Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Hickary współczuje nocy, jak tam sie trzymasz? Mamy które karmią piersią i wprowadzaja zupki i deserki, dopajacie swoje dzieci? Ja podaje wode, ale nie wiem czy nie za mało, ile dodatkowych płynów dajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiepsko... ugotowalam malej pierwszy obiadek, wzgardzila ;) Brokul, pietruszka, ziemniak , niby cos tam zjadla, ale tak jej nie smakowalo, ze nie meczylam ;) ja nie dopajam. musze leciec sprzatac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka ja tez nie dopajam. Moja gardzi dzidziusiowym jadłem wszelakim, ale trzęsie sie na widok kanapek, kiełbasek i wszystkiego innego co dla niej niejadalne ;) Póki je mało nie cackam sie z gotowaniem, chyba jestem zbyt leniwa i doba jest za krótka, zeby jeszcze trzeciej dziecinie coś osobno pichcic ;) Pokarmimy słoiczkowym jedzonkiem a potem powolutku bedzie jadła z nami, oczywiście to co będzie jej wolno ;) Wierzcie mi, przy każdym kolejnym dziecku trosk jakby mniej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Asiapop już widziałam Twoje zdjęcia. Po prostu szukałam folderu Asiapop, a Ty masz Lidia i dlatego nie mogłam znaleźć. Ładna dziewczynka. Hickary ja wiem, że szczepionki zawierają różne świństwa, ale ja z kolei bałabym się nie szczepić. Zresztą my też byliśmy szczepieni i nic nam nie jest. Każdy robi po swojemu. Ja dopajam Anią, bo czytałam, że jak się wprowadza pokarmy stałe to trzeba dopajać, żeby dziecko nie miało zatwardzeń, a Ania ma do tego tendencję. Ostatnie dwie kupki zrobiła takie lekko zbite, prawie jak u dorosłego. Czy to jest ok? Kolor pomarańczowo - brązowy. Dobrze, że ide do lekarza we wtorek to się popytam kilka rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary Twoja mała jest uczulona na marchew a szkoda, bo ona sprawia, że zupka jest słodsza. Tu u mnie małym dzieciom daje się słodki ziemniak, żeby miało lepszy smak. Poza tym mała musi się przyzwyczaić do nowego smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety nie moge marchewki, aczkolwiek bataty moze gdzies dodtane, bo o nich piszesz? ;) co tu dzis tak cicho? ja wyczytalam, ze niedobor magnezu moze powodowac to, ze dziecko tak niewiele sypia i sen jest niespokojny, jak u Wiki. I faktem jest ze na pewno mam niedobor - nie jem kakao, czekolady, orzechow, fasoli, kasz nie lubie... dzisiaj mala pospala 2.5 h, ja zamiast sprzatac polozylam sie z nia i jestem wzglednie wypoczeta. ;) a jak u was? powiedzcie mi czy gdy karmicie i dziecko wypusci z buzi piers to tez wam mleko tryska w kilku kierunkach jakby wylatywalo pod cisnieniem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary z tym tryskaniem mleka to u mnie tak samo, czasami tryśnie małej prosto w oczko. a magnez też mam wypłukany aż mi oko skacze. Jak długo zamierzasz karmić? ciężka sprawa z tymi nockami, ale z czasem powinno być lepiej. Agraffka ja dopajam małą raz dziennie herbatką melisa+jabłko. Czasami wypije 100 ml, czasami 30. Różnie. K.I.P Kupy Zosi są takie jak piszesz nie wydaje mi się to nieprawidłowe. A co do szczepień to ja szczepiłam oprócz obowiązkowych jeszcze na rota. Waham się jeszcze z pneumokokami. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsaasffsa
mój kostek urodzil sie 3 wrzesnia. uczylam w szkole, urodzilam gdy zaczynal sie rok szkolny 9.15:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsaasffsa
dzis dalam gruszke,jablko i normalnie mleko. czasem dostanie zupe. jutro napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, witamy :) Ja mam w planie karmic do roku, jak to wyjdzie to zobaczymy wpraktyce, na pewno poki bedzie pokarm, to nie zrezygnuje. Zastanawiam sie czy nie zasuplementowac sobie magnezu i wapnia. Biore prenatal classic, tam nie ma magnezu, a wapnia jest 25%. Wy cos bierzecie? Uciekam spac, mala wlasnie zasnela. Co do pneumo - siostra szczepila, mala po 3 miesiacach zachorowala, wiec.. ;) wasze dzieci mieszcza sie w gondoli? ja chyba niedlugo wyciagne spacerowke i rozloze na bardziej plasko. ;) Wiki wazy juz 8500. I jest dluga. A niewiele je oprocz cycka, pol sloiczka obiadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ktos ma jakis pomysl jak nauczyc dziecko pic z buteki? Dzisiaj sie bawila, bawila - butla i kubkiem niekapkiem i wypila 30 ml wody, ale to przez caly dzien :D dziamdzia ten smoczek, gryzie, piluje dziasla, ale nie chce ssac. W koncu bedzie musiala nauczyc sie pic.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary raczej bym sie cieszyła na twoim miejscu i juz po dorosłemu uczyła albo łyzeczką- u mnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale lyzeczka to sie zajechac mozna ;) no nic, jutro sprobuje :) a wode dajesz czy sok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary ja nie wiem jak te ziemniaki nazywają się w Polsce, bo tutaj nazywają się sweet potatoe i są takie czerwone. Mi też czasem mleko tryska z brodawki. Ładnie już Twoja mała waży. Każda daje różne picie dla dziecka, więc kieruj się własną opinią. Ale wiem, że najlepiej jest, gdy się nauczy dziecko pić wodę. MamaZosi ja się nie znam na szczepionkach więc Ci nie doradzę, ale wiem, że wiele osób ma różne opinie. Ja szczepię standardowmi szczepionkami, które musi mieć każde dziecko w USA. Ja wożę Anię albo w foteliku który można wszczepić w sacerówkę - to wtedy, gdy gdzieś z nią jadę, albo w spacerówce - gdy idę z nią na spacer, bo nie mam gondoli. Moja Ania znów dostała na coś uczulenie, bo ma całe policzki czerwone. Albo od jabłka, bo coś wtedy się już zaczęło jej dziać, albo od pietruszki, którą jej wprowadziłam wczoraj. Ech zniechęcona trochę jestem wprowadzaniem jej pokarmów. Nie sądziłam, że to będzie takie trudne :( W związku z tym mam pytanie do doświadczonych mam, które mają starsze dzieci - czy te dzieci ładnie Wam jedzą? Pytam, bo nie chcę powtórzyć błedu mego brata z bratową. Nie wiem, jak oni karmili swe dzieci, ale one później nie chciały nic jeść, tylko miały swe preferencje. I boję się, że jak tak wolno idzie mi wprowadzanie pokarmów dla małej, to późno dostanie niektóre rzeczy i przez to nie będzie chciała ich jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spałam dzisiaj 10 godzin! Poszłam spac po 21, i noc mąz spał w pokoju z małym i przynosił mi go na karmienie, a budził sie tylko z 3 razy, no chyab ze na smoka, to nie wiem bo wtedy mnie nie budzi. O rany jak pieknie jest spac. Hickary wspolczuje ci bardzo z tym spaniem, a maz w weekendy nie moze ci podawac do karmienia maluszka albo sie nim zajmowac? Zawsze to troche odespisz. Z piciem z butelki tez mam problem, z niekapka wolno strasznie leci, mały go gryzie i traktuje chyba jako zabawe. W tym tygodniu ide po recepte na bebilon pepti, zeby mały sie jakos ze smakiem zaznajomił i zamowila, kaszke z humany bezmleczna ryzowo- kukurydziana, bo sinlac nie chcial, a i juz mi sie przeterminował :/ Mój chyba jest uczulony takze na marchewke :(:(:( Mleko mi tylko czasem tryska jak mały sie mocno zaciagnie i pusci piers, ogolnie mam piersi takie miekkie,az czasem sie dziwie ze mam mleko, ale to sie chyba nazywa unormowana laktacja. Co do szczepień ja akurat szczepie tak jak lekarka mowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala do 24 budzila sie co pol h. A wstala ostatecznie o 7... w domu by sie przydalo posprzatac, ale nie mam sily ;) znowu. Moja mala nie chce smoka, tu caly problem... bywa ze wstaje 10 razy i jak nie dostanie szybko piersi tylko oszukuje ja smokiem, to zarazn sie wscieka, wybudza i juz nie chce spac...oj, mam nadzieje, ze u was to nie marchewka, bo sloiczkow bez marchwii na rynku jest niewiele, zwlaszcza tych bez miesa jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze isc do fryzjera. Dodalam swoje zdjecie na nk - doradzicie co zrobic z wlosami? na pewno sciac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary, u mnie mały sie budzi bo po 1 go swedzi skora, po 2 jest głodny. Tak wiec ja mu daje godzine przed kapiela piers, przed sama kapiela cały słoiczek deserku i po kapieli piers i tak potrafi z 5 h spac do tej 24.00 bez jedzenia. Czasem jak poplacze czy cos to wlasnie smoka mu daje i jest ok ... A skora moze ja swedzi? smarujesz czyms?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko nivea baby. Bardziej nos ja swedzi... poza tym ma sapke... i ciezko jej oddychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy na całym ciałku ma jakies plamki szorstkie, zaczerwieniania? Ja uzywam kremu z Musteli Stelatopia Dermo-Pediatric i on jest przeciw świądowi. Jak moj miał 2 miesiace i wieksze problemy ze skora to w ciagu dnia w ogole nie spał i tylko chcial na rekach, masakra to było..moze jakis krem przeciw swedzeniu bys musiala podac? Bo zauwazylam ze moj jak ma gorsza skore to i czesciej sie budzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko na buzio ma - mykniemy dzisdo apteki cos kupic :) masz zdjecie waszej wysypki moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mam fotki, ale moj ma za uszami i pod brodą całe takie czerwone, takze nie są to pojedyncze krostki tylko cała skóra zaczerwieniona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja miala kilka dni temu z 7 krostek za uszami, teraz skora tam normalna. Policzki takie jakby lekko blyszczace, momo ze suche, jak sie przyjrzec to jakby ukladane z malych cegielek. Ale wczoraj nic nie jadlam: 2 kanapki z wedlina, brokul, ziemniaki, wolowina, banan, jablko i 2 kanapki z ggerberkiem - jablko, ktorego ona nie chciala jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Napisałabym znacznie wcześniej, ale teraz mamy taki galimatias, że szok! Mój Paweł wybiera się za granicę do pracy bo dostał taką ofertę od pracodawcy na 3 miesiące. Zapłaczę się tutaj no ale...nie przelewa nam się a zawsze przyda się jakieś parę groszy na konto odłożyć. Do tego jesteśmy w trakcie przeprowadzki, zmieniamy mieszkanie na trochę większe i "normalne" bo obecnie na poddaszu mieszkamy i ja mam serdecznie dosyć tego mieszkania...Ale dość o mnie! :) Nadrobiłam praktycznie wszystko tak pobieżnie, a trochę mnie tu nie było więc wybaczcie jeśli pominę jakiś temat... Ktoś pisał o szorstkich czerwonych plamkach na skórze dziecka. Hmm u mojego Wojtka lekarka takie coś zdiagnozowała jako zmiany atopowe, ale specjalistka nie jestem no i nie widziałam tego na zdjęciu więc nie mówię, że to na pewno jest to ;) Wojtuś zajada póki co tylko jabłuszka, marchewkę i zupki. To tyle co mogę mu wprowadzać na dzień dzisiejszy i to tylko słoiczki bo przy jego skłonności do alergii i jego serduszku trzeba uważać na nawożone marchewki itp. :( 1 Wracając do walentynek choć to już było trochę temu to ja dostałam kwiatka od mojego Pawła :) piękną czerwoną różę duuuużą :) ja mu nic nie kupiłam bo siedziałam w domu z powodu zakazu spacerów z Wojtusiem :( Jego przeziębienie trwa nadal i w dodatku zeszlo mu na gardełko...mam nadzieję, że się nie pogłębi jeszcze bardziej. Leki nic nie dają eh 1 W domu czasem mam bałagan taki, że o jej, kurze podłogi czyste ale graty wszędzie jakieś bo Wojtuś wymaga ode mnie coraz więcej uwagi! :D uwielbia się śmiać ze mną i bawić ;) 1 Spacerujemy z Wojtusiem od samego początku codziennie, nawet jak śnieg sobie pruszy :) W ulewy odpuszczam wiadomo. Ale nawet jak coś pokropuje z nieba to wychodzę. Dziś się przemogłam i wysłałam go z tatusiem na spacer, pogoda względna, ale pół h nie zaszkodzi a myślę, że pomoże :) 1 Szczepimy tak jak każe pani doktor, jesteśmy już po 2 szczepionkach, na dniach kolejna i przerwa. Szczepię skojarzonymi. Wystarczająco go obkuli przez 1 miesiąc już mi go było szkoda szczepić tymi refundowanymi. Jedno wkłucie i po sprawie a tak to 3 :( 1 Pytałyście jak jabłuszka mu skrobię, kupiłam osobną tarkę specjalnie dla Wojtka i tą skrobię na najmniejszych oczkach :) 1 Wojtuś jeszcze nie raczkuje aczkolwiek coś tam już kombinuje, póki co pełza w kółko i do tyłu raczej niż do przodu mu wychodzi :D Przewraca się tylko przez prawy boczek z pleców na brzuch, bardziej aktywną ma lewą stronę, za prawą nóżkę jeszcze się nie złapał, zastanawiam się czy powinnam się tym martwić...? :o 1 Piszecie o wadze i brzuchach no to hmm ja dzień po porodzie miałam 10 kilo mniej, a przytyłam ogólnie 13, ale 2 tygodnie później i z tych 3 kilo nic nie zostało więc ja nie mam na co specjalnie narzekać jeśli chodzi o wagę, w zasadzie to miałam nadzieję, że co nieco zostanie tu i ówdzie np. w biuście :D Brzuch? No mój brzuch pozostawia jak dla mnie wiele do życzenia. Nic mi nie wisi, ale mam kilka rozstępów wokół pępka no i jędrny nie jest choć płaściutki. Będę nad tym pracować na wiosnę :D 1 Mówicie mało chłopców się rodzi hmmm w moim otoczeniu przyszło na świat razem z Wojtkiem sześcioro dzieci iiii sami chłopcy!! Więc nie ma reguły raczej ;) 1 Hehe rojber, też to znamy, pozdrawiamy ze śląska :D :) 1 Dziewczyny, które mają też starsze pociechy, powiedzcie czy któraś miała krzesełko drewniane? Takie, które potem się przerabia na krzesełko i stolik? :) Bo ja tak jestem za klasyką trochę, ale widzę że kupujecie te plastikowe krzesełka i chwalicie i teraz mam mieszane uczucia trochę :) 1 No to pojechałam z tym postem :D jak wam się czytać nie chce to ja się nie obrażę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary z tego co wiem to przy skazie bialkowej nie mozna jesc cieleciny na pewno ale i chyba wołowiny. A w wedlinach tez moze byc białko krowei. Ostatnio babka z miesnego mnie oswiecila ze w drobiowej bez konserwantów moze byc laktoza :/ A i w chlebie, bulkach tez moze byc. Ja kupuje teraz graham krojony pakowany bo jest napisany skład. Ehhh a moj dzisiaj znowu ma zaostrzone, a ja naprawde juz nic nie jem z białkiem! :( oho Mamabruna zaszalala chyba na weselu bo tak sie nie odzywa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, ja wdliny sama robie, chleb - czytam sklad, maslo bezmleczne... cos jeszcze ja musi uczulac, na razie obcykalam, ze: marchew, dynia, losos, soja. Juz niezly zestawik... ja dzis sprzatam, kazdy kacik. A Wiki pospala dzisiaj dokladnie 30 min :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratka - ja miałam przy starszaku krzesełko drewniane, nadaje się ono dla starszego dziecka, które super siedzi bo jest dość "sztywne". Później długo było wykorzystywane, całe jest obklejone naklejkami tzn stolik. Krzesełko wygodne, super do malowania, rysowania....polecam ale myślę, że na pewno nie wcześniej niż po 6 miesiącu, chyba, że będziesz mieć do niego pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary przechlapana ta skaza, podziwiam, że karmisz piersią. H.I.P co do jedzenia to myślę, że najważniejsze jest pozytywne nastawienie dziecka do jedzenia, nic na siłę, poprzez zabawę i tłumaczenie jak ważne i zdrowe są warzywa, owoce, mięsko daje siłę...... Oczywiście tak można przy starszym dziecku. Ja na przykład tak robiłam i mój K potrafi zjeść całego surowego selera, paprykę, dużo je owoców. A jak był mały to do 6 miesiąca był tylko na piersi, później dość ciężko było z wprowadzaniem nowości. Jak miał 8 miesięcy to miał anemię. Ale później niesamowicie się rozkręcił z jedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Czesc dziewczyny,ja nie szczepilam malej na pneumokoki i rotawirusy tylko te podstawowe szczepienia.Pytalam znajomych czy szczepic czy nie i znajoma mi powiedziala ze znany jej lekarz nie szczepil swoich dzieci tymi dwoma szczepionkami a do szpitala przywoza wiecej dzieci z powiklaniami od tch szczepien niz samych chorych majacych rota lub zapalenie opon mozgowych. Lili tez zawsze wstaje ok 6 rano i nie wazne ile spala w dzien wczesniejszego dnia. Mala tez raz dostala wysypki przy uszach i na szyi zmienilam jej poduszke na antyalergiczna i wszystko zaczelo powoli schodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×