Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WomanInTheFog

Zakątek Historyczny

Polecane posty

Gość baranekk...
no to widzisz , potrafisz coś jednak załapać . a zorganizowane spiski w celu rządzenia jak nawiększą częścią świata były , czy nie były ? pamięta coś z historii ? np. I i II Tryumwirat ( typowe układy spiskowe rządzące Rzymem latami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oberschlesien Nie jest to tajemnicą państwową, zresztą co Ci po takiej informacji? Nawet jeśli powiem, że mam biust "c", to nic Ci to nie mówi, ponieważ wielkość miseczki jest zależna od obwodu pod biustem, więc "c" przy 65 pod biustem jest nie równe, "c" przy obwodzie pod biustem 80. Wszystko jest kwestią proporcji i tyle :) Same wymiary nic nie mówią, nie tylko biustu, ale czegokolwiek. Ty napisałeś swoje wymiary, ale i tak nie umiem sobie tego wyobrazić, bez zobaczenia figury wymiary są pustymi centymetrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja rozumiem. Natomiast Ty nie rozumiesz, że z takim podejściem masz najwyżej szanse na dekonspiracje spisku pokątnych, bibliotecznych onanistów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WomanInTheFog witam :) Plan Morgenthaua nie doszedł do skutku gdyż Corden Hull i Anthony Eden po pierwsze: -zauważyli że przekształcanie państwa wysoko rozwiniętego technicznie na państwo typowo rolnicze jest krzywdzące zarówno dla samych Niemców jak i chamuje rozwój techniczny na całym świecie - w chwili gdy plan był przedstawiony Rosja już wyrażała swoją chęć zajęcia ziem niemieckich i przypisywała sobie prawo do zajęcia ziem wschodnich Niemiec.Jako że uwzględnione w planie Morgenthaua Niemcy miały zostać podzielone tak że najwieksza ich część miała należeć akurat do tej części Niemiec do której rościła sobie prawa Rosja i zważając na fakt ze nikt nie chciał wywoływać kolejnej wojny z Rosją gdyż nikomu nie uśmiechało się oddać 60% Niemiec w ręce Rosji od pomysłu odstąpiono. - dodatkowo plan Morgenthaua zakładał wolną Polskę bez nadzoru rosyjskiego i do Polski miał zostać przyłączony Górny i Dolny Śląsk co mogłoby jeszcze bardziej tylko rozstroić nerwy Stalina który nie krył iż ostrzy sobie zęby równierz na sprawowanie władzy w Polsce pod pretekstem ochrony w razie wybuchu kolejnej wojny. Istnieją również inne powodu tego stanu rzeczy ale te trzy wydają mi sie najważniejsze. Gdyby plan Morgenthaua doszedł do skutku Stalin zyskałby 60% ziem niemieckich ale jako że żeby wywozić dobra z rosyjskiej strony Niemiec naciskał na sprawowanie zwierzchnictwa w Polsce. W wyniku tego uzyskał mniejszą część Niemiec niz zakładane to było w planie Morgenthua ale zyskał ziemie polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być może metoda skuteczna bo wszakże jeżeliby przyjąć, że każdy sycylijczyk należy do mafii to zgładzenie ich wszystkich zapewne rozwiązałoby problem ale czy aby koszty nie przerosłyby zysków a zbawcy nie okazali się gorszy od zła które unicestwili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk...
kończę dyskusję na tym poziomie - nie dyskutuję z ludżmi wulgarnymi albo używającymi wulgaryzmów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavlo1985 Witaj:) Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, fakt to dobre powody. Znalazłam tylko wzmiankę o tym planie, i kto był przeciwny. Jestem zła na Ciebie, po naszej wczorajszej rozmowie na forum o mordowaniu dzieci, kurcze usnąć nie mogłam bo miałam głupie wizje przed oczami. Zdecydowanie mam zbyt bujną wyobraźnię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba vyło mówić że taką fantazję bujną masz to bym Ci opowiadanie erotyczne napisał zamiast dyskutować o morderstwach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WomanInTheFog co do Twojej drugiej części stopki to niezgodzę się. Wystarczy popatrzeć na samą 2 wojnę światową. Banda baranów pod wodzą lwa (Niemcy) i banda lwów pod wodzą barana (Rosja). Wyniku wojny nie musze chyba podawać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WomanInTheFog- Nie wiem, może pijana byś była....;) Ale dobra, nic już nie mówię, bo znów uznasz mnie że jestem chamski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavlo1985 Wiesz jedna jaskółka wiosny nie czyni ( to dotyczy mojej stopki) :) Co do opowiadania erotycznego, to w sumie efekt byłby taki sam, tez nie mogłabym usnąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliew ale wtedy napewno nie bałabyś się zasnąć co by koszmary Ci sie nie sniły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oberschlesien Jak na razie zachowujesz się poprawnie, ja potrafię żartować, więc nie widzę tam chamstwa :) Hmm myślę, że nawet jakbym była pijana, to i tak nic by nie zmieniło :D Imo już też doszedł do takich wniosków i nie żąda pokazywania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavlo1985- Skoro Stalina uważasz za barana, to musisz o nim mało wiedzieć. Stalin był pracowity i inteligentny. Wystarczy zobaczyć jak dochodził do władzy. Nie zgodzę się że Stalin był baranem, to on rozdawał karty po drugiej wojnie, to on tak naprawdę wykiwał USA i Anglię, to on stworzył najpotężniejszy kraj świata. Zimna wojna w początkowej fazie należała do ZSRR, to oni ją wygrywali pod wodzą Stalina, dopiero jak Chrószczow objął władzę, to ZSRR stawało sie coraz słabsze a za Breżniewa to już ZSRR było w takim stanie jak sam Breżniew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro liczy się efekt końcowy to po rozmowie jaka prowadziliśmy nie mogłaś spać a jak już odało Ci się zasnąć to obudziłaś się rano i tak czując jakiś niepokój po wczorajszej rozmowie i to jest efekt końcowy :P Dostajac rzeczone opowiadanie obudziłabyś się z usmiechem na ustach i pełna życia i humoru i to jest w tym wypadku inny efekt końcowy jak w przypadku naszej wczorajszej dyskusji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pavlo1985- Skoro Stalina uważasz za barana, to musisz o nim mało wiedzieć. Stalin był pracowity i inteligentny. " Inteligencja której przeciwieństwem jest niewykształcenie a mądrość której przeciwstawieństwem jest głupota to nie to samo kolego "Wystarczy zobaczyć jak dochodził do władzy." To jak ktoś dochodzi do władzy nie ma nic wspólnego z jego oceną jako osoby juz sprawującej władzę a ja go właśnie jako sprawującego władzę oceniam. Ty oceniasz czy ktoś dobrze rządzi państwem pod kątem tego jak dochodził do władzy czy pod kątem tego co dla państwa zrobił?? :D " Nie zgodzę się że Stalin był baranem," A jak nazwiesz głowę państwa która wedle własnego widzimisię osłabia armię która ma bronić jego kraju poprzez zabijanie i zsyłanie na Kamczatkę jej wysokich rangą oficerów ?? "to on rozdawał karty po drugiej wojnie," Owszem co dowodzi jego przebiegłości ale nie dowodzi tego ze nie był idiotą działającym i swojemu krajowi i sobie na szkode a tylko baran sie tak zachowuje "to on tak naprawdę wykiwał USA i Anglię," Jak wyżej "to on stworzył najpotężniejszy kraj świata." Kraj tworzy ustrój ale w głównej mierze jego ludzie a nie jego władcy " Zimna wojna w początkowej fazie należała do ZSRR, to oni ją wygrywali pod wodzą Stalina," W tym czasie Stalin zdąrzył już zmądrzeć i słuchał porad swoich oficerów zamiast masowo ich zabijac i zsyłać do łagrów "dopiero jak Chrószczow objął władzę, to ZSRR stawało sie coraz słabsze a za Breżniewa to już ZSRR było w takim stanie jak sam Breżniew." Nie zawsze zmiana ustroju państwa wychodzi na plus mimo tego ze na papierze tak właśnie wygląda. Swoją drogą ciekawe jest że nazista broni Stalina , stalinizmu i komuny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też uważam, że Stalin, oprócz powyższego argumentu, dochodzi jeszcze to, że wygrał i mógł dłużej "uprawiać swoje zło".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do pytania a propos tego co można było zrobić by uniknąć 2 wojny światowej odpowiedź brzmi nic gdyż szalejąca wtedy inflacja zmuszała do podjęcia radykalnych kroków przez Niemców. Dzięki temu Hilerowi udało się omamić tak szybko niemal kazdego Niemca obiecujac złote góry. Polska z kolei zrobiła wtedy 1 zasadniczy błąd - postanowiła opowiedzieć się za stroną GB i Francji zamiast po stronie Niemieckiej. Wiadomym było że rosja ma na Polske chrapkę od setek lat. Wiadomym było że bedą chcieli sprawować władzę w Niemczech jak je już podbiją, a kto normalny pomaga wykończyć sąsiada komuś kto żeby móc zająć jego dobra musi w następnej kolejności podporządkować nas sobie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavlo1985- Ja nie bronię ideologii Stalina czy samego Stalina. Co do kraju który stworzył, to oczywiście trudno się z tobą nie zgodzić, ale on nigdy nie miał na celu stworzenia dobrobytu, bo to nie było to, do czego dążył, on miał gdzieś ludzi. Można by go porównać do pracodawcy, który oszukuje pracowników i im nie płaci i ma gdzieś czy oni mają za co żyć czy też nie. Co nie zmienia faktu że pracodawca może być inteligentny a po prostu zwykły skurwiel. Stalin wybił oficerów, bo bał się obalenia władzy, on wiedział jak trudno mu było zdobyć władzę absolutną i wiedział że musi cały czas walczyć, aby tą władzę utrzymać. Hitler takich wielkich czystków nie robił, jakieś jedynie śmieszną "noc długich noży". To też zamachów na Hitlera było mnóstwo oraz organizacji , które chciały go obalić. Więc ja potępiam Stalinowską ideologię, ale Stalina cenię, bo lubię inteligentnych ludzi i takie osobowości jak Stalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavlo1985 Masz częściowo rację, tylko chyba wczoraj zaczęłam się zastanawiać nad konsekwencjami sprzymierzenia się z Niemcami. W tym momencie byśmy w równej mierze byli odpowiedzialni za zbrodnie hitleryzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WomanInTheFog- Jesteś pewna że Stalin był gorszy? A słyszałaś jak Hitler kazał liudziom walczyć w arktycznych warunkach bez zaopatrzenia? Slyszałaś jak Hitler kazał walczyć starcom w Volkssturmie bez podstawowego wyszokolenia wojskowego? Moim zdaniem oni byli podobni do siebie. Ale przynajmniej mieli jakieś cele, jakieś idee a nie jak Unia Europejska czy późny komunizm, która jedynym jej celem to jest wegetacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oberschlesien Bo Stalin jak dla mnie miał politykę taką jak w starożytnym Rzymie, gdzie wszelkich pretendentów do objęcia władzy się usuwało. To była polityka brutalne, ale jakże skuteczna do jakiegoś czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oberschlesien Owszem słyszałam, tylko Hitler nie krył się ze swoimi zamiarami i zbrodniami, a Stalin robił to w ukryciu. Czytałam książkę kiedyś o Stalinie, gdzie wiele osób żyło w skrajnej nędzy ( przez jego rządy), a i tak nie obarczali winą za to Stalina. To, że umierali pod płotem, to nie była jego wina. Wszelkie swoje decyzje tak umiał zakamuflować, że normalny zwykły człowiek nawet nie zdawał sobie do końca sprawy co on wyprawiał. Nie pamiętam już co to była za książka, jakaś jego biografia, jednak autora nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×