Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

Majonez trzymam kciuki i mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. Jupila a wiesz może o której jest ten program O matko? Słyszałam o nim ale jakoś nigdy nie mogę trafić Ja pierwsze usg mam we wtorek i juz nie mogę się doczekać. Mam nadzieję że mąż dostanie wolne bo nie mam co z synkiem zrobić a w szpitalu boje się że nie wysiedzi w wózku podczas badania :\ Ostatnio duzo myślałam o imionach i z chłopcem problemu nie miałam będzie Tomaszek, Jan albo odwrotnie :) gorzej z dziewczynką nie mam pojęcia ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie wczoraj rozmawiałam z moim M. czy zapisujemy sie do szkoły rodzenia, bo jak sie położyłam złapał mnie za nogi i drze się śmiejąc "przyj" haha :P więc ja od razu o szkole do niego i mówi,że tak zapisujemy się :) tylko ciekawe czy bedzie ze mną chodził, bo zawsze pracuje tak długo. U mnie w szpitalu jest taka szkoła i kosztuje 180 zł kiedyś pisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do szkoły rodzenia sie nie bede zapisywac, chodziłam przy 1 ciazy, a na koniec okazało sie ze bede miec cc juz w szpitalu, ogolnie wiec sie nie przydala zbytnio, ale to nowe doswiadczenie. U mnie była przyszpitalna i za darmo, mozna było na koniec wykupic cegiełke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wróciłam dziewczyny! No więc sprawy mają się tak: Co najważniejsze, z dzieckiem wszystko w porządku, serduszko bije, mały ma 7.69cm, to jest dokładnie tak jak w mojej stopce, 13t6dz ciąży, termin przesunięty na 7.09, co pokrywa się i z miesiączki, i z USG. Powodem plamień jest to cholerne łożysko, które jest bardzo nisko i znajduje się tuż przy szyjce macicy naciskając na nią i powodując krwawienie. jest 80% szans na to, że podniesie się wraz z przyrostem macicy, więc mam nie panikować, tylko czekać. Bezwzględny zakaz podnoszenia się z łóżka, tylko na siku, mam luteinę 3x2, magnez, witaminy i doraźnie no spę, ale nic mnie nie boli więc jej póki co nie biorę. Na wszelki wypadek dała mi skierowanie do szpitala, mam jechać bezwzględnie jeśli zacznę mocno krwawić lub pojawią się jakieś bóle w podbrzuszu czy plecach. Zapytałam ją wprost, czy jest ryzyko utraty ciąży. Powiedziała, że nie, bo na szczęście łożysko nie jest przodujące i na jej oko nie widzi, aby w takie miało przejść, więc jestem naprawdę dobrej myśli. Dzięki dziewczyny za trzymanie kciuków, to chyba dzięki Wam wszystko jest ok :) Ale strachu się najadłam jak nie wiem co :( No to leżę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my bedziemy chodzic do szkoly rodzenia na wakacjach :) a z imieniem to my niby mamy ustalone jakie maja byc dla chlopczyka i jakie dla dziewczynki ale ja nie jestem pewna jeszcze, zobaczymy jak bedziemy znali plec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah, no i powiedziała, że jeśli położenie łożyska się nie zmieni lub zmieni się nieznacznie, czeka mnie placek do końca ciąży i niestety cc, którego chciałam uniknąć. Ale jak mus to mus, nie będę dyskutować :) Ale jestem dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do szkoły rodzenia nie idę bo planuję mieć cesarkę więc nie przyda mi się raczej. Majonez kielecki najważniejsze, że z dzidzią wszystko dobrze i że nie ma zagrożenia ;) Teraz będziesz musiała szczególnie dbać o siebie ale trzeba być dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJONEZ - super, że z dzidzią wszystko ok :) Musisz teraz o siebie dbać :) Ja się powoli szykuje na wyjście, przynajmniej mam motywacje pomalować paznokcie i zrobić ładny makijaż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabeczka, udanej randki :P :) Ja przed wizytą u lekarza wzięłam kąpiel, umyłam sobie włosy, choć miałam to zrobić wieczorem, bo pomyślałam, że jak mnie wsadzi do szpitala, to nie będę tam wojować z suszarką i zimnym prysznicem w pierwszym dniu :D A dostałam dzisiaj taki piękny bukiet tulipanów, no i na kolację mąż zrobił sos do placków po cygańsku ale zdaje się, że ja tych placków dzisiaj nie posmażę i książę w końcu będzie musiał się tego nauczyć sam :D U Was też tak śnieży??? W Łodzi jest taka zawierucha, że szok, patrzę za okno i oczom nie wierzę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJONEZ - ja nie ide na randke tylko na koncert z siostra i kuzynką :P Randka może bedzie jutro albo w niedziele :P może mąż sie postara :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, to przepraszam, w takim razie udanego koncertu :P Kto wie, może przytransportują Wam tam jakiś czipendejlsów :D:D A co to za program żabka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majonez moja siostra miala obnizone lozysk ale samo jej sie podnioslo;)) takze spoko troch e sobie odpoczywaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Matko to jest ten program o ktorym mowilysmy Bosacka prowadzi o ciazy od samego poczatku fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majonez cieszę się że jest ok. Ja w poprzedniej ciąży miałam nisko łozysko i do tego przodujące, część ciąży przeleżałam, ale pod koniec w miarę się wszystko unormowało. Ja też z Łodzi i przez tą pogodę musimy dzisiejszy wyjazd przełożyć na jutro. Carolajna witaj:) Piszecie o programie Bosackiej - dziś sobie obejrzę w necie. Zmykam, muszę wyjść do Rossmanna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze szkoda ze tylko fragment tego programu obejrzałam, kiedy jeszcze bedzie? ona chyba podobnie jak my w ciazy z terminem na wrzesien??? Majonez uwazaj na siebie, super ze u Ciebie w porzadku wszytsko moj maz poczuwa sei do winy dostałam jeszcze bukiet roz i róze długa od synka w piekarniku dzis u mnie lasagne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadlabym lasagne ale u mnie dzis surówka z kap pekinskiej i ja mam paluszki rbne a M,dostanie dorsza z parowaru nie lubie ryb z oscmi a on kupil ostatnio takie cale ryby bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie:) program w soboty o 17.00 a potem w tygodniu kilka razy powtórka (nie pamiętam kiedy dokładnie ale w necie można sprawdzić) http://www.tvnstyle.pl/programy/o-matko,4998.html mi się wydaje, że Bosacka jest w bardziej od nas zaawansowanej ciąży bo ma już spory bębenek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reni89 - ja na początku, też nie mogłam spać budziłam się w nocy, a potem w pracy byłam tak przywalona, że nie kontaktowałam. I recepta jest prosta, działa na bank!!! Szklanka bardzo gorącego mleka lub kakao, zaśniesz na bank, cudów nie ma. Każde dziecko śpi po mleko, dorosły też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UFF MAJONEZ ciesze się że w porządeczku i jaki maluch duży!!!Szybko rosną dzieciaczki ;D JUPILA pokazywałam kiedyś te koszulki ja sobie kupię taką z maleńkimi stopkami. Ale mnie dziś głowa bolała...musiałam wziąść paracetamol.Naszczęscie pomogło. Koleżanka mi pozyczyła Greya i przeleżałam pół dnia z książką Mąż mi zrobił NIESPODZAINKĘ NA MASKA wrócił wcześnie a miał być późno w nocy...i to jeszcze z piękną wielką różą. Do tego dostałam laurkę od Małego z przedszkola. Fajny dzień... Tylko coś mnie muli.Nie tknęłam obiadu i wymiotowałam po zjedzeniu bułki. Hm a myslałam że już mineło wszystko... CAROLAJNA witaj :) Do szkoły rodzenia nie mam zamiaru się zapisywać. Z mlodym nie chodziłam i poradziłam sobie świetnie podczas porodu. Jak przychodzą "te" skurcze to średnio się pamięta o tym co mówiła Pani "na sucho" tak mi się wydaje ;) Tak samo jak nie czytam teraz gazet i innych wcześniej sie naczytałam myslałam że jeste PRZYGOTOWANA a tu jednak jak już dzieciątko jest na świecie to nie jest tak kolorowo...i trzeba sie uczyć raczej metodą prób i błędów.Bo porady z gazet się niesprawdzają ;) Takie moje zdanie przynajmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majonez - stresuj się, ryzyko poronienia jest w tej chwili żadne. A co sobie poleżysz, odpoczniesz, poczytasz książki , na które nigdy nie ma czasu. Odpoczywaj teraz, bo potem już się po porodzie nie wyśpisz nie ma szans. W tym roku jakaś moda na tulipanki na Dzień Kobiet, ja dostałam 9 sztuk, każdy inny, inny kształt, kolor przecudowne. Co polecacie w ciąży na katar??? Bo zmarzłam wczoraj i leje mi się z nosa??? pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Wam Kochane dziękuję za takie ciepłe słowa, naprawdę, aż się cieplej na sercu robi jak czyta się takie życzliwości pod swoim adresem :) A ja Wam życzę, abyście nie przechodziły takich komplikacji, obyście rosły zdrowo i książkowo :) :P Ta Kasia Bosacka jest super, fajna, naturalna, normalna babeczka, nie tak jak cała ta nadęta telewizyjna ekipa prezenterów i dziennikarzy. Program obejrzałam, świetny jest :) Właśnie wcinam Laysy...Ale nie wiem o jakim smaku, bo to z tej serii, co trzeba samemu zgadnąć :D Ne mam zielonego pojęcia co to za przyprawy ale są przepyszne :D Jupila - zarąbiste te koszulki :D:D Aż sobie chyba zamówię na poprawę humoru, świetnie, że podesłałaś linka :D Myślałam, że może przyjdzie do mnie dzisiaj ta pościel z allegro za 130zł (z rożkiem, poszewkami, kołderką itd) ale facet wysłał właśnie mejla, że dopiero dziś nadał to kurierem i przyjdzie w poniedziałek :o A zamówienie składałam w zeszłą sobotę, eh.. CAROLAJNA witaj, wpisuj się do tabelki, którą masz kilka stron wcześniej, niestety, musisz poszukać gdzie, bo mi się zagubiła.. A też muszę zmienić tam datę porodu :P No i pisz, jak znosisz ciążę, czy bez komplkacji, napisz może skąd jesteś :) Miło, że dołączyłaś :) Ja do szkoły rodzenia się nie zapisuję, w pierwszej ciąży też nie byłam. Przeczytałam ostatnio na necie coś takiego: w pierwszej ciąży do szkoły rodzenia idziesz i przy porodzie liczysz każdy skurcz, oddychasz miarowo, robisz wszystko wg instrukcji z lekcji. W drugiej ciąży masz to w nosie bo wiesz, że to i tak nic nie da. A w trzeciej prosisz o znieczulenie już w ósmym miesiącu :D:D I coś w tym jest :D:D:D Agatka - ja miałam potworny katar w II mcu ciąży, ginekolog i farmaceutka pozwoliły mi psikać sobie Ofrinem (0.5%, jak dla dzieci) i pomogło. No i z doświadczenia wiem, że inhalacje też działają cuda, jak nie masz inhalatora, to nawet zrób sobie zwykłą naparówkę nad miską wody z solą fizjologiczną czy ziół. Ale nieleczony katar trwa tydzień, leczony 7 dni i niestety swoje wycierpieć musisz :( Zdrówka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keiti, ja miałam 13. I sama w szoku byłam, bo ja zawsze taka anemiczna, że aż szkoda gadać, wiecznie problemy z krwią miałam. A teraz wszystkie wyniki książkowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja oglądałam w szpitalu wyniku,zresztą będę mieć je na wypisie i było 10,1 w ubiegłym miesiącu ponad 11,bite fembion i jem dużo owoców i warzyw dostałam zelazo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...........wiek.....termin porodu.......miejscowość.....płeć dziecka Blanka1980........33......04.09.13...................Wars za wa. ........?..... żabeczka1982....31......07.09.13...................Krosn o. ... .........?..... rybalopika...........29......08,09,13...................P oznań............?.... MajonezKielecki..27......08.09.13...................Łód ź ........ .......?..... pszczolineczka...29......11.09.13...................Stare Babice.......?..... Zabka092...........28......17,09,13...................Ko o(wlkp)............?.... keiti78.............35......18.09.13...................Zi el ona G...........?..... agi1984............29......18.09.13...................Her tford UK........?........ Agatka.09.2013...34......21.09.13...................Wroc aw............?... Arlettea......27.....21.09.13......katowice -cc reni89..............24......23.08.13...................Bi elsko- Biała.......?....... jupila...............30......28.09.13...................B iałystok............?.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×