Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

dziewczyny może polecicie cos na palące gardło?? od 3dni mnie tak pali wieczorami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żABKA może masz zgage? pij duzo wody mineralnej lekko gazowanej. pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale powiedzcie czy mascie tez takie plaski ,, plac" koło pępka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie to cos jak zgaga tylko cale gardlo mnie pali wraz z przelykiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam splaszczony brzuch nad pepkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten piękny poranny czwartek. Wczoraj wieczorem zadeklarowałam się, że rano pójdę po pieczywo i o 6.30 poszłam do sklepu. U nas słońce, ok 0 na termometrze, widno - po prostu cudnie :) Aż się chce wstawać i działać:) A teraz młody jeszcze śpi, mąż właśnie wyszedł a ja zrobiłam się herbatkę i zaglądam do was, wczoraj nie miałam kiedy odpalić kompa, także zaraz nadrabiam zaległości. Miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja nigdy nie mialam plaskiego brzucha wiec nie wiem o co chodzi. Obudzilam sie i juz nie chce mi sie spac a sxkoda. Slonko za oknem ciekawe czy bedzie padac tak jak zapowiadali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znowu nie przespałam nocy :( Chyba będę musiała powiedzieć o tym swojemu lekarzowi bo nawet mąż stwierdził, że to jest chore żebym nie spała już od trzech tygodni prawie w ogóle. Non stop mi się w głowie kręci od tego zmęczenia, dzisiaj spałam tylko godzinę. Próbuję zasnąć to mi serce wali jak szalone, dusze się i zaraz muszę sie podnieść żeby złapać oddech, już nie wpomnę o tym że się stresuję jeszcze bardziej bo mam tego już dosyć. Idę za tydzień do kardiologa, zrobię echo serca bo już kiedyś miałam takie napadowe bicie serca. Boję się, że szkodzę tym dziecku bo raz że w ogóle praktycznie nie śpie to jeszcze chodzę cała zestresowana tą bezsennością :( U mnie dzisiaj pogoda okropna, zachmurzone i padało w nocy. Na słońce się nie zapowiada. Pewnie cały dzień spędzę w łóżku z nadzieją, że może prześpię się chociaż godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis spalam cala noc i siusiu wstalam dopiero po 7 czy to znak ze 1trymestr sie konczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bigos wstawiony, mięso mielone rozmraża się, budyń zrobiony:) Dziecko rysuje a ja padłam, bardzo mi dziś niedobrze, mam nadzieję że nie zakończy się wymiotami. Ja dziś w nocy wstawałam 3 razy do toalety, ale mam problem w wypróżnianiem się, mam takie zaparcia że szok, do tego hemoroidy się odnowiły. Pisałyście o USG genetyczne i 15-go marca idę na takie USG i trochę się boję - mam 32 lata. Z Dominikiem też byłam i na szczęście było ok wszystko. Reni89 a może spróbuj melisę popić? Działa uspokajająco. Ja w I ciąży spałam całe dnie, teraz tylko w nocy, kładę się ok 21 razem z dzieckiem i wstajemy ok 7:00. Wariujemy do 13 a potem Minik idzie na drzemkę a ja często kładę się z nim, ale nie zasypiam, tylko leżę i odpoczywam. Łapie się na tym, że jestem często zmęczona i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabeczla1982
Cześć Kobietki!! u mnie dzisiaj pada deszczysko :P reni - ja w nocy też mało spałam, bo po wstaniu do łazienki mąż tak głośno oddychał jak lokomotywa :P spał coś niespokojnie i mnie tym wybudzał, a jak mu powiedziałam to sie na mnie obraził jeszcze :P i kto tu ma humory ?? :P kad - no ja tyle mam 73 cm teraz w obwodzie brzucha, ale ja byłam naprawde szczupła więc może to jest akurat jak na mnie, ale każda z nas jest inna i każda będzie miała inaczej. Na razie mam fajna malutką piłeczkę :) i też na boki mi nie poszło jeszcze tylko w pupe i w uda trochę :P oliwka - witamy, fajnie,że do nas dołączyłaś :) agaT86 - hmmm mówisz o "placu" w okolicy pępka , a ja myślę,że chodzi Ci o takie miejsce jakby zaznaczonone było,że brzuch sie zaczyna. Zapewne to miejsce gdzie zaczyna się macica :) też miałam coś takiego jeszcze 2 tyg. temu, a teraz macica podnosi się i już tego "placu" nie ma tylko wyrównało się z brzuszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amy10 też miałam problemy z zaparciami straszne ale odkąd codziennie rano wypijam na czczo szklankę ciepłej wody przegotowanej z cytryną, jem 2 kiwi, jabłka bez skórek, jogurt naturalny na wieczór to póki co mam spokój i wypróżniam się codziennie. Melisę piję zawsze przed pójściem spać ale na mnie niestety nie działa :( Żabeczka ja bym chociaż jedną noc chciała w końcu przespać, mąż zrezygnował z nocnego oglądania tv, nawet do toalety nie wstaje żeby czasami mnie nie obudzić jak jakimś cudem zasnę ale mnie na nogi stawia każdy szmer. Jakby mi mąż jeszcze zaczął w nocy głośno oddychać lub chrapać to poleciałby z łóżka z hukiem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssssssss!
!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam zamowienie 7kompl bizuterii dla kolezanek M. z pracy na dzien kobiet wiec siedze i robie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie chce się spać - ciśnienie leci w dół, synek też dziś nieswój, coś czuje że dziś drzemniemy się razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie zmierzyłam ciśnienie i jest 80/40. Głowa mi pęka. Zaraz się biorę za gotowanie chociaż nie mam pomysłu co na obiad. Na zupę pomidorową mam ochotę to pewnie zrobię a na drugie nie wiem kompletnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reni ty to dzielna jesteś - obiad dwudaniowy? Ja zazwyczaj gotuję jedno danie, dziś wyjątkowo będą dwa dania - dla Dominika jakaś zupka + bigos z ziemniakami i mielonymi. A ten bigos to przypadek, zostało mi trochę kapusty kiszonej i szkoda żeby się zmarnowała, a że miałam jeszcze główkę normalnej kapusty to trochę dodałam, suszone grzyby i teraz się to gotuje na wolnym ogniu. Mam nadzieję że mąż niejadek zadowoli się takim obiadem. Chodzi za mną mizeria, ale nie chce mi się iść do warzywniaka po ogórki. Moje dziecko wczoraj dostało od znajomej książeczki i teraz ogląda wszystkie po kolei, a ja pilnuję królika, który kombinuje jak się do nich dostać i poobgryzać. Dziewczyny czy badanie na toxo robiłyście na fundusz czy prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodze prywatnie wiec wszystkie bad robilam prywatnie toxo z moich byly najdrozsze bo 70zl placilam ja tez robie obiady jednodaniowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja badania również prywatnie robiłam bo chodzę prywatnie do lekarza. Co do obiadów to też zazwyczaj robię jednodaniowe ale jak robię np jakąś lekką zupę to drugie danie też gotuję bo mąż samą zupą nie poje :D No chyba, że robię jakąś bardziej treściwą typu kapuśniak, fasolową, grochówkę, gulaszową to wtedy zupa jest daniem głównym ;) Ale dalej nie mam pomyslu na drugie danie, żeby czasami da długo nie stać przy garach :D Zrobię chyba jakąś zapiekankę ziemniaczaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie muszę się zebrać bo 20-go mam wizytę u ginia i mam porobić toxo, tarczycę, poza tym standardowo mocz, morfologię itd. Plus odebrać wyniki ze szpitala. Spać a młody w najlepsze się bawi, jeszcze teść ma wpaść po 13 - tej na chwil kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny zamówiłam sobie takie fajne leginsy ciażowe ze spódniczka i do tego top ciażowy który tam jest nizej w poradach stylistki Fajne co ?w tych spodnaich calą ciaże oblatam to chyba opłaca sie dać te 70 zł za leginsy..jak myślicie?? http://www.bonprix.pl/produkt/legginsy-ciazowe-ze-spodniczka-962678/?category=810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie też obiady zazwyczaj jednodaniowe ale muszę się zmobilizować do częstszego gotowania zup. Ogólnie to brak mi weny na obiady - mam wrażenie, że ciągle jemy to samo :O co do badań to toksoplazmozę robiłam miesiąc przed zajściem, teraz na zlecenie lekarza badania na HIV, żółtaczki typu B i C, kiłę, grupę krwi, glukozę, morfologię i mocz Na następną wizytę tylko morfologię i mocz a tarczycę badam niezależnie bo jestem pod opieką endokrynologa ogólnie to kupa kasy idzie na te prowadzenie ciąży prywatnie...do tego jak coś wyskoczy po drodze (leki itp) to już w ogóle...ale byłam w sumie tego świadoma ;) teraz zapisałam się do swojego lekarza na nfz bo tylko z wynikami idę więc zaoszczędzę trochę grosza Idę się zorganizować do wyjścia na zakupy - przy okzazji kupię sobie loda bo od 3 dni mam na nie jazdę :D poczułam wiosnę :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupila - a Ty nie boisz sie chodzic aż tak często do lekarzy w sensie,że prywatnie i na NFZ? bo masz robione czesto badania usg i jedni mówią że zbyt często usg jednak nie wolno, bo jak któras kiedys pisała,że chodzi do prywatnego gin. i 2 lekarzy na NFZ (może to byłaś Ty?) to jednak chyba wiele razy była badana. Fakt,że badania masz wtedy za darmo z NFZ, ale lekarze nie wiedzą,że masz innego prowadzącego ciążę ginekologa i każdy swoje badania wykona. No nie wiem czy to dobre dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja chodzę do jednego lekarza (tylko do tej pory byłam prywatnie a teraz na nfz) a ostatnie usg nie było planowane tylko wynikało z awaryjnej wizyty bo miałam plamienia. Więc normalnie genetyczne byłoby moim 2. usg bo pierwsze miałam jak byłam potwierdzić ciążę w 6tyg. Ja nie proszę o usg przy każdej wizycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętam, że któraś z Nas prowadzi ciążę równocześnie prywatnie i na nfz ale to nie ja ;) moją ciążę prowadzi jeden lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to dobrze jupila, bo niby mówią,że usg jest bezpieczne dla dziecka, ale znowu tak częste bez właśnie sytuacji awaryjnych to chyba niekoniecznie wskazane. I ja dzisiaj postanowiłam ugotować coś lepszego - ziemniaczki, mielone i bigosik do tego :) Jak pracowałam to nie miałam czasu gotować, a teraz przynajmniej zrobię coś lepszego. A jutro będą placki ziemniaczane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×