Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Gość D82
Hickary 24 stopnie to wrecz upal:) najprawdopodbniej Mala Ci sie budzila bo za sucho za goraco i pic jej sie po prostu chcialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Gluten to mu kaszke manne podaje ze swoim mlekiem. A maslo odrobine do obiadkow. Mozna maslo, oliwe albo olej rzepakowy. Niby w naszym klimacie lepiej maslo albo olej niz oliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym sie bala tym katarkiem odciagac..;) ze cos uszkodze, jak odkurzacz zassie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Moje tez pierwsze dziecko, ale duzo w okolicy i wsrod znajomych to jest od kogo czerpac doswiadczenia..plus fajnego pediatre mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Z racji tego ze moj lobuz to wczesniak to troche wiecej lekarzy poodwiedzalismy, na szczescie glownie profilaktycznie, ale jak mus to mus...Co do odciagania kataru, laryngolog powiedzial, zeby to robic tylko jak jest to niezbedne i jak najrzadziej, bo latwo cos maluchowi uszkodzic, Na poczatek stosowac masc majerankowa, a do noska sol fizjologiczna albo woda morska,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka twój synek już pochłonie taki duży słoiczek?? O jacie, długa droga przed nami... moja Maryś właśnie zjadła 10 łyżeczek marchewki z ryżem a potem to już walka i mazanie twarzy marchewką wiec skapitulowałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, mój synuś wsunie juz cały słoiczek 190 ml :D aczkolwiek tez musze go czasem zabawiac, takze mam pare rekwizytów przy sobie :) A pierś to tak co 1h i 40 minut chce :/ Taki łakomczuch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Agraffka to moj zjada podobna ilosc jedzonka, i piers tez co 1,5-2 h chce...wiec wiem co czujesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was! Mamcia76 Szorstkie plamy czerwone na policzkach Twojego maleństwa to może być atopowe zapalenie skóry, ale skonsultuj to z lekarzem najlepiej ;) w każdym razie u mojego Wojtka to tak właśnie wyglądało, ale on nie tylko na buzi miał. 1 Mama_ania 5 przeprowadzek? O jej! To coście tak krążyli po tych mieszkaniach? hehe ja się dopiero 1 raz przeprowadzam, znaczy generalnie to drugi, ale pierwszy to była wyprowadzka od rodziców, i ja mam już serdecznie dosyć, a musimy sobie wyposażyć, więc szukamy kupujemy łóżko meble do pokoju, do kuchni ajjj. Wymiękam :o 1 Wojtuś już zdrowiutki, znaczy się w końcu wylądowaliśmy u naszej pani doktor i stwierdziła, że on leczenia nie wymaga i mam przestać mu dawać już te syropy i mam koniecznie na spacery z nim chodzić! No i w związku z tym, że mały jest zdrowy załatwiliśmy szczepienie jeszcze. Wojtek to zawsze płacze tylko przy ukłuciu igłą, także ja się cieszę, że nie przeżywa tego jakoś bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratka mozliwe, chociaż moje starsze miały tez takie poliki ale dopiero gdy zaczęłam podawać mleko modyfik w postaci kaszek itp, lekarz kazał pić zamiast tego Sinlac i wtedy przeszło. Ale moja mała jeszcze w ogóle mm nie dostaje dlatego sie zastanawiam, czy to raczej nie skaza na spozywany przeze mnie nabiał? no nic, zobaczymy co dziś na szczepieniu doktor powie. Marysia też płacze tylko przy ukłuciu ale i tak serce matki "krwawi" ;) same wiecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!U nas ok Maja myślę że zdrowa te jej pokasływanie jest coraz rzadsze.Ja jakoś mniej się udzielam bo załapałam ostatnio strasznego doła.Ostatnio pisałam że ze względów medycznych odstawiam karmienie piersią i idzie nam coraz lepiej Maja w koncu po wielkich przebojach(2 razy zmieniałam mleko i butelki)pije mleczko z butelki ja karmię tylko raz dziennie i w nocy.Przez to mam jakieś wyrzuty sumienia sama nie wiem o co mi chodzi.Niby fajnie znowu będę piła kawke ale ehhh...Będzie mi tego chyba brakowało.Sory że tak smęcę ale moje koleżanki nie dzieciate i czasem dobrze tak się wyżalić.Miłego dzionka w następnym poście obiecuję poprawę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczka jak ty nazywasz to smeceniem to zebys mnie słyszala w akcji ;):D Forum po to jest, a ja z kolei mam doła bo moj butli nie chce a ja na ektremalnej diecie po 6 miesiacach mam dosyc. Chce zjesc jogurt, ser, ehhhh a jaka butelke Twoje dziecko w koncu zaakceptowało i ile czasu ci to zajelo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walczyłam ponad tydzien.Butelka podpasowała z Nuka troszkę podobny smoczek do brodawki.W niedzielę wypiła pierwszy raz 100ml wcześniej wrzask i histeria.Dzisiaj 130 więc coraz lepiej.A i wczoraj pierwszy raz wypiła od taty wcześniej nie było mowy.Z jednej strony się cieszę z drugiej smucę chyba coś mi hormony szwankują na dodatek dostałam miesiączkę!!!Brrrr kiedy ta wiosna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walczyłam ponad tydzien.Butelka podpasowała z Nuka troszkę podobny smoczek do brodawki.W niedzielę wypiła pierwszy raz 100ml wcześniej wrzask i histeria.Dzisiaj 130 więc coraz lepiej.A i wczoraj pierwszy raz wypiła od taty wcześniej nie było mowy.Z jednej strony się cieszę z drugiej smucę chyba coś mi hormony szwankują na dodatek dostałam miesiączkę!!!Brrrr kiedy ta wiosna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez sie marzy normalne jedzenie... bo obecnie nie jem nabialu i glutenu. I wiadomo - wzdymajacych , pikantnych, etc... Moja mala siedzi sama, z minuteale nie ma calkiem prostych plecow - minimalnie pochyla sie do prz\odu, tak ma byc, czy jeszcze nie jest gotowa? nie sadzam jej oczywiscie, ale sie zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary, ja jem wszystko bo nastawiłam się, ze jak coś to będę eliminować.Nie objadam sie fast foodami ale jak sie trafi o nie odmawiam ;) Chyba jednak musze z nabiału zrezygnowac bo Marysia prawdopodobnie ma skazę (Jak chłopaki). Mam smarować poliki atoperalem lub mascia z wit A. Doktorka twierdzi, ze każdemu dziecku co innego pomaga i trzeba próbowac. No nie wiem, odstawimy nabiał, posmarujemy (do dziś smarowałam emolium) zobaczy się. I ja też nie potrafię jej nauczyć picia z butli, Próbowałam już wszystkie mleczka oprócz humany i wszystko ble. Cała szafka zapełniona napoczętymi mleczkami ;) Może jakbym miała cisnienie i samozaparcie jak Kuleczka.. ;) Hickary ja małą dzis posadziłam u lekarza i mnie babka ochrzaniła, że żeberek szkoda - cokolwiek to znaczy, i zeby tak nie sadzać. Ja to wiem, ze niby dopiero jak same siadają to już można dzieciaki trzymac w tej pozycji, ale sorki - same wiecie, ze na leżąco i półleżąco już maluszkom naszym nie tak fajnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz nadrobie co napisalyscie, jak Wiki pojdzie spac. Wrocilysmy od lekarza i jest mi smutno... Moja mala Bieda ma bronchit... na tle alergicznym, a alergia nie wiadomo na co... dostala 2 leki wziewne, wlasnie zrobilam jej inhalacje. I doktorka dala nutramigen - za darmo puchę. Zobaczymy czy bedzie chciala pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Mamcia 76 a kupowalas mleko NAN ono jest slodkie to moze bedzie smakowac,albo nie odpowiada dzieciaczkowi butelka chyba ze pilo z niej mleko z piersi... nie wiem co u mnie z ta pomaranczka gdy klikam Moje konto to normalnie wpisuje nick i haslo i wtedy otwieraja sie moje preferencje razem z loginem i sygnatura/stopka a regulamin zatwierdzony ,wciskam potwierdzam i dalej jestem pomaranczowa. Ja mala karmie jak na razie mieszanka marchwi,ziemniaczka i jablka od przyszlego tygodnia zamiast jabluszka dodam korzen pietruszki,zobaczymy czy posmakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Byłam dziś u lekarza na kontroli. Lekarka powiedziała, że niepotrzebnie przyjechałam, bo skoro Ania rusza rączką, to znaczy, że wszystko jest ok. Zadałam jej kilka pytań, ale w sumie nic się nie dowiedziałam. Potem była u mnie koleżanka z Ani rówiesnikiem, więc dzieciaki chwilę się pobawiły razem. Hickary trochę droga sokowirówka. Mam nadzieję, że będziesz z niej często korzystać. Agrafka super, że Twój mały tyle je. Kuleczka wcale nie smęcisz i rozumiem Cię, że masz doła z powodu karmienia, ale nic na to nie poradzisz, Twoje zdrowie jest najważniejsze. Hickary nie jem fast foodow, aczkowiek raz zjadłam gyrosa i ze 2 razy frytki. Współczuję choroby Wiki. Nutramigen jest bardzo niedobry i Wiki może go nie chcieć pić, ale życzę powodzenia. Jakby co, to może spróbuj go podawać z kaszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Hickary,przykro mi ze Twoja mala ma alergie a najgorsze ze nie wiadomo na co.To teraz bedziesz musiala karmic z butelki,maluch szybko do butli sie przyzwyczja i mozliwe ze pozniej cycusia nie bedzie chciala ssac czego wam nie zycze,a wiem to ze swojego doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Hickary, najwyraźniej ci się maly alergik trafił, przechlapane, szczególnie gdy chodzi o wszelakie alergeny wziewne, ale mamy XXI wiek, dobre leki, stała kontrola i wszystko będzie OK;) A jak to tylko pokarmowa to ogromna szansa, że wyrośnie ;) A co do sokowirówk.. to ja mam thermomix i tam też można soki robić, ale jeszcze nie próbowałam, może też oszczędza wartości odżywcze owoców? Muszę poczytać. Słodka Lili oczywiście, ze NAN próbowałam, jako jedyne pociumkała ciut dłużej i kaszkę manną na mleku z Nestle. Chłopcy byli na piersi jeden 7 drugi 11 miesięcy plus mleczko modyfikowane z kaszką przez butle. Cycuszkiem nigdy nie gardzili ;) Rano, po pracy i wieczorkiem cycuś, potem kaszka na mm. W ciagu dnia kaszka z miseczki. Jakiś czas odciągałam w pracy ale to było do kitu i jakoś tak piersi sie przestawily na nowy tryb;) Ciekawe jak teraz będzie...skoro butla bleee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIP - takie zwichnięcie to bolesny uraz ale raczej bez konsekwencji. mój syn też sobie zwichnął łokiec przy ściąganiu kurtki, zaplątały mu sie łapki i bum - ogromny ból i ryk. Lekarz w szpitalu pokręcił łokciem, pokręcił i jak sie nastawiło to już po bólu :) Tylko on miał prześwietloną. Ale skoro nic Anię nie boli i rączka sprawna to tylko sie cieszyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary wspolczuje tej alergii, bo cos o tym wiem :( Ale dzisiaj kiepsa noc, a ja w dodatku chora. Wstalam o 6 i czuje sie masakrycznie, a i jestem przed miesiaczką wiec wkur####$$$$ na wszystko i wszystkich. Ehhh keidy sie skonczy ten koszmar z tymi nocami? Czasem mi sie wydaje ze długo juz tak nie pociagne... Wiedzialam ze nie bedzie łatwo, ale myslalam ze 6 miesiaczne niemowle lepiej spi i nie robi problemow z piciem z butli. W dodatku moj m zapowiedzial znowu dwa wyjazdy po 4 dni w ciagu najblizszych 2 tygodni a dla mnie oznacza to oczy na zapalkach, dół i próby przetrwania od rana do wieczora, majac zapałki na oczach. A teraz jeszcze z zapchanymi zatokami. Mam doła.... i smaka na czekolade, jak to przed miesiaczką :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem cos o tych nockach, chcoaz moja od kilku dni niezle spi - odkad zmniejszylam temperature w pokoju, noca chodzi nawilzacz, to ma jedna pobudke. Ale mam dola, pielegnuje ja 3 dni, najlepiej jak umiem, a jak bylo tak i jest. Dostala wczoraj silne sterydy dla astmatykow i alergikow, w leczeniu astmy oskrzelowej, inhaluje je. Powinny dzialac po 5 min i przez 5 h - tak jest w ulotce, a tymczasem ona jak kaszlala tak kaszle... i nie wiem co robic, moze bez sensu faszeruje dziecko sterydami... nie ufam lekarzom... Nie wiem co robic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d82
hickary a moze skonsultuj jeszcze z innym lekarzemna wszelki wypadek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary mój lekarz na razie nie chce mojemu przepisywac sterydy na te skore, moze skonsultuj faktycznie jeszcze z lekarzem jakims?Ale moj tez nie kaszle, takze nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie zastanawiam nad dodawaniem tej oliwy z oliwek do zupek, ale w tych zupkach słoiczkowych jednym ze skladnikow jest olej rzepakowy, takze chyba juz nie trzeba dodawac...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×