Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

No więc Kochane :) Po 4 nieudanych IUI mieliśmy w planach in vitro, z którego w międzyczasie z powodów zdrowotnych zrezygnowaliśmy. Postanowiliśmy, że zaadoptujemy :) We wtorek wracamy z urlopu, a ja 6 dni bez @. Tak sobie myślę, że zrobie ten test. I co? 2krechy!! Kolejne dwa testy pozytywne, a beta tego samego dnia 1131 :) No więc kolejnego dnia do gina i wszystko potwierdził. Nawet nie wiecie jak byliśmy zdziwieni, ponieważ w zeszłym miesiącu "my tylko raz ten tego tam tego" :) Dziś poszłam z tym swędzeniem do lekarza. Lekarz skierował mnie do szpitala, żeby wykluczyć cholestazę ciążową. Tak mnie nastraszyli, a ja od razu mówiłam, że ja po leki odczulające przyszłam. No ale badanie wykazało podwyższony ALAT i mam teraz pilnować wątroby, bo ta cholestaza jest groźna i może wystąpić na koniec ciąży. Koniec końców stwierdzono, że to uczulenie na słońce i przepisano jakies tam leki. Zrobiono mi jeszcze raz USG i mój pęcherzyk ma 9,3mm i już widoczny pęcherzyk żółtkowy, a to 5 tydz. 0d. ciąży :) Zarodka jeszcze nie widać :( Myślę, że 2 usg wykonane w przeciągu 4 dni nie zaszkodzą. Chyba wiedzą co robią :) Mówię Wam jestem taka szczęśliwa, a już myślałam, że nigdy do Was nie dołączę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia - tak ale na recepte jest chyba refundowany i wychodzi taniej. Czesto tez niestety brak go w hurtowniach. Niemowleta ze zdiagnozowaną alergią pokarmową, np. skazą białkową, mają do wyboru refundowane mleka: Bebilon Pepti 1, Nutramigen 1, Humana SL, Isomil. To gdybys miala problem z zakupem. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Karinka to prawdziwy cud i niespodzianka od losu , teraz Ci los wszystko wynagrodzi ;-) Dobrze że poszłaś do lekarza będziesz spokojniejsza. A usg się nie martw , ja na początku miałam po kilka w ciągu tyg bo taka była potrzeba a w ciągu całej ciąży to chyba ze 25 razy! Emilka zdrowa , także nie martw się jeżeli jest taka potrzeba to lepiej monitorować niż się stresować ;-) to czekamy na serduszko ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina- to Ci faktycznie niespodzianka:) Podobnie jak u nas, po 4 nieudanej iui dalismy sobie spokoj na jakies pol roku, a jak postanowilismy, ze zaczniemy wszystko od nowa, zapisalismy sie do kliniki i zaczelismy robic przerozne badania, to okazalo sie ze jestem juz w ciazy:):) Los lubi zaskakiwac w najmniej spodziewanym momencie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina gratulacje!! u nas podobnie było, po 2 latach nieudanych prób stwierdziłam, że nie mam siły. I zaczniemy od nowego roku na nowo. 2 miesiące po tym byłam już w ciąży :) Keyt daj znać koniecznie Ja dzisiaj mam usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jakim rozmiarze kupowalyscie ciuszki do szpitala ? 62 / czy takie maluskie calkiem ? No i kompletnie nie wiem jaki rozmiar czapeczki kupic. pomuszcie. zaczynam powoli kompletowac wyprawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula- ja kupilam rozm.56. Nawet gdyby maluszek urodzil sie troszke wiekszy, to i tak troszke spadnie z waga w szpitalu i rozmiar bedzie dobry:) Ja w ogole bardzo duzo ciuszkow mam na 56, reszte na 62, wszyscy mi mowia, ze nie zdaze tego malej zalozyc, ale jakos nie moglam sie oprzec, zeby nie kupic tych malenkich ciuszkow:) Poza tym z usg wynika, ze nie powinna byc duzym dzieckiem wiec mysle. ze troszke w tym pochodzi. Ale zawsze mozesz kupic na 62 i podwinac rekawki:) A co do czapeczki to dzieci przy urodzeniu zazwyczaj maja obwod glowki 32-36 cm o ile sie nie myle. Ja dla swojej malej kupilam 2 czapeczki na ktorych nie bylo rozmiaru tylko informacja, ze dla dzieci new born, a jedna na rozmiar 38-40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karinko gratuluję nigdy nie trzeba tracić nadziei bardzo się cieszę że Wam się udało no i taka niespodzianka, kolejny już dowód na to że szczęście przychodzi wtedy kiedy sie najmniej spodziewamy, powodzenia. Marietanko trzymam kciuki. Loniu dziś 15 nie ociągaj się maluszek nie chce się zdecydować dobrze mu w brzuszku? Kiedy masz wizytę? Pozdrowionka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja już wróciłam od lekarza w prawdzie mnie nie przyjął ale wypisał skierowanie na badania ALAT Bilirubina całkowita i ASPAT kazał prywatnie zrobić i jutro z wynikami przyjść także trzymajcie dziewczyny kciuki żeby wyniki były w normie bo zaczynam martwić się o maleństwo bo to ostatni miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karinko-wielkie gratulacje,super ,że wam się naturalnie udało. Mam pytanko do was dziewczyny,jakich kremów używałyście na cellulit i na rozstępy,oczywiście jeszcze nic nie zauważyłam,ale chcę zapobiegawczo i od ,którego tygodnia się smarowałyście. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ! paula ja kupowałam ubranka od 62 ale z doświadczenia teraz mogę Ci poradzić żebyś miała też kilka pajacyków i body na 50-56 bo moja Emilka urodziła się 58 cm a wszystkie ubranka powyżej 56 były za duże więc nie wiem jak oni mierzą te dzieci ;-) Ale z ilością też nie przesadzaj bo z takich maleńkich ciuszków najszybciej wyrastają. Co do czapeczek to powiem Ci że kupowałam new born albo od 0-3 albo najlepiej wzrokowo jeśli nie kupujesz przez internet. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Monik ja stosowałam kremy zapobiegające od samego początku. Istotne jest żebyś nawilżała rozciągającą się skórę która powoduje swędzenie , pęka i powoduje rozstępy. Nie musi być to specjalnie krem na rozstępy tylko taki który zatrzymuje wilgoć w skórze np z mocznikiem (urea) Polecam Ci balsam lub emulsję do ciała Balneum Optiderm i olejek do kąpieli z tej samej serii.Kupowałam go na allegro w dużych opakowaniach 200 i 400 ml jest dużo tańszy niż w aptekach. Używałam go prze całą ciążę i nie mam rozstępów , choć oczywiście to też kwestia genetyczna ale lepiej zapobiegać ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Loniu co tam z Tobą dziewczynko jak się tam czujesz ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz keyt to dobrze że poszłaś na badania będziesz spokojniejsza , trzymam kciuki żeby to jednak nie była cholestaza. Daj znać. miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina, super, gratulacje. Monik, ja tez od poczatku sie smaruje. Rano kremem na rozstepy z ziaji, a wieczorem oliwka (mam dwie , jedna we Francji kupilam, a druga w Rosmannie). smaruje brzuch, uda, boki i piersi. Wazne jest chyba trzymac staly przyrost ciala, nie tyc za bardzo, no i jak Kini mowi, uwarunkowania genetyczne. Ja jeszcze nic nie mam, ale to poczatek rosniecia brzucha u mnie. Jutro mam polowkowe, chyba sie nie doczekam :) zdam wam relacje na pewno, bo w Szwajcarii to pewnie inaczej wyglada. Paula ma w piatek, to porownamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik80 bardzo dobre sa tez własnie preparaty z Rossmana dla mam baby dream lotion i oliwka prawie zupełnie bez szkodliwych konserwantów , oliwke lałam do wanny. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Morganna to czekamy na relację z połówkowego daj znać jak to u was wyglada , napewno maja czulszy sprzet ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no - normalnie wyjde z siebie i stane obok.. Tyle sie napisalam... :-( Wszystko szlag trafił - co ja durna wcisnęłam..?! W takim razie na ten moment napisze tyle tylko, ze wciaz w jednym kawalku.. Musze sie uspokoic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Loniu - biedulko ty. Damy radę, spokojnie. Noo te posty tak czasem mają że sie naprodukujesz a tu albo sie skasuje, albo jakieś spam i dziel na raty. Jak się czujesz kochana? Ty już troszkę w nerwach bo twoja data wybiła. A ja dzis mówię przy obiedzie do męża, że to juz ostatnie takie nasze spokojne obiadki, bo terminowo zostało mi 10dni. I dodam że dalej moją głowę zaprząta czy kupować ten ochraniacz czy nie i jaki. Namieszały mi dziewczyny w głowie.... Narazie się wstrzymałam....ale w głowie siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mialam skurcza... oj bolało.... az mi sie stopy spociły.. Dodam, ze dzis juz 4 razy w wc.. Zalozylam zegarek na reke i obserwuje... To było takie okresowe ostro plus krzyż.... . No tak Kanapko... rowne 10 dni... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny.. kolejny był :-) minęło 70 min. od poprzedniego, skurcze po 2 min.. czekamy na rozwój wydarzen... mam nadzieje, ze to nie fałszywy alarm... ale sie cieszę, choć ból jest niezły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Loniu może sie zaczeło ? Ty juz taka zestresowana jestes tym całym czekaniem i terminami ze dobrze by było. Nawet przy cc to lepiej jak akcja sie zacznie. Pisz w miare mozliwosci co tam z Toba , trzymamy tu mocno kciuki i czekamy na was ;-)licz te skurcze , jesli beda coraz krótsze odstepy czasowe to na szpital ale równie dobrze wszystko moze ustac wiec tylko spokój kochana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Kini.... tak bym chciala, zeby to było to... Bo zaraz godz. minie od ostatniego, a tu nic.... Dzieki za kciuki, na pewno sie przydadzą... :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jak tam lonia???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonia- trzymam kciuki, zeby to b lo to !!!!!!!!! Az mi ciarki przeszly przez cale cialo jak przeczytalam, ze skurcze sie zaczynaja:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cos tam sie dzieje, byly kolejne dwa, jeden nawet po 35min, ale krotszy, teraz przed chwilką jakby kolejny (5ty), ale taki słaby - w porownaniu z tamtymi, ze nie zapisywalam, bo juz nie wiem.. A Mały bardzo aktywny... :-) P.S. Kumpela mnie "pocieszyla", ze u niej co godz. to były przez półtorej doby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu no tak może być .. ale biegasz też do toalety więc może jednak.. no to czekamy ale się cieszę że już jesteś na mecie ;-) będzie dobrze kochana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonia- jak czujesz sie na silach to włącz jakas muzykę i sobie potańcz:-) mojej kumpeli to pomoglo rozkręcić akcje porodowa, 4 godziny pozniej urodzila zdrowego synka:-) za dwa dni mam imieniny, to mozesz zrobisz mi prezent? Hihi:-) chociaz trzymam kciuki, zeby jeszcze dzisiaj bardziej sie ruszylo i zeby Michas szybciutko przyszedl na swiat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam, torbielka się troszkę powiększyła, ale lekarz nadal mówi, że nie ma się czym martwić, bo jest prawidłowa ilość wód płodowych i pęcherz pełny, prawidłowy więc nerki pracują.Pytałam czy mam się bardzo martwić, mówi, że nie, nie ma powodu i wszystko będzie dobrze. Mała waży 2570, jest 34t4d. Poza tym na usg wszystko wygląda prawidłowo, pięknie jak to powiedział lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane.. dziac sie jednak dzieje, bo przed 20 min. mialam kolejnego mega skurcza.. zastanawiam sie tylko jak dlugo to potrwa. Mam w planach złożyc pranie, wstawic jeszcze jedno i rozwiesić, wyjąć kosmetyki dla małego juz z szafki, wykąpać sie i czekać.. ;-) Jak skurcze bedą co jakies 40 min, to zadzwonie na pogotowie poloznicze i zapytam, czy mam juz isc... Rownie dobrze moze to byc jutro... Kciuki trzymajcie, nie puszczajcie.. :-) . Aneta.. ja mam 17go 9tą rocznicę ślubu... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc wszystkim Jestem tegoroczną mamą planowa na koniec wrzesnia po dłuuuugich staraniach Czy moglbyscie pomoc mi wygrac konkurs na najladniejszy brzuszek??? Bede wdzieczna usmiech.gif Wystarczy wejśc w zdjecie i polubic,to wszystko usmiech.gif https://www.facebook.com/photo.php?fbid=47961 4612130657&amp ;set=a.479613525464099.1073741867.228452930580161&ty pe=1&theater A wszystkim przyszlym mamom życze duzo zdrówka i spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietanko - no widzisz - cudowne wiesci.. A malenstwo Twoje spore już... Mój Michas mniejszy był chyba.. wtedy wlasnie szacowali go na jakies 2100..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×