czasu na experymenty. Czy Twoje AMH jest 0.8 czy 0.5 czy 0.2 to znaczy to tylko jedno: czas Cie goni. Jezeli zalezy Ci na dziecku musisz dzialac teraz. x Moja klinika nie oferuja cykli na bardzo niskeij stymulacji. Bo wedlug lekarza, dlaczego myslisz, ze latwiej uda sie przeniesc fortepian gdy zatrudnisz tylko jedna osobe zamiast 5? :) Oczywiscie istnieja teorie, ze moze macica jest mniej otwarta na implantacje jezeli cale cialo jest napompopowane lekarstwami do stymulacji. Ale w mojej klinice i tak transferuja zarodki w wiekszosc**przypadkow dopiero w osobnym cyklu wiec nie ma to znaczenia. Ale moja kolezanka podchodzi do IVF zupelnie bez stymulacji w klinice przy universytecie w Heildelbergu i ma juz w ten sposob 4 zamrozone zarodki. Mozna to robic miesiac po miesiacu bo nie bierzesz zydnych lekow i punkcja dokonywana jest pod znieczuleniem miejscowym. Ale z kolei druga kolezanka juz dwa razy tam probowala i za kazdym razem przegapili owulacje wiec roznie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papatka80
dziekuje Ci, Gerwazy.... Lonia, dziekuję za ciepłe przyjęcie... ja wczoraj bylam na wizycie w Novum, niestety mam 2 małe torbiele i kolejny cykl musze odczekać, by sie ich pozbyć przed stymulacja...tak, jak Wam wspomniałam wczesniej, udalo mi sie w lekko stymulowanym cyklu-przy FSH 11,1- clo i menopurem- mieć 5 pęcherzyków i 2 komórki,a le niestety jedna się nie zapłodniła, a druga zapłodniona przestala dzielic:( to było to wadliwe pudełko z jajkami.... spróbuję jeszcze kilka razy w ten sposób. Mój organizm juz 3 lata temu w krótkim protokole bardzo słabo odpowiadał i miałam tylko 4 komórki (choć z nich 4 zarodki) przy maksymalnych dawkach leków, więc zdecydowaliśmy by próbować lżejszej stymulacji, bo więcej pewnie nie wykrzesamy.... teraz, po przejrzeniu formu, widzę, zę mimo niskiej rezerwy, zadna z Was nie podchodziła na naturalnym, tylko każda miała jaką stymulację...musze sobie mocno przemyslec kolejne podejście, bo przecież... udaje się! Informacyjnie- mam 33 lata. Piszcie o sukcesach!!!! To najlepszy motywator do działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Papatka witamy :) Pewnie, że się udaje:) dowodem jest już kilka dziewczyn na naszym forum i wierzę że każda z nas się doczeka:) a czy miałaś robiony kariotyp? bo tak się właśnie zastanawiam po co robiony jest ten kariotyp? co mówi nam prawidłowy kariotyp u obojga partnerów? Gerwazy czy Ty wiesz coś na ten temat?? czy to chodzi o prawidłowy podział komórek czy płód będzie się prawidłowo odzywał czy może dziecko nie będzie chorowało na jakąś chorobę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papatka80
miałam robiony kariotyp i mam wszystko ok w tej materii... z uwagi na fakt, iż jest dobrze, nie wnikałam nigdy głębiej w ten temat, wiem tylko ze wykonuje się badanie w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości genetycznych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Kurcze trochę jestem zirytowana tym długim protokołem już drugi cykl ucieka mi przez palce:( przed INF mogłabym jeszcze starać się naturalnie a tak to klapa... ale mam nadzieję, że warto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka - nie martw się, ja mam od wczoraj wkładkę antykoncepcyjną na dwa miesiące...też teraz nic mi nie wyjdzie :-) Poczekamy do wiosny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a czy przy krotkim protokole tez bierze sie tabletki antykoncepcyjne?czy tylko przy dlugim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Bella tylko przy długim, właśnie tym się różni długi od krótkiego:) że przy długim jajniki są wyciszane za pomocą antyków a czy czymś jeszcze się różni to tego jeszcze nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anik 30
Wlasnie wygrzebalam swoj wypis ze szpitala i okazalo sie, ze torbiele, ktore mialam, to byly torbiele skorzaste, tzw. potworniaki (czyli nie endometrioza czy PCO, jak twierdzil jeden ze wspanialych lekarzy). Czy ktoras z Was miala/ma podobne torbiele? Pytam z ciekawosci, bo niewiele moge o tym znalezc w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaneta79
Witam wszystkich czy mogę dołączyć do dyskusji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
co tak cicho i smutno?! czy znowu coś się sknociło??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papatka80
justka, bo to był weekend!!!! dzien dobry wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane, z gorącą kawką chciałam się przywitać. Jestem na zwolnieniu i odpoczywam w domu! Miłego dnia Wam życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny !!!!!!!! Mam już wynik AMH i jestem w szoku mój wynik to 1,14 ng /ml nic z tego nie rozumiem !! przy jednym jajniku i to już operowanym ? czy to możliwe !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terri - ale niespodzianka!!! Zapowiada się rok cudów :-) Wcześniej jaki miałaś wynik? A badałaś w tym samym laboratorium? To teraz możesz złożyć papiery o refundację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonia37 Przecież mój wynik z przed dwóch lat to 0,2 ng/ml tragiczny !! Pierwszy badałam w klinice niepłodności ,a teraz dostałam skierowanie od mojego lekarza w szpitalu , ale badanie zostało przeprowadzone ta sama metodą jak czytam w papierach , ja spodziewałam się już zera normalnie , cuda się dzieją :) Już sama nie wiem co mam myśleć czy kliniki specjalnie nie zaniżają tego wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem...ważne, że wynik jest duuuużo lepszy :-) Ja też zbadam w 3dc, gdzieś za 2-3 tygodnie, porównamy sobie. Co dalej zamierzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co dalej, jak pojadę w kwietniu na wizytę zobaczę co powie mój lekarz bo ja sama nie wiem co mam myśleć.W życiu nie spodziewała bym się takiego wyniku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szczerze mowiac coraz mniej wierze w to amh, to mlode badanie i ciagle wiele kobiet pisze na roznych forach jak to im wyniki skacza, mi tez z 0,88 w ciagu msca do 0,51... Chyba spora granica bledu tutaj jest, wielu lekarzy woli sie na fsh opierac, u mnie akurat fsh jest marne wiec pewnie amh oddaje tu obraz sytuacji ale w wielu przypadkach dziwne jest ze jest niskie amh i niskie fsh... Juz sama nie wiem w co tu wierzyc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Terri toć to szok!:) niesamowite:) już sama nie wiem co mam myśleć o tym AMH.. aż mnie korci żeby powtórzyć badanie tylko że to taki koszt.. znalazłam w necie informację, że dość istotne jest aby badanie AMH odbyło się 5 dnia cyklu, Terri a Ty w którym dniu cyklu wykonywałaś badanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja słyszałam, że w 3dc... Justka a możesz wkleić link? Ja pierwsze badanie robiłam chyba w drugiej fazie, dopiero później dowiedziałam się, że dobrze jest je zrobić w pierwszej fazie cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka87 U mnie to był 15 dzień cyklu , ja rozumiem różnicę ale nie aż taką , z resztą pytałam lekarza a on mów że dzień cyklu nie ma znaczenia i nie trzeba być na czczo , kurcze z prawie zerowego na można powiedzieć prawidłowy, ja robiłam badanie na NFZ bo tak szczerz to by było mi szkoda kasy. x x x x Bella84 Jeszcze takie różnice miedzy wynikami są w jakimś sensie dopuszczalne jak u ciebie , ja liczyłam że może cudem będę miała gdzieś 0,16 ,0-20 coś przecież mój wynik z przed dwóch lat to 0,2 praktycznie tragiczny a teraz niemal że idealny , jedno jest pewna badanie było robione na całkiem neutralnym gruncie , mam na myśli że nie było zlecone przez żadna klinikę leczenia niepłodności tylko przez lekarza ginekologa normalnego w normalnym szpitalu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terri gratuluje oczywiscie swietnego wyniku , wiadomo ze takie rzeczy podbudowuja, a jakie masz fsh i estradiol w 3 dc plus obraz jajnikow?u mnie to akurat kicha we wszystkim jest :p wiec wierze ze mi te jaja uciekaja uszami i w tempie wyscigowym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jakie są pozostałe wyniki bo już dawno nie badałam , po prostu teraz pozostaje mi poczekać co powie lekarz na taką różnicę i tyle .Jedno wiem na pewno niech ten sen trwa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terri kochana grunt to pozytywne myslenie podobno potrafi zdzialac cudA:) powiedz mi na jakim etapie jestescie? In vitro czy naturalnie staracie? Z takim wynikiem amh mozesz smialo do rzadowego programu podchodzic bo liczy sie najswiezszy wynik z ostatnich chyba 6 mscy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem na poziomie naturalnych starań , ivf już było :P na razie będę się starć naturalnie , najważniejsze co powie lekarz na ten wynik czy da mi zbadać inne hormony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Lonia nie mogę wkleić bo pokazuje mi się, że to spam..:( mój M mówi, że powinnam powtórzyć AMH a za tydzień jak będę badać prolaktynę i tarczycę to zbadam jeszcze witaminę D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×