Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

dzień dobry, ja już w pracy :) kilka razy padło pytanie o witaminy- ja biorę tylko kwas foliowy i pregna-DHA (kwasy Omega-3). Robiłam badania krwi i moczy- wszystko wyszlo w normie!, więc na razie ok. Na razie się martwię, że znikły mi wszystkie objawy, nawet w nocy do toalety ie wstaję :( i nie wiem czy się martwić. W sumie mam wizytę na 20 lutego u ginekolog, u której byłam na pierwszej wizycie, umówiłam w razie czego drugą wizytę, ale nie chciałam iść, bo zmieniłam lekarza. Chcę, że kto inny prowadził moją ciążę. Ta gib=nekolog też jest ok, ale pracuje w szpitalu, w którym nie chce rodzić. Wizytę u swojej mam 1 marca, więc tylko 8 dni później.. Co robić? iść aby się uspokoić, zobaczyć na usg czy jest ok, czy przeczekać jeszcze tydzień? wszystkie wizyty są płatne.. :( co byście zrobiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybalopika idz moze wczesniej na wizyte ja masz niepokojace objawy, a byłam w ciazy w ub roku i w sumie troche objawy mi sie uspokoiły i miałam delikatne plamienie zadzwoniłam do gin - przyjeła mnie w szpitalu, okazało sie ze ciaza obumarła 2 tyg wczesniej - nie było przepływów, ustało bicie serduszka, ja jestembardzo ostrozna, w tej ciazy wiec biore duphaston i teaz czekam do kolejnej wizyty , byle bezpiecznie przejsc 1 trymestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestemfit-ja bylam u gina 3 razy ale to tylko dlatego ze pierwszy raz bylam w 5tyg i nie bylo jeszcze serduszka i po tyg kazala mi powtorzyc usg(6tydz) i teraz w 9tyg mialam nastepna wizyta za 4tyg witaminy kazala mi brac juz od tej pierwszej wizyty i kwas, nie przepisala mi zadnych, mowila ze w patece jest ich duzo i mam sobie wybrac siostra mi polecila witamin mama plus wiec je kupilam sa tanie bo ok 15zl za 30tabl ale np moja siostra brala jakies (cos femina femin czy cos takiego) kosztowaly 60zl a strasznie po nich zwracala ii nie mogla ich brac a mi gin powiedziala ze naprawde ktore sie bierze to nie ma znaczenia tylko na ostatniej wizycie mowilam jej ze zwracam caly dzien i powiedziala ze dopiero jak mina mi mdlosci mam zaczac brac je dalej a na razie mam brac sa kwas foliowy;)) dzis mi sie snilo ze mialam usg genetyczne:) ale to niestety dopiero za 4tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim ;) rybalopika nic się nie przejmuj, może już wkraczasz w ten czas kiedy objawy mijają? ;) Ja też mam nieraz dni kiedy czuję sie świetnie, tak jakbym w ogóle w ciąży nie była i też noce kiedy nie budzę sie na siusiu ;) a nieraz to czuję się tragicznie. Dziewczyny jaki macie puls w ciąży? Ja od 2 lat mam tachykardie i przed ciążą brałam na to beta blokery ale lekarz kazał odstawić przynajmniej w pierwszym trymestrze i przez ten czas wszystko było ok, bicie serca mialam w normie, chociaż zdarzały się dni kiedy serce szalało ale było do wytrzymania a teraz od ponad tygodnia męczę się strasznie, puls nieraz sięga ponad 100 na minutę, nic nie mogę zrobić bo zaraz serce wali jak szalone. U kardiologa jak byłam na początku ciąży to powiedział, że dziecku bardziej zaszkodzę lekami niż wysokim pulsem i chciałabym faktycznie w czasie ciąży nie brać na to żadnych leków ale nie wiem czy dam rade :( Wiem, że w ciąży serce szybciej pracuje i boje się trochę, że jak teraz mam puls 100 to później będzie jeszcze gorzej. Póki co staram się uspokajać, piję melise jak zalecił mój gin ale jak tylko sobie o tym przypomnę to zaraz zaczynam się stresować i serce wali jak szalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem przeszczęśliwa, wczoraj byłam u lekarza i widziałam jak bije serduszko :) Cudowne uczucie, tatuś przeszczęśliwy. To była najlepsza walentynkowa wiadomość:) Teraz lekarz założył mi kartę ciąży, dał w prezencie książkę o ciąży, no i od poniedziałku czeka mnie seria badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arttelaa
dziewczyny nie bolała was wczoraj głowa? mnie strasznie i nie wiem czy 7 tydzien to nie za wczesnie na apap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arttelaa
gratulacje Agatko , ja tez słyszalamw poniedziałek tętno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka swietne uczucie co? ja jak pierwszy raz uslyszalam bicie to az nie wierzylam to byl dopiero 6 tydz a jak bylam teraz u gina i to juz 9tydz to dzidzia juz taka fajna na usg (a niby 23,4 mm) machala raczkami no i serduszko bilo juz tak glosno uczucie extra to moja pierwsza ciaza wiec uczucie nie do opisania.. wczesniej takie rzeczy to tylko w filmie widzialam;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artella ja bralam apapp tez kolo 7 tyg bo nie moglam wyrobic calutki dzien bolala mnie glowa i nie mogla usnac xzeby przeszlo moj Marcin byl w aptece i pani powiedziala ze spokojnie mozna wziac wiadomo ze jak bym codzien brala albo kilka na raz to moze by zaszkodzilo ale jak wezme jedna raz na jakis czas to nic nie bedzie pomoglo a ja od razu poczulam sie jak nowo narodzona wczoraj i przedwczoraj pobolewala mnie glowa ale tak do wytrzymania i moglam usnac wiec sie zdrzemnelam pozniej bylo juz lepiej wiec nie bralam staram sie poczekac ale jak juz wtedy nie moglam wyrobic to coz wzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z reszta na poczatku ciazy hmm chyba cos kolo 3-4tyg jak nie wiedzialam ze jestem w ciazy mialam zabieg na palcu u stopy i bralam wtedy 2 pyralginy i mialam znieczulenie miejscowe i mowilam o tym gin i powiedziala ze to nic takiego, wiadomo teraz juz nie kazzala brac ale mowila ze nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka a jakie badania musisz zrobic na poczatek? ja wszystkie mialam ok tylko musialam mocz powtorzyc bo mialam za duzo leukocytow dzis ide po odbior tlko u mnie ten minus ze chodze do gina prywatnie i za badania musze placic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabka092 --- ja też chodzę prywatnie, i na badania też zawsze idę prywatnie, ja nie mam nerwów do Państwowej służby zdrowia, nie nadaję się do stania w kolejce z emerytami :) Badania mam tylko takie nie wiem czy nie za mało: morfologia, mocz, WR, cukier na czczo, grupa krwi. Ale grupę już kiedyś robiłam, i mam fatalna B Rh-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim ja wczoraj byłam na pierwszej wizycie u lekarza pierwszego kontaktu. Zmierzyła mi ciśnienie, zważła i zmierzyła. I kazała czekać na odpowiedz ze szpitala kiedy pierwsza wizyta. Już nie moge się doczekać i bardzo Wam zazdroszczę że slyszałyście i widziałyście Wasze malenstwa :) Termin lekarka wyliczyła na 16.09. ale poczekam na termin z usg. W poprzedniej ciąży wyliczyli mi dokładnie co do dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas sa tacy lekarze w osrodku ze az szkoda mowic wiec tez ich odpuscilam ja grupy nie robilam bo mam ksiazeczke orwiodawcy i tam mam zbadana grupe ale musialam zrobic przeciwciala bo mam minusowa no i najdrozsza byla u mnie toksoplazmoza bo az 70zl, ja jeszcze mialam TSH glukoze, i jeszcze jakis tam ze 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybalopika ja tez mam podobną sytuację, mój gin jest do konca lutego na urlopie, i na razie chodzę do innego którymnie denerwuje i nie cierpię go ,ale muszę chodzić do niego, bo mi jednak jakieś badania robi. I mam wizytę 28.02, a mój bęidze już 5.03 i też idę do mojego., i też wizyta jedna po drugiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arttelaa
kurcze ale no -spa na bol glowy mi nie pomoze. ostatnio polozna badala mi cisnienie to mialam 90/50 wy tez macie takie niskie? ten ból głowy byl nie do wytrzymania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arttelaa
a z badań narazie mialam tylko morfologie i mocz oraz cukier. zastanawiam sie kiedy dostane skierowanie na resztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam niskie ciśnienie i bóle głowy bardzo często ale nie biorę na to leków przeciwbólowych. Zrób sobie małą kawę, może Ci pomoże. Mi lekarz zalecił picie jednej kawy i faktycznie glowa mnie po niej nie bolała ale że kawy nie lubię to przestałam pić i tak męczę się z bolami głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arttelaa
agi1984 to widzę ze Ty tez masz małego syneczka:) ja mam córcie. i jak sie urodzi kolejne bedzie 2 lata róznicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie pije kawy bo mi smierdzi apap bralam tylko raz bo od pobudki do wieczora bolala mnie glowa ale tak ze juz wyrobic nie mogla i pomoglo jak boli mnie delikatnie to oczywiscie ze nie biore lekow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reni89 ja brałam przed ciążą metformax500, bo miałam podwyższony cukier (cukrzyca II st) teraz dla odmiany mam niedocukrzenie, ale też nic juz nie biorę. Mam tylko przed snem zjeść coś lekkiego by glukoza nie spadłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzo rzeczy zmienia sie w ciazy ;) niesamowite jak hormony potrafia naieszac w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!!! Odebrałam dzisiaj rano laptopa, już jest sprawny i mogę z powrotem pisać :) No byłam na tym usg w środę, za 2 tyg mam prenatalne (u innego lekarza). A teraz widziałam serducho, bije jak zwariowane, maluch strasznie się kręcił, babeczka nawet nie zrobiła mu dokładnego pomiaru, bo nie było jak go chwycić, tak się tam przewracał :D Jeśli chodzi o witaminy, ja biorę Prenatal - nie są drogie, nie jest mi po nich mdło, więc bardzo mi pasują. No i ciśnienie też mam książkowe, choć na zmianę pogody baaaaardzo boli mnie głowa, w najcięższych przypadkach ratuję się apapem, bo zwariować można. Miłego dnia laseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×