Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Gość gość
www.kinderswiat.pl Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy na bezpieczne zakupy wyprawki oraz innych artykułów dla Waszej Pociechy do sklepu www.kinderswiat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi prenatalne wykonuje się przez brzuch usg. Dopochwowe usg miałam wykonywane przez cały okres ciąży i nie ma co do tego przeciwskazań chodzi o to że przez dopochwowe lekarz lepiej jest w stanie ocenić długość szyjki macicy i czy jest zamknięta natomiast rosnącą dzidzię widać lepiej przez brzuch, ja na każdej wizycie miałam oba i dopochwowo i przez brzuch , myslę że to tez zależy od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a miałam dzisiaj zrobić badania do ginekologa i niewiem czy mi próbki pobiorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millka kochana nie przejmuj sie bedzie dobrze bierz tabletki i duzo odpoczywaj trzymamy za was kciuki xxx Endi witaj rozgosc sie musimy zmienic tytuł forum hihi trzymam kcuki za szczesliwa ciaze xxx u nas leci powolutku mały spi u mnie na rekach z otwarta buzia hihijakos dajemy rade ale wiecej snu y sie przydalo bo pobudki nadal co 3 godz.ach jak ja kocham tego terroryste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja ja też mówie na Emilkę mała terrorystka a mój mąż : Die Banditen :-D fakt brakuje nam tylko snu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Endi - pamiętam Cię z inseminacji, jak fajnie, że coraz więcej przenosi się na ciążowe!! W piątek też mam USG z przeziernością karku, oczywiście za mną już napad paniki itp. :) I też rodzę w styczniu 2014 :) xxxx Byłam na działce te ostatnie dni, wypoczęłam, nawet udało mi się przypalić nos, muszę nadrobić potem zaległości forumowe :) xxxx Jeśli kogoś to jeszcze interesuje, to rozmawiałam z lekarzem o tej depilacji woskiem i powiedział, że "gra nie warta świeczki". Ból bardzo duży, lepiej nie ryzykować, za 7 miesięcy będę mogła sobie wydepilować wszystko, a on na razie nie poleca. Więc pozostaje męczarnia z maszynką :( xxxx Ale Wam fajnie, że Wasi terroryści są już z Wami - potwornie bym chciała już te stópki zobaczyć i posłuchać tego ryku!! :) Pozdrawiam Was cieplutko no i wracam do pracy, bo tydzień mnie nie było, mam mega zaległości, a siedzę na forum zamiast pracować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dzisiaj gorszy dzień męczy mnie ten katar aż nos czerwony a nic niepomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Bylam dzisiaj na glukozie, bleee ledwo dalam rade to wypic... Sprawdzialam juz wyniki i chyba sa ok. Ale prosze o potwierdzenie:) Glukoza na czczo we krwi żylnej Glukoza (jedn. tradyc.) 72,1 mg/dl Glukoza po 75g glukozy - oznaczenie po 1h Glukoza (jedn. tradyc.) 130,9 mg/dl Glukoza po 75g glukozy - oznaczenie po 2h Glukoza (jedn. tradyc.) 84,7 mg/dl A poza tym to strasznie senny dzien dzisiaj, w dodatku zaczelo padac,wiec tym bardziej nic sie nie chce.. Milego dnia wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyt a byłaś u lekarza?masz temperaturę ,ból gardła?mnie dziś też zaczęło gardło pobolewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki koffane miałam się częściej odzywać więc piszę :) leżę w domku całe dnie i ciąglę się zamartwiam czy wszystko będzie dobrze :( tak bardzio się boje że mogę stracić mojego synka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane! Przepraszam, że tak długo mnie nie było i nie za częto udzielam się na forum, ale macierzyństwo pochłonęło mnie do reszty. Gratuluję nowym zaciążonym i wszystkim Mamusiom już rozpakowanym. U nas wszystko ok. Wikusia rośnie jak na drożdżach, apetyt jej dopisuje, taki mały głodomorek. Muszę ją dokarmiać, ale dajemy radę. Mam tak mało czasu na forum, bo kursujemy między Polską a Niemcami, żeby pozałatwiać wszystkie biurokratyczne sprawy. Wiki w dzień prawie nie chce spać, tylko chce być noszona na rękach, ale na szczęście w nocy ładnie śpi (oby to się nie zmieniło). Tak jak Kini pisze, mamy takie małe terrorystki. Przez to, że ona w dzień nie śpi, brakuje mi na wszystko czasu, ale całym wynagrodzeniem tego jest uśmiech mojej Księżniczki. Teraz mamy czas przygotowywań do chrzcin i zobaczymy jak to dalej będzie. Na razie widzę, jak moja Wiktoria każdego dnia coraz bardziej interesuje się różnymi rzeczami, rozgląda się dookoła, a o swoje umie się bardzo dokładnie upomnieć. Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulla nie byłam mam tylko teraz kaszel i ten katar na na katar zrobiłam inhalacje z sodą oczyszczoną ale niepomogło to wziełam rumianek jak narazie 20 min oddycham przez nos troche pomogło ale jak jutro tak będzie to ide do rodzinnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia mogłabym dokładnie napisać to co Ty.. identycznie jest u nas w nocy ładnie śpi nie mogę narzekać ale za to w dzień nie ma mowy.. nie śpi prawie wcale , o położeniu w łóżeczku nie ma co nawet marzyć nic nie mogę zrobić ani w domu ani koło siebie , czasem nawet nie mam jak się ubrać. Ale jak piszesz uśmiech wynagradza wszystko. Emi też zaczyna się rozglądać , wodzi wzrokiem i jak ją karmię to mi się bacznie przygląda ;-) Powiesiłam jej już karuzelę nad łóżeczkiem i przygląda się jej z zaciekawieniem póki co. Dokarmiam ją juz tylko 2 razy dziennie , także najada się póki co i ładnie przybiera na wadze. Uporządkuj swoje sprawy spokojnie i jak będziesz mieć więcej czasu to czekamy na zdjęcie ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Milko wypoczywaj napewno wszystko bedzie dobrze grunt to spokój ;-) no i melduj sie ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz keyt zrób sobie inhalacje z soli i majeranku , dobrze działa na gardło. Ale dobrze by było żebyś jednak poszła do lekarza zanim infekcja się rozwiniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki, wczoraj mój mąż po raz pierwszy poczuł kopniaka malucha. Bardzo się cieszymy, dla mnie to też nowość, bo do tej pory nie czułam nic na zewnątrz, tylko w środku. Ale wczoraj jak berbeć zaczął kopać, to nawet mąż nie musiał za bardzo czatować, żeby wyczuć. Piękne uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super uczucie te kopniaki :)ją czuje je około od tygodnia,ale co kopał i mąż położył rękę to on przestawał.dopiero 3dni temu udało się i mąż cieszy się jak dziecko :) boje się żeby mi się szukać nie skracala ,łapią mnie powinien spojenia lonowego .lekarz kazał mi brać nospe a w razie niepokoju iść na IP.jutro mam wizytę i stresa żeby było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w którym tygodniu robi się usg genetyczne polowkowe ?czy też się pobiera krew jak przy pierwszym usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula jak sama nazwa wskazuje połówkowe badanie wykonuje się mniej więcej w połowie ciązy ok 20 tyg , Jest to usg narządowe. To najlepszy czas, by ocenić struktury wewnętrzne dziecka, budowę jego serca, nerek, mózgu i innych narządów. Pomiary poszczególnych przekrojów ciała dziecka pozwalają ocenić, czy rośnie ono prawidłowo. Oblicza się też jego szacunkową wagę. Podczas tego USG można już zwykle bez większego ryzyka pomyłki określić płeć dziecka. Jeżeli wszystko jest w porządku to nie pobiera się już krwi. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Morganna gratuluję ruchów , niesamowite uczucie ;-) powiem Ci że brakuje mi tych szturchnięć ;-) teraz mnie kopie ale od drugiej strony ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochane życzę wam wszystkiego co dobre, na wieczór polecam coś miłego znajoma podesłała www.elastyczna.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini pytam o to usg bo mojej bratowej lekarz powiedział że 20tydzień to za szybko na takie usg i kazał w 23 robić.mi się wydawało że robi się między 18-22 tygodniem. ****Morganna a ty kiedy masz termin usg?mówił ci lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja byłam dzisiaj u rodzinnego bardzo mi nie pomogła bo nie może nic tako przepisać tylko krople słabe do nosa i witamina C w razie czego wypisała receptę na antybiotyk ale powiedziała żebym jeszcze się wstrzymała z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, ja jestem w szczególnej sytuacji, bo wyjechałam za granicę i jeszcze nie wybrałam tu lekarza. Planuję sie wybrac w przyszłym tygodniu do jakiegoś (to będzie mój 20. tydzień) i zobaczę, co powie. Dam znać na pewno po wizycie, póki co nie wiem, jak z tym USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jaki wy mialyscie 5 miesiac ciazy ? bo u mnie jest na razie gorzej niz na poczatku tzn. bardziej sytresujaco. W nocy nie moge spac tak mnie bola boki. boli mnie brzuch za czesc na pewno odpowiadaja wzdecia i mam wrazenie ze bola mnie jelita , ale to ciezko okresacic bo bole mam promieniujace. Jak dluzej postoje w jednym miejscu to lapie mnie bol ponize spojenia lonowego. Jak leze to boli mni od pachwin aaz po zebra i to promieniuje. czasami mam wrazenie ze czuje tez bol nad pepkiem. Sama juz nie wiem co mnie boli. Na dodatek mam niska morfologie i bardzo czeste (choc nie obfite) krwawienia z nosa. leze i czekam na jutrezjsza wizyte u lekarza. Trzymajcie za mnie kciuki bo tak bardzo sie boje zeby z dzidzia bylo ok i zeby szyjka ladnie trzymala i sie nie skracala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, ja sie czuje dosc dobrze teraz, w sumie po raz pierwszy w tej ciazy. Przeszly mi zawroty glowy, nudnosci i oslabienie. Zostal tylko bol plecow ale tez mniejszy niz wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOrganna, Paula, gratuluję kopniaczków.. Teraz można juz samemu "monitorować" Maluszka, człowiek spokojniejszy :-) x Edziu.. Witaj... rozumiemy, że masz teraz na głowie masę urzędowych spraw.. Zastanawiam sie tylko, czy to norma, kiedy mieszka się za granicą, czy po prostu u Ciebie wystąpiły jeszcze jakieś dodatkowe okoliczności, stąd tyle biurokracji.. x My wciąż w fazie "oczekiwania".. czasem coś mnie pobolewa, to w krzyżu, to w podbrzuszu... Staram się robić trochę więcej w domu niż dotychczas, może cos ruszy.. x A reszta Szanownych KOleżanek?! Dziewczyny - wracajcie.. smutno tu bez Was.... x Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie. Z malym wszystko ok. Zdecydowanie to jest chlopak :) moje bole brzucha sa spowodowane uciskiem dziecka na nerw. Szyko mi rosnie brzuch a jestem dosc szczupla i z tad te dolegliwosci. Co do USG polowkowego ja bede miala rokione w 22 tygodniu. lekarz mi powiedzial 22-23 tydzien.Uspokoilam sie e z malym wszysto ok. jeszcze musze tylko te wredne zeby wyleczyc. Zab ktory juz jest wyczyszczony i niby martwy , nawet bez znieczulenia mialam miazgr czyszczona i nie bolalo, zaczal dzies bardzo bolec przy nagryzaniu, a jutro mialam miec uzupelniane korzenie. Zawsze cos sie przyplacze. No ale nic dam rade, najwazniejsze ze moj synek ma sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, to super, ze znaleźliście wspolnie z lekarzem powód Twojego bólu.. A zęby - nie zazdroszcze! No i gratuluję Synka.. Na poczatku forum opanowąły małe KObietki, teraz widać dla równowagi "sypią" się chłopaki.. :-) NA razie tylko Natanek od Nadziei rządzi, ale zaraz przyjdzie Mu z odsieczą mój Michaś, Dawidek od Kanapki i Jasio od Agaolci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - gratuluję faceta :) Loniu - przepraszam, ale cie poprawię. Mój facio to będzie Damianek nie Dawidek. Ale podobnie więc miałaś prawo sie pomylić. A ja tak dzisiaj w łóżku wymyśliłam ..... Kiedyś pisałyście o ważeniu waszych pociech. I wymyśliłam (nie wiem czy to zda rezultat) że można na swojej wadze zważyć się samej, a potem z dzieciatkiem na rączkach, odjąć i mamy wagę dziecka. Co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Paula- gratuluje synka:) Co do boli, to mnie przez pewien czas bolaly nogi, za cholere nie umialam sie ulozyc do spania, bo w kazdej pozycji byly tak jakby "nie moje", ale teraz na szczescie to przeszlo. Krwawienia z nosa tez mi sie zdarzaja, ale czytalam, ze to normalne.. Nie pozostaje Ci nic innego jak to wszystko przetrwac. Marne pocieszenie ale tak niestety jest:) wwwwwww Lonia- ja tez juz sobie wymyslilam, ze jak bede na koncowce, to bede sprzatac, chodzic, baa nawet biegac:P byle tylko cos tam zaczelo sie dziac. Wiem, ze maluszek i tak urodzi sie wtedy, kiedy uzna za wlasciwe, ale zawsze mozna mu w jakis sposob pomoc. Juz mojemu m zapowiedzialam, ze od 38 tyg seks dwa razy dziennie:D wwwwww Milego dnia dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×